Portal Kurortów Polskich
Wiadomości z kurortów


Fot. Uzdrowisko Wysowa S.A.

Uzdrowisko Wysowa podpisało właśnie umowę z NFZ na dzienną rehabilitację. Na zabiegi będzie się można dostać praktycznie natychmiast.

Tutejsza rehabilitacja skierowana jest do pacjentów, których stan zdrowia nie pozwala na zabiegi w warunkach ambulatoryjnych, ale nie wymagają oni całodobowego nadzoru medycznego - informuje Gazeta Krakowska.

Pacjenci mogą liczyć na kompleksową fizjoterapię narządu ruchu, szczególnie ze wskazań ortopedycznych, neurologicznych, reumatologicznych, onkologicznych i pulmonologicznych.

Pacjenci, w zależności od wskazań lekarza, mogą korzystać m.in. z gimnastyki pod nadzorem fizjoterapeuty, laseroterapii, masażu wirowego rąk i nóg, ultradźwięków, pola magnetycznego niskiej i wysokiej częstotliwości.

Więcej: www.gazetakrakowska.pl

Portal Kurortów Polskich poleca

 

Poznaj oferty ośrodków w Uzdrowisku Wysowa S.A.

 Ośrodek Diagnostyki i Rehabilitacji Uszkodzeń Narządu Ruchu ANTHROPOS w Uzdrowiskowym Szpitalu Kompleksowej Rehabilitacji KRYSTYNA - jednej z najnowocześniejszych tego typu placówek w Europie - w Uzdrowisku Busko - Zdrój.

 

ANTHROPOS wyposażony jest m.in. w Platformy do oceny i treningu równowagi lub chodu, z oprogramowaniem umożliwiającym ćwiczenia w wirtualnej rzeczywistości.

REHA Technology G-EO System - najbardziej zaawansowany na świecie system do rehabilitacji i reedukacji chodu z możliwością wchodzenia i schodzenia ze schodów oraz ruchów częściowych.

Bieżnie marki Zebris FDM-T, to kompleksowe urządzenia służące do obiektywnej oceny i treningu chodu oraz postawy z zastępczą informacją zwrotną. Zintegrowana matryca czujników tworzy bardzo dokładną powierzchnię pomiarową pod pasem transmisyjnym bieżni, precyzyjnie oblicza parametry chodu i daje możliwość oceny jego poszczególnych faz.

5 stacji tergumed® 700 (wyprost, zgięcie, rotacja, zgięcie boczne i odcinek szyjny) ułatwia systematyczną analizę i ocenę mięśni stabilizujących kręgosłup, jak również ukierunkowuje trening odpowiednich grup mięśniowych. Prosty, przyjazny użytkownikowi, system regulacji urządzenia został zaprojektowany, tak aby umożliwić pacjentom z bólem pleców szybki i komfortowy sposób dopasowania urządzenia do własnych potrzeb a także samodzielne wejście i zejście z urządzenia, tak jak i zwolnienie obciążenia w trakcie przerw.

BalanceTutor firmy MediTouch to unikalna bieżnia, pierwsza w Polsce, pozwalająca na tworzenie posturalnej perturbacji takiej jak poślizgnięcie lub przewrócenie się w kontrolowany sposób. Zastosowana zaawansowana technologia pozwala na kontrolowania ruchów całej powierzchni bieżni w kierunkach przednio-tylnim oraz na boki zarówno w momencie gdy pacjent stoi, jak i w trakcie chodu lub biegu.
Vectis, Vectis Mini, Cubito, Jupiter. Linia urządzeń wykorzystujących opór elastyczny (generowany przez gumy), który narasta równomiernie w dalszych fazach ćwiczenia. Stan pacjenta ocenia się zarówno w czasie fazy ćwiczeniowej jak i testowej. Urządzenia pozwalają na rehabilitację kończyny górnej (bark, ramię, łokieć, nadgarstek) oraz dolnej. Interaktywne urządzenia do kompleksowej rehabilitacji kończyny górnej. Diego w podwieszeniu w przestrzeni trójwymiarowej, Amadeo – zautomatyzowana rehabilitacja palców i kończyny górnej oraz Pablo.


Tężnie i warzelnia soli w Ciechocinku Pomnikiem Historii decyzją prezydenta.

 

Decyzją prezydenta Andrzeja Dudy kompleks tężni i warzelni soli wraz z przyległymi parkami wpisany został na listę Pomników Historii.

