Portal Kurortów Polskich

Strona GłównaWypoczynek w kurorcieZdrowie i UrodaNajnowsze oferty z kurortówWspółpraca dla kurortówKontakt

 

 

SANATORIA OFERTY

OFERTY Z RABATEM

OFERTY DLA SENIORA

Kurorty w Polsce

SPA w uzdrowiskach

Medical SPA

Turystyka zdrowotna

Turystyka uzdrowiskowa

Wykaz uzdrowisk w Polsce

Uzdrowiska nadmorskie

Uzdrowiska nizinne

Uzdrowiska podgórskie

Uzdrowiska górskie

Uzdrowiska podziemne

SANATORIA KATALOG

PREZENTACJE

Sanatoria uzdrowiskowe

Sanatoria pełnopłatne

Sanatoria dla dzieci

Szpitale uzdrowiskowe

Rehabilitacja

Kierunki lecznicze

Informator kuracjusza

Hotele w uzdrowiskach

Turystyka uzdrowiskowa w Polsce

 

Turystyka uzdrowiskowa staje się w szybkim tempie wyspecjalizowaną gałęzią turystyki zdrowotnej. Wraz ze zmianami stylu naszego życia i rosnącym zapotrzebowaniem na usługi o charakterze prozdrowotnym, w większości polskich uzdrowiskmożna zaobserwować pozytywną interakcję. Rewitalizacji są poddawane epokowe obiekty, parki zdrojowe, architektura towarzysząca. Nowe struktury buduje się w oparciu o pierwotne, zabytkowe założenia. Bazy zabiegowe w sanatoriach, klinikach i szpitalach uzdrowiskowych wzbogacane są o nowoczesne wyposażenie. Standard pobytowy nie ustępuje wielogwiazdkowym zagranicznym hotelom. Oczywiście nie we wszystkich miejscowościach uzdrowiskowych działania te przebiegają w jednakowym tempie, nie wszędzie włodarze miejscowości i właściciele firm uzdrowiskowych mają takie same możliwości i środki finansowe. Ale rynek turystyki uzdrowiskowej, tak samo jak każdy inny, nie jest otoczony próżnią i będzie się wypełniał coraz sprawniej działającymi mechanizmami pracującymi dla zdrowia. Coraz liczniejsze i w pełni profesjonalne zaplecze dla krótkotrwałych pobytów wypoczynkowych, rekreacyjnych, klimatycznych lub krajoznawczych jest dowodem bezpośrednim, iż uzdrowiska definitywnie zmieniają swój charakter. Usługi uzdrowiskowe są skutecznie łączone z innymi formami pobytów. To tylko jeden, ale znaczący element przewagi konkurencyjnej na rynku turystycznym. Chętnie przyjeżdżają do polskich uzdrowisk kuracjusze zagraniczni. Nie tylko z powodu niższych cen, ale przede wszystkim ze względu na wysokie standardy leczenia i obsługi. Wykorzystujmy to bogactwo dla zdrowia. Również dlatego, że mamy do polskich uzdrowisk najbliżej.

 

Portal Kurortów Polskich poleca

 

 

Kuracja - taniej, krócej, intensywniej.

Jak wypocząć i poprawić zdrowie w środku wakacji nie płacąc wiele?
My znamy odpowiedź na to pytanie.

Zapraszamy na 6 dniowe pobyty kuracyjne aż z 4 zabiegami dziennie w dwóch specjalnych terminach:
16 - 21 i 22 - 27 lipca 2017 r.

Zapoznaj się z kompletną ofertą!

 

 

 

 

 

   

 

 

UZDROWISKA W POLSCE

 

W portalu prezentujemy wszystkie polskie uzdrowiska. Staramy się uaktualniać opisy, dołączać prezentacje obiektów. Dodatkowo, wspólnie z Centrum Turystyki Zdrowotnej wprowadzamy sprzedaż ofert pojedynczych i pakietowych wystawianych przez sanatoria uzdrowiskowe, kliniki i szpitale uzdrowiskowe, ośrodki SPA i medical SPA, kliniki zdrowia i urody, ośrodki rehabilitacji ogólnoustrojowej i specjalistycznej, ośrodki lecznia nadwagi i otyłości, ośrodki medycyny estetycznej i antiaging, specjalistyczne uzdrowiskowe ośrodki wypoczynku i rekreacji.

