Portal Kurortów Polskich

Uzdrowisko Świnoujście S.A.


„Uzdrowisko Świnoujście” S.A. to wieloletnie tradycje lecznicze. Posiadamy osiem ośrodków sanatoryjnych, zlokalizowanych w najatrakcyjniejszej dzielnicy nadmorskiej - tuż przy promenadzie.
Polecamy w ramach skierowania NFZ: turnusy sanatoryjne i szpitalne, wczesną rehabilitację kardiologiczną oraz pełnopłatne pobyty: lecznicze z zabiegami, hotelowe, weekendowe, świąteczne, turnusy dla seniorów, nauczycieli i wiele innych,
„Uzdrowisko Świnoujście” S.A. dysponuje nowoczesną, dobrze wyposażoną bazą zabiegową, gdzie świadczymy bogatą gamę zabiegów (ok. 50 rodzajów), również z wykorzystaniem naturalnych surowców: borowiny i solanki.
Oferujemy m.in.: kąpiele solankowe, hydromasaż w solance, ćwiczenia rehabilitacyjne w basenie solankowym, okłady borowinowe, masaże suche, inhalacje i wiele innych zabiegów.
Jesteśmy przekonani, że czas spędzony z nami na długo pozostanie w Państwa pamięci, a gwarancją tego są nasze nowoczesne hotele w Świnoujściu, doskonale wyposażone oraz niezwykły nadmorski klimat.
Dzięki nam z całą pewnością przeżyją Państwo wiele pięknych chwil, wsłuchując się w dyskretny szum fal, podziwiając romantyczne wschody i zachody słońca lub spacerując nad brzegiem Bałtyku.

Gwarantujemy Państwu najwyższy poziom usług.

Profile lecznicze

Specjalizujemy się w leczeniu schorzeń:

● reumatologicznych,
● kardiologicznych,
● dermatologicznych
● endokrynologicznych
● laryngologicznych
● pulmonologicznych


 


Baza zabiegowa i rodzaje zabiegów

 

Uzdrowisko Świnoujście S.A. posiada kilka zakładów przyrodoleczniczych. Największe z nich to:

Zakład Przyrodoleczniczy „Rusałka”
Zakład Przyrodoleczniczy „Bałtyk”

Zakład Przyrodoleczniczy „Rusałka”

Największy i najnowocześniejszy zakład przyrodoleczniczy to ZPL „Rusałka” w bezpośrednim sąsiedztwie promenady i plaży. Charakteryzuje się ciekawą architekturą z przewagą szklanych powierzchni. Kształt budowli nawiązuje do charakteru morskiego (stylizowany statek). Obiekt jest klimatyzowany, w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Posiada wygodny podjazd, automatyczne przesuwane drzwi i dwie windy. W wydzielonej części ZPL „Rusałka” (II piętro) działa stacja dializ.
W ZPL „Rusałka” wykonuje się ok. 40 rodzajów zabiegów, w tym z wykorzystaniem własnych surowców leczniczych.


Dział fizjoterapii znajdujący się w tym obiekcie jest wyposażony w specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny.

Do dyspozycji pacjentów są gabinety:
● krioterapii punktowej (leczenie schłodzonym powietrzem lub parami azotu),
● elektrolecznictwa (galwanizacja, jonoforeza, elektrostymulacja, prądy: diadynamiczne, interferencyjne, TENS, TRAEBERTA, KOTZA, ultradźwięki miejscowe),
● światłolecznictwa (laseroterapia punktowa lub skaner, naświetlania miejscowe promieniowaniem widzialnym, podczerwonym lub ultrafioletowym),
● leczenia polem elektromagnetycznym ( impulsowe pole magnetyczne wysokiej częstotliwości, impulsowe pole magnetyczne niskiej częstotliwości),
● hydroterapii (kąpiele wirowe kończyn, hydromasaże, kąpiele perełkowe),
● balneoterapii (okłady borowinowe, galwano borowina, jonoforeza borowinowa, kąpiele solankowe lub kwasowęglowe, inhalacje solankowe),
● masażu leczniczego (klasyczny, mechaniczny, limfatyczny),
● kinezyterapii (ćwiczenia grupowe lub indywidualne na przyrządach).

Do dyspozycji gości Uzdrowiska jest kawiarnia i pijalnia wód leczniczych.


Obiekt jest monitorowany i posiada całodobową ochronę. Całość jest funkcjonalnie i nowocześnie urządzona.

Dla osób korzystających z zabiegów dostępny jest duży parking.Zakład Przyrodoleczniczy „Bałtyk”

Drugim dużym zakładem przyrodoleczniczym, którym dysponuje „Uzdrowisko Świnoujście” S.A. jest ZPL „Bałtyk” znajdujący się przy sanatorium „Bałtyk”.

Wykonuje się tu takie same zestawy zabiegów fizjoterapeutycznych jak w ZPL „Rusałka” za wyjątkiem okładów borowinowych i masaży mechanicznych, z których pacjenci mogą skorzystać tylko w ZPL” Rusałka” lub w obiekcie „Bursztyn”. W ZPL „Bałtyk” największym zainteresowaniem cieszy się basen leczniczy solankowy, w którym ćwiczenia grupowe odbywają się pod kierunkiem fizjoterapeuty. Ponadto dodatkowo do dyspozycji pacjenta są bicze szkockie oraz diatermia krótkofalowa. Obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych.

O jakości i skuteczności zabiegów w „Uzdrowisku Świnoujście” S.A. decyduje fachowy i wykwalifikowany personel medyczny dysponujący specjalistycznym sprzętem rehabilitacyjnym.


Posiadamy własne źródła wód leczniczych. Wykorzystujemy solankę o składzie chlorkowo - sodkowo - jodkowo - bromkowym, z domieszką żelaza. Wody lecznicze wydobywane są ze źródeł: Jantar, Teresa i XXX - lecia.
 Charakterystyki niektórych zabiegów

 

Kąpiel solankowa

Działanie: przez temperaturę, ciśnienie hydrostatyczne i drażnienie receptorów skóry wywołuje przekrwienie i ułatwia krążenie oraz resorpcję stanów zapalnych. Wskazania: choroby układu ruchu, układu nerwowego, układu krążenia, skóry.

 

Hydromasaż

Działanie: poprzez temperaturę i ciśnienie wody prowadzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych.

Wskazania: choroba zwyrodnieniowa stawów, stany po urazach, zaniki mięśniowe i niedowłady, nerwobóle, otyłość.

 

Masaż wirowy

Działanie: poprzez temperaturę i ruch wody prowadzi do zmniejszenia zastoju żylnego, zmniejszenia napięcia mięśniowego i osłabienia uczucia bólu.

Wskazania: miażdżyca naczyń, choroba Reynauda, stany po zakrzepowym zapaleniu żył, choroby zwyrodnieniowe stawów, gościec tkanek miękkich.

 

Okłady borowinowe

Działanie: termiczne i chemiczne powodują ukrwienie, szybsze wchłanianie płynów patologicznych w wysiękach, stymulację kory nadnerczy.

Wskazania: przewlekły gościec stawowy, zmiany zwyrodnieniowe, zapalenie wielonerwowe.

 

Galwanizacja

Działanie: prąd stały powoduje przegrzanie tkanek, rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwiększenie pobudliwości nerwowej pod katodą a zmniejszenie pod anodą.

Wskazania: nerwobóle, choroba zwyrodnieniowa stawów, dyskopatie, zaburzenia krążenia obwodowego, porażenie wiotkie.

 

Masaż klasyczny

Działanie: mechaniczne drażnienie receptorów prowadzi do usprawnienia krążenia miejscowego, przyspieszenie wchłaniania wysięków i przesięków, zwiększenie wydzielania gruczołów dokrewnych.

Wskazania: przewlekła niewydolność krążenia, miażdżycowe stwardnienie tętnic, zakrzepowe i zarostowe zapalenie naczyń, niewydolność naczyń limfatycznych podudzi, otyłość, urazy nerwów obwodowych, nerwobóle, gościec przewlekły.

 

Diatermia krótkofalowa

Działanie: pole elektryczne wielkiej częstotliwości powoduje głębokie przegrzanie tkanek poddanych jego działaniu na skutek wytwarzania się w nich ciepła endogennego.

