Kamień Pomorski

 

Dlaczego warto przyjechać do Uzdrowiska Kamień Pomorski

 

Kamień Pomorski to miasto w województwie zachodniopomorskim, oddalone od Morza Bałtyckiego o 7 km. Uzdrowisko Kamień Pomorski charakteryzuje się  nizinnym, łagodnym klimatem nadmorskim, jest to jedno z najstarszych miast na Pomorzu Zachodnim, położone nad Zalewem Kamieńskim, nad rzeką Dziwną.

Uzdrowisko posiada 60 lat tradycji w lecznictwie uzdrowiskowym i w rehabilitacji, tradycyjna medycyna uzdrowiskowa łączy się tutaj z innowacyjną technologią.  Miejsce to co roku przyciąga tysiące turystów dzięki złożom borowiny i solanki, wyjątkowemu położeniu geograficznemu oraz przez swój specyficzny mikroklimat. 

 

Polecane ośrodki w Uzdrowisku Kamień Pomorski

 

Szpital Uzdrowiskowy Mieszko – to obiekt łączący w sobie historię z nowoczesnością. W tym pięknym i zabytkowym budynku z przełomu XIX i XX wieku – przeprowadzane są specjalistyczne zabiegi leczenia uzdrowiskowego oraz rehabilitacji przy użyciu najnowocześniejszych urządzeń i sprzętu, korzystając jednocześnie z właściwości naturalnych surowców leczniczych czyli borowiny i solanki.

Jednym z największych atutów Szpitala jest jego szeroka baza zabiegowa szczególnie z zakresu kinezyterapii, hydroterapii i fizykoterapii. Dla zapewnienia jak najlepszego pobytu gości, do dyspozycji jest także świetlica, stołówka, biblioteka i wiele innych atrakcji.                                                                                 

Mieszko II – to obiekt idealny dla osób ceniących wysokie standardy i komfort, nowo wybudowany obiekt zapewnia wysoki standard usług hotelowych. W swojej ofercie posiada pokoje 1- oraz 2 osobowe  z wyjściem na taras, wyposażone w wygodne łóżka, telewizję, telefon, bezprzewodowy Internet. W łazience jest przestronna kabina prysznicowa.

Elegancja i nowoczesność stanowią wizytówkę owego miejsca. Ponadto mając na uwadze komfort osób niepełnosprawnych, pokoje na 1 piętrze dostosowane są całkowicie do ich potrzeb (uchwyty przy toalecie oraz pod prysznicem). Dodatkowym atutem obiektu jest  basen z wodą solankową o właściwościach zdrowotnych, jacuzzi, sauna i wiele innych udogodnień. Ponadto budynek znajduje się w otoczeniu parku uzdrowiskowego, gdzie licznie występują kwiaty, drzewa i krzewy.

Sanatorium Dąbrówka – w obiekcie do dyspozycji gości są pokoje 1- i 2-osobowe oraz pokoje typu studio. Są one wyposażone standardowe meble hotelowe, telewizję, telefon oraz Internet bezprzewodowy, w łazienkach są kabiny prysznicowe. W obiekcie znajduje się także stołówka zapewnia wszystkie posiłki. W trosce o pacjentów, w obiekcie znajdują się gabinety lekarskie i całodobowa opieka pielęgniarska.

Na zabiegi w basenie solankowym pacjenci dowożeni są wewnętrznym transportem, przystosowanym to takiego celu. Obiekt jest oddalony od centrum miasta, co niewątpliwie ma swoje atuty, można tu odpocząć z dala od zgiełku i rozkoszować się spokojem. Bliskość szlaków turystycznych i portu Marina stwarza idealne warunki do relaksacji i wypoczynku.  

Instytut Badawczy – jest to obiekt w którym prowadzone były badania nad skutecznymi metodami rehabilitacji z wykorzystaniem robotów oraz klasycznych zabiegów, w tym również balneologicznych, a zdobyte doświadczenia od razu wykorzystywane były u pacjentów. Celem badań jest przede wszystkim opracowanie najskuteczniejszych metod przywracania sprawności pacjentów po urazie rdzenia za pomocą zaawansowanej robotyki. W odzyskaniu sprawności pacjentom na co dzień pomaga doświadczony zespół specjalistów.

 

Walory zdrowotne uzdrowiska Kamień Pomorski

 

Uzdrowisko słynie z wyjątkowych właściwości naturalnej borowiny i solanki, wydobywanych z własnych złóż i stosowanych od wielu lat do zabiegów leczniczych. Charakterystyczne właściwości fizyczne borowiny są wykorzystywane do terapii cieplnej.

