Portal Kurortów Polskich
ŚLĄSKIE CENTRUM REHABILITACYJNO - UZDROWISKOWE.
SANATORIUM DLA DZIECI - Rabka-Zdrój


ŚLĄSKIE CENTRUM

REHABILITACYJNO - UZDROWISKOWE

im. dr. Adama Szebesty w Rabce-Zdroju

SANATORIUM DLA DZIECI

ul. Dietla 5
34-700 Rabka-Zdrój

Centrala

tel. +48 18 26 76 300
Sekretariat
tel. +48 18 26 76 300 wew. 122
fax +48 18 26 77 469
sekretariat@scru.pl

 

Strona internetowa:

http://www.scru.pl/sanatorium-dla-dzieci

 

Dla dzieci z opiekunem

 

Leczenie dzieci obejmuje m.in.: program leczenia otyłości, schorzenia ortopedyczno-urazowe, schorzenia górnych i dolnych dróg oddechowych, wady postawy, cukrzyca

 

Rabka - Zdrój jest znanym w Polsce uzdrowiskiem dla dzieci i dorosłych. Naszym ogromnym bogactwem są zasoby wód mineralnych, korzystny mikroklimat i walory krajobrazowo - turystyczne. Miejscowość oferuje doskonałe warunki do leczenia uzdrowiskowego i wypoczynku, piękne górskie krajobrazy i tereny umożliwiające aktywne spędzanie czasu wolnego. Dodatkowym atutem miasta, związanym ze sferą uzdrowiskową jest bogata oferta kulturalna przeznaczona zarówno dla dzieci i młodzieży, oraz dla dorosłych. Można u nas poznać świat barwnych góralskich zwyczajów oraz oryginalnych tradycji rzemieślniczych.Sanatorium uzdrowiskowe dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat z opiekunem.

Turnusy 21-dniowe.

Ośrodek dysponuje oddziałem dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat przebywających na leczeniu pod opieką rodziców lub opiekunów.
Oferowane są tu m.in. zabiegi:

● gimnastyka korekcyjna,

oddechowa,
● inhalacje solankowe i lekowe,
● ćwiczenia w baseniku,
● zabiegi fizykoterapeutyczne,
● masaże suche,
● hydroterapia (w zależności od zaleceń lekarza prowadzącego).Jak do nas przyjechać

 

Aby przyjechać do Centrum poprzez refundację kosztów z Narodowego Funduszu Zdrowia, należy zwrócić się do lekarza ubezpieczenia zdrowotnego z prośbą o wystawienie skierowania na leczenie uzdrowiskowe. Następnie skierowanie to należy przesłać do Wojewódzkiego Oddziału NFZ właściwego dla miejsca zamieszkania.

 

Co najmniej na 14 dni przed rozpoczęciem turnusu otrzymają Państwo powiadomienie o terminie leczenia. 
 

Dziecko na leczenie przywozi i odbiera po zakończonym leczeniu wyłącznie rodzic lub opiekun prawny. W przypadku zastępstwa należy przedstawić pisemne upoważnienie rodzica lub opiekuna prawnego potwierdzone notarialnie.
 

Koszty przejazdu zarówno dziecka jak i opiekuna pokrywa ubezpieczony.


Opiekun dziecka ponosi 100% kosztów pobytu w Centrum ( zakwaterowanie, wyżywienie i opłata klimatyczna ). Opiekun pracujący wyjeżdża w ramach posiadanego urlopu wypoczynkowego lub urlopu bezpłatnego.

 

Ambulatoryjne leczenie uzdrowiskowe dzieci i dorosłych cykl 6-18 dni zabiegowych

ŚCRU Sp. z o.o. w swojej ofercie leczniczej posiada również leczenie ambulatoryjne dla dorosłych i dzieci - od 6 do 18 dni zabiegowych.
Skierowanie wystawia lekarz ubezpieczenia zdrowotnego. Następnie skierowanie to należy przesłać do Wojewódzkiego Oddziału NFZ właściwego dla miejsca zamieszkania z podaniem przewidywanego terminu rozpoczęcia zabiegów.


Zapraszamy do kontaktu - chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.


Sanatoria dla dzieci z opiekunem

Sanatoria dla dzieci bez opiekuna

 

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak przygotować dziecko do pobytu i leczenia w sanatorium, skorzystaj z odpowiedzi zawartych w Poradniku Młodego Kuracjusza. Przechodzę do Poradnika

 

Powrót do strony Sanatoria dla Dzieci

Zastrzeżenie prawne: Zamieszczone na stronie informacje o charakterze medycznym nie mogą stanowić podstawy do samodiagnozy, leczenia, lub podejmowania innych działań związanych ze zdrowiem. Informacje te nie są również poradą medyczną. Przy podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia należy zawsze korzystać z porady lekarza.

   

 

© EFFECT
Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w portalu są prawnie chronione i stanowią własność intelektualną EFFECT. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody EFFECT są zabronione. Niektóre elementy zdjęciowe i tekstowe w portalu są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.


Reklama w portalu

 

Tagi: sanatorium rabka, sanatoria dla dzieci, sanatorium dla dzieci w rabce, śląskie centrum uzdrowiskowo rehabilitacyjne