Rozporządzenie uznające ciechocińskie zabytki za Pomniki Historii prezydent Duda wręczył Marcinowi Zajączkowskiemu, przewodniczącemu Rady Miejskiej i prezesowi Przedsiębiorstwa Uzdrowisko Ciechocinek S.A., podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim 23 listopada. Ciechocinek reprezentowali w Warszawie także m.in. burmistrz Leszek Dzierżewicz i Aldona Nocna, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej i regionalistka.

Więcej na ten temat

 


Urząd Poczty Polskiej wraca do Rymanowa - Zdroju
2 stycznia 2018 roku przywrócone zostanie funkcjonowanieUrzędu Poczty Polskiej w Rymanowie - Zdroju. Warto przypomnieć, że w wyniku reorganizacji przy sprzeciwie władz samorządowych gminy Rymanów oraz mieszkańców i kuracjuszy zlikwidowano w 2011 roku placówkę Poczty Polskiej w Rymanowie - Zdroju. Mimo wielokrotnie kierowanych do Zarządu Poczty Polskiej wniosków w sprawie konieczności przywrócenia ww. placówki w znanym w Polsce Uzdrowisku dopiero w 2016 roku władze Poczty Polskiej uznały, że jest szansa na przywrócenie funkcjonowania urzędu pocztowego w Rymanowie - Zdroju. Rada Miejska w 2017 roku udzieliła zgody na wynajęcie Poczcie Polskiej pomieszczeń w Galerii –ZDRÓJ na utworzenie placówki pocztowej podpisana została też stosowna umowa w tej sprawie. Miło jest nam poinformować, że od 2 stycznia 2018 roku rozpoczyna działalność Urząd Poczty Polskiej w Rymanowie - Zdroju z pełnym zakresem usług. W imieniu mieszkańców oraz gości i kuracjuszy serdecznie dziękujemy Zarządowi Poczty Polskiej za przychylność w rozpatrzeniu naszej prośby i życzymy sukcesów w Nowym 2018 Roku.
Wojciech Farbaniec - Burmistrz Gminy Rymanów

 


 

Dolnoślązak w Uzdrowisku
Szanowni Państwo jest nam niezmiernie miło poinformować, że Uzdrowisko Lądek-Długopole S.A. z dniem 12.10.2017 roku wprowadziło akcję promocyjną dla Mieszkańców województwa dolnośląskiego pod nazwą „Dolnoślązak w Uzdrowisku”.

Akcja jest działaniem mającym na celu promocję zdrowego stylu życia wśród Mieszkańców województwa dolnośląskiego oraz zachęcanie Dolnoślązaków do korzystania z potencjału uzdrowisk Lądka-Zdroju i Długopola-Zdroju.
W ramach akcji Uzdrowisko Lądek-Długopole S.A. oferuje 5% rabat dla Mieszkańców województwa dolnośląskiego na pełnopłatne usługi lecznicze:
• pobyty lecznicze
• specjalistyczne pakiety lecznicze
• badania densytometryczne w Dolnośląskim Centrum Osteoporozy
• zabiegi
Akcja „Dolnoślązak w Uzdrowisku” została objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego – Cezarego Przybylskiego.


Uzdrowisko Lądek - Zdrój.

 

„ZŁOTY STANDARD” w diagnostyce osteoporozy!
Aktualnie podstawę do rozpoznania osteoporozy stanowi ocena gęstości mineralnej kości wykonana w dwóch lokalizacjach: w obrębie szyjki kości udowej oraz kręgosłupa w części lędźwiowej (L1-L4) połączone z oceną czynników ryzyka złamań.
 


W bieżącym roku proponujemy wyjątkowo atrakcyjne ceny badań – ocena gęstości mineralnej kości wykonana w dwóch lokalizacjach: w obrębie szyjki kości udowej oraz kręgosłupa w części lędźwiowej (tzw. „złoty standard” w diagnostyce osteoporozy) połączona z oceną czynników ryzyka złamań (FRAX), analizą mikroarchitektury kości (TBS) i komentarzem lekarza specjalisty – to dla pacjenta koszt zaledwie 80 zł!

 

Dowiedz się więcej na stronie Centrum Osteoporozy

 

11-sierpnia-2018 10:38


Modernizacja w uzdrowisku Krynica - Zdrój.

