Pobieram dane...
Świnoujście jest uzdrowiskiem nadmorskim z łagodnym klimatem sprzyjającym rekonwalescencji i wypoczynkowi, otoczony leśnymi obszarami i parkami stanowi idealne miejsce do relaksu.
Uzdrowisko to uwielbiany przez turystów i kuracjuszy kurort oferujący różnorodne zabiegi lecznicze i wyspecjalizowaną kadrę medyczną. W skład uzdrowiska wchodzi wiele ośrodków hotelowo – sanatoryjnych, które zlokalizowane są przy nadmorskiej promenadzie.
Komfortowa baza noclegowa, zabiedowana ponadto doskonała lokalizacja to z pewnością atuty, mające wpływ na wybór pobytów leczniczych, weekendowych czy świątecznych przez kuracjuszy.
Świnoujście dysponuje nowoczesną bazą zabiegową w skład której wchodzi około 50 zabiegów wykorzystujących naturalne surowce borowiny i solanki (kąpiele solankowe, hydromasaż w solance, okłady borowinowe, masaże suche, inhalacje i wiele innych).
Wolny czas z pewnością umilą spacery promenadą, liczne kawiarnie i puby, jak również bliskość plaży i atrakcji miejskich.
W skład Uzdrowiska Świnoujście wchodzi 15 zakładów lecznictwa uzdrowiskowego w tym 2 szpitale uzdrowiskowe, 11 sanatoria uzdrowiskowych, zakład przyrodoleczniczy oraz przychodnia uzdrowiskowa.
Uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu chorób dermatologicznych, kardiologicznych, pulmonologicznych, wspomaga leczenie schorzeń reumatologicznych, świadczy także usługi w leczeniu otyłości.
W Świnoujściu, poza stricte leczniczymi zakładami jest także wiele obiektów wspomagających urodę i dobre samopoczucie typu SPA. Wśród sanatorium wchodzących w skład uzdrowiska Świnoujście można wyróżnić:
Adam i Ewa – jest to regionalny ośrodek rehabilitacji ogólnoustrojowej, położony w centrum dzielni uzdrowiskowej. Wnętrze budynku odznacza się piękną i kameralną przestrzenią. Obiekt posiada 63 miejsce noclegowe w różnego typu pokojach.
Dla komfortu gości dostępna jest nowoczesna baza zabiegowa na najwyższym poziomie, w tym kąpiele solankowe. W trosce o przyjemne spędzenie czasu kuracjuszy dba między innymi kuchnia, która serwuje tradycyjne polskie dania z możliwością wyboru diety. Obiekt jest także przystosowany do osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.
Admirał I – jest to zabytkowy budynek o 100 letniej tradycji. Położony w bliskiej odległości od najpiękniejszych bałtyckich plaż co stanowi walor kuracji leczniczych.
W obiekcie znajduje się 53 pokoi różnego typu, każdy z nich wyposażony jest w TV, suszarkę, czajnik bezprzewodowy i chłodziarkę.
Część pokoi posiada dodatkowo balkon. Na kuracjuszy czeka nowoczesny basen z wieloma masażami podwodnymi, strefa saun.
Obiekt oferuje wiele zabiegów leczniczych, rehabilitacyjnych jak i relaksacyjnych zapewniające doskonałe warunki do odpoczynku. W przyziemiu znajduje się zadaszony ogródek letni z widokiem na promenadę.
Ponadto w obiekcie znajduje się przytulna kawiarenka oraz nowoczesna restauracja, która spełni wymagania najbardziej wymagających gości. Dania są podawane w formie bufetu tradycyjnej kuchni polskiej oraz europejskiej.
Bałtyk – obiekt posiadający charakterystyczną architekturę, wyróżnia się czerwoną cegłą jaka została użyta do jego wybudowania. Obiekt ma trzy kondygnację, pokoje się przestronne i ciepłe. Mając na uwadze komfort gości, każdy pokój został wyposażony z TV, radio, chłodziarkę, czajnik i telefon.
Bałtyk jest także przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Bursztyn – to charakterystyczny odrestaurowany budynek o niezwykłej architekturze. Obiekt posiada 63 miejsca noclegowe w pokojach wieloosobowych lub apartamentach. Wszystkie pokoje wyposażone są z TV-SAT, chłodziarki, suszarki do włosów oraz dostęp do Internetu.
