Uzdrowisko Iwonicz

Torosiewicza 2 38-440 Iwonicz-Zdrój Zobacz na mapie
Brak opinii na podstawie 0 opinii
0/5
100%o rekomendacji kuracjuszy

Opis

Iwonicz – Zdrój jest miastem, wchodzącym administracyjnie w skład powiatu krośnieńskiego i województwa podkarpackiego. Uzdrowisko podgórskie, położone w dolinie Iwonickiego Potoku, otoczone zboczami Beskidu Niskiego. Lokalny mikroklimat – nisko bodźcowy – jest kształtowany m.in. przez duże, zwarte obszary leśne (drzewostan o przewadze jodły i buka) oraz osłonowe zbocza. Duża ilość dni słonecznych również wpływa na złagodzenie klimatu o cechach śródgórskich. Walory klimatyczne oraz występujące tu naturalne wody mineralne i borowiny, to podstawowe tworzywa uzdrowiskowe, wykorzystywane w kuracjach.

O okolicznych wodach “leczących” pisano już w 1413 roku. Pierwsze badania (a raczej spostrzeżenia) dotyczące właściwości wód iwonickich spisane zostały (1578 rok) przez Wojciecha Oczkę, lekarza króla Stefana Batorego. Wzmianki, częściowo wsparte ówczesną wiedzą medyczną, pojawiały się również w wiekach późniejszych. Zaczątki działalności uzdrowiskowej mają miejsce w roku 1793, za sprawą Michała Ostaszewskiego, który zlecił budowę “miejsca do zażywania kąpieli leczących”. Prawdziwie kuracyjne działania podjęto dopiero w 1837 roku. Hrabia Karol Załuski – ówczesny właściciel Iwonicza – wzorując się na kurortach austriackich, pruskich i szwajcarskich, stworzył podstawy dla świetności uzdrowiska. Powstałe wtedy obiekty w części zachowały się do dziś i – idealnie wtopione w krajobraz – zachwycają swoją architekturą. Ten swoisty, urokliwy klimat minionej epoki jest w Iwoniczu – Zdroju wszechobecny. Po drugiej wojnie światowej wznowiono działalność uzdrowiska, odremontowując obiekty i wyposażając je w nowoczesne urządzenia.

W Iwoniczu – Zdroju leczy się m.in: choroby układu trawienia (choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, zaburzenia wydzielania, przewlekłe zapalenia i uszkodzenia wątroby, przewlekłe stany zapalne dróg żółciowych i trzustki, choroby jelit); choroby ortopedyczno – urazowe (urazy kręgosłupa, urazy kończyn, stany zwyrodnieniowe stawów, stany po wszczepieniu endoprotez); choroby reumatologiczne (choroby metaboliczne kości, reumatoidalne zapalenie stawów, choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa); choroby dróg oddechowych (przewlekłe zapalenia zatok, przewlekłe nieżyty błony śluzowej gardła i noso – gardła, przewlekłe zapalenia krtani, stany po operacjach mikrochirurgicznych krtani); choroby układu nerwowego (niedowłady po udarach mózgu, niedowłady po urazach kręgosłupa i czaszki, niedowłady po operacjach kręgosłupa, stwardnienie rozsiane, dyskopatia); choroby kobiece (stany po operacjach ginekologicznych, choroby okresu przekwitania, nietrzymanie moczu, stany po amputacji piersi); osteoporozę, otyłość, choroby skóry (łuszczyca).

Wszystkie rodzaje leczenia uzdrowiskowego w Iwoniczu – Zdroju: szpitalne, sanatoryjne, ambulatoryjne oraz rehabilitacja – prowadzone są przez doświadczony personel w nowocześnie wyposażonych obiektach. Warto tu przyjechać również na wypoczynek i skorzystać dodatkowo z oferty uzdrowiskowej. Specjalna oferta dla firm, instytucji i organizacji dotyczy destynacji konferencyjnych i turystyki zdrowotnej.

Rodzaj obiektu

Sanatorium
Uzdrowisko

Ważne informacje

Zameldowanie 12:00 pm
Wymeldowanie 12:00 pm

Pakiety pobytowe

Opinie

Ranking

0/5
Brak opinii
na podstawie 0 opinii

Opinie

Doskonałe miejsce
0
Bardzo dobrze
0
Przeciętnie
0
Słabo
0
Odradzam
0

Oceny

Zabiegi
5 /5
Personel
5 /5
Pokoje
5 /5
Wyżywienie
0 /5
Atrakcje
5 /5
0 opinii o kurorcie - Skala od 1 do 0

Dodaj swoją opinię

od 0zł /noc

Owner

kurort

Member Since 2019

PODOBNE KURORTY

Uzdrowisko Wapienne

Wapienne 45, Wapienne
5/5 Brak opinii2 komentarze
od 190zł/noc

Uzdrowisko Wysowa

Wysowa-Zdrój 107
4.9/5 Brak opinii3 komentarze
od 0zł/noc

Uzdrowisko Krynica – Żegiestów

aleja Nowotarskiego 9/4, Krynica
3.6/5 Brak opinii2 komentarze
od 0zł/noc

Witaj w klubie kuracjusza

Coś poszło nie tak, spróbuj raz jeszcze

wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celach marketingowych zgodnie z polityką prywatności e-kurort.pl