Portal Kurortów Polskich

Uzdrowisko Wysowa S.A.


"Uzdrowisko Wysowa" S.A. jest firmą działającą od 1959 roku. Zasadniczym profilem firmy jest prowadzenie leczenia uzdrowiskowego i rehabilitacji oraz produkcja wód mineralnych, leczniczych i smakowych.
Tradycje leczenia uzdrowiskowego i wypoczynku w Wysowej - Zdroju sięgają XVIII w. Okres świetności uzdrowiska to przełom XIX i XX w. Zniszczenia obu wojen światowych przekreśliły tamte osiągnięcia, dlatego też cała baza zabiegowa i zaplecze powstały w okresie powojennym. Zapewnia to prowadzenie leczenia w obiektach w pełni odpowiadających dzisiejszym standardom.

Wysowa - Zdrój to urokliwa miejscowość, położona w pięknej, słonecznej kotlinie, otoczonej wzgórzami południowo-zachodniej części Beskidu Niskiego, tuż przy granicy ze Słowacją. Rozległe bezpieczne przestrzenie stanowią doskonałe warunki do spacerów pieszych, a powietrze pozbawione zanieczyszczeń pozwala na swobodny oddech. Rekonwalescencja w Beskidach ma zbawienny wpływ na zdrowie i samopoczucie.
Wiosną można tu podziwiać bujną, soczystą zieleń, latem smakować maliny i poziomki z okolicznych lasów, jesienią zbierać grzyby, zimą uprawiać sporty zimowe. Cisza, spokój, upajająca woń lasów i świeżych traw uspakajają nerwy nadszarpnięte cywilizacją.

Zapraszamy do naszego uzdrowiska.
 

Ośrodek Uzdrowiskowy "Biawena"


Profile lecznicze

Minister Zdrowia zatwierdził następujące kierunki lecznicze dla uzdrowiska Wysowa - Zdrój:
● choroby ortopedyczno - urazowe
● choroby układu nerwowego
● choroby reumatologiczne
● choroby górnych dróg oddechowych
● choroby układu trawienia
● cukrzyca
● otyłość
● osteoporoza
● choroby nerek i dróg moczowych.

Zgodnie z powyższą klasyfikacją w „Uzdrowisku Wysowa” S.A. mamy następujące profile lecznicze:
● choroby układu trawienia (gastrologia, hepatologia)
● choroby dróg oddechowych
● cukrzyca (w tym niewydolność nerek)
● otyłość
● choroby układu moczowego (nefrologia i urologia) - w tym hemodializa i dializa otrzewnowa
● choroby ortopedyczno - urazowe


 


Baza zabiegowa i rodzaje zabiegów

 

Baza zabiegowa znajduje się pod jednym dachem bezpośrednio w Ośrodkach Uzdrowiskowych „Biawena” i „Beskid”.

Ofertę zabiegów leczniczych poszerzają możliwości Zakładu Przyrodoleczniczego prowadzonego przez naszą firmę. Wydaje on zabiegi typowo balneologiczne, możliwe do uzyskania tylko w warunkach leczenia uzdrowiskowego np. kąpiel mineralna. Część zabiegowa zakładu jest w pełni przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.Rodzaje zabiegów

 

Balneoterapia: kąpiel mineralna, kąpiel w zawiesinie borowinowej, kąpiel siarczkowa, kuracja pitna wodami mineralnymi (krenoterapia), kąpiel CO2, inhalacje z wód mineralnych, okłady borowinowe częściowe (peloidoterapia), kąpiel solankowa, jonoforeza borowinowa

Hydroterapia: natryski - bicze szkockie, kąpiele perełkowe, masaż wirowy kończyn górnych i dolnych, kręgosłupa, masaż podwodny, hydromasaże w basenie (perełkowy i wirowy)

Masaże: klasyczny, przyrządowy (aquavibron, materac Vitarelax, mata kinezjologiczna), masaż uciskowy, fotel wibracyjny, hydro jet, medy jet

Termoterapia: kriosauna, krioterapia

Ultrasonoterapia: zabiegi ultradźwiękowe

Elektroterapia: jonoforeza, galwanizacja, kąpiele elektryczno - wodne 2 i 4 - komorowe, prądy diadynamiczne (prądy Bernarda) i interferencyjne (prądy Nemeca), elektrostymulacja (TENS), pole magnetyczne wielkiej częstotliwości (Terapuls), pole magnetyczne małej częstotliwości (magnoterapia)

Światłolecznictwo: naświetlania lampą Sollux, biostymulacja laserem podczerwieni, biostymulacja światłem spolaryzowanym (Bioptron)


Kinezyterapia: gimnastyka lecznicza indywidualna, gimnastyka ogólnousprawniająca i oddechowa, gimnastyka przyrządowa (ergometr rowerowy, bieżnia, stepper, orbitrek), gimnastyka zbiorowa w basenie


 

Basen rehabilitacyjno - rekreacyjny


O jakości oferty stanowi nie tylko nowoczesny sprzęt, na którym prowadzimy leczenie, ale nade wszystko kwalifikacje, fachowość i doświadczenie kadry lekarskiej, magistrów rehabilitacji, analityki medycznej oraz personelu średniego. Rękojmią tej jakości niech będzie fakt opanowania przez nasz personel tak wysokospecjalistycznych procedur medycznych jak dializa pozaustrojowa.
Jesteśmy jedynym uzdrowiskiem w Polsce, które prowadzi Uzdrowiskowy Ośrodek Dializy Pozaustrojowej.

Uzupełnieniem możliwości leczniczych i diagnostycznych jest nowocześnie wyposażone, pełnoprofilowe laboratorium analityczne oferujące szeroki zakres badań zlokalizowane w "Biawenie”.


 

Ośrodek Dializy Pozaustrojowej


Doskonałe wody lecznicze

Nasza miejscowość jak mało które uzdrowisko, zarówno w Polsce jak i w Europie, posiada tak duże bogactwo wód mineralnych. Różnorodność wód wysowskich jest związana ze zróżnicowaną budową geologiczną podłoża, woda krąży pomiędzy naprzemiennie ułożonymi warstwami piaskowców i łupków i nasyca się minerałami.

Wszystkie wody to szczawy alkaliczne o wysokiej zawartości substancji mineralnych i cennych właściwościach leczniczych. Większość z nich jest dostępna w Pijalni Wód Mineralnych w sercu uzdrowiska, w przepięknym prawie stuletnim parku zdrojowym. Spośród wszystkich wód leczniczych trzy najbardziej charakterystyczne dla Wysowej-Zdroju są konfekcjonowane w Rozlewni Wód Mineralnych (Józef, Henryk, Franciszek). Dzięki temu każdy z naszych gości może mieć w domu cząstkę uzdrowiska.

 


Nasze obiekty

 

Poznaj obiekty Uzdrowiska Wysowa S.A.

 

 

Ośrodek Uzdrowiskowy

Beskid

 

Ośrodek Uzdrowiskowy

Biawena


Ośrodek Uzdrowiskowy "BESKID"

W Ośrodku Uzdrowiskowym "BESKID" funkcjonują oddział szpitala uzdrowiskowego i oddział sanatorium uzdrowiskowego. Oferujemy do Państwa dyspozycji 129 miejsc w pokojach 2, 3 i 4 osobowych oraz w apartamentach. Standardowo wszystkie pokoje posiadają łazienkę i TV.

Stołówka znajduje się na miejscu w obiekcie.
Dodatkowo:
● baza zabiegowa
● boisko do siatkówki
● kawiarenka internetowa
● stół do bilarda i ping-ponga
● wypożyczalnia rowerów
● świetlica
● biblioteka
● pralnia
● parking
● miejsce na ognisko
W Ośrodku Uzdrowiskowym "BESKID" działa 7 - stanowiskowy Oddział Hemodializy oraz prowadzona jest dializa otrzewnowa.

 

Ośrodek Uzdrowiskowy "BIAWENA"

Ośrodek Uzdrowiskowy "Biawena" oferuje do Państwa dyspozycji 190 miejsc w pokojach: 1, 2, 3 i 4 osobowych, studiach 1+1 (dwa pokoje 1-osobowe, wspólny przedpokój, łazienka), studiach 2 + 2 (dwa pokoje 2-osobowe, wspólny przedpokój i łazienka) oraz w apartamentach.

Standardowo wszystkie pokoje posiadają łazienkę, balkon i TV. Stołówka znajduje się na miejscu w obiekcie.
Dodatkowo:
● doskonale wyposażona baza zabiegowa
● basen rehabilitacyjno-rekreacyjny
● laboratorium analityczne
● świetlica
● salka gimnastyczna
● biblioteka
● kawiarnia
● stół do bilardu i ping-ponga, piłkarzyki
● kawiarenka internetowa
● wypożyczalnia rowerów górskich
● parking
W Ośrodku Uzdrowiskowym "Biawena" funkcjonuje Oddział Diabetologiczny.


Zakwaterowanie

 

Zróżnicowane pokoje i apartamenty zapewniają dobry standardowo wypoczynek po zabiegach.Wyżywienie

 

W Ośrodkach "Biawena" i "Beskid" stołówki znajdują się na miejscu. Zapewniają one całodzienne wyżywienie dla naszych Gości. Podawane są w nich smaczne, zróżnicowane, obfite posiłki. Na życzenie dostępne są potrawy dietetyczne.Na wolny czas

 

W samej Wysowej - Zdroju liczne są w ciągu całego roku imprezy o znaczeniu regionalnym i krajowym - artystyczne spotkania z folklorem i sztuką, koncerty, festiwale, biesiady.

Znajdą też coś dla siebie miłośnicy aktywnego sportowo spędzania czasu. Tereny wokół Wysowej, Uścia Gorlickiego, Regietowa obfitują w znakomite trasy rowerowe, biegowe i spacerowe o różnym stopniu trudności.

Można tu grać w tenisa i jeździć konno.

Wysowa - Zdrój położona jest na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej. Koniecznie trzeba tu  zwiedzić greckokatolicką cerkiew Michała Archanioła z bogatym ikonostasem. Drewniane cerkwie znajdują się w prawie  każdej okolicznej miejscowości. Liczne zabytki architektury sakralnej i użytkowej na tych terenach to dzisiaj ogromna atrakcja turystyczna.

Informacje o możliwościach spędzenia wolnego czasu uzyskacie Państwo w recepcjach Ośrodków Uzdrowiskowych.

 

 

Dla rekreacji, ale i dla zdrowia niezbędne są wizyty w Pijalni Wód Mineralnych. Stale dostępne są tu miejscowe wody z pięciu źródeł.

 


Portal e-kurort.pl szczególnie poleca

 

Poznaj oferty ośrodków w Uzdrowisku Wysowa S.A.

 

 


Dane teleadresowe:

 

"Uzdrowisko Wysowa" Spółka Akcyjna
38-316 Wysowa-Zdrój 149

 

Dział Obsługi Klienta:
tel./fax: +48 18 353-20-54
tel.: +48 18 353-20-96

 

Rezerwacje: w. 5030; 5050
e-mail: rezerwacja@uzdrowisko-wysowa.pl

 

Powrót do strony Sanatoria Prezentacje

Powrót do strony Uzdrowisko Wysowa

 

Zastrzeżenie prawne: Zamieszczone na stronie informacje o charakterze medycznym nie mogą stanowić podstawy do samodiagnozy, leczenia, lub podejmowania innych działań związanych ze zdrowiem. Informacje te nie są również poradą medyczną. Przy podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia należy zawsze korzystać z porady lekarza.

© EFFECT

Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w portalu są prawnie chronione

i stanowią własność intelektualną EFFECT. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody EFFECT są zabronione.

Niektóre elementy zdjęciowe i tekstowe w portalu  są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.

Reklama w portalu

Tagi: sanatoria wysowa, sanatorium biawena, sanatorium beskid, sanatorium w górach, sanatorium beskidy, uzdrowisko wysowa