Pobieram dane...
Goczałkowice Zdrój to niewielka, uzdrowiskowa wieś, usytuowana w województwie śląskim powiecie pszczyńskim.
To idealna miejscowość zarówno dla kuracjuszy, jak i turystów Sanatoria w Goczałkowicach oferują bogaty wachlarz zabiegów leczniczych. Schorzenia, w których specjalizują się uzdrowiska to głównie: choroby reumatyczne, wady narządu ruchu, schorzenia metaboliczne oraz choroby tętnic.
Miejsce to jest zalecane dla osób cierpiących na schorzenia reumatologiczne, schorzenia układu nerwowego, choroby ortopedyczno – urazowe.
Pawilon Azalia – obiekt jest przeznaczony na pobyty kuracjuszy w ramach świadczeń NFZ. Dla gości przygotowano pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami, wc i kabiną natryskową. Dla zapewniania komfortu gości w części pokojów są również balkony.
Pawilon jest dwupiętrowy, wyposażony w windę, a także mając na uwadze różnorodnych gości, w obiekcie znajdują się wszelkie udogodnienia architektoniczne dla osób niepełnosprawnych.
W trosce o kuracjuszy w czasie pobytu zapewniona jest całodobowa opieka lekarska i pielęgniarska, zabiegi rehabilitacyjne i balneologiczne. Zakład Przyrodoleczniczy oddalony jest od pawilonu sanatoryjnego około 100 m.
W Zakładzie Przyrodoleczniczym znajduje się między innymi basen solankowy i inne zabiegi z zakresu Odnowy Biologicznej.
Pawilon Magnolia to obiekt przeznaczony na pobyty kuracjuszy w ramach świadczeń NFZ. Do dyspozycji gości są pokoje 1-osobowe z łazienkami i bez łazienek oraz pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami z WC i kabinami natryskowymi.
Budynek jest jednopiętrowy i nie posiada windy. W trosce o jak najlepsze warunki dla kuracjuszy w obiekcie zapewniona jest całodobowa opieka lekarska i pielęgniarska, zabiegi rehabilitacyjne i balneologiczne. Zakład Przyrodoleczniczy oddalony jest od pawilonu o 150 m.
Pawilon Modrzew to obiekt o najlepszym standardzie, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających gości. Jest bezpośrednio połączony z traktem zabiegowym, dzięki czemu korzystanie z szerokiej bazy zabiegowej staje się jeszcze wygodniejsze. Jadalnia zlokalizowana jest 120 m. od pawilonu.
Pawilon jest dwupiętrowy i znajduję się w nim winda. W pełni komfortowych pokojach znajduje się klimatyzacja, z której można korzystać w gorące letnie dni. W pawilonie do dyspozycji gości jest 20 pokoi, w tym 13 pokoi jednoosobowych, 6 pokoi dwuosobowych i 1 pokój trzyosobowy.
Oferowane są noclegi w przytulnych, komfortowo urządzonych pokojach z łazienkami z WC i kabiną natryskową. Pawilon Limba jest to dwupiętrowy budynek z windą. W obiekcie znajdują się pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami z WC i kabinami natryskowymi.
W trakcie pobytu zapewniona jest całodobowa opieka lekarska i pielęgniarska, zabiegi rehabilitacyjne i balneologiczne. Zakład Przyrodoleczniczy oddalony jest około 250 metrów, a Jadalnia Uzdrowiskowa ok. 200 m.
Daglezja – jest to obiekt przeznaczony wyłącznie na pobyty komercyjne. Jest on szczególnie lubiany i często wybierany przez kuracjuszy ze względu na bezpośrednie połączenie z traktem zabiegowym a także bliskość jadalni.
Wszystkie pokoje są 2-osobowe z łazienkami z wc i kabiną natryskową. Pawilon jest parterowy. Pawilon Tulipan to kolejny obiekt przeznaczony wyłącznie na pobyty komercyjne.
Pawilon zlokalizowany jest tuż za budynkiem Starej Pijalni, obok budynku z traktem zabiegowym, 200 m od Jadalni Uzdrowiskowej.
To idealne miejsce dla osób ceniących wypoczynek w komfortowych warunkach, do dyspozycji gości jest świeżo wyremontowane wnętrze, gdzie znajduje się 7 stylowo urządzonych pokoi: jednoosobowe i 2-osobowe z łazienkami z WC i kabiną natryskową.
Pawilon Krokus – to obiekt przeznaczony wyłącznie na użytek pobytów komercyjnych, dzięki pięknemu malowniczemu położeniu w Parku Zdrojowym zapewnia cichy i spokojny wypoczynek. Pawilon znajduje się 240 m od traktu zabiegowego i 150 m od stołówki.
Do dyspozycji gości są pokoje 1 i 2 osobowe pokoje z łazienkami z WC i kabinami natryskowymi. Pawilon Wrzos to bardzo unikalny budynek, który jest przykładem dawnego budownictwa uzdrowiskowego.
