Portal Kurortów Polskich

Uzdrowisko Konstancin S.A.


Uzdrowisko - Konstancin to unikalne miejsce. Jesteśmy jedynym na Mazowszu miastem - uzdrowiskiem. Doskonała lokalizacja i wyjątkowe walory krajobrazowe stanowią bardzo dobre uzupełnienie naszej oferty. Własne ujęcie solanki i zlokalizowana na terenie tężnia, to jedne z wielu wyróżników miejsca.

Świadczymy kompleksowe usługi w zakresie rehabilitacji narządu ruchu, rehabilitacji neurologicznej, kardiologicznej oraz organizacji pobytów rehabilitacyjno-uzdrowiskowych. Oferujemy szeroki wybór naturalnych metod leczenia, profilaktyki zdrowotnej. Poza ofertą usług rehabilitacyjnych realizowanych przez Szpital Rehabilitacji Kardiologicznej, Szpital Rehabilitacji Neurologicznej oraz Centrum Terapii Narządu Ruchu Biały Dom nasze Uzdrowisko zapewnia bogate zaplecze hotelowo – restauracyjne w obiektach: Hotel Konstancja oraz Restauracja Konstancja.

W styczniu 2016 r kompleks poszerzył swoją ofertę o obiekt o najwyższym standardzie - Eva Park Life & SPA. Miejsce oferuje najwyższej jakości usługi SPA i odnowy biologicznej, wyjątkowe pokoje hotelowe, zaplecze konferencyjne, baseny solankowe i cenioną przez smakoszy, autorską kuchnię w Restauracji Przedwiośnie.

Przepiękny Park Zdrojowy, tężnia – naturalne inhalatorium, uzupełniająca się wzajemnie oferta i atuty miejsca decydują o jego popularności zarówno wśród gości indywidualnych jaki tych, którzy wybierają poszczególne obiekty z myślą np. o spotkaniach biznesowych. Zapraszamy!


 

Konstancin - jedyne uzdrowisko na Mazowszu


Położenie Uzdrowiska wpływa niezwykle korzystnie na przebieg odbywanej tu rehabilitacji.

Panująca cisza, niezmącony spokój, otaczające wokół lasy pozwalają zapomnieć o kłopotach i zwiększają optymizm, tak bardzo potrzebny w pokonaniu choroby.

 

Co robimy i dla kogo jesteśmy?

 

Uzdrowisko Konstancin - Zdrój S.A. oferuje diagnostykę, leczenie i rehabilitację chorób układu krążenia, układu nerwowego, układu oddechowego i narządu ruchu, wiele zabiegów leczniczych, m.in. kinezyterapię, magnetoterapię, kąpiele solankowe i perełkowe, krioterapię i wiele innych, a także leczenie ambulatoryjne prowadzone przez lekarzy specjalistów z wykorzystaniem badań diagnostycznych (echo serca, Holter, badania laboratoryjne itp.).

 

Wyróżnia nas  świadczenie kompleksowej opieki medycznej na najwyższym poziomie.
Szpital Rehabilitacji Kardiologicznej i Neurologicznej w Konstancinie - Jeziornej posiada odpowiednią bazę lokalową, sprzętową, oraz zatrudnia wykwalifikowany personel niezbędny do prowadzenia rehabilitacji w warunkach oddziału stacjonarnego.

 

Nasze usługi rehabilitacji neurologicznej i kardiologicznej świadczymy dla pacjentów:

● po incydentach neurologicznych (udary, wylewy)

● po wszczepieniu endopretezy

● po przebytych urazach

● poszukujących profesjonalnej rehabilitacji neurologicznej i profilaktyki przeciwzakrzepowej

● po operacjach kardiochirurgicznych: wad zastawkowych, z implantacją protez zastawkowych, by-passów

● po angioplastykach naczyń wieńcowych z implantacją stentu

● z różnymi postaciami OZW (Ostrych Zespołów Wieńcowych)

● ze stabilną chorobą wieńcową z licznymi czynnikami ryzyka

● ze stabilną (wyrównaną) niewydolnością serca

● z wszczepionymi urządzeniami: stymulatory serca, ICD, CRT-D, CRT-P


 

Rehabilitacja z wykorzystaniem egzoszkieletu


Rehabilitacja z wykorzystaniem egzoszkieletu skierowana jest do pacjentów ze zmniejszoną sprawnością kończyn dolnych, osób sparaliżowanych lub z niedowładem spowodowanym schorzeniami neurologicznymi oraz urazami.

Główną korzyścią dla pacjentów jest możliwość ich pionizacji, co ma znaczący wpływ na każdy z układów ciała, w tym na układ kostny, układ mięśniowy, układ naczyniowy, układ oddechowy, układ trawienny oraz na pracę gruczołów dokrewnych. Ruch w pionie to dodatkowo silniej dokrwiony mózg i układ nerwowy, który kontroluje oraz koordynuje pracę wszystkich organów i układów w organizmie.

 

Zapraszamy do korzystania z BEZPŁATNEJ konsultacji fizjoterapeutycznej, podczas której przeprowadzimy wywiad oraz badanie fizjoterapeutyczne kwalifikujące do terapii z egzoszkieletem !


 

Pobyty lecznicze - intensywna kuracja


Pobyty lecznicze w Konstancinie Jeziornie to doskonały wybór dla osób, które chcą poprawić ogólną kondycję fizyczną, sprawność ruchową i złagodzić dolegliwości bólowe korzystając z intensywnej fizjoterapii, a jednocześnie pragną odpocząć korzystając z mikroklimatu Tężni Solankowej i Parku Zdrojowego.


 

Pobyty profilaktyczne - poprawa samopoczucia


Uzdrowiskowe pobyty profilaktyczne to oferta pobytowa dla osób, które w krótkim czasie chcą poprawić swoje samopoczucie, wzmocnić siły witalne i wypocząć wykorzystując tradycyjne, sprawdzone atuty uzdrowiska Konstancin Jeziorna z Tężnią Solankową i pięknym Parkiem Zdrojowym.


 

Specjalistyczny pakiet diagnostyki kardiologicznej


Diagnostyka i profilaktyka kardiologiczna. Wiek jest niezależnym czynnikiem ryzyka chorób sercowo-naczyