Portal Kurortów Polskich

Strona GłównaWypoczynek w kurorcieZdrowie i UrodaNajnowsze oferty z kurortówWspółpraca dla kurortówKontakt

SANATORIA OFERTY

OFERTY Z RABATEM

OFERTY DLA SENIORA

Kurorty w Polsce

SPA w uzdrowiskach

Medical SPA

Turystyka zdrowotna

Turystyka uzdrowiskowa

Wykaz uzdrowisk w Polsce

Uzdrowiska nadmorskie

Uzdrowiska nizinne

Uzdrowiska podgórskie

Uzdrowiska górskie

Uzdrowiska podziemne

SANATORIA KATALOG

PREZENTACJE

Sanatoria uzdrowiskowe

Sanatoria pełnopłatne

Sanatoria dla dzieci

Szpitale uzdrowiskowe

Rehabilitacja

Kierunki lecznicze

Informator kuracjusza

Hotele w uzdrowiskach

Uzdrowisko Czerniawa - Zdrój

Czerniawa - Zdrój to uzdrowiskowa dzielnica Świeradowa - Zdroju - miasta w województwie dolnośląskim. Jako uzdrowisko samodzielne, funkcjonowało do 1973 roku, zajmując się przede wszystkim leczeniem dzieci. Podstawowym produktem leczniczym w uzdrowisku jest  bardzo rzadko występująca w naturze woda mineralna z radonem. Specyficzne właściwości tej wody znane były już w XII wieku, jednak to, co wiemy dzisiaj - wówczas odnoszono raczej do zjawisk i mocy magicznych. Woda radonowa jest zalecana w leczeniu miażdżycy tętnic obwodowych i zakrzepowego zapalenia naczyń, w rehabilitacji schorzeń pourazowych i reumatycznych narządu ruchu  a także układu oddechowego (kąpiele). Zabiegi radonowe nie są zalecane dzieciom. Działalność uzdrowiskowa w Czerniawie praktycznie rozpoczęła się w 1826 roku, a na większą skalę dopiero w 1860 roku, gdy wzniesiono Dom Zdrojowy. Dzisiejsze funkcjonowanie uzdrowiskowe Czerniawy jest bezpośrednio związane z uzdrowiskiem Świeradów - Zdrój. Nowoczesne Centrum Rehabilitacji wraz z Medical SPA o rozbudowanej bazie zabiegowej kształtują nowe funkcje uzdrowiskowe.

Szpital Uzdrowiskowy leczy dzieci przewlekle chore (schorzenia górnych dróg oddechowych, astma, alergie, niedobory odporności). U dzieci leczonych w Czerniawie - Zdroju stwierdzono znaczny spadek częstości zachorowań i poprawę parametrów immunologicznych w surowicy (Pediatryczne Centrum Immunologiczne we Wrocławiu - wyniki badań przeprowadzonych przez prof. dr hab. Adama Jankowskiego). Czerniawa - Zdrój to doskonałe miejsce dla realizacji oddziaływań profilaktycznych w dziedzinie zdrowia dzieci i młodzieży (obozy sportowe i sportowo - wypoczynkowe, imprezy terapeutyczno - wypoczynkowe). Sprzyjające warunki środowiskowe (klimat, bezpieczeństwo ekologiczne) i kwaterunkowe (dobrze wyposażona baza lokalowa) umożliwiają zdrowy i wartościowy wypoczynek.

Herb Województwa Dolnośląskiego  Herb Świeradowa - Zdroju

Herby: Województwo Dolnośląskie, Świeradów - Zdrój


Kierunki lecznicze uzdrowiska: choroby ortopedyczno - urazowe, choroby reumatologiczne, choroby dolnych dróg oddechowych, choroby kardiologiczne i nadciśnienie, choroby górnych dróg oddechowych, osteoporoza, cukrzyca.

 

Do Czerniawy - Zdroju zapraszają sanatoria, szpitale uzdrowiskowe, centra rehabilitacji, SPA:
UZDROWISKO ŚWIERADÓW-CZERNIAWA Sp. z o.o.

Grupa PGU

SZPITAL UZDROWISKOWY DLA DZIECI

59-850 Świeradów - Zdrój, ul Sanatoryjna 48

tel. 75 784 55 89
Przy szpitalu funkcjonuje Zespół Szkół Specjalnych

(szkoła podstawowa, gimnazjum).

CENTRUM REHABILITACJI

SANATORIUM CZERNIAWA ZDRÓJ

Klinika Młodości Medical SPA "KLEOPATRA"

59-850 Świeradów - Zdrój, ul. Spadzista 1-3
tel. 75 783 00 00


 

Zastrzeżenie prawne: Zamieszczone na stronie informacje o charakterze medycznym nie mogą stanowić podstawy do samodiagnozy, leczenia, lub podejmowania innych działań związanych ze zdrowiem. Informacje te nie są również poradą medyczną. Przy podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia należy zawsze korzystać z porady lekarza.

   

 

© EFFECT
Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w portalu są prawnie chronione i stanowią własność intelektualną EFFECT. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody EFFECT są zabronione.

Niektóre elementy zdjęciowe i tekstowe w portalu są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.


Reklama w portalu