Część w pokoi posiada balkony, ale dla komfortu reszty gości, każdy z nich ma dostęp do dużego słonecznego tarasu. Obiekt jest w pełni przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Gwarancją bezpieczeństwa i spokojnego wypoczynku gości są monitoring i klucze magnetyczne.
Henryk – jest to w pełni nowoczesny Regionalny Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej, położony w wyjątkowo spokojnym miejscu, niedaleko Parku Zdrojowego. Nowoczesna jak i przestrzenna architektura niewątpliwie ma pozytywny wpływ na komfort wypoczynku gości przebywających w Hotelu.
W obiekcie znajduje się 74 pokoje, w tym 67 dwuosobowych, 5 jednoosobowych i dwa ekskluzywne dwupoziomowe apartamenty które spełnią oczekiwania bardziej wymagających gości. Obiekt posiada bogatą bazę zabiegową, strefę saun, masaże wodne i basen. Ponadto w obiekcie znajduje się ekskluzywna restauracja i kawiarnia.
Swarożyc – jest położony niedaleko promenady, co stanowi miejsce wypadowe do pieszych wędrówek. Obiekt wyróżnia się charakterystyczną przedwojenną architekturą, jednakże każdy z gości może czuć się bezpiecznie, bowiem obiekt jest stale monitorowany.
W budynku znajduje się 19 pokoi wraz z łazienkami. Pokoje są wyposażone w telefon, telewizor, chłodziarkę, na korytarzach dostępne są czajniki. Śniadania są serwowane w eleganckiej restauracji „Światowid”.
Obiekt jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, posiada wygodny dojazd do budynku, windę, automatycznie otwierane drzwi i wiele udogodnień zarówno w całym obiekcie jak i w konkretnych pokojach.
Trzygłów – to obiekt znajdujący się zaledwie 200 metrów od morza, cały budynek dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W obiekcie jest łącznie 48 miejsc, pokoje posiadają prywatne łazienki z prysznicami. W każdym pokoju jest TV, radio, chłodziarka oraz telefon.
Dla bezpieczeństwa kuracjuszy obok recepcji znajduje się dyżurka pielęgniarska oraz gabinet lekarski.
Uzdrowisko oferuje przede wszystkim zabiegi takie jak:
a) hydromasaże – przy chorobach zwyrodnieniowych stawów, stanach po urazach, zanikach mięśniowych i niedowładach, nerwobólach i otyłości,
b) okłady borowinowe – przy gośćcu stawowym, zmianach zwyrodnieniowych, zapaleniu wielonerwowym,
c) masaże klasyczne – przy niewydolności krążenia, miażdżycowym stwardnieniu tętnic, zakrzepowym zapaleniu naczyń, niewydolności naczyń limfatycznych, otyłości, urazach nerwów obwodowych, nerwobólach, gośćcu przewlekłym,
d) galwanizacja – przy nerwobólach, chorobach zwyrodnieniowych stawów, dyskopatii, zaburzeniach krążenia obwodowego, porażeniu wiotkim,
e) kąpiele solankowe – przy chorobach układu ruchu, układu nerwowego, układu krążenia, skóry,
f) masaże wirowe – przy miażdżycy naczyń, chorobie Reynauda, stanach po zakrzepowym zapaleniu żył, chorobach zwyrodnieniowych stawów, gośćcu tkanek miękkich,
g) bicze szkockie – przy miażdżycy, nadciśnieniu, zakrzepowym zapaleniu żył, chorobie wieńcowej, chorobie Basedowa, niewydolności krążenia,
h) diatermia krótkofalowa – przy nerwobólach, zapaleniu nerwów i korzonków nerwowych, chorobie zwyrodnieniowej, gośćcu tkanek miękkich, stanach po urazach.
Jedną z głównych atrakcji Świnoujścia jest oczywiście plaża, ciągnąca się na przestrzeni aż 10 km. Co roku plaża poszerza się wskutek cofania się, dzięki temu zjawisku świnoujskie kąpielisko jest płytkie. Nad Zatoką Pomorską wyznaczone jest letnie kąpielisko morskie Świnoujście – Uznam.
