Portal Kurortów Polskich

Oddział Sanatoryjny Leczenia Małego Dziecka "Staś" - Rymanów-Zdrój


W związku z tym, że informacje o sanatorium wyszukiwane są pod dwiema nazwami, zamieszczamy je jednocześnie na dwóch stronach.

 

Sanatorium „Anna – Staś” - to zespół obiektów sanatoryjnych położonych w południowej części uzdrowiska Rymanów - Zdrój, wśród mieszanych lasów rymanowskich, na zboczu góry „Zamczyska”, z dala od ruchliwych arterii komunikacyjnych.

Oferujemy 27 - dniowe pobyty lecznicze w ramach podpisanej z NFZ umowy w zakresie uzdrowiskowego leczenia sanatoryjnego dzieci w wieku 3 do 6 lat pod opieką opiekuna. Pobyt dziecka w całości jest refundowany przez NFZ, natomiast pobyt opiekuna jest pełnopłatny. Ta forma leczenia: wspólny pobyt dziecka z opiekunem jest szczególnie ceniona, ponieważ znacznie zmniejsza stres naszych małych pacjentów związany ze zmianą otoczenia.

 

ANNA – budynek murowany, czterokondygnacyjny. Do dyspozycji gości 70 miejsc w pokojach 2 i 3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, TV-sat, dostępem do bezprzewodowego internetu i bazą żywieniową na miejscu. Wszystkie pokoje posiadają nasłonecznione balkony zapewniające widok na przylegający do budynku plac zabaw.

 

STAŚ – budynek parterowy. W pokojach 2 i 3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, TV-sat, dostępem do bezprzewodowego internetu – jednorazowo może przebywać 24 pacjentów. Teren wokół jest odgrodzony, co zapewnia bezpieczeństwo dzieciom przebywającym na urządzonym przy obiekcie placu zabaw.

Baza żywieniowa znajduje się w obiekcie „Anna”, położonym w odległości około 100 metrów.


ANNA

 


STAŚ

 


 

Oferujemy pełny zakres świadczeń medycznych:

● całodobową opiekę lekarsko-pielęgniarską,
● zabiegi z zakresu balneologii, fizykoterapii, kinezyterapii, kurację pitną,
● specjalistyczne badania analityczno-diagnostyczne,
● leczenie dietetyczne.

Zabiegi fizykalne udzielane są w Zakładzie Przyrodoleczniczym zlokalizowanym w Szpitalu Uzdrowiskowym „Zimowit”, oddalonym około 150 metrów.

 

UZDROWISKO RYMANÓW S.A.

SANATORIUM UZDROWISKOWE

DLA DZIECI Z OPIEKUNEM

"ANNA - STAŚ"

38-481 Rymanów - Zdrój, ul. Zdrojowa 48

Biuro Obsługi Kuracjusza, tel. 13 435 74 61 i 13 435 77 55

 

Uzdrowiskowe leczenie dzieci obejmuje m.in.: infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych, dysfunkcje kończyn górnych i dolnych przy mózgowym porażeniu dziecięcym, dysfunkcje stawów biodrowych, choroby o podłożu alergicznym, choroby nerek i dróg moczowych, choroby reumatyczne. W uzdrowisku funkcjonuje Zespół Szkół Specjalnych (podstawowa, gimnazjum), zapewniający ciągłość nauki dzieciom przebywających na leczeniu. Pozalekcyjne zajęcia wychowawcze prowadzone są przez cały rok (również podczas wakacji, ferii, dni wolnych).


Sanatoria dla dzieci z opiekunem

Sanatoria dla dzieci bez opiekuna

 

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak przygotować dziecko do pobytu i leczenia w sanatorium, skorzystaj z odpowiedzi zawartych w Poradniku Młodego Kuracjusza. Przechodzę do Poradnika

 

Powrót do strony Sanatoria dla Dzieci

 

Zastrzeżenie prawne: Zamieszczone na stronie informacje o charakterze medycznym nie mogą stanowić podstawy do samodiagnozy, leczenia, lub podejmowania innych działań związanych ze zdrowiem. Informacje te nie są również poradą medyczną. Przy podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia należy zawsze korzystać z porady lekarza.

   

© EFFECT
Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w portalu są prawnie chronione i stanowią własność intelektualną EFFECT. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody EFFECT są zabronione. Niektóre elementy zdjęciowe i tekstowe w portalu są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.


Reklama w portalu

 

Tagi: sanatoria dla dzieci, uzdrowiskowe leczenie dzieci, sanatorium dla dzieci z opiekunem, sanatorium anna, sanatorium staś