UZDROWISKO KRAKÓW SWOSZOWICE

Kąpielowa 70, Kraków

 • choroby reumatologiczne
 • dysfunkcja narządu ruchu
 • pobyty lecznicze
 • wypoczynek

Doskonałe miejsce

6 komentarzy
4.7/5

Bardzo nam przykro, ale to sanatorium aktualnie nie ma dodanej żadnej oferty pobytu.

Na ten moment, nie ma możliwości dokonania rezerwacji.

Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu oferty dla Ciebie skontaktuj się z nami

budynek uzdrowiska kraków

Uzdrowisko Kraków Swoszowice to jedyne w Polsce Uzdrowisko i jedno z niewielu w Europie, które funkcjonują na obszarze dużej aglomeracji miejskiej. Jego położenie na terenie Krakowa – perły polskich miast – gwarantuje turystom niezapomniane wrażenia.

Czekają na nich liczne atrakcje kulturalne, rozrywkowe i turystyczne. Lokalizacja uzdrowiska w południowo-wschodnich granicach miasta, obejmująca zabytkowy Park Zdrojowy, tereny leśne oraz zielony pas rzeki Wilgi, powoduje, że Swoszowice są także idealnym miejscem rekreacji i wypoczynku.

Kuracjuszy do krakowskiego uzdrowiska przyciąga jednak nie tylko bliskość niepowtarzalnych zabytków czy mnogość imprez kulturalnych, ale coś innego, coś zdecydowanie bardziej unikatowego – wody siarczkowe.

Proponuje pacjentom nowoczesne metody rehabilitacji skojarzone z dobroczynnym działaniem surowców naturalnych w formie spersonalizowanych terapii indywidualnych z fizjoterapeutą.

Uzdrowisko Kraków Swoszowice, choć małe i nietypowo położone, przyciąga swoim kameralnym klimatem i spokojem. Nie znajdziemy tu zatłoczonych deptaków, a zaciszny Park Zdrojowy pełen pomników przyrody.

Miejsce to może sprawić, że na chwilę zapomnimy o bliskości granic wielkiego miasta, ale wypoczęci i w dobrej formie zawsze możemy z jego licznych atrakcji korzystać – tylu rozrywek kulturalnych i zabytków próżno szukać w innych gminach uzdrowiskowych.

Pacjenci Uzdrowiska Swoszowice mają je w zasięgu ręki, kilkanaście minut jazdy komunikacją miejską, a trzeba dodać, że aktualnie finalizowana jest budowa szybkiego i wygodnego połączenia z samym centrum miasta.

Nie będzie zatem przesadnym stwierdzenie, że Swoszowice wspaniale łączą nowoczesną medycynę, bogactwo natury i atmosferę królewskiej historycznej i kulturalnej stolicy Polski.

NAJCZĘSTSZE PYTANIA KURACJUSZYSchorzenia kręgosłupa
Schorzenia reumatologiczne
Schorzenia kończyny górnej
Schorzenia kończyny dolnejTak, wody siarczana. W lecznictwie stosowane są zabiegi z balenoterapii.Tak, obiekty akceptują płatność kartą.

Profil medyczny sanatorium

 • choroby reumatologiczne
 • dysfunkcja narządu ruchu
 • pobyty lecznicze
 • wypoczynek

Udogodnienia hotelu

 • Kąpiele zdrowotne
 • Masaże lecznicze
 • Masaże relaksujące
 • Parking
 • Wody lecznicze
 • Zabiegi lecznicze
 • Zabiegi relaksacyjne
 • Zabiegi z zakresu balneoterapii
 • Zabiegi z zakresu fizykoterapii
 • Zabiegi z zakresu rehabilitacji ruchowej

Opinie

Ranking

4.7/5
Doskonałe miejsceNa podstawie 6 komentarzy

Opinie

Doskonałe miejsce5
Dobre miejsce1
Przeciętniebrak ocen
Poniżej oczekiwańbrak ocen
Odradzambrak ocen

Oceny

Zabiegi4.833333 / 5
Personel4.666667 / 5
Pokoje4.833333 / 5
Wyżywienie4.5 / 5
Atrakcje4.5 / 5
6 komentarzy - Skala od 1 do 5
4.6

siarka ok

Polecam sanatorium, bo ma świetną i mocną siarkę (więcej niż Busko), jest w ładnym ogrodzie, dookoła spokój, cisza. Bardzo dobre miejsce dla osób z problemami ze stawami czy problemami z narządami ruchu. Miły personel, doskonałe zabiegi, a przecież chyba po to się głównie przyjeżdża. Jedzenie średnie i trochę trąci “komuną” ale jeśli chcemy wypocząć i leczyć się w spokoju, to dobre miejsce. Czysto. Profesjonalni lekarze. W niczym na szczęście nie przypomina Ciechocinka z imprezami :). Miejsce dla osób naprawdę chorych.

4.6

polecam

Cisza, spokój, pięknie. A po pół godzinie jazdy samo centrum pięknego Krakowa.

4.8

dobry standard

Zabiegi stacjonarne – miły, uśmiechnięty i profesjonalny personel, zawsze chętny do pomocy — budynek czysty i zadbany — byłam i pewnie nie raz jeszcze będę bo zabiegi stawiają na nogi

4.6

ciekawe miejsce

Można karnety wykupić i zrobić prezent super, ładnie oprawione wizualnie.

4.4

można polecić

Narazie wymaga jeszcze nakładów ale potencjał jest doskonaly

5.0

bardzo dobre uzdrowisko

Aktualnie jesteśmy z żoną trzeci raz w Sanatorium Swoszowice i jesteśmy bardzo zadowoleni zarówno z zabiegów , jak również z obsługi poczynając od recepcji , pielęgniarek , dr Surówkę , po obsługę pań od poszczególnych zabiegów. Również wyżywienie jest bardzo smaczne i wystarczające , obsługa kuchni b.dobrze się sprawuje. Dodatkowo warunki bytowe są dobre , tym bardziej , że mieszkanie w budynku głównym ma swoje plusy , gdyż dla osób z problemami ruchu jest komfort , bo wszędzie jest blisko.Dlatego planujemy w przyszłym roku ponownie przyjechać do Swoszowic , gdyż dotychczasowe pobyty skutkowały znaczną poprawą naszego zdrowia. Życzymy , aby Uzdrowisko się rozwijało i zwiększało swoje “moce przerobowe” dla dobra kuracjuszy i oczywiście dla satysfakcji załogi i właścicieli.Maria i Eugeniusz .