Zawarte w niej składniki działają przeciwzapalnie, wpływając korzystnie na różne struktury stawów, szczególnie na ilość i jakość mazi stawowej. Niewątpliwym atutem uzdrowiska jest fakt, że tradycyjną medycynę uzdrowiskową łączy się tutaj z innowacyjną technologią, bowiem uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu z wykorzystaniem robotów: lokomatu i egzoszkieletu.   

Uzdrowisko Kamień Pomorski podczas lecznictwa wykorzystuje przede wszystkim surowce takie jak borowina i solanka:

– borowina kamieńska – to specyficzny torf w skład którego wchodzą substancje organiczne: kwasy humusowe i fulwonowe, węglowodany, garbniki i bituminy. Wykorzystuje się ją do leczenia stanów zapalnych, uszkodzonych tkanek, regeneracji naskórka, jak również zwiększenia ukrwienia skóry,  

                       
– solanka kamieńska – w składzie posiada  przede wszystkim kationy sodowe, aniony chlorkowe oraz jony bromkowe. Zabiegi przy jej użyciu usprawniają procesy przemiany materii, rozluźniają napięte mięśnie i wpływają kojąco  na układ nerwowy.

                            

Poza tym Uzdrowisko w Kamieniu Pomorskim specjalizuje się w zabiegach leczniczych z zakresu:

– rehabilitacji,

– inhalacji,

– wodolecznictwa,

– światłolecznictwa,

– masaży.
                                                                                                          

Główne kierunki lecznicze w Kamieniu Pomorskim to:

– schorzenia neurologiczne,

– schorzenia dolnych dróg oddechowych,

– schorzenia kardiologiczne,

– schorzenia ortopedyczni – urazowe,

– choroby kardiologiczne,

– rehabilitacja kobiet po mastektomii          

             

Rozrywka/atrakcje w Uzdrowisku Kamień Pomorski

 

Podczas odpoczynku w uzdrowisku Kamień Pomorski warto zobaczyć oferowane atrakcje i zabytki. Wymienić wśród nich można:                                                                      
a) Dworek von Kleista – gdzie wynaleziono pierwszy na świecie kondensator elektryczny. Znakomitemu wynalazcy kondensatora elektrycznego poświęcona jest interaktywna wystawa: „Kamieński kondensator.
                                                                                       

b) Katedra w Kamieniu Pomorskim – to najstarsza świątynia na Pomorzu Zachodnim. Jej budowę rozpoczęto już w 1176 roku.

c) Marina w Kamieniu Pomorskim – przystań jachtowa stanowi największą inwestycję w powojennych dziejach miasta.

d) Ratusz w Kamieniu Pomorskim – wznosi się na Starym Rynku, w centrum miasta. Pochodzi z XIII wieku.

e) Brama Wolińska – pozostałość miejskiej średniowiecznej fortyfikacji obronnej. Jest to gotycka baszta z XIV wieku.

f) Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej – mieści się w dawnym Pałacu Biskupim przy Placu Katedralnym. Zaprojektowano go w stylu bogatych kupców hanzeatyckich jako lokal mieszkalny dla ordynariuszy.

 

 

Zobacz również

Zarezerwuj pobyt w sanatorium/uzdrowisku – znajdź i zarezerwuj pobyt przez internet

 

Opłaty w sanatoriach – dowiedz się co nie podlega refundacji

 

Zabiegi w sanatoriach – poznaj paletę zabiegów uzdrowiskowych

 

Jak wyjechać do sanatorium / leczenie uzdrowiskowe – Poznaj procedury wyjazdu

 

Kierunki lecznicze uzdrowisk – Sprawdź w którym uzdrowisku wyleczysz swoją dolegliwość

 

Informacje o lecznictwie uzdrowiskowym – Niezbędne informacje o uzdrowiskach i sanatoriach

 

Rodzaje lecznictwa uzdrowiskowego – Jakie schorzenia leczy się w sanatorium

 

Informator kuracjusza – zbiór informacji dla kuracjuszy przed wyjazdem

 

Jak wyjechać do sanatorium / leczenie uzdrowiskowe – Poznaj procedury wyjazdu

 

Informacje o lecznictwie uzdrowiskowym – Niezbędne informacje o uzdrowiskach i sanatoriach

 

Rodzaje lecznictwa uzdrowiskowego – Jakie schorzenia leczy się w sanatorium

 

Kierunki lecznicze uzdrowisk – Sprawdź w którym uzdrowisku wyleczysz swoją dolegliwość

 

Opłaty w sanatoriach – dowiedz się co nie podlega refundacji

 

Zabiegi w sanatoriach – poznaj paletę zabiegów uzdrowiskowych

 

Informator kuracjusza – zbiór informacji dla kuracjuszy przed wyjazdem