Wskazania: nerwobóle, zapalenia nerwów i korzonków nerwowych, choroba zwyrodnieniowa, gościec tkanek miękkich stany po urazach.

 

Bicz szkocki

Działanie: poprzez temperaturę, ciśnienie oraz mechaniczne drażnienie rozdrobnionych kropelek wody powoduję przyspieszenie przemiany materii.

Wskazania: miażdżyca, nadciśnienie, zakrzepowe zapalenie żył, choroba wieńcowa, choroba Basedowa, niewydolność krążenia.Nasze sanatoria

 

Poznaj obiekty Uzdrowiska Świnoujście S.A.

Wybierz warunki dla siebie i zarezerwuj pobyt.

 

Sanatorium Uzdrowiskowe

Admirał I

 

Sanatorium Uzdrowiskowe

Bałtyk


Admirał I

To odrestaurowany, utrzymany w XIX-wiecznym stylu obiekt położony przy promenadzie w nadmorskiej dzielnicy Świnoujścia zaledwie 150 m od jednej z najpiękniejszych i najszerszych plaż w Europie. W 2014 r. Admirał I przeszedł kapitalny remont, przy okazji którego powstał budynek towarzyszący z kompleksem basenowym, strefą saun i jacuzzi oraz nowoczesną bazą zabiegową. Obiekt jest przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Oferujemy pobyty w 53 eleganckich, komfortowych pokojach 2-osobowych, 3-osobowych i apartamentach, z których część posiada balkony, wyposażone w TV-Sat, suszarkę, czajnik elektryczny oraz chłodziarkę. Nowoczesny basen z systemem masaży podwodnych, strefą saun: parową oraz fińską to doskonałe uzupełnienie relaksu, a także idealne miejsce by się wyciszyć i odprężyć. Oferujemy pełen wachlarz zabiegów leczniczych, rehabilitacyjnych oraz relaksacyjnych na najwyższym poziomie.
Gwarantujemy, że długoletnia tradycja i wieloletnie doświadczenie pozwoli spełnić oczekiwania najbardziej wymagających gości. Słoneczny taras, który wraz z ogrodem znajduje się na dachu naszego budynku to idealne, zaciszne miejsce do odpoczynku i nabrania sił. W przyziemiu do dyspozycji gości funkcjonuje zadaszony ogródek letni z widokiem na słoneczną promenadę.
Zapraszamy do przytulnej restauracji oraz baru kawowego. Nowoczesna, elegancka, klimatyzowana restauracja spełni oczekiwania najbardziej wymagających gości. Oferujemy dania kuchni polskiej i europejskiej serwowane oraz podane w formie bufetu szwedzkiego.

 

Bałtyk

Budynek ma charakterystyczną architekturę. Zbudowany na przełomie XIX i XX w. i odbudowany po zniszczeniach wojennych w dawnym kształcie. Cechą wyróżniającą jest czerwona cegła użyta do jego budowy. Sanatorium jest 3 - kondygnacyjne, od morza dzieli je około 200 m. Pokoje są bardzo przestrzenne, utrzymane w ciepłej kolorystyce.

Bałtyk dysponuje pokojami 1-2-3-4 osobowymi z łazienkami. Każdy pokój wyposażony jest w telewizor, radio, chłodziarkę, czajnik bezprzewodowy i telefon. Część pokoi przystosowana jest na przyjęcie osób niepełnosprawnych. Na miejscu jest baza zabiegowa z basenem solankowym i sala rehabilitacyjna.

W budynku może wypoczywać 86 gości. Przy sanatorium znajduje się mały parking. Goście przebywający w Bałtyku korzystają z posiłków w jadalni na miejscu.