 

Mieszkańcy, turyści i kuracjusze przyjeżdżający do Krynicy-Zdroju już za dwa lata będą mogli odpoczywać w zupełnie odmienionym parku Dukieta oraz na skwerze przy Bulwarach Dietla. Przyjemniej odpoczywać ma się też nad potokiem Kryniczanka, którego koryto zostanie przebudowane.
Jak informuje Urząd Miejski w Krynicy - Zdroju, burmistrz miasta Dariusz Reśko odebrał z rąk wicemarszałka Stanisława Sorysa, Leszka Zegzdy, odpowiedzialnego w zarządzie województwa m.in. za turystykę oraz radnego województwa Stanisława Pasonia dwie umowy gwarantujących dofinansowanie na prawie 12 mln zł.
Metamorfozę przejdą park Dukieta oraz skwer przy Bulwarach Dietla. Dzięki dofinansowaniu zasadzone zostaną też nowe rośliny, a całości blasku będą nadawać nowe, stylowe i - co równie ważne - energooszczędne latarnie.Ochłody w ciepłe dni będzie można szukać też w pobliżu nowoczesnych fontann, które powstaną w parku Dukieta. Z kolei po długich spacerach odpoczynek będzie można znaleźć na specjalnych schodach z wygodnymi siedziskami i leżakami. Na te projekty przeznaczono ze środków RPO prawie 12 mln zł.

Urząd przypomina, że pod koniec września została podpisana umowa na renowację Polany Janówki, która zakłada utworzenie w centrum uzdrowiska nowoczesnej przestrzeni wypoczynkowej, z której będą korzystać zarówno mieszkańcy, jak i kuracjusze.

Pomiędzy placem Dietla a pijalną ''Jana'' powstanie ogród, w którym pojawią się nie tylko nowe rośliny, ale też reprezentacyjny plac z odnowioną fontanną i stylowymi latarniami. Przebudowany zostanie też m.in. modernistyczny mostek nad potokiem Palenica.

 

Źródło: tekst i grafika - Rynek Zdrowia

11 sierpnia 2018 10:38


Smutna wiadomość

Odszedł Pan Marek Maćkowiak (1943 - 2017). Pan Marek to wyjątkowa postać w dziejach Wysowej - Zdroju. Był kimś więcej niż tylko wieloletnim zarządcą “Uzdrowiska Wysowa” S.A. Pracował tutaj od 1975 r. będąc wicedyrektorem, a w latach 1992 - 2006 pełnił funkcję prezesa zarządu.
Ratował dobrym słowem w sytuacjach beznadziejnych, zawsze służył pomocą, a swoim wyjątkowym poczuciem humoru potrafił rozluźnić każdą napiętą sytuację. Właśnie dlatego jego odejście tak bardzo boli.
Łączymy się z rodziną w żałobie i smutku.
Pożegnanie Pana Marka Maćkowiaka nastąpiło w piątek 17.11 o godz. 13.00 w Kaplicy Cmentarnej w Wysowej - Zdroju.

11 sierpnia 2018


Gołdap nie tylko na lato.
 

Gołdap to największy z ośrodków narciarstwa zjazdowego w północno - wschodniej Polsce.
Natomiast Piękna Góra (272 m n.p.m.) posiada najlepsze w tej części polski warunki naturalne do uprawiania tego rodzaju sportu. Wzdłuż tras zjazdowych (350, 500 i 750 m) znajdują się wyciągi narciarskie (2 wyciągi orczykowe oraz usytuowana obok zajazdu, przy najdłuższej trasie zjazdowej, dwuosobowa kolej krzesełkowa). Na dodatek za szczytu Pięknej Góry w kierunku zajazdu prowadzi ponad kilometrowej długości, betonowy tor saneczkowy, który wykorzystywany może być zimą i latem. Strudzeni i zmarznięci mogą skorzystać z usług pobliskiego zajazdu, także, znajdującej się na szczycie, kawiarni obrotowej. Na snowboardzistów czeka najlepszy snowpark w regionie. Stoki narciarskienaśnieżane i ratrakowane, a po zmroku oświetlone. Na nowicjuszy czekają szkółki narciarskie i snowboardowe, lekcje prowadzone są przez profesjonalnych instruktorów.Przy okazji zimowego pobytu - warto pamiętać, że Gołdap to przede wszystkim uzdrowisko z sanatorium oraz szpitalem uzdrowiskowym, wzmacniające szanse na poprawę stanu zdrowia. Nie zawadzi więc - planując zimowy pobyt - wzbogacić go o solidną porcję zabiegów uzdrowiskowych. Sporo się tu zmieniło na lepsze w ostatnim czasie. Bogata struktura uzdrowiskowa jest tego dowodem.


