Portal Kurortów Polskich

 

 
Uzdrowisko Konstancin - Jeziorna

Konstancin - Jeziorna jest miastem wchodzącym administracyjnie w skład powiatu piaseczyńskiego i województwa mazowieckiego. Miejscowość liczy ok. 17 tys. mieszkańców. Jedyne uzdrowisko w województwie mazowieckim, położone w niewielkiej odległości (18 km) od Warszawy, na Niżu Mazowieckim. Uzdrowisko zaliczane do nizinnych. Otoczone jest zwartymi obszarami leśnymi o drzewostanie sosnowym (Lasy Chojnowsko - Słomczyńskie, Las Kabacki). Klimat umiarkowanie bodźcowy, z dużą ilością dni słonecznych w roku. Konstancin pod koniec XIX wieku stał się miejscowością popularną wśród stołecznych elit kulturalnych. Początkowo traktowany jako letnisko, szybko stał się miejscem stałego osiedlenia dla artystów, ludzi pióra, przemysłowców, dyplomatów, bankierów. Status uzdrowiska - nadany w 1917 roku - głównie za sprawą doskonałych walorów klimatycznych, wyzwolił inicjatywy planistyczne. Jednakowoż aż do 1939 roku z inicjatyw tych nie zrodził się w sposób bezpośredni ani jeden obiekt przyrodoleczniczy. Do obiektów konstancińskich owego okresu bywają zaliczane: sanatorium w Chylicach i zakład przyrodoleczniczy w Skolimowie. Dopiero powojenne badania geologiczne i wykonane odwierty dla pozyskiwania naturalnych wód mineralnych spowodowały uruchomienie klasycznych funkcji uzdrowiskowych. Do już działającego (od 1962 roku) Szpitala Rehabilitacji Neurologicznej dołączyło w 1965 roku Sanatorium Uzdrowiskowe "Warszawianka". Rok później uruchomiono sanatorium "Przy Źródle". Prace modernizacyjne i wyposażeniowe obejmują większość obiektów i urządzeń uzdrowiskowych. Nowe inwestycje, to m.in. tężnia solankowa, pracująca od 1979 roku w oparciu o solankę (woda termalna chlorowo-sodowa) pozyskiwaną z własnego odwiertu. Większość inwestycji typu uzdrowiskowego realizuje wówczas "Uzdrowisko Konstancin - Zdrój Sp. z o.o.".

Uzdrowisko świadczy kompleks usług, wśród których najważniejsze to rehabilitacja narządu ruchu, rehabilitacja neurologiczna i kardiologiczna. Oferujemy szeroki wybór naturalnych metod leczenia, profilaktyki zdrowotnej. Realizują je m.in. Szpital Rehabilitacji Kardiologicznej, Szpital Rehabilitacji Neurologicznej oraz Centrum Terapii Narządu Ruchu "Biały Dom". W uzdrowisku dostępna jest również pełna oferta hotelowo - gastronomiczna.

W Konstancinie - Jeziornie leczy się m.in.: stany po udarach i urazach mózgu, niedowłady połowiczne, stany po zawale mięśnia sercowego, stany po zabiegach kardiochirurgicznych, przewlekłe zaburzenia krążenia, schorzenia narządu ruchu: zespoły bólowe kręgosłupa, zespoły bólowe stawów obwodowych, wady wrodzone układu kostno -mięśniowego, schorzenia górnych i dolnych dróg oddechowych.

Herb Województwa Mazowieckiego  Herb powiatu piaseczyńskiego  Herb Konstancina-Jeziorny

Herby: Województwo Mazowieckie, Powiat Piaseczno, Konstancin - Jeziorna


Kierunki lecznicze uzdrowiska: choroby układu nerwowego, choroby kardiologiczne i nadciśnienie, choroby górnych dróg oddechowych.

 

Do Konstancina - Jeziornej zapraszają sanatoria, szpitale uzdrowiskowe i ośrodki SPA.

