Portal Kurortów Polskich
Uzdrowisko Supraśl

Supraśl jest miastem, wchodzącym administracyjnie w skład Województwa Podlaskiego. Uzdrowisko zaliczane do nizinnych. Położenie w samym sercu Puszczy Knyszyńskiej, wśród nieskażonej przyrody (zanieczyszczenie pyłami i gazami znacznie poniżej norm krajowych), a także doskonałe warunki klimatyczne (słabo i łagodnie bodźcowe), predestynują miejscowość do prowadzenia działalności uzdrowiskowej. Oficjalny status uzdrowiska został nadany Supraślowi w 2002 roku. Miejscowe złoża borowinowe - dobrze przebadane i udokumentowane - określa się jako jedne z najlepszych w Polsce. Pokłady te nie są eksploatowane. Funkcje uzdrowiskowe spełniał Supraśl już w okresie międzywojnia. w 1911 roku na bazie obiektu szpitalnego wyposażono i uruchomiono pierwsze sanatorium. W 1924 roku uruchomiono Sanatorium Złotego Krzyża, specjalizujące się w leczeniu chorych na gruźlicę. Leczyli się tu głównie urzędnicy państwowi, jednak z bazy leczniczej korzystali również kuracjusze "pozabranżowi". Oprócz funkcji typowo uzdrowiskowych spełniał Supraśl funkcje ośrodka letniskowego i kulturalnego.

 

Dziś zadania związane z lecznictwem uzdrowiskowym realizuje Hotel*** Knieja, w którym wydzielono część sanatoryjną.

 

Herb Województwa Podlaskiego  Herb Supraśla 

Herby: Województwo Podlaskie, Supraśl


Kierunki lecznicze uzdrowiska: choroby ortopedyczno – urazowe, choroby reumatologiczne, choroby kardiologiczne i nadciśnienie, choroby górnych dróg oddechowych, choroby dolnych dróg oddechowych.

Do uzdrowiska zaprasza:

 

SANATORIUM UZDROWISKOWE KNIEJA

16-030 Supraśl, Al. Niepodległości 6

tel. 85 710 83 94

 

Zastrzeżenie prawne: Zamieszczone na stronie informacje o charakterze medycznym nie mogą stanowić podstawy do samodiagnozy, leczenia, lub podejmowania innych działań związanych ze zdrowiem. Informacje te nie są również poradą medyczną. Przy podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia należy zawsze korzystać z porady lekarza.

   

 

© EFFECT
Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w portalu są prawnie chronione i stanowią własność intelektualną EFFECT. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody EFFECT są zabronione. Niektóre elementy zdjęciowe i tekstowe

w portalu są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.


Reklama w portalu