Gołdap

Gołdap jest miastem, wchodzącym administracyjnie w skład województwa warmińsko – mazurskiego. Status uzdrowiska posiada od 2000 r. Miejscowość liczy ok. 14 tysięcy mieszkańców. Głównym tworzywem uzdrowiskowym są błota borowinowe, wydobywane w rejonie Niedrzwicy. Wykorzystywany w leczeniu jest też klimat (średnio bodźcowy, nizinno – leśny), moderowany przez duże obszary leśne otaczające okolicę.

W zakładach lecznictwa uzdrowiskowego w Gołdapi leczy się m.in.: schorzenia narządu ruchu (choroby zwyrodnieniowe, choroby pochodzenia reumatologicznego, stany po operacjach) schorzenia górnych i dolnych dróg oddechowych (przewlekłe nieżyty górnych dróg oddechowych, nieżyty zatok i oskrzeli, zwłóknienia i pylice płuc, stany po operacjach); schorzenia układu krążenia (stany po zawale serca, stany po zabiegach operacyjnych, nadciśnienie tętnicze, przewlekłe choroby mięśnia sercowego, naczyń wieńcowych, naczyń  obwodowych). Wskazania do pobytu uzdrowiskowego w Gołdapi dotyczą również osób z: otyłością, osteoporozą, trudno gojącymi się ranami i odleżynami, stopą cukrzycową, problemami skórnymi.

W Gołdapi funkcjonują czwarte w Polsce tężnie solankowe o długości 220 i wysokości 8 m. Doprowadzone do tężni solanki, wydobywane z głębokości 646 metrów, spływając po gałązkach tarniny, pod wpływem słońca i wiatru, wytwarzają wokół tężni mikroklimat o dużej zawartości jodu, bromu, magnezu, wapnia, potasu, sodu i fluoru.

 


Nie trać czasu i dołącz do

KLUBU POLSKIEGO KURACJUSZA 

otrzymuj oferty pobytów w najlepszych kurortach

 na swój adres e-mail

Witaj w klubie kuracjusza

Coś poszło nie tak, spróbuj raz jeszcze

wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celach marketingowych zgodnie z polityką prywatności e-kurort.pl