Supraśl

Supraśl jest miastem, wchodzącym administracyjnie w skład Województwa Podlaskiego. Uzdrowisko zaliczane do nizinnych. Położenie w samym sercu Puszczy Knyszyńskiej, wśród nieskażonej przyrody (zanieczyszczenie pyłami i gazami znacznie poniżej norm krajowych), a także doskonałe warunki klimatyczne (słabo i łagodnie bodźcowe), predestynują miejscowość do prowadzenia działalności uzdrowiskowej. Oficjalny status uzdrowiska został nadany Supraślowi w 2002 roku.

Miejscowe złoża borowinowe – dobrze przebadane i udokumentowane – określa się jako jedne z najlepszych w Polsce. Pokłady te nie są eksploatowane. Funkcje uzdrowiskowe spełniał Supraśl już w okresie międzywojnia. w 1911 roku na bazie obiektu szpitalnego wyposażono i uruchomiono pierwsze sanatorium. W 1924 roku uruchomiono Sanatorium Złotego Krzyża, specjalizujące się w leczeniu chorych na gruźlicę. Leczyli się tu głównie urzędnicy państwowi, jednak z bazy leczniczej korzystali również kuracjusze “pozabranżowi”. Oprócz funkcji typowo uzdrowiskowych spełniał Supraśl funkcje ośrodka letniskowego i kulturalnego.

Kierunki lecznicze uzdrowiska: choroby ortopedyczno – urazowe, choroby reumatologiczne, choroby kardiologiczne i nadciśnienie, choroby górnych dróg oddechowych, choroby dolnych dróg oddechowych.

Dołącz do klubu kuracjusza!

Otrzymuj najlepsze oferty pobytowe

*Nie wysyłamy spamu