Portal Kurortów Polskich
Szpital Rehabilitacyjny Hematologiczny dla Dzieci "ORLIK" Kudowa-Zdrój


 

Szpital Rehabilitacyjny "Orlik"

ul. Bukowina 1
57-350 Kudowa-Zdrój
tel. 74 866 32 62

Strona internetowa

 

Strona internetowa szkoły uzdrowiskowej

 

Pobyty dla dorosłych i dla dzieci z opiekunem

 

Uwaga: dzieci podlegają w Szpitalu całodobowej opiece lekarsko-pielęgniarskiej. 


 

Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci ORLIK


Szpital Rehabilitacyjny Hematologiczny dla Dzieci "ORLIK" położony jest bardzo malowniczo, w najwyższym miejscu Kudowy - Zdroju, na wysokości 700 m n.p.m., na południowym zboczu Gór Stołowych w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Narodowego.

 

Warunki klimatyczne i położenie mają bardzo istotny wpływ na zdrowie naszych pacjentów. Klimat Kudowy - Zdroju jest najłagodniejszy w polskich Sudetach i charakteryzuje się większym wpływem Oceanu Atlantyckiego w porównaniu ze środkowymi i wschodnimi rejonami kraju. Taki klimat i położenie na znacznej wysokości wg prof. J. Armaty z Kliniki Hematologii Dziecięcej w Krakowie ma znaczący wpływ na przyrost czerwonych krwinek i podniesienie poziomu optymizmu u dzieci. Jedyny w swoim rodzaju mikroklimat tego miejsca, doskonale służy poprawie kondycji szpiku dzieci.

"Orlik" jest jedyną w kraju placówką przyjmującą do kompleksowej rehabilitacji dzieci głównie z chorobami hematologicznymi i onkologicznymi, ortopedycznymi i wadami postawy.

Przyjmujemy również na leczenie dzieci w ramach rehabilitacji ogólnoustrojowej stacjonarnej po:
- urazach,
- zabiegach operacyjnych,
- zaostrzeniach chorób przewlekłych,
które jednocześnie wymagają innych działań terapeutycznych, edukacyjnych, profilaktycznych i diagnostycznych.

 

Do dyspozycji naszych Małych Pacjentów oddajemy:

 
- dział hydroterapii,
- dział fizjoterapii,
- inhalacje,
- gabinet masażu,
- laboratorium,
- Jaskinię Solno - Jodową Galos,
- odkryty basen rehabilitacyjny,
- salę gimnastyczną,
- gabinet lekarski

- dyżurki pielęgniarskie (całodobowa opieka wysoko wykwalifikowanej kadry lekarsko-pielęgniarskiej).Nasza oferta obejmuje nie tylko kompleksową rehabilitację Małych Pacjentów. W Orliku dbamy również o dobre samopoczucie i radość dzieci, z tego powodu mogą one korzystać z dodatkowych atrakcji obiektu jak:

- boisko do piłki siatkowej,
- miejsce do grillowania,
- sala gier i zabaw dla najmłodszych
- sala audio-wizualna.

W "Orliku" znajduje się szkoła, gdzie realizowany jest obowiązek szkolny w zakresie szkoły podstawowej,  gimnazjum oraz prowadzone jest przedszkole dla dzieci od 3 roku życia.
Przedszkole funkcjonuje jedynie w czasie roku szkolnego.Dzieci zakwaterowane są w 28 pokojach, wszystkie z pełnym węzłem sanitarnym.
Istnieje możliwość przebywania rodziców z dziećmi w jednym, przydzielonym im pokoju na czas ich rehabilitacji (konieczna wcześniejsza rezerwacja).
Odpłatności rodzica:
35 zł - koszt dziennego pobytu osoby dorosłej (cena obowiązuje w okresie od 1 czerwca i do 31 sierpnia),
28 zł - koszt dziennego pobytu osoby dorosłej (cena obowiązuje w okresie do 31 maja i od 01 września),
26 zł - koszt całodziennego wyżywienia.

Powyższe dane o kosztach pobytowych rodzica należy zawsze potwierdzić.

Podczas pobytu organizujemy dla dzieci nieodpłatne zwiedzanie ciekawych miejsc w Kudowie-Zdroju oraz odpłatnie wycieczki do interesujących miejsc w okolicy, a także do Czech.

 

Osoby, które towarzyszą dzieciom przebywającym w Szpitalu Rehabilitacyjnym Hematologicznym "Orlik" w Kudowie-Zdroju w ramach NFZ, mają możliwość skorzystania z zabiegów komercyjnych.

 

Skierowania do Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci "Orlik" mogą wystawiać:

- lekarze oddziałów pediatrycznych urazowo-ortopedycznych, chirurgicznych, neurochirurgicznych, neurologicznych, reumatologicznych, chorób wewnętrznych, onkologicznych, ginekologicznych, urologicznych i kardiologicznych
- lekarze z poradni: rehabilitacyjnej, urazowo-ortopedycznej, neurologicznej lub reumatologicznej.
Wówczas pobyt dziecka w całości jest refundowany przez NFZ.
Po otrzymaniu skierowania należy niezwłocznie skontaktować się z pracownikiem "Orlika" w celu uzgodnienia terminu pobytu oraz sposobu dojazdu dziecka. Sugerujemy wspólny pobyt rodziców z dziećmi do 7 roku życia. W obiekcie mieści się obecnie 10 pokoi dla matek z dziećmi z pełnym węzłem sanitarnym. Pobyt osoby dorosłej jest odpłatny.

Rodziców przyjeżdżających z dziećmi publicznymi środkami transportu Szpital nieodpłatnie odbiera z dworców w Kudowie Zdroju po uprzednim powiadomieniu na nr tel. 74 866 32 62 w. 31 lub 604 66 12 66

 

Ze względu na przyjmowanie dzieci na rehabilitację ze zmniejszoną odpornością organizmu (stan po chemio - oraz radioterapii) niewskazany jest pobyt pacjentów z Hbs, HCV dodatnim.

Personel naszego szpitala uczy rodziców oraz dzieci chorych na hemofilię podawania czynnika krzepnięcia.
Szpital dysponuje laboratorium, w związku z czym istnieje możliwość nieodpłatnego wykonania podstawowych badań, tj.: morfologia, mocz, bilirubina, ASPAT, ALAT.

 

Chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.Sanatoria dla dzieci z opiekunem

Sanatoria dla dzieci bez opiekuna

 

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak przygotować swoje dziecko do pobytu i leczenia w sanatorium, skorzystaj z odpowiedzi zawartych w Poradniku Młodego Kuracjusza. Przechodzę do Poradnika

 

Powrót do strony Sanatoria dla Dzieci

Zastrzeżenie prawne: Zamieszczone na stronie informacje o charakterze medycznym nie mogą stanowić podstawy do samodiagnozy, leczenia, lub podejmowania innych działań związanych ze zdrowiem. Informacje te nie są również poradą medyczną. Przy podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia należy zawsze korzystać z porady lekarza.

   

 

© EFFECT
Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w portalu są prawnie chronione i stanowią własność intelektualną EFFECT. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody EFFECT są zabronione. Niektóre elementy zdjęciowe i tekstowe w portalu są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.


Reklama w portalu