Portal Kurortów Polskich

Strona GłównaWypoczynek w kurorcieZdrowie i UrodaNajnowsze oferty z kurortówWspółpraca dla kurortówKontakt

SANATORIA OFERTY

OFERTY Z RABATEM

OFERTY DLA SENIORA

Kurorty w Polsce

SPA w uzdrowiskach

Medical SPA

Turystyka zdrowotna

Turystyka uzdrowiskowa

Wykaz uzdrowisk w Polsce

Uzdrowiska nadmorskie

Uzdrowiska nizinne

Uzdrowiska podgórskie

Uzdrowiska górskie

Uzdrowiska podziemne

SANATORIA KATALOG

PREZENTACJE

Sanatoria uzdrowiskowe

Sanatoria pełnopłatne

Sanatoria dla dzieci

Szpitale uzdrowiskowe

Rehabilitacja

Kierunki lecznicze

Informator kuracjusza

Hotele w uzdrowiskach

Sanatoria w Polsce

 

Sanatoria to zakłady lecznictwa uzdrowiskowego. Realizuje się w nich, oprócz procedur leczenia uzdrowiskowego, również pobyty rehabilitacyjne i wypoczynkowo - lecznicze. Pełnią one także ważną rolę w dziedzinie profilaktyki zdrowotnej. W dalszej treści strony znajdziecie Państwo dodatkowe informacje i bezpośrednie linki do stron prezentujących wybrane obiekty sanatoryjne w uzdrowiskach polskich. Wszystkie sanatoria uzdrowiskowe znajdziecie na stronach Sanatoria Katalog

 

 

Portal Kurortów Polskich poleca

 

 

Portal Kurortów Polskich poleca

 


 

Portal Kurortów Polskich poleca

 

Dziś polecamy Uzdrowisko Świnoujście S.A i jego osiem sanatoriów. Wybierając się do uzdrowisk nadmorskich warto przyjrzeć się ofertom ze Świnoujścia, poznać obiekty i ich możliwości zabiegowe, rekreacyjne, wypoczynkowe.

 

 

Admirał I

To odrestaurowany, utrzymany w XIX-wiecznym stylu obiekt położony przy promenadzie w nadmorskiej dzielnicy Świnoujścia zaledwie 150 m od jednej z najpiękniejszych i najszerszych plaż w Europie. W 2014 r. Admirał I przeszedł kapitalny remont, przy okazji którego powstał budynek towarzyszący z kompleksem basenowym, strefą saun i jacuzzi oraz nowoczesną bazą zabiegową. Obiekt jest przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Oferujemy pobyty w 53 eleganckich, komfortowych pokojach 2-osobowych, 3-osobowych i apartamentach, z których część posiada balkony, wyposażone w TV-Sat, suszarkę, czajnik elektryczny oraz chłodziarkę. Nowoczesny basen z systemem masaży podwodnych, strefą saun: parową oraz fińską to doskonałe uzupełnienie relaksu, a także idealne miejsce by się wyciszyć i odprężyć. Oferujemy pełen wachlarz zabiegów leczniczych, rehabilitacyjnych oraz relaksacyjnych na najwyższym poziomie.
Gwarantujemy, że długoletnia tradycja i wieloletnie doświadczenie pozwoli spełnić oczekiwania najbardziej wymagających gości. Słoneczny taras, który wraz z ogrodem znajduje się na dachu naszego budynku to idealne, zaciszne miejsce do odpoczynku i nabrania sił. W przyziemiu do dyspozycji gości funkcjonuje zadaszony ogródek letni z widokiem na słoneczną promenadę.
Zapraszamy do przytulnej restauracji oraz baru kawowego. Nowoczesna, elegancka, klimatyzowana restauracja spełni oczekiwania najbardziej wymagających gości. Oferujemy dania kuchni polskiej i europejskiej serwowane oraz podane w formie bufetu szwedzkiego.

 

Tu znajdziesz więcej informacji

 

 

Sanatoria są zakładami lecznictwa uzdrowiskowego, realizującymi określone ustawowo formy leczenia:

  • w sanatorium uzdrowiskowym dla dorosłych: 21-dniowe, w ramach urlopu, z częściową odpłatnością ubezpieczonego za wyżywienie i zakwaterowanie

  • w sanatorium uzdrowiskowym dla dorosłych w formie rehabilitacji uzdrowiskowej: 28-dniowe, w ramach urlopu, z częściową odpłatnością ubezpieczonego za wyżywienie i zakwaterowanie

  • w sanatorium uzdrowiskowym dla dzieci (3-6 r. ż.) pod opieką osoby dorosłej: 21-dniowe, dla dzieci bezpłatne, natomiast opiekun dziecka ponosi pełny koszt pobytu wg cennika zakładu lecznictwa uzdrowiskowego, a opiekun czynny zawodowo korzysta nadto z urlopu wypoczynkowego lub bezpłatnego

  • leczenie uzdrowiskowe dla dorosłych w formie rehabilitacji uzdrowiskowej w sanatorium uzdrowiskowym - kierowane do osób z chorobami układu kostno-stawowego, mięśniowego i tkanki łącznej, z zaburzeniami wydzielania wewnętrznego (cukrzyca insulinozależna), ze schorzeniami układu krążenia oraz układu oddechowego. Skierowania wystawiać mogą lekarze podstawowej opieki zdrowotnej. Turnusy 28-dniowe, świadczeniobiorcy otrzymują pięć zabiegów dziennie w dwóch cyklach: przed i popołudniowym, w tym jeden z użyciem naturalnych surowców leczniczych.

Zdecydowana większość sanatoriów w Polsce to sanatoria uzdrowiskowe, ulokowane w miejscowościach o statusie uzdrowiska.

 

Z pobytów sanatoryjnych można korzystać na podstawie skierowania (NFZ, ZUS, KRUS) - raz na osiemnaście miesięcy - ponosząc częściową odpłatność za wyżywienie i zakwaterowanie (tzw. opłata sanatoryjna). Można też skorzystać z pobytu tzw. "komercyjnego" - kuracjusz opłaca osobiście wszystkie świadczenia (wyżywienie, zakwaterowanie, zabiegi). Sanatoria stosują często różnorodne zachęty promocyjne do skorzystania z tego trybu leczenia.

 

 

Kliknij i sprawdź, na jakim etapie rozpatrywania jest Twoje skierowanie na leczenie uzdrowiskowe. Musisz znać numer skierowania. Wpisz go poprawnie w okienko przeglądarki i uzyskasz odpowiedź. Cała procedura jest "odpersonalizowana", a połączenie bezpieczne.

Wykaz uzdrowisk w Polsce

 

Poniżej znajdziesz inne informacje o leczeniu uzdrowiskowym:

 

Kierunki lecznicze uzdrowisk - dowiesz się jakie choroby leczone są w każdym z polskich uzdrowisk

 

Informator dla kuracjuszy - w formie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

 

Skierowania na leczenie uzdrowiskowe - podstawowe informacje o zasadach kierowania na leczenie uzdrowiskowe

 

Częściowa odpłatność za zakwaterowanie i wyżywienie w sanatoriach uzdrowiskowych - aktualne stawki opłat

 

Poradnik młodego kuracjusza - w formie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

 

Wykaz Wojewódzkich Oddziałów NFZ - dane do wszystkich oddziałów w Polsce

 

Wykaz standardowych procedur uzdrowiskowych - prawidłowe nazewnictwo zabiegów

 

Przeciwwskazania ogólne i kardiologiczne do leczenia uzdrowiskowego

 

Przeciwwskazania do leczenia uzdrowiskowego dzieci

Zastrzeżenie prawne: Zamieszczone na stronie informacje o charakterze medycznym nie mogą stanowić podstawy do samodiagnozy, leczenia, lub podejmowania innych działań związanych ze zdrowiem.

Informacje te nie są również poradą medyczną.

Przy podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia należy zawsze korzystać z porady lekarza.

 

 

 

 

© EFFECT
Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w portalu są prawnie chronione

i stanowią własność intelektualną EFFECT. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody EFFECT są zabronione.

Niektóre elementy zdjęciowe i tekstowe w portalu są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.

 

Reklama w portalu