Obiekt charakteryzuję się drewnianą konstrukcją co niewątpliwie dodaje mu uroku i stwarza niepowtarzalny klimat. W pawilonie oprócz pokoi sanatoryjnych znajduje się również Muzeum Regionalne Goczałkowic-Zdroju i sala koncertowa, w której regularnie odbywają się wydarzenia kulturalne.
Goczałkowice – Zdrój zajmuje się także walką ze schorzeniami wśród najmłodszych, lecząc dzieci w dwóch zakładach: Sanatorium Dziecięce „Stokrotka” – to obiekt który zajmuje się leczeniem dzieci w wieku 3-18 lat ze schorzeniami takimi, jak: przykurcze, choroby kręgosłupa i układu mięśniowego, stany po zabiegach ortopedycznych, schorzenia neurologiczne.
Zespół Sanatoryjno – Szpitalny Rehabilitacji Narządu Ruchu „Gwarek” – specjalizuje się w zabiegach z zakresu ortopedii, neurologii i schorzeń reumatologicznych. Leczenie obejmuje szereg zabiegów, w tym: masaże podciśnieniowe, masaże wodne, masaże wibracyjne, leczenie światłem czy prądem.
Goczałkowice-Zdrój to uzdrowisko, które specjalizuje się w wykorzystywaniu do zabiegów głównie borowiny i solanek. Głównie na zabiegach borowinowych oraz solankowych.
Pobyt może być zrealizowany w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia z częściową dopłatą lub bez skierowania, jednak z całkowitą zapłatą. W zależności od rodzaju schorzenia, dobierane są indywidualnie zabiegi, ich częstotliwość i czas trwania.
Do najpopularniejszych terapii należą:
fizykoterapia,
kinezyterapia,
balneoterapia,
krioterapia,
hydroterapia,
masaże,
inhalacje.
Goczałkowice-Zdrój jest miejscem stricte uzdrowiskowym ale również turystycznym. Będąc w tej miejscowości warto zwiedzić:
Kaplicę św. Anny – jest to murowany kościołek wzniesiono w latach 80. XIX w. w miejscu drewnianej świątyni,
Dworzec kolejowy – to kompleksowo wyremontowany budynek w którym mieści się Centrum Informacji Turystycznej,
Jezioro Goczałkowickie – to ogromny, sztuczny zbiornik zaporowy utworzony w 1956 roku na rzece Wiśle. Nazywany Śląskim Morzem, jest największym jeziorem województwa śląskiego,
Ośrodek Jeździecki Leśniczówka – prowadzi naukę jazdy konnej i skoków przez przeszkody. Leśniczówka jest usytuowana w malowniczym miejsce w lesie. Miejscem, które z pewnością powinien odwiedzić każdy kuracjusz i turysta są ogrody w Gospodarstwie Szkółkarskim Kapias, do którego wejście jest bezpłatne.
Ogrody są dostosowane do osób niepełnosprawnych, a przybliżony czas zwiedzania to 2 godziny. Zwiedzać tam można między innymi: ogród sensoryczny, ogród skandynawski, ogród angielski, wąwóz wiosna, tarasy widokowe, labirynt, ogród w barwach narodowych.
Zarezerwuj pobyt w sanatorium/uzdrowisku – znajdź i zarezerwuj pobyt przez internet
Opłaty w sanatoriach – dowiedz się co nie podlega refundacji
Zabiegi w sanatoriach – poznaj paletę zabiegów uzdrowiskowych
Jak wyjechać do sanatorium / leczenie uzdrowiskowe – Poznaj procedury wyjazdu
Kierunki lecznicze uzdrowisk – Sprawdź w którym uzdrowisku wyleczysz swoją dolegliwość
Informacje o lecznictwie uzdrowiskowym – Niezbędne informacje o uzdrowiskach i sanatoriach
Rodzaje lecznictwa uzdrowiskowego – Jakie schorzenia leczy się w sanatorium
Informator kuracjusza – zbiór informacji dla kuracjuszy przed wyjazdem
Jak wyjechać do sanatorium / leczenie uzdrowiskowe – Poznaj procedury wyjazdu
Informacje o lecznictwie uzdrowiskowym – Niezbędne informacje o uzdrowiskach i sanatoriach
Rodzaje lecznictwa uzdrowiskowego – Jakie schorzenia leczy się w sanatorium
Kierunki lecznicze uzdrowisk – Sprawdź w którym uzdrowisku wyleczysz swoją dolegliwość
Opłaty w sanatoriach – dowiedz się co nie podlega refundacji
Zabiegi w sanatoriach – poznaj paletę zabiegów uzdrowiskowych
Informator kuracjusza – zbiór informacji dla kuracjuszy przed wyjazdem