Portal Kurortów Polskich

Strona GłównaWypoczynek w kurorcieZdrowie i UrodaNajnowsze oferty z kurortówWspółpraca dla kurortówKontakt

 

 

SANATORIA OFERTY

OFERTY Z RABATEM

OFERTY DLA SENIORA

Kurorty w Polsce

SPA w uzdrowiskach

Medical SPA

Turystyka zdrowotna

Turystyka uzdrowiskowa

Wykaz uzdrowisk w Polsce

Uzdrowiska nadmorskie

Uzdrowiska nizinne

Uzdrowiska podgórskie

Uzdrowiska górskie

Uzdrowiska podziemne

SANATORIA KATALOG

PREZENTACJE

Sanatoria uzdrowiskowe

Sanatoria pełnopłatne

Sanatoria dla dzieci

Szpitale uzdrowiskowe

Rehabilitacja

Kierunki lecznicze

Informator kuracjusza

Hotele w uzdrowiskach
Uzdrowisko Konstancin - Jeziorna

Konstancin - Jeziorna jest miastem wchodzącym administracyjnie w skład powiatu piaseczyńskiego i województwa mazowieckiego. Miejscowość liczy ok. 17 tys. mieszkańców. Jedyne uzdrowisko w województwie mazowieckim, położone w niewielkiej odległości (18 km) od Warszawy, na Niżu Mazowieckim. Uzdrowisko zaliczane do nizinnych. Otoczone jest zwartymi obszarami leśnymi o drzewostanie sosnowym (Lasy Chojnowsko - Słomczyńskie, Las Kabacki). Klimat umiarkowanie bodźcowy, z dużą ilością dni słonecznych w roku. Konstancin pod koniec XIX wieku stał się miejscowością popularną wśród stołecznych elit kulturalnych. Początkowo traktowany jako letnisko, szybko stał się miejscem stałego osiedlenia dla artystów, ludzi pióra, przemysłowców, dyplomatów, bankierów. Status uzdrowiska - nadany w 1917 roku - głównie za sprawą doskonałych walorów klimatycznych, wyzwolił inicjatywy planistyczne. Jednakowoż aż do 1939 roku z inicjatyw tych nie zrodził się w sposób bezpośredni ani jeden obiekt przyrodoleczniczy. Do obiektów konstancińskich owego okresu bywają zaliczane: sanatorium w Chylicach i zakład przyrodoleczniczy w Skolimowie. Dopiero powojenne badania geologiczne i wykonane odwierty dla pozyskiwania naturalnych wód mineralnych spowodowały uruchomienie klasycznych funkcji uzdrowiskowych. Do już działającego (od 1962 roku) Szpitala Rehabilitacji Neurologicznej dołączyło w 1965 roku Sanatorium Uzdrowiskowe "Warszawianka". Rok później uruchomiono sanatorium "Przy Źródle". Prace modernizacyjne i wyposażeniowe obejmują większość obiektów i urządzeń uzdrowiskowych. Nowe inwestycje, to m.in. tężnia solankowa, pracująca od 1979 roku w oparciu o solankę (woda termalna chlorowo-sodowa) pozyskiwaną z własnego odwiertu. Większość inwestycji typu uzdrowiskowego realizuje "Uzdrowisko Konstancin - Zdrój Sp. z o.o.".

W Konstancinie - Jeziornie leczy się m.in.: stany po udarach i urazach mózgu, niedowłady połowiczne, stany po zawale mięśnia sercowego, stany po zabiegach kardiochirurgicznych, przewlekłe zaburzenia krążenia, schorzenia narządu ruchu: zespoły bólowe kręgosłupa, zespoły bólowe stawów obwodowych, wady wrodzone układu kostno -mięśniowego, schorzenia górnych i dolnych dróg oddechowych.

