Pobieram dane...
Uzdrowisko Nałęczów to miejsce o profilu kardiologicznym. Leczone są tutaj przede wszystkim schorzenia kardiologiczne w tym głównie chorobę wieńcową, nadciśnienie tętnicze i niedokrwistość.
Uzdrowisko Nałęczów jest zlokalizowane w województwie lubelskim, w środkowej części Płaskowyżu Nałęczowskiego, w północno – zachodniej części Wyżyny Lubelskiej. Uzdrowisko Nałęczów leży nad rzeką Bystrą, w granicach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego.
Klimat uzdrowiska jest umiarkowany, słabo bodźcowy, zaś powietrze wysoko zjonizowane, wywiera to pozytywny wpływ na leczenie chorób o podłożu kardiologicznym.
W Uzdrowisku Nałęczów funkcjonuje Zakład Leczniczy Nałęczów S.A., do którego należy 10 różnych obiektów uzdrowiskowych, w tym między innymi ośrodki takie jak: Sanatorium Książę Józef, Sanatorium Fortunat, czy Jesienna Rezydencja.
Sanatorium Uzdrowiskowe Rolnik – położone jest w samym sercu malowniczego Parku Zdrojowego w Nałęczowie.
Dla kuracjuszy przygotowano ponad różnorodnych 80 zabiegów rehabilitacyjnych, które wykorzystywane są w leczeniu chorób serca i krążenia, metabolicznych oraz układu ruchu. Profil leczniczy sanatorium to przede wszystkim: choroby układu krążenia (choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze, wady zastawkowe serca, nerwica serca, stany pooperacyjne serca), schorzenia układu ruchu (zwyrodnienia kręgosłupa, zwyrodnienie stawów i kości), choroby metaboliczne (otyłość, zespół metaboliczny, cukrzyca).
W skład licznych zabiegów wchodzą między innymi: kinezyterapia (gimnastyka indywidualna i zbiorowa, nordic walking, ćwiczenia na sprzętach), kąpiele (kwasowęglowa, perełkowo-ozonowa, solankowa, hydromasaż), fizykoterapia (jonoforeza, galwanizacja, magnetoterapia), muzykoterapia, okłady cieplne czy okłady borowinowe.
Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy w Nałęczowie położony jest centrum miasta, niedaleko Parku Zdrojowego i dolinie rzeki Bystrej, taka lokalizacja z jednej zapewnia ciszę i spokój, z drugiej bliskość punktów usługowych.
Szpital posiada przeszło 180 miejsc dla pacjentów i specjalizuje się w leczeniu chorób kardiologicznych w tym: leczenie po zawałach, choroba wieńcowa, leczenie po operacjach serca, nadciśnienie tętnicze, nerwica sercowo-naczyniowa, cukrzyca, schorzenia układu ruchu.
Szeroka baza zabiegowa oferuje między innymi: hydroterapię, balneoterapię, kinezyterapię, fizykoterapię czy muzykoterapię.
Sanatorium Związku Nauczycielstwa Polskiego w Nałęczowie – obiekt ten znajduje się na 2 hektarowym terenie całkowicie dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mając na uwadze komfort kuracjuszy obiekt posiada własną bazę zabiegową z zakresu fizjoterapii i balneoterapii.
Profil leczniczy sanatorium obejmuje choroby serca i układu krążenia. W skład licznych zabiegów leczniczych wchodzą między innymi: masaże, balneoterapia, fizykoterapia, kinezyterapia, elektroterapia i wiele innych.
Sanatorium Uzdrowiskowe „Ciche wąwozy” – obiekt znajduje się na niewielkim wzniesieniu, oddalonym od centrum co stanowi idealne miejsca dla odpoczynku i wyciszenia. Ze względu na sprzyjający mikroklimat, sanatorium to specjalizuje się w leczeniu schorzeń układu krążenia oraz serca zarówno u dorosłych, jak i u dzieci.
Profil leczniczy sanatorium obejmuje: zawał serca, stany pooperacyjne serca, chorobę wieńcową, nadciśnienie tętnicze, nerwice sercowo-naczyniowe, stany ogólnego wyczerpania psychofizycznego.
Zabiegi jakie są przeprowadzane w sanatorium to między innymi: balneoterapia ( kąpiele perełkowe, kąpiele ozonowe, kąpiele solankowe), kinezyterapia (gimnastyka indywidualna i grupowa, trening marszowy, interwałowy), fizykoterapia (elektroterapia, jonoforeza, prący Tens), światłolecznictwo, magnetoterapia, tlenoterapia i wiele innych.
Sanatorium Książę Józef – posiada miejsca noclegowe dla 130 osób. Goście mogą skorzystać m.in. z zabiegów i zajęć ogólnousprawniających i kojących bóle.
W czasie zajęć rehabilitacyjnych wykorzystywane są: urządzenie typu ROTOR, kabina UGUL – gdzie pacjenci z zanikami mięśniowymi wykonują ćwiczenia czynne wolne, cykloergometr rowerowy – urządzenie, które służy do treningu o wysokim oraz niskim stopniu częstotliwości, zalecane osobom z nadciśnieniem i chorobą niedokrwienną serca.
