Portal Kurortów Polskich

 

Rehabilitacja


Przedstawiamy najnowsze oferty rehabilitacji z polskich uzdrowisk.

Przygotowujemy ogólnopolski katalog obiektów świadczących usługi rehabilitacji stacjonarnej. Znajdą się wśród nich ośrodki uzdrowiskowe i pozauzdrowiskowe, w tym wysokospecjalistyczne.


Portal Kurortów Polskich poleca

 


Ośrodek Diagnostyki i Rehabilitacji Uszkodzeń Narządu Ruchu ANTHROPOS w Uzdrowiskowym Szpitalu Kompleksowej Rehabilitacji KRYSTYNA - jednej z najnowocześniejszych tego typu placówek w Europie - w Uzdrowisku Busko - Zdrój.

 

ANTHROPOS wyposażony jest m.in. w Platformy do oceny i treningu równowagi lub chodu, z oprogramowaniem umożliwiającym ćwiczenia w wirtualnej rzeczywistości.

REHA Technology G-EO System - najbardziej zaawansowany na świecie system do rehabilitacji i reedukacji chodu z możliwością wchodzenia i schodzenia ze schodów oraz ruchów częściowych.

Bieżnie marki Zebris FDM-T, to kompleksowe urządzenia służące do obiektywnej oceny i treningu chodu oraz postawy z zastępczą informacją zwrotną. Zintegrowana matryca czujników tworzy bardzo dokładną powierzchnię pomiarową pod pasem transmisyjnym bieżni, precyzyjnie oblicza parametry chodu i daje możliwość oceny jego poszczególnych faz.

5 stacji tergumed® 700 (wyprost, zgięcie, rotacja, zgięcie boczne i odcinek szyjny) ułatwia systematyczną analizę i ocenę mięśni stabilizujących kręgosłup, jak również ukierunkowuje trening odpowiednich grup mięśniowych. Prosty, przyjazny użytkownikowi, system regulacji urządzenia został zaprojektowany, tak aby umożliwić pacjentom z bólem pleców szybki i komfortowy sposób dopasowania urządzenia do własnych potrzeb a także samodzielne wejście i zejście z urządzenia, tak jak i zwolnienie obciążenia w trakcie przerw.

BalanceTutor firmy MediTouch to unikalna bieżnia, pierwsza w Polsce, pozwalająca na tworzenie posturalnej perturbacji takiej jak poślizgnięcie lub przewrócenie się w kontrolowany sposób. Zastosowana zaawansowana technologia pozwala na kontrolowania ruchów całej powierzchni bieżni w kierunkach przednio-tylnim oraz na boki zarówno w momencie gdy pacjent stoi, jak i w trakcie chodu lub biegu.
Vectis, Vectis Mini, Cubito, Jupiter. Linia urządzeń wykorzystujących opór elastyczny (generowany przez gumy), który narasta równomiernie w dalszych fazach ćwiczenia. Stan pacjenta ocenia się zarówno w czasie fazy ćwiczeniowej jak i testowej. Urządzenia pozwalają na rehabilitację kończyny górnej (bark, ramię, łokieć, nadgarstek) oraz dolnej. Interaktywne urządzenia do kompleksowej rehabilitacji kończyny górnej. Diego w podwieszeniu w przestrzeni trójwymiarowej, Amadeo – zautomatyzowana rehabilitacja palców i kończyny górnej oraz Pablo.


Portal Kurortów Polskich poleca

 

 

Poznaj oferty ośrodków w Uzdrowisku Wysowa S.A.

 


 

 

 

Portal Kurortów Polskich poleca

 

 

Jesteś organizatorem uzdrowiskowych pobytów dla grup? Powyższa oferta powinna Cię zainteresować.