 

EVA Park Life & SPA w Konstancinie-Jeziornie

 


Konstancińskie Centrum Hydroterapii, bo tak inaczej nazywany jest EVA Park Life & Spa, znajduje się w centrum Parku Zdrojowego, w bezpośrednim sąsiedztwie Tężni solankowej. To nowy obiekt na mapie nowoczesnych centrów SPA z zapleczem hotelowym. W strefie SPA&Wellnes obiekt zaprasza do korzystania z wysokospecjalistycznych zabiegów z zakresu pielęgnacji i kosmetologii, a także z kompleksowej oferty Centrum Modelowania Sylwetki. Zintegrowane podejście do aspektów urody, uwzględniające kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych i właściwego trybu życia to niewątpliwie wyróżnik nowego miejsca. Nowoczesne centrum Spa i odnowy biologicznej, którego filozofia oparta jest między innymi na wykorzystaniu bogactwa naturalnej solanki z własnego odwiertu, pierwszych gości przyjmie jeszcze pod koniec grudnia tego roku.
EVA Park Life & Spa oprócz specjalistycznych ofert i zabiegów oferuje również 54 miejsca noclegowe w 27 pokojach oraz dwie sale konferencyjne w czterogwiazdkowej części hotelowej obiektu.

Wkrótce więcej informacji.

 

Nowości w rehabilitacji z tego uzdrowiska - Zobacz

 

 

UZDROWISKO KONSTANCIN - ZDRÓJ S.A.

SZPITAL REHABILITACJI KARDIOLOGICZNEJ

05-510 Konstancin - Jeziorna, ul. Sue Ryder 1

tel. 22 484 28 63 - sekretariat

tel. 22 484 28 69 - dyżurka pielęgniarek

 

UZDROWISKO KONSTANCIN - ZDRÓJ S.A.

SZPITAL REHABILITACJI NEUROLOGICZNEJ

05-510 Konstancin - Jeziorna, ul. Sue Ryder 1

tel. 22 756 40 41; 22 756 40 42

 

 

UZDROWISKO KONSTANCIN - ZDRÓJ S.A.

CENTRUM TERAPII NARZĄDU RUCHU

"BIAŁY DOM"

05-510 Konstancin - Jeziorna, ul. Mostowa 5

Recepcja tel. 22 484 28 30

Rejestracja tel. 22 484 28 35; 22 756 40 26

 

UZDROWISKO KONSTANCIN - ZDRÓJ S.A.

ZAKŁAD PRZYRODOLECZNICZY "BIAŁY DOM"

05-510 Konstancin - Jeziorna, ul. Mostowa 5

Rejestracja

Część zabiegowa

 tel. 22 484 28 35; 22 756 40 26

 

UZDROWISKO KONSTANCIN - ZDRÓJ S.A.

SZPITAL UZDROWISKOWY

05-510 Konstancin - Jeziorna, ul. Sue Ryder 1

tel. 22 756 40 41

 

KONSTANCIŃSKIE CENTRUM HYDROTERAPII

EVA Park Life & Spa

05-510 Konstancin - Jeziorna, ul. Sienkiewicza 2

tel. 22 484 28 88

 

Zastrzeżenie prawne: Zamieszczone na stronie informacje o charakterze medycznym nie mogą stanowić podstawy do samodiagnozy, leczenia, lub podejmowania innych działań związanych ze zdrowiem.

Informacje te nie są również poradą medyczną.

Przy podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia należy zawsze korzystać z porady lekarza.

   

 

© EFFECT
Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w portalu są prawnie chronione i stanowią własność intelektualną EFFECT. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody EFFECT są zabronione.

Niektóre elementy zdjęciowe i tekstowe w portalu są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.


Reklama w portalu

 

Tagi: rehabilitacja warszawa, endoproteza, kardiologia warszawa, uzdrowisko koło warszawy, uzdrowisko mazowieckie