Ponadto w sanatorium tym działa laboratorium analityczne, gdzie wykonywane są badania umożliwiające ocenę ryzyka chorób serca, nerek oraz wątroby.
Nałęczów to uzdrowisko nizinne, które swoje ogromne właściwości lecznicze zawdzięcza bardzo dobremu położeniu. Tak sprzyjające warunki klimatyczne powodują obniżanie ciśnienia krwi, a także zmniejszanie dolegliwości chorób serca.
Uzdrowisko Nałęczów posiada także dobroczynne krystaliczne wody lecznicze z wapienno-żelaznych źródeł. Wody lecznicze są wykorzystywane między innymi w kuracji pitnej. Do Uzdrowiska Nałęczów przyjeżdżają głównie osoby cierpiące na schorzenia kardiologiczne takie jak: choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze, nerwica sercowo-naczyniowa.
W Nałęczowie przeprowadzana jest także wczesna rehabilitacja pacjentów po operacjach serca i po zwale mięśnia sercowego. Choć w Uzdrowisku Nałęczów leczone są przede wszystkim choroby układu krążenia, to pomoc medyczną mogą tu znaleźć również osoby z dysfunkcjami narządu ruchu a także z cukrzycą.
Baza zabiegowa obejmuje nowoczesne urządzenia i metody terapii. W Nałęczowie wykonuje się ponad sto zabiegów z zakresu kinezyterapii, fizykoterapii, hydroterapii i diagnostyki, co niewątpliwie umożliwia efektywną poprawę stanu zdrowia.
Obok funkcji uzdrowiskowej Nałęczów pełni także rolę letniska. Będąc w tej miejscowości warto zobaczyć: Park Zdrojowy – drzewostan parku dobierany i pielęgnowany przez prawie 190 lat, jest wizytówką nałęczowskiego uzdrowiska.
Oprócz znanych gatunków drzew iglastych i liściastych spotyka się tu okazy flory zachodnioeuropejskiej. Ponadto pięknym obiektem jest Palmiarnia – kuracjusze jak i turyście mogą skorzystać z uroków palmiarni w Parku Zdrojowym i skosztować znajdujących się tam wód mineralnych.
Nałęczów jest znany także z willowej zabudowy. Niektóre wille powstały z początkiem Zakładu Leczniczego i w czasach, kiedy w Nałęczowie tworzyli artyście tacy jak Nałkowska, Sienkiewicz, czy Żeromski.
W Nałęczowie jest również wiele ścieżek i szlaków dla miłośników wędrówek. Przez Nałęczów przebiega czerwony znakowany szlak turystyczny „Szlak Wyżynny zachodni” o długości 60,8 km. Prowadzi dolinami Czechówki, Bystrej i Grodarza.
Wokół Nałęczowa wyznaczony jest żółty szlak spacerowy o długości 10 km, idący przez wsie Charz i Cynków. Nałęczów leży również na czerwonym Szlaku przez Płaskowyż Nałęczowski o długości 64 km.
Ciekawą atrakcję stanowi także wąskotorowa Nałęczowska Kolej Dojazdowa, wpisana na listę zabytków. Trasa tej kolei obejmuje 54 km stalowych szlaków wąskotorowych wiodących przez tereny Płaskowyżu Lubelskiego.
Zarezerwuj pobyt w sanatorium/uzdrowisku – znajdź i zarezerwuj pobyt przez internet
Opłaty w sanatoriach – dowiedz się co nie podlega refundacji
Zabiegi w sanatoriach – poznaj paletę zabiegów uzdrowiskowych
Jak wyjechać do sanatorium / leczenie uzdrowiskowe – Poznaj procedury wyjazdu
Kierunki lecznicze uzdrowisk – Sprawdź w którym uzdrowisku wyleczysz swoją dolegliwość
Informacje o lecznictwie uzdrowiskowym – Niezbędne informacje o uzdrowiskach i sanatoriach
Rodzaje lecznictwa uzdrowiskowego – Jakie schorzenia leczy się w sanatorium
Informator kuracjusza – zbiór informacji dla kuracjuszy przed wyjazdem
Jak wyjechać do sanatorium / leczenie uzdrowiskowe – Poznaj procedury wyjazdu
Informacje o lecznictwie uzdrowiskowym – Niezbędne informacje o uzdrowiskach i sanatoriach
Rodzaje lecznictwa uzdrowiskowego – Jakie schorzenia leczy się w sanatorium
Kierunki lecznicze uzdrowisk – Sprawdź w którym uzdrowisku wyleczysz swoją dolegliwość
Opłaty w sanatoriach – dowiedz się co nie podlega refundacji
Zabiegi w sanatoriach – poznaj paletę zabiegów uzdrowiskowych
Informator kuracjusza – zbiór informacji dla kuracjuszy przed wyjazdem