Mazurskie tężnie solankowe

Czwarte w Polsce tężnie solankowe o długości 220 i wysokości 8 m. Doprowadzone do tężni solanki, wydobywane z głębokości 646,0 metrów, spływając po gałązkach tarniny, pod wpływem słońca i wiatru, wytwarzają wokół tężni mikroklimat o dużej zawartości jodu, bromu, magnezu, wapnia, potasu, sodu i fluoru. Powstały aerozol odznacza się szczególnymi walorami zdrowotnymi - jego cząsteczki wnikają do organizmu poprzez błony śluzowe układu oddechowego oraz skórę.
Przebywając przy tężniach leczymy przede wszystkim: górne drogi oddechowe, zatoki, rozedmę płuc, nadciśnienie tętnicze, alergię, nerwicę wegetatywną, depresję, stres, czy ogólne wyczerpanie organizmu. Inhalacje wykorzystane w profilaktyce u ludzi zdrowych powodują wzrost odporności organizmu poprzez działanie bakteriobójcze.

 

Źródło i foto: www.http://uzdrowiskogoldap.pl/


XXI Ogólnopolskie Sympozjum Diabetologicznym i XV Ogólnopolskie Forum Profilaktyki i Leczenia Otyłości DIABETICA EXPO 2017 w Toruniu

W dniach 22-23.09.2017 odbyło się XXI Ogólnopolskie Sympozjum Diabetologicznym i XV Ogólnopolskie Forum Profilaktyki i Leczenia Otyłości DIABETICA EXPO 2017 w Toruniu gdzie dwie nagrody:
- specjalne wyróżnienie Komisji Konkursowej za WCZASY LECZNICZE DLA DIABETYKÓW
- a także I miejsce w kategorii produkt spożywczy za WODĘ LECZNICZĄ HENRYK

otrzymało Uzdrowisko Wysowa S.A.


AED bliskie sercu w Ciechocinku

Ciechocinek może pochwalić się dwoma nowymi, ogólnodostępnymi defibrylatorami AED. Nowoczesne urządzenia pojawiły się wewnątrz Hali Sportowej przy ulicy Lipnowskiej oraz na ścianie zewnętrznej budynku Kina Zdrój, tuż przy wejściu głównym.

Zakup Lifepaków CR Plus to wynik wybranego przez mieszkańców projektu ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego – mówi Leszek Dzierżewicz, burmistrz Ciechocinka. W ramach wdrożenia programu PAD, czyli Publicznego Dostępu do Defibrylacji przeprowadzone zostało również profesjonalne szkolenie na temat Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej, a także obsługi AED – dodaje.
Program PAD zakłada przede wszystkim instalację defibrylatorów w miejscach dużego zagęszczenia ludności, w których przypadek Nagłego Zatrzymania Krążenia odnotowano na przestrzeni ostatnich 5 lat przynajmniej raz. W Polsce NZK dotyka ponad 40 tys. osób i według danych GUS, aż 46% zgonów w naszym kraju spowodowanych jest chorobami układu krążenia.

 


Lifepak CR Plus to w pełni zautomatyzowane urządzenie, dzięki czemu jego obsługa jest intuicyjna i nie wymaga od użytkownika żadnych dodatkowych umiejętności, a tym bardziej wiedzy medycznej. Aby poprawnie wykonać defibrylację przy użyciu AED wystarczą tylko dwie czynności – należy otworzyć urządzenie i prawidłowo przykleić elektrody – mówi Piotr Kubiszewski z DefiMed, firmy przeprowadzającej wdrożenie w Ciechocinku. Przez cały proces poprowadzą nas instrukcje głosowe i graficzne, więc zupełnie nie musimy obawiać się, że coś zrobimy źle. Najważniejsze jest podjęcie działania, bo dzięki temu szansa na przeżycie Nagłego Zatrzymania Krążenia wzrasta z 5% aż do 70%! Nie bójmy się pomagać – dodaje.


 

 

 

 

© EFFECT
Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w portalu są prawnie chronione i stanowią własność intelektualną EFFECT. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody EFFECT są zabronione. Niektóre elementy zdjęciowe i tekstowe

w portalu są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.

 

Reklama w portalu

 

Tagi: uzdrowiska polskie, sanatoria uzdrowiskowe, medical spa, kurorty w polsce, imprezy kulturalne w uzdrowiskach