 

Portal Kurortów Polskich poleca

 

 

Portal Kurortów Polskich poleca

 

 

 

 

PRZEDSTAWIAMY UZDROWISKO CIECHOCINEK

 

Ciechocinek jest miastem, wchodzącym administracyjnie w skład powiatu aleksandrowskiego i województwa kujawsko - pomorskiego. Miejscowość liczy ok. 12 tys. mieszkańców. Klasyczne uzdrowisko nizinne. Podstawowe tworzywa uzdrowiskowe Ciechocinka to naturalne wody mineralne, borowiny i klimat. Najbardziej znane ujęcie - nr 11 (popularny "Grzyb") podaje wodę swoistą, 4,69 % solankę jodkową. Ujęcia  nr 14 i nr 16.  - podają solanki jodkowe termalne 4,35 % i 5,34 %. Początek typowej działalności uzdrowiskowej w Ciechocinku datuje się na 1836 rok. Ciechocinek to miejscowość pełna uroku, zachwycająca obiektami "z epoki". To również unikalne w skali światowej, zabytkowe, funkcjonujące tężnie. To nowocześnie wyposażone zakłady lecznictwa uzdrowiskowego. W Ciechocinku ma swoją siedzibę Krajowy Konsultant w dziedzinie Balneologii i Medycyny Fizykalnej.

W Ciechocinku leczy się m.in.: choroby układu ruchu (stany pourazowe, reumatoidalne zapalenia stawów, zaniki mięśniowe, skrzywienie kręgosłupa, choroba zwyrodnieniowa stawów, stany po zabiegach ortopedycznych stawów i kości); choroby układu krążenia (choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, stany po zawałach mięśnia sercowego, stany po operacjach kardiochirurgicznych); choroby górnych dróg oddechowych (przewlekła obturacyjna choroba płuc, przewlekłe nieżyty: zatok, nosa, gardła, krtani, oskrzeli); choroby układu nerwowego (niedowłady, porażenia, udary, nerwobóle, stany pourazowe i po operacjach neurochirurgicznych, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, ); choroby metaboliczne (cukrzyca, otyłość, niedoczynność tarczycy). Ciechocinek to również tradycje w uzdrowiskowym leczeniu dzieci.

 

180 - lecie Uzdrowiska Ciechocinek. Zapraszamy na Białe Kujawy.

 

 

 

Portal Kurortów Polskich poleca

Słoneczny Zdrój Hotel Medical SPA & Wellness

 

 


Otwarty w kwietniu 2013 roku Hotel Słoneczny Zdrój Medical SPA & Wellness jest pierwszym czterogwiazdkowym obiektem w Busku-Zdroju (województwo świętokrzyskie). Designerski i nowoczesny urzeka elegancją, ale i wysokim standardem oferowanych usług. Luksusowe pokoje, doskonała obsługa oraz wyśmienite posiłki są gwarancją wysokiego standardu pobytu. Hasło przewodnie Hotelu Słoneczny Zdrój brzmi: Twoje piękno i zdrowie zawsze w dobrych rękach. 

 


 

Trzygwiazdkowy Hotel Adam&Spa w Kudowie - Zdroju to luksusowy i kameralny obiekt, usytuowany w jednym z najstarszych i najpiękniejszych sudeckich i dolnośląskich uzdrowisk. Naszym Gościom gwarantujemy kameralną atmosferę, wysoki standard usług oraz miłą, profesjonalną obsługę. Nasze Hotelowe SPA to oaza spokoju i wytchnienia, gdzie przy relaksującej muzyce i w stylowych wnętrzach odnajdą Państwo równowagę duszy, ciała i umysłu. To idealne miejsce, w którym mogą Państwo poprawić swój wygląd, zlikwidować stres, zregenerować siły i zatrzymać młodość.W trosce o dobre samopoczucie naszych Gości oferujemy całą paletę zabiegów służących odprężeniu oraz pielęgnacji ciała i ducha. Dodatkowo mogą Państwo skorzystać z terapii leczniczych (rehabilitacyjnych) poprawiających w szczególności kondycję fizyczną i komfort codziennego życia.
Wszelkiego rodzaju zabiegi poprawiające kondycję skóry i sylwetki min. okłady, kąpiele lecznicze, masaże, zabiegi fizykalne i z zakresu hydroterapii, wykonywane są pod czujnym okiem profesjonalistów, którzy doradzą Państwu jaki program będzie najwłaściwszy.

 

Zastrzeżenie prawne: Zamieszczone na stronie informacje o charakterze medycznym nie mogą stanowić podstawy do samodiagnozy, leczenia, lub podejmowania innych działań związanych ze zdrowiem.

Informacje te nie są również poradą medyczną.

Przy podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia należy zawsze korzystać z porady lekarza.

   

 

© EFFECT
Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w portalu są prawnie chronione i stanowią własność intelektualną EFFECT. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody EFFECT są zabronione. Niektóre elementy zdjęciowe i tekstowe

w portalu są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.
 

Reklama w portalu