 

Sanatorium Uzdrowiskowe

Bursztyn

 

Sanatorium Uzdrowiskowe

Swarożyc


Bursztyn

To piękny odrestaurowany obiekt z zachowaniem unikalnej i niepowtarzalnej architektury. Sanatorium o wysokim standardzie położone w pierwszej linii promenady posiada apartamenty oraz pokoje 1,2,3 osobowe z możliwością dostawek – łącznie 62 miejsca noclegowe. Wszystkie pokoje wyposażone są z TV-SAT, chłodziarki, suszarki do włosów oraz dostęp do Internetu. Część z nich posiada również balkony, ale wszyscy goście mają możliwość korzystania z pięknego i słonecznego tarasu. Obiekt jest w pełni przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na miejscu znajduje się przestrzenna i utrzymana w klimacie obiektu restauracja serwująca tradycyjne potrawy kuchni polskiej, dania które pozwolą zadowolić nawet najbardziej wymagające gusta naszych gości.
Winda, monitoring, klucze magnetyczne są gwarancją bezpieczeństwa i spokojnego, miłego wypoczynku. Atmosferę obiektu podkreśla podświetlana fontanna.
Rehabilitacja medyczna prowadzona przez wykwalifikowany i doświadczony personel pozwoli odzyskać siły i poprawić stan zdrowia zarówno psychicznego jak i fizycznego.
W obiekcie znajduje się min: jacuzzi, sauna oraz bogato wyposażona baza zabiegowa.

 

Swarożyc

Ośrodek “Swarożyc” położony jest w dzielnicy nadmorskiej, niedaleko promenady. Charakterystyczna, odnowiona, przedwojenna architektura obiektu wyróżnia się wśród innych budynków. Wysoki standard obiektu gwarantuje udany wypoczynek. Goście w naszym ośrodku mogą czuć się bezpiecznie, gdyż cały obiekt jest monitorowany, tradycyjne klucze do drzwi w pokojach zostały zastąpione przez karty magnetyczne. Klimat obiektu podkreśla charakterystyczna fontanna. Na gości czeka 19 komfortowych pokoi 1,2,3 osobowych z łazienkami.
W budynku znajduje się piękny, słoneczny taras do dyspozycji naszych gości. Pokoje wyposażone są w telewizor, telefon, chłodziarkę oraz łącze Internetowe. Na korytarzach dostępne są czajniki bezprzewodowe. Dla osób ceniących przestrzeń i wygodę przygotowaliśmy 1 apartament. Śniadania serwowane są w eleganckiej restauracji „Bursztyn”. Obiekt przystosowany jest dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Wygodny podjazd do budynku, automatycznie otwierane drzwi, winda oraz specjalnie przygotowane łazienki ułatwiają poruszanie się po tym obiekcie osobom na wózkach inwalidzkich.


 

Sanatorium Uzdrowiskowe

Henryk

 

Sanatorium Uzdrowiskowe

Trzygłów


Henryk

Sanatorium Henryk usytuowane jest na skraju parku zdrojowego. Jest obiektem Uzdrowiska Świnoujście S.A. najbardziej oddalonym od promenady (około 300m). Wraz z przyziemiem posiada 5 kondygnacji. Pokoje w tym budynku są 2-3 osobowe a część pokoi typu studio 1+2, razem dostępnych jest 50 miejsc.

Wszystkie pokoje wyposażone są w telewizory, chłodziarki, czajniki bezprzewodowe i telefony. Przy każdym pokoju jest łazienka z kabiną prysznicową. Część pokoi posiada balkony wychodzące na południową stronę z widokiem na park zdrojowy. Na miejscu jest przestrzenna jadalnia. Przy budynku jest parking dla gości.

 

Trzygłów

Sanatorium znajduje się w odległości około 150 metrów od promenady i 200 metrów od morza, w bezpośrednim sąsiedztwie Zakładu Przyrodoleczniczego Rusałka. Cały budynek dostosowany jest dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd i windę. Obiekt jest 4 kondygnacyjny. Pokoje są głownie 1 i 2 osobowe. Łączna ilość miejsc 48. Wszystkie pokoje są z łazienkami i z kabinami prysznicowymi.

Na wyposażenie każdego pokoju składa się telewizor, radio, chłodziarka i telefon. Część pokoi posiada balkony wychodzące na stronę wschodnią. Trzygłów specjalizuje się w leczeniu kardiologicznym. Posiada medyczny monitoring i salę intensywnej terapii medycznej. Obok recepcji jest dyżurka pielęgniarska i gabinet lekarski. W budynku jest sala do rehabilitacji i ćwiczeń. Trzygłów nie posiada własnej jadalni. Na posiłki goście przechodzą do oddalonego o około 100 m. domu Henryk. W pobliżu budynku znajduje się parking strzeżony.