 

 

Hotel KUDOWA **** Manufaktura Relaksu


Witamy w czterogwiazdkowym Hotelu KUDOWA **** Manufaktura Relaksu, komfortowym, w pełni klimatyzowanym obiekcie położonym w pięknej okolicy tuż obok Parku Zdrojowego w urokliwej Kudowie - Zdroju. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z obszerną ofertą hotelu. Jest bowiem wiele wspaniałych hoteli, jednak tylko nieliczne mogą zaoferować tak wiele atrakcji w tak pięknym otoczeniu.

 

 

 

Hotel Kudowa**** to doskonałe miejsce nie tylko do wypoczynku. Centrum Zdrowia i Urody SPA ułatwi odzyskanie sprawności. W ofercie dostępne są również pakiety SPA i wypoczynkowo - rekreacyjne.

 

Portal Kurortów Polskich poleca

 

 

 

Oferty uzdrowisk Lądek - Zdrój i Długopole - Zdrój. Wybierz uzdrowisko, kliknij baner i przejrzyj oferty. Każdy pakiet możesz od razu zarezerwować dla siebie.

 

Portal Kurortów Polskich poleca

 

PAŁAC ŁAZIENKI II W CIECHOCINKU

TURNUSY REHABILITACYJNE Z DOFINANSOWANIEM

 

Specjalizujemy się w rehabilitacji schorzeń: z dysfunkcją narządu ruchu (z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich), schorzeniami układu krążenia, neurologicznymi, ortopedycznymi, dróg oddechowych, reumatologicznymi, kobiet po mastektomii, z chorobami przemiany materii.

Sanatorium w Pałacu:

Zlokalizowany w centrum, w tzw strefie ‚A’ Ciechocinka, tuż przy słynnych dywanach kwiatowych, ponad 100-letni zabytkowy Pałac (1912 r). Połączenie nowoczesności z unikatowymi, pałacowymi wnętrzami zapewnia Gościom komfortowy wypoczynek i stwarza możliwości skorzystania z szerokiego zakresu profesjonalnych zabiegów leczniczo-rehabilitacyjnych oraz odnowy biologicznej w Medical SPA.

 

 Oferujemy:

Profesjonalną opiekę wyspecjalizowanej kadry medycznej i rehabilitacyjnej, bazę zabiegową, pokoje 1-, 2- i 3-osobowe oraz apartamenty, wszystkie z pełnym węzłem sanitarnym;

Zabiegi: Balneologia – okłady borowinowe; Hydroterapia – kąpiel perełkowa, bicze szkockie, masaż wodny płaszczowy; Kinezyterapia: Ćwiczenia na przyrządach, Nordic Walking, Siłownia, Tenis stołowy; Fizykoterapia – jonoforeza, ultradźwięki, ultrafonofereza, prądy galwaniczne, prądy Treberta, prądy Kotza; Termoterapia – krioterapia miejscowa, sauna fińska

Do dyspozycji: baza zabiegowa Medical SPA, sala fitness, siłownia, sauna Fińska, sale konferencyjne, kawiarnia, bar, restauracja MARCONI, monitorowany parking, sala zabaw dla dzieci „Kids Club”, wieczorki taneczne z muzyką na żywo.

W cenie skierowania: zakwaterowanie, wyżywienie (diety wg zalecenia lekarza dodatkowo płatne), opieka lekarska, pielęgniarska, 3 zabiegi dziennie (w dni robocze), dobrany program rehabilitacji wg zaleceń lekarza i terapeuty, dostęp do bezprzewodowego Internetu.

Ponadto: Wieczorki taneczne z muzyką na żywo, możliwość organizowania wycieczek, grillowy ogród letni, wiele różnorodnych Imprez kulturalno-rozrywkowych.

 

Kontakt do Działu Sprzedaży
Sylwia Królak
tel. +48 530 03 29 71
marketing@lazienkiresort.com

 NOWOŚCI W REHABILITACJI

UZDROWISKO KAMIEŃ POMORSKI

 

W celu podniesienia jakości oferowanych usług oraz poszerzenia ich wachlarza, Uzdrowisko zakupiło urządzenia do rehabilitacji i reedukacji chodu. Należą do nich Ekso GT - przenośny bioniczny szkielet przeznaczony do rehabilitacji pacjentów z niedowładem kończyn dolnych oraz system Lokomat Pro v.6 do terapii chodu i reedukacji motorycznej. Są to nowoczesne urządzenia, za pomocą których w profesjonalny sposób przywraca się sprawność i umiejętność chodu pacjentom np.: po przebytych udarach mózgowych, po urazach rdzenia kręgowego, chorym na stwardnienie rozsiane, z porażeniem mózgowym itp.
EKSO GT to przenośny bioniczny szkielet przeznaczony do użytku w celach rehabilitacji praktycznie każdego pacjenta z niedowładem kończyn dolnych. Pozwala na wykonywanie ruchów wstawania z siadania na krześle oraz na wykonywanie chodu w sposób naturalny, z prawidłowym przenoszeniem obciążenia między kończynami. Urządzenie jest zasilane bateryjnie, ruchy są wykonywane za pomocą silników, co wspomaga utracone funkcje nerwowo-mięśniowe, dzięki czemu można np.: umożliwić ludziom po porażeniu całkowitym, z minimalną sprawnością przedramion, wykonywanie ruchów wstawania i chodzenia; ponownie nauczyć pacjenta prawidłowych wzorców chodu ;wspomagać odpowiednie stawianie stóp na ziemi.

Lokomat Pro v.6 to zautomatyzowana orteza kończyn dolnych, która umożliwia trening na bieżni z jednoczesnym zachowaniem prawidłowego wzorca chodu w warunkach dynamicznego odciążenia. Wspomaga naukę i reedukację chodu, oraz rehabilitację. Regularne treningi motoryki z wykorzystaniem urządzenia Lokomat pozwalają zapobiegać utrwalaniu patologicznych wzorców chodu w przypadku terapii schorzeń neurologicznych. Dzięki unikalnej konstrukcji pacjent jest w stanie wykonać precyzyjnie maksymalną ilość zalecanych cykli chodu. Urządzenie Lokomat Pro v.6 składa się z: bieżni treningowej, zintegrowanej z systemem dynamicznego odciążenia, współpracujących z nimi w pełni zrobotyzowanych ortez oraz systemu sterującego urządzeniem.
Zastosowanie terapeutyczne Lokomat Pro 6:
- paraplegia (wynikła z urazu rdzenia kręgowego), 
- urazy mózgu,
- endoprotezy,
- rdzeniowy zanik mięśni
- osłabienie mięśni wynikające z braku ruchu,
- pacjenci z hemiplegią,
- udary,
- stwardnienie rozsiane,
- porażenie mózgowe,
- choroba Parkinsona.

 

 
 

Lokomat Pro v.6 to zautomatyzowana orteza kończyn dolnych

 


 

WSPOMAGAMY

 

Ośrodek Rehabilitacji AMICUS

01-627 Warszawa, ul. Słowackiego 12

tel. 22 403 93 30

www.osrodekamicus.dzieciom.pl

e-mail: sekretariat@osrodekamicus.pl

 

11 specjalistycznych gabinetów.

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do korzystania z kompleksowej rehabilitacji i terapii.

Podopieczni Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” z usług Ośrodka mogą korzystać bezpłatnie.

 

Zastrzeżenie prawne: Zamieszczone na stronie informacje o charakterze medycznym nie mogą stanowić podstawy do samodiagnozy, leczenia, lub podejmowania innych działań związanych ze zdrowiem. Informacje te nie są również poradą medyczną. Przy podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia należy zawsze korzystać z porady lekarza.

 

 

© EFFECT
Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w portalu są prawnie chronione i stanowią własność intelektualną EFFECT. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody EFFECT są zabronione. Niektóre elementy zdjęciowe i tekstowe

w portalu są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.

 

Reklama w portalu