Herb Województwa Mazowieckiego  Herb powiatu piaseczyńskiego  Herb Konstancina-Jeziorny

Herby: Województwo Mazowieckie, Powiat Piaseczno, Konstancin - Jeziorna


Kierunki lecznicze uzdrowiska: choroby układu nerwowego, choroby kardiologiczne i nadciśnienie, choroby górnych dróg oddechowych.

 

Do Konstancina - Jeziornej zapraszają sanatoria, szpitale uzdrowiskowe i ośrodki SPA.

 

EVA Park Life & SPA w Konstancinie-Jeziornie

 

 

Pierwsi goście już zawitali w progi EVA Park Life & SPA w Konstancinie-Jeziornie!
Konstancińskie Centrum Hydroterapii, bo tak inaczej nazywany jest EVA Park Life & Spa, znajduje się w centrum Parku Zdrojowego, w bezpośrednim sąsiedztwie Tężni solankowej. To nowy obiekt na mapie nowoczesnych centrów SPA z zapleczem hotelowym. W strefie SPA&Wellnes obiekt zaprasza do korzystania z wysokospecjalistycznych zabiegów z zakresu pielęgnacji i kosmetologii, a także z kompleksowej oferty Centrum Modelowania Sylwetki. Zintegrowane podejście do aspektów urody, uwzględniające kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych i właściwego trybu życia to niewątpliwie wyróżnik nowego miejsca. Nowoczesne centrum Spa i odnowy biologicznej, którego filozofia oparta jest między innymi na wykorzystaniu bogactwa naturalnej solanki z własnego odwiertu, pierwszych gości przyjmie jeszcze pod koniec grudnia tego roku.
EVA Park Life & Spa oprócz specjalistycznych ofert i zabiegów oferuje również 54 miejsca noclegowe w 27 pokojach oraz dwie sale konferencyjne w czterogwiazdkowej części hotelowej obiektu.

Wkrótce więcej informacji.

 

UZDROWISKO KONSTANCIN - ZDRÓJ Sp. z o.o.

SZPITAL REHABILITACJI KARDIOLOGICZNEJ

05-510 Konstancin - Jeziorna, ul. Gąsiorowskiego 8

tel. 22 756 32 86

 

UZDROWISKO KONSTANCIN - ZDRÓJ Sp. z o.o.

SZPITAL REHABILITACJI NEUROLOGICZNEJ

05-510 Konstancin - Jeziorna, ul. Sue Ryder 1

tel. 22 756 40 41

 

UZDROWISKO KONSTANCIN - ZDRÓJ Sp. z o.o.

SZPITAL REHABILITACJI KARDIOLOGICZNEJ

"BIAŁY DOM"

05-510 Konstancin - Jeziorna, ul. Mostowa 5

tel. 22 756 32 63

 

UZDROWISKO KONSTANCIN - ZDRÓJ Sp. z o.o.

ZAKŁAD PRZYRODOLECZNICZY "BIAŁY DOM"

05-510 Konstancin - Jeziorna, ul. Mostowa 5

tel. 22 756 40 26

 

UZDROWISKO KONSTANCIN - ZDRÓJ Sp. z o.o.

SANATORIUM "PRZY ŹRÓDLE"

05-510 Konstancin - Jeziorna, ul. Sienkiewicza 1

tel. 22 756 40 10

 

CENTRUM KOMPLEKSOWEJ REHABILITACJI

05-510 Konstancin - Jeziorna, ul. Gąsiorowskiego 12/14

tel. 22 756 32 60

 

Zastrzeżenie prawne: Zamieszczone na stronie informacje o charakterze medycznym nie mogą stanowić podstawy do samodiagnozy, leczenia, lub podejmowania innych działań związanych ze zdrowiem.

Informacje te nie są również poradą medyczną.

Przy podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia należy zawsze korzystać z porady lekarza.

   

 

© EFFECT
Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w portalu są prawnie chronione i stanowią własność intelektualną EFFECT. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody EFFECT są zabronione.

Niektóre elementy zdjęciowe i tekstowe w portalu są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.


Reklama w portalu