Portal Kurortów Polskich
Centrum Medyczne HCP Sanatorium Uzdrowiskowe - Dąbki


Centrum Medyczne HCP

Sanatorium Uzdrowiskowe

76-156 Dąbki, ul. Wydmowa 8

tel. 664 952 036

Dla dzieci (3-6 lat) z opiekunem

biurocegielski@o2.pl

http://www.sanatoriumcegielski.pl/Centrum Medyczne HCP Sanatorium Uzdrowiskowe zaprasza na niezapomniany wypoczynek nad morzem wszystkie dzieci w wieku od 3 do 6 lat, z chorobami górnych dróg oddechowych, wraz z rodzicami / opiekunami.
Oferujemy 3 tygodniowe pobyty w ośrodku zlokalizowanym przy samej plaży Morza Bałtyckiego. Zapewniamy noclegi w pokojach 2 osobowych, posiadających własny balkon i węzeł sanitarny, pełne wyżywienie oraz liczne atrakcje, prowadzone przez doświadczonych animatorów.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.Dysponujemy 200 miejscami noclegowymi. Każdy pokój wyposażony jest w węzeł sanitarny i balkon (umywalka i WC).
Naszym gościom serwujemy 3 posiłki dziennie. Dokładamy wszelkich starań by posiłki były nie tylko zdrowe i w pełni zbilansowane, ale także i przede wszystkim: smaczne. Posiłki dostosowujemy do indywidualnych potrzeb naszych Gości.
Oddajemy do Państwa dyspozycji 1,5 ha ogrodzonego terenu, na którym znajduje się m.in. sala gimnastyczna, sala klubowa, plac zabaw, boisko do siatkówki, murowany grill.

Przez cały pobyt towarzyszyć będzie Państwu animator czasu wolnego, który przygotuje atrakcje dla Państwa pociech. Ponadto będziecie Państwo pod stałą opieka zespołu terapeutyczno-medycznego, który dobierze odpowiedni zestaw zabiegów dla każdego podopiecznego.

W czasie turnusu prowadzone są zajęcia wczesnoszkolne w ramach których realizowana jest podstawa programowa, jednak lekcje nie maja charakteru normalnych zajęć szkolnych - są one dostosowane do czasu jaki Dziecko ma miedzy zabiegami a ich celem jest zminimalizowanie zaległości w nauczaniu spowodowanych pobytem dziecka w Sanatorium.

Centrum Medyczne HCP Sanatorium Uzdrowiskowe jest to miejsce , gdzie możecie Państwo się w pełni zrelaksować, wypocząć i nabrać sił. O całą resztę zadbamy my.

 

Lato nad morzem w Uzdrowisku Dąbki

Dąbki położone są w województwie zachodniopomorskim, w gminie Darłowo, pomiędzy morzem Bałtyckim a Jeziorem Bukowo. Specyficzny klimat tego regionu charakteryzuje się dużą zawartością jodu i silnymi bodźcami ochładzającymi. Wykorzystywany jest do leczenia wielu schorzeń, w tym: alergii, chorób dróg oddechowych. Przebywanie w takich warunkach klimatycznych podnosi odporność organizmu, zmniejsza skłonności do przeziębień. Obszary leśne umiejscowione pomiędzy lądem a morzem łagodzą „ostrość” klimatu dostarczając korzystnych składników bakteriobójczych i bakteriostatycznych. Ze względu na te walory Dąbki uzyskały w 2007 r. status uzdrowiska i do tej pory są najmłodszym nadmorskim uzdrowiskiem w Polsce.

Głównym atutem Dąbek jest czysta, szeroka i piaszczysta plaża zachęcająca do brania kąpieli morskich i słonecznych. Plaża odgrodzona jest od miejscowości wydmami, wzdłuż których stworzono Nadmorski Park Zdrojowy - idealne miejsce na piesze i rowerowe wycieczki. Natomiast jezioro Bukowo jest rajem dla wędkarzy - występuje w nim ok. 20 gatunków ryb. Na jeziorze można także uprawiać sporty wodne, działa też przystań żeglarska oraz letnia szkoła windsurfingu.

Dąbki stanowią idealną bazę wypadową dla osób ciekawych ziemi darłowskiej, oferującej mnóstwo atrakcji, w tym:
Europejski Szlak Cystersów,
Aquapark,
Park Linowy,
Lunapark,
Rejsy morskie i wiele, wiele innych.W Dąbkach leczy się m.in: choroby układu oddechowego, choroby układu krążenia, choroby przewodu pokarmowego.

 

Sanatorium nadmorskie, usytuowane w bezpośrednim pasie nadmorskim.


Sanatoria dla dzieci z opiekunem

Sanatoria dla dzieci bez opiekuna

 

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak przygotować dziecko do pobytu i leczenia w sanatorium, skorzystaj z odpowiedzi zawartych w Poradniku Młodego Kuracjusza. Przechodzę do Poradnika

 

Powrót do strony Sanatoria dla Dzieci

Zastrzeżenie prawne: Zamieszczone na stronie informacje o charakterze medycznym nie mogą stanowić podstawy do samodiagnozy, leczenia, lub podejmowania innych działań związanych ze zdrowiem. Informacje te nie są również poradą medyczną. Przy podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia należy zawsze korzystać z porady lekarza.

   

 

© EFFECT
Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w portalu są prawnie chronione i stanowią własność intelektualną EFFECT. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody EFFECT są zabronione. Niektóre elementy zdjęciowe i tekstowe w portalu są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.


Reklama w portalu

 

Tagi: sanatorium dla dzieci dąbki, sanatoria dla dzieci nad morzem, centrum medyczne dla dzieci nad Bałtykiem, uzdrowiskowe leczenie dzieci