Portal Kurortów Polskich

Sanatorium Uzdrowiskowe dla Dzieci "Opatrzność" - Rymanów-Zdrój


W związku z tym, że wiele osób poszukuje informacji o tym sanatorium pod dwiema różnymi nazwami, udostępniamy dane pod każdą z nich.

 

Sanatorium Uzdrowiskowe ,,Gołąbek – Opatrzność” oferuje 27 dniowe pobyty lecznicze w ramach podpisanej z NFZ umowy w zakresie uzdrowiskowego leczenia sanatoryjnego dzieci w wieku 3 do 6 lat pod opieką opiekuna. Pobyt odbywa się za pełną odpłatnością dla opiekuna, zaś dla dziecka w całości jest refundowany przez NFZ. W pokojach 2,3,4 – osobowych częściowo z pełnym węzłem sanitarnym, TV-sat, bezprzewodowym dostępem do Internetu (HOT SPOT) jednorazowo może przebywać 71 osób.
Pacjenci mają zapewnioną całodobową opiekę lekarsko-pielęgniarską.
Baza zabiegowa znajduje się w Uzdrowiskowym Zakładzie Przyrodoleczniczym usytuowanym w Szpitalu Uzdrowiskowym „Eskulap” – odległym około 150m.

 

Pacjenci są zakwaterowani w dwóch obiektach:

 

Willa „POD GOŁĄBKIEM” - należy do najstarszych w Rymanowie - Zdroju. Wybudowana została w 1882r., posiadała salę balową i restaurację. Jako jedna z nielicznych przetrwała do dnia dzisiejszego. W 1940 roku rodzina Potockich pozostała w Rymanowie Zdroju i zamieszkała w tej willi.

 

Willa „OPATRZNOŚĆ” – jeden z najstarszych, zachowanych obiektów Rymanowa - Zdroju, wybudowany w 1881r. W 1934r. willa „Opatrzność” była siedzibą Administratora Apostolskiego Łemkowszczyzny, która obejmowała 118 parafii Kościoła Grekokatolickiego. Urzędowali tu mianowani przez papieża Priusa XI administratorzy: ks. Bazyli Maściuch, ks. Prałat Jan Polański i ks. dr Jakub Medwecki do 30 kwietnia 1938r., kiedy to siedzibę AAŁ przeniesiono do Sanoka.


GOŁĄBEK

 


OPATRZNOŚĆ

 


Oferujemy pobyty lecznicze dla dzieci ze schorzeniami:

● górnych i dolnych dróg oddechowych o podłożu infekcyjnym i alergicznym,
● nerek i dróg moczowych,
● ortopedyczno – urazowymi – wady postawy, skoliozy, wrodzone i nabyte deformacje narządu ruchu, mózgowe porażenie dziecięce, rehabilitacja pooperacyjna i powypadkowa,
● reumatologicznymi.

Pełen zakres świadczeń medycznych i opiekuńczo-wychowawczych:

● zapewniamy dzieciom całodobową opiekę lekarską i pielęgniarską,
● szeroki wachlarz zabiegów z zakresu balneoterapii, fizykoterapii, kinezyterapii, kurację pitną,
● leczenie dietetyczne,
● diagnostykę specjalistyczną,
● kontynuację nauki w szkole sanatoryjnej i opiekę wychowawczą .

Pobyt dziecka na leczeniu w s
zpitalu uzdrowiskowym trwa 27 dni i w całości refundowany jest ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.
Wszelkich informacji na temat pobytu i leczenia w naszym uzdrowisku udzieli Państwu Biuro Obsługi Kuracjusza
 

 

UZDROWISKO RYMANÓW S.A.

SANATORIUM UZDROWISKOWE DLA DZIECI

Z OPIEKUNEM

"GOŁĄBEK - OPATRZNOŚĆ

38-481 Rymanów - Zdrój, ul. Zdrojowa 48

Biuro Obsługi Kuracjusza, tel. 13 435 74 61 i 13 435 77 55

NFZ

 

 

Uzdrowiskowe leczenie dzieci obejmuje m.in.: infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych, dysfunkcje kończyn górnych i dolnych przy mózgowym porażeniu dziecięcym, dysfunkcje stawów biodrowych, choroby o podłożu alergicznym, choroby nerek i dróg moczowych, choroby reumatyczne. W uzdrowisku funkcjonuje Zespół Szkół Specjalnych (podstawowa, gimnazjum), zapewniający ciągłość nauki dzieciom przebywających na leczeniu. Pozalekcyjne zajęcia wychowawcze prowadzone są przez cały rok (również podczas wakacji, ferii, dni wolnych).

 


Sanatoria dla dzieci z opiekunem

Sanatoria dla dzieci bez opiekuna

 

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak przygotować dziecko do pobytu i leczenia w sanatorium, skorzystaj z odpowiedzi zawartych w Poradniku Młodego Kuracjusza. Przechodzę do Poradnika

 

Powrót do strony Sanatoria dla Dzieci

Zastrzeżenie prawne: Zamieszczone na stronie informacje o charakterze medycznym nie mogą stanowić podstawy do samodiagnozy, leczenia, lub podejmowania innych działań związanych ze zdrowiem. Informacje te nie są również poradą medyczną. Przy podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia należy zawsze korzystać z porady lekarza.

   

© EFFECT
Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w portalu są prawnie chronione i stanowią własność intelektualną EFFECT. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody EFFECT są zabronione. Niektóre elementy zdjęciowe i tekstowe w portalu są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.


Reklama w portalu

Tagi: sanatoria dla dzieci, uzdrowiskowe leczenie dzieci, sanatorium dla dzieci z opiekunem, sanatorium opatrzność, sanatorium gołąbek