Uzdrowisko Kopalnia Soli Wieliczka

Park Kingi 1 bud. I, Wieliczka

  Brak opini

  0 komentarzy

  Bardzo nam przykro, ale to sanatorium aktualnie nie ma dodanej żadnej oferty pobytu.

  Na ten moment, nie ma możliwości dokonania rezerwacji.

  Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu oferty dla Ciebie skontaktuj się z nami

  uzdrowisko wieliczka e-kurort.pl

  Uzdrowisko Kopalnia Soli „Wieliczka” to niezwykłe miejsce na skalę światową, zajmujące się leczeniem schorzeń górnych i dolnych dróg oddechowych w unikatowym mikroklimacie podziemnych komór solnych. W XIX wieku doktor Feliks Boczkowski zauważył, że górnicy pracujący w wielickiej kopalni rzadko zapadają na choroby układu oddechowego. Obserwacje doktora Boczkowskiego pogłębił i wykorzystał w praktyce profesor Mieczysław Skulimowski.

  W roku 1964 uruchomił na V poziomie Kopalni Soli „Wieliczka” pierwsze na świecie podziemne sanatorium „Kinga”. Osobom z dolegliwościami dróg oddechowych zaproponował subterraneoterapię, czyli nowatorską metodę leczniczą wykorzystującą specyficzny mikroklimat podziemnych komór solnych. W roku 2011 Kopalnia Soli „Wieliczka” otrzymała status pierwszego w Polsce podziemnego sanatorium uzdrowiskowego. Działalność Uzdrowiska realizowana jest w oparciu o najlepsze wzorce współczesnej medycyny i przy współpracy światowych autorytetów naukowych.

  Kuracjusze korzystający z dobrodziejstw podziemnego mikroklimatu odczuwają znaczną poprawę w funkcjonowaniu układu oddechowego, rzadziej zapadają na infekcje, rzadziej też cierpią na napady duszności czy kaszlu. Pobyt w Uzdrowisku Kopalnia Soli „Wieliczka” poprawia również ogólne samopoczucie, relaksuje i wycisza. Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty pobytów rehabilitacyjno-leczniczych.

  Działalność Uzdrowiska Kopalni Soli „Wieliczka” jest prowadzona głównie z myślą o osobach cierpiących na schorzenia górnych i dolnych dróg oddechowych, takie jak:

  ● astma oskrzelowa;
  ● przewlekła obturacyjna choroba płuc;
  ● nawracające choroby nosa, zatok, gardła i krtani;
  ● przewlekłe zapalenia oskrzeli i płuc;
  ● schorzenia o podłożu alergicznym.

  Udogodnienia hotelu

  • Inhalacje
  • Masaże lecznicze
  • Masaże relaksujące
  • Zabiegi lecznicze
  • Zabiegi relaksacyjne

  Opinie

  Nie dodano żadnych opini dla tego obiektu