Portal Kurortów Polskich

Uzdrowisko Kamień Pomorski

Kamień Pomorski jest miastem, wchodzącym administracyjnie w skład województwa zachodniopomorskiego. Miejscowość liczy ok. 9 tys. mieszkańców. Uzdrowisko nadmorskie nizinne, położone na Wybrzeżu Trzebiatowskim nad Zalewem Kamieńskim, w niewielkim oddaleniu od Morza Bałtyckiego (ok. 7 km). Klimat nadmorski, moderowany przez zwarte obszary leśne, dzięki czemu jego oddziaływanie jest łagodniejsze niż na samej granicy morskiej strefy brzegowej. Tworzywami uzdrowiskowymi są naturalne solanki i borowiny (złoża własne).

Uzdrowiskowa historia Kamienia Pomorskiego sięga 1876 roku. Odkryto wówczas źródło solankowe, które stało się podstawą działalności zakładu balneologicznego. Do czasu wybuchu II wojny światowej uzdrowisko kameralne.

Kamień Pomorski zaprasza na leczenie uzdrowiskowe i wypoczynek. Zwolennicy aktywnego wypoczynku nad wodą i na wodzie mają do dyspozycji akweny wodne, na których można uprawiać kajakarstwo, żeglarstwo i windsurfing. Trasy spacerowe w mieście umożliwiają zapoznanie się z lokalnymi zabytkami. Trasy rowerowe o zróżnicowanej długości prowadzą po najbliższej okolicy. W kamieńskiej katedrze co roku odbywa się międzynarodowy festiwal muzyki organowej i kameralnej. Cykliczną imprezą jest również Festiwal Współczesnej Kultury Ludowej. Warto wykorzystać pobyt nad Bałtykiem na morską wycieczkę statkiem "białej floty".


 

Basen solankowy w Uzdrowisku kamień Pomorski


Foto: Uzdrowisko Kamień Pomorski

W Kamieniu Pomorskim leczy się m.in.: choroby narządu ruchu, choroby neurologiczne, choroby układu krążenia, choroby reumatologiczne. W uzdrowisku jest realizowana również wczesna rehabilitacja: kardiologiczna, ortopedyczna i stanów po mastektomii.

Portal e-kurort.pl szczególnie poleca

 

e-kurort.pl poleca szczególnie: pakiet SLIM - LINE, czyli skuteczny program uzdrowiskowy leczenia nadwagi. Zapewnia on pozbycie się zbędnych kilogramów masy ciała pod profesjonalnym nadzorem personelu sanatoryjnego.

Herb Województwa Zachodniopomorskiego    Herb Kamienia Pomorskiego

Herby: Województwo Zachodniopomorskie, Kamień Pomorski


Kierunki lecznicze uzdrowiska: choroby ortopedyczno – urazowe, choroby neurologiczne, choroby reumatologiczne, choroby kardiologiczne i nadciśnienie, choroby dolnych dróg oddechowych.

 

Do Kamienia Pomorskiego zapraszają sanatoria i szpitale uzdrowiskowe:

 

 

UZDROWISKO KAMIEŃ POMORSKI S.A.

SANATORIUM UZDROWISKOWE "CHROBRY"

72-400 Kamień Pomorski, ul. Bankowa 2

Recepcja - tel. 91 382 04 40

Dział Marketingu - tel. 91 382 50 43

 

 

UZDROWISKO KAMIEŃ POMORSKI S.A.

SZPITAL UZDROWISKOWY "MIESZKO"

72-400 Kamień Pomorski, ul.Wojska Polskiego 2

tel. 91 382 06 30

 

UZDROWISKO KAMIEŃ POMORSKI S.A.

SANATORIUM UZDROWISKOWE "DĄBRÓWKA"

72-400 Kamień Pomorski, ul. Elizy Orzeszkowej 9

tel. 91 382 08 80

 

UZDROWISKO KAMIEŃ POMORSKI S.A.

ZAKŁAD PRZYRODOLECZNICZY "FENIKS"

72-400 Kamień Pomorski, ul. Szpitalna 9

 

UZDROWISKO KAMIEŃ POMORSKI S.A.

DOM ZDROJOWY "GRYF"

72-400 Kamień Pomorski, ul.Wojska Polskiego

tel. 91 382 06 30

 
 

Zastrzeżenie prawne: Zamieszczone na stronie informacje o charakterze medycznym nie mogą stanowić podstawy do samodiagnozy, leczenia, lub podejmowania innych działań związanych ze zdrowiem. Informacje te nie są również poradą medyczną. Przy podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia należy zawsze korzystać z porady lekarza.

 

   

 

© EFFECT
Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w portalu są prawnie chronione i stanowią własność intelektualną EFFECT. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody EFFECT są zabronione. Niektóre elementy zdjęciowe i tekstowe

w portalu są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.


Reklama w portalu