Portal Kurortów Polskich

Uzdrowisko Dąbki

Dąbki to wieś uzdrowiskowa, wchodząca administracyjnie w skład gminy Darłowo, powiatu Sławno i województwa zachodniopomorskiego. Najmłodsze uzdrowisko w Polsce, oficjalny status otrzymało w 2007 roku. Dąbki to klasyczne uzdrowisko nadmorskie. Swoisty klimat z dużą zawartością jodu i silnymi bodźcami ochładzającymi jest wykorzystywany w leczeniu wielu schorzeń, a szczególnie alergii i dróg oddechowych. W tych warunkach klimatycznych wzrasta również ogólna odporność organizmu, ustępują skłonności do przeziębień. W okolicach Dąbek, bez mała na styku lądu i morza, występują obszary leśne. Łagodzą one "ostrość" klimatu, dostarczają korzystnych elementów bakteriobójczych i bakteriostatycznych. Te walory uzdrowiskowe nabierają szczególnego znaczenia przy leczeniu dzieci. Nadmorski Park Zdrojowy i urządzone ścieżki zdrowia (w tym ścieżka kardiologiczna), piaszczysta plaża - zachęcają do spacerów. Pobyt w Dąbkach można wykorzystać na zapoznanie się ze Słowińskim Parkiem Narodowym i jego atrakcjami. Można też pojechać na wycieczki do Kołobrzegu i Koszalina. Atrakcją są również rejsy morskie - turystyczne i wędkarskie. Gdy cichnie letni gwar kąpieliska, Dąbki skutecznie realizują swoją rolę kuracyjną.

W Dąbkach leczy się m.in: choroby układu oddechowego, choroby układu krążenia, choroby przewodu pokarmowego, choroby narządu ruchu, choroby układu krążenia.

Herb Województwa Zachodniopomorskiego    Herb Powiatu Sławno

Herby: Województwo Zachodniopomorskie, Powiat Sławno


Kierunki lecznicze uzdrowiska: choroby ortopedyczno – urazowe, choroby reumatologiczne, choroby kardiologiczne i nadciśnienie, choroby górnych dróg oddechowych, choroby dolnych dróg oddechowych, choroby endokrynologiczne.

 

Do Dąbek zapraszają sanatoria i ośrodki lecznicze:

 

SANATORIUM UZDROWISKOWE "H. CEGIELSKI"

76-156 Dąbki, ul. Wydmowa 8

tel. 94 314 80 47

Dla dzieci (3-7 lat) z opiekunem

 

CENTRUM ZDROWIA I REKREACJI "GEOVITA"

76-156 Dąbki, ul. Letniskowa 4

tel. 94 314 81 67

 

Ośrodek Sanatoryjno - Wypoczynkowy "ARGENTYT"

76-156 Dąbki, ul. Wydmowa 17

tel. 94 314 81 31

 

Sanatorium "DUKAT"

Niepubliczny Zakład Rehabilitacji Leczniczej

76-156 Dąbki, ul. Wydmowa 9

tel. 94 314 80 51

 

HOTEL "DELFIN" SPA & WELLNESS

76-156 Dąbki, ul. Darłowska 15

Recepcja: tel. 94 314 89 50
 

 

OŚRODEK SANATORYJNO-WYPOCZYNKOWY "HUTMEN"

76-156 Dąbki, ul. Darłowska 12

tel. 94 31 48 132

 

BURSZTYN SPA & WELLNESS
Centrum Rehabilitacyjne

76-156 Dąbki, Bobolin 70
tel. 94 314 84 67

 

Zastrzeżenie prawne: Zamieszczone na stronie informacje o charakterze medycznym nie mogą stanowić podstawy do samodiagnozy, leczenia, lub podejmowania innych działań związanych ze zdrowiem. Informacje te nie są również poradą medyczną. Przy podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia należy zawsze korzystać z porady lekarza.

   

 

© EFFECT
Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w portalu są prawnie chronione i stanowią własność intelektualną EFFECT. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody EFFECT są zabronione. Niektóre elementy zdjęciowe i tekstowe w portalu są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.


Reklama w portalu