Dąbki

Dąbki to wieś uzdrowiskowa, wchodząca administracyjnie w skład gminy Darłowo, powiatu Sławno i województwa zachodniopomorskiego. Najm³odsze uzdrowisko w Polsce, oficjalny status otrzymało w 2007 roku. Dąbki to klasyczne uzdrowisko nadmorskie. Swoisty klimat z dużą zawartością jodu i silnymi bodźcami ochładzającymi jest wykorzystywany w leczeniu wielu schorzeń, a szczególnie alergii i dróg oddechowych. W tych warunkach klimatycznych wzrasta równie¿ ogólna odporność organizmu, ustępują skłonności do przeziębień. W okolicach Dąbek, na styku lądu i morza, występują obszary leśne. Łagodzą one “ostrość” klimatu, dostarczają korzystnych elementów bakteriobójczych i bakteriostatycznych. Te walory uzdrowiskowe nabierają szczególnego znaczenia przy leczeniu dzieci. Nadmorski Park Zdrojowy i urządzone ścieżki zdrowia (w tym ścieżka kardiologiczna), piaszczysta plaża – zachęcają do spacerów. Pobyt w Dąbkach można wykorzystać na zapoznanie się ze Słowińskim Parkiem Narodowym i jego atrakcjami. Można też pojechać na wycieczki do Kołobrzegu i Koszalina. Atrakcją są również rejsy morskie – turystyczne i wędkarskie. Gdy cichnie letni gwar kąpieliska, Dąbki skutecznie realizują swoją rolę kuracyjną.

W Dąbkach leczy się m.in: choroby układu oddechowego, choroby układu krążenia, choroby przewodu pokarmowego, choroby narządu ruchu, choroby układu krążenia.

Kierunki lecznicze uzdrowiska: choroby ortopedyczno – urazowe, choroby reumatologiczne, choroby kardiologiczne i nadciśnienie, choroby górnych dróg oddechowych, choroby dolnych dróg oddechowych, choroby endokrynologiczne.


Nie trać czasu i dołącz do

KLUBU POLSKIEGO KURACJUSZA 

otrzymuj oferty pobytów w najlepszych kurortach

 na swój adres e-mail

Witaj w klubie kuracjusza

Coś poszło nie tak, spróbuj raz jeszcze

wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celach marketingowych zgodnie z polityką prywatności e-kurort.pl