Portal Kurortów Polskich

Uzdrowisko Czerniawa - Zdrój

Czerniawa - Zdrój to uzdrowiskowa dzielnica Świeradowa - Zdroju - miasta w województwie dolnośląskim. Jako uzdrowisko samodzielne, funkcjonowało do 1973 roku, zajmując się przede wszystkim leczeniem dzieci. Podstawowym produktem leczniczym w uzdrowisku jest  bardzo rzadko występująca w naturze woda mineralna z radonem. Specyficzne właściwości tej wody znane były już w XII wieku, jednak to, co wiemy dzisiaj - wówczas odnoszono raczej do zjawisk i mocy magicznych. Woda radonowa jest zalecana w leczeniu miażdżycy tętnic obwodowych i zakrzepowego zapalenia naczyń, w rehabilitacji schorzeń pourazowych i reumatycznych narządu ruchu  a także układu oddechowego (kąpiele). Zabiegi radonowe nie są zalecane dzieciom. Działalność uzdrowiskowa w Czerniawie praktycznie rozpoczęła się w 1826 roku, a na większą skalę dopiero w 1860 roku, gdy wzniesiono Dom Zdrojowy. Dzisiejsze funkcjonowanie uzdrowiskowe Czerniawy jest bezpośrednio związane z uzdrowiskiem Świeradów - Zdrój. Nowoczesne Centrum Rehabilitacji wraz z Medical SPA o rozbudowanej bazie zabiegowej kształtują nowe funkcje uzdrowiskowe.

Herb Województwa Dolnośląskiego  Herb Świeradowa - Zdroju

Herby: Województwo Dolnośląskie, Świeradów - Zdrój

 


 

Klinika Młodości Medical SPA

Foto: Klinika Młodości Medical SPA


Kierunki lecznicze uzdrowiska: choroby ortopedyczno - urazowe, choroby reumatologiczne, choroby dolnych dróg oddechowych, choroby kardiologiczne i nadciśnienie, choroby górnych dróg oddechowych, osteoporoza, cukrzyca.

 

Do Czerniawy - Zdroju zapraszają sanatoria, szpitale uzdrowiskowe, centra rehabilitacji, SPA:

 

 

Klinika Młodości Medical SPA

59-850 Świeradów - Zdrój, ul. Spadzista 1-3
tel. 75 783 00 00


 

Zastrzeżenie prawne: Zamieszczone na stronie informacje o charakterze medycznym nie mogą stanowić podstawy do samodiagnozy, leczenia, lub podejmowania innych działań związanych ze zdrowiem. Informacje te nie są również poradą medyczną. Przy podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia należy zawsze korzystać z porady lekarza.

   

 

© EFFECT
Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w portalu są prawnie chronione i stanowią własność intelektualną EFFECT. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody EFFECT są zabronione.

Niektóre elementy zdjęciowe i tekstowe w portalu są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.


Reklama w portalu