Oprócz zażywania kąpieli morskich i słonecznych można korzystać także z wodnych zjeżdżalni, trampolin, motorówek z pontonem, a także wypożyczyć skuter wodny. Promenada nadmorska w Świnoujściu to przedwojenny bulwar graniczący z dzielnicą uzdrowiskową.
Powstała na przełomie XIX i XX wieku. Wzdłuż promenady znajdują się liczne punkty gastronomiczne, kawiarnie, bary, ogródki piwne, muszla koncertowa, kasyno i oceanarium.
Tężnie solankowe na Promenadzie Historycznej – po przejściu renowacji w latach 2019–2020 zmieniła nazwę na Promenada Historyczna, na jej terenie zostały postawione między innymi zegar wodny oraz tężnie solankowe.
Kładka na Wydmach – promenada pn. Kładka na Wydmach została wybudowana w latach 2007–2011 i stanowi jedno z ciekawszych miejsc dla turystów. Promenada Zdrowia – jest równoległa ze starą Promenadą Historyczną.
Rozciąga się ona na 950 m. Znajdują się przy niej małe place zabaw, siłownie, źródełka z wodą pitną, stacje dla rowerów, fontanna, stoły do gry w chińczyka i szachy oraz park rekreacyjny z nasadzeniami.
Promenada leśna – jest przedłużeniem Promenady Historycznej na wschód. Będzie ciągnęła się na odległości 800 metrów. Rejsy – jest to kolejna z możliwości spędzania wolnego czasu. Latem można skorzystać z rejsów po porcie, Bałtyku i do pobliskich niemieckich miejscowości letniskowych.
Szlaki rowerowe – są one wytyczone, oznakowane i przygotowane do ruchu według europejskich standardów turystycznych. Drogi przebiegu szlaków są wyrównane i utwardzone. Przy szlakach znajdują się wiaty turystyczne, wyposażone m.in. w stojaki na rowery. Najpopularniejszymi szlakami rowerowymi są:
– szlak przez Świdny Las wzdłuż Kanału Piastowskiego,
– szlak dookoła wyspy Karsibór,
– międzynarodowy szlak rowerowy wokół Zalewu Szczecińskiego R66,
– międzynarodowy szklak rowerowy wokół Bałtyku R10. Oprócz szlaków rowerowych w Świnoujściu można udać się również na wycieczki piesze, najczęściej uczęszczanymi szlakami są:
– szlak nadmorski,
– szlak nad Bałtykiem i Zalewem Szczecińskim,
– szlak Fortyfikacji Twierdzy Świnoujście
– ścieżka dydaktyczna „Karsiborskie Paprocie”.
Zarezerwuj pobyt w sanatorium/uzdrowisku – znajdź i zarezerwuj pobyt przez internet
Opłaty w sanatoriach – dowiedz się co nie podlega refundacji
Zabiegi w sanatoriach – poznaj paletę zabiegów uzdrowiskowych
Jak wyjechać do sanatorium / leczenie uzdrowiskowe – Poznaj procedury wyjazdu
Kierunki lecznicze uzdrowisk – Sprawdź w którym uzdrowisku wyleczysz swoją dolegliwość
Informacje o lecznictwie uzdrowiskowym – Niezbędne informacje o uzdrowiskach i sanatoriach
Rodzaje lecznictwa uzdrowiskowego – Jakie schorzenia leczy się w sanatorium
Informator kuracjusza – zbiór informacji dla kuracjuszy przed wyjazdem
Jak wyjechać do sanatorium / leczenie uzdrowiskowe – Poznaj procedury wyjazdu
Informacje o lecznictwie uzdrowiskowym – Niezbędne informacje o uzdrowiskach i sanatoriach
Rodzaje lecznictwa uzdrowiskowego – Jakie schorzenia leczy się w sanatorium
Kierunki lecznicze uzdrowisk – Sprawdź w którym uzdrowisku wyleczysz swoją dolegliwość
Opłaty w sanatoriach – dowiedz się co nie podlega refundacji
Zabiegi w sanatoriach – poznaj paletę zabiegów uzdrowiskowych
Informator kuracjusza – zbiór informacji dla kuracjuszy przed wyjazdem