 

Sanatorium Uzdrowiskowe

Światowid

 

Regionalny Ośrodek Rehabilitacji Ogólnoustrojowej

Adam i Ewa


Światowid

Sanatorium położone jest przy promenadzie. Od morza dzieli go około 100 metrów. Budynek 4 - kondygnacyjny. Może w nim wypoczywać 71 osób. Pokoje 1-2-3 osobowe oraz pokoje typu studio 2+2. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę z kabiną prysznicową oraz telefon. W standardowym wyposażeniu pokoju znajduje się telewizor, chłodziarka, radio. Część pokoi posiada balkony wychodzące na stronę południową i zachodnią. Obiekt przystosowany jest na przyjęcie osób niepełnosprawnych. Wyposażony jest w windę i wygodny podjazd na stołówkę. Pokoje dla osób niepełnosprawnych są przestronne i posiadają odpowiednio wyposażone łazienki. Na miejscu jest przestrzenna, stylowa jadalnia. W obiekcie znajduje się część bazy zabiegowej. Dostępne kilka miejsc parkingowych dla gości.

 

Adam i Ewa

Regionalny Ośrodek Rehabilitacji Ogólnoustrojowej „Adam i Ewa” to przedwojenny obiekt położony w samym centrum dzielnicy uzdrowiskowej Świnoujścia. Generalną modernizację przeszedł w 2015 roku. Wnętrze ośrodka urzeka niepowtarzalną, kameralną atmosferą.
Obiekt dysponuje 63 miejscami noclegowymi w pokojach 1,2,3 osobowych. Dla gości dostępna jest nowoczesna baza zabiegowa z szerokim wachlarzem zabiegów na najwyższym poziomie, w tym kąpiele solankowe z naturalnych źródeł Uzdrowiska. Klimatyczna restauracja serwuje tradycyjne dania kuchni polskiej. Ośrodek jest w pełni przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.
Zapraszamy do skorzystania z pobytów leczniczych, rehabilitacyjnych i wypoczynkowych przez cały rok.


Zakwaterowanie

 

Zakwaterowanie w pokojach o zróżnicowanym standardzie - stosownie do wymagań gości - w części hotelowej obiektów sanatoryjnych. Więcej informacji w opisach obiektów.

 


Wyżywienie

 

Całodzienne wyżywienie - w tym posiłki przygotowywane zgodne z wymogami diet - podawane w eleganckich jadalniach i kawiarniach. Wyszukane potrawy zaspokoją najwybredniejsze podniebienia.

 


 

Szanowni Państwo!

Wieloletnia tradycja i ugruntowana marka „Uzdrowisko Świnoujście” S.A. dają pewność, iż czas spędzony u nas będzie satysfakcjonujący i przyjemny dla każdego z Państwa.

Zapraszamy serdecznie.Dane teleadresowe:

 

"Uzdrowisko Świnoujście" Spółka Akcyjna
ul. Feliksa Nowowiejskiego 2
72-600 Świnoujście

 

 Informacja i Rezerwacja
ul. E. Gierczak 1
72-600 Świnoujście
tel. +48 91 321 44 52
tel. +48 91 321 29 21
Fax +48 91 327 18 04
e-mail:
rezerwacje@uzdrowisko.pl

 

Powrót do strony Sanatoria Prezentacje

Powrót do strony Uzdrowisko Świnoujście

Zastrzeżenie prawne: Zamieszczone na stronie informacje o charakterze medycznym nie mogą stanowić podstawy do samodiagnozy, leczenia, lub podejmowania innych działań związanych ze zdrowiem. Informacje te nie są również poradą medyczną. Przy podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia należy zawsze korzystać z porady lekarza.

© EFFECT

Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w portalu są prawnie chronione i stanowią własność intelektualną EFFECT. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody EFFECT są zabronione. Niektóre elementy zdjęciowe i tekstowe w portalu  są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.

Reklama w portalu

Tagi: sanatoria świnoujście, sanatorium admirał, sanatorium bałtyk świnoujście, sanatorium bursztyn, sanatorium swarożyc, sanatorium nad morzem