Portal Kurortów Polskich


 

Uzdrowisko Wapienne

Wapienne to wieś uzdrowiskowa w gminie Sękowa, w powiecie gorlickim i województwie małopolskim. Jedno z najmniejszych uzdrowisk polskich, położone w Beskidzie Niskim, w dolinie potoku Wapienka. Dolinę otaczają: Łysa Góra, Ferdel, Kamienna Góra i Męcińska Góra. Rozległe obszary leśne (drzewostan mieszany), będące częścią Puszczy Karpackiej przylegają do miejscowości. Część obszaru wsi wchodzi w obszar Magurskiego Parku Narodowego, zaś pozostała znajduje się w Obszarze Chronionego Krajobrazu. Typowe uzdrowisko podgórskie. Tradycje uzdrowiskowe Wapiennego sięgają XVII wieku. Oprócz doskonałego podgórskiego klimatu, podstawę funkcjonowania uzdrowiska stanowią naturalne wody mineralne i miejscowe pokłady borowiny. Źródła wód mineralnych o naturalnym wypływie to "Marta", "Kamila" i "Zuzanna". Z odwiertów wydobywa się wody siarczkowe (wodorowęglanowo-wapniowo-sodowe) i magnezowe o niskim stopniu zmineralizowania. Pobyt w Wapiennem, w kameralnych warunkach, wśród nieskażonego środowiska - to sposób nie tylko na leczenie, ale i na wspaniały wypoczynek.

  Herb Województwa Małopolskiego  Herb Powiatu Gorlice  Herb Gminy Sękowa    

Herby: Województwo Małopolskie, Powiat Gorlice, Gmina Sękowa


Kierunki lecznicze uzdrowiska: choroby ortopedyczno – urazowe, choroby reumatologiczne.

 

Do Wapiennego zaprasza:

 

UZDROWISKO WAPIENNE

Ośrodek Sanatoryjno - Leczniczy

38-307 Sękowa, Wapienne k/Gorlic

tel. 18 351-81-63

 

NFZ

 

Zastrzeżenie prawne: Zamieszczone na stronie informacje o charakterze medycznym nie mogą stanowić podstawy do samodiagnozy, leczenia, lub podejmowania innych działań związanych ze zdrowiem. Informacje te nie są również poradą medyczną. Przy podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia należy zawsze korzystać z porady lekarza.

   

 

© EFFECT
Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w portalu są prawnie chronione i stanowią własność intelektualną EFFECT. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody EFFECT są zabronione. Niektóre elementy zdjęciowe i tekstowe

w portalu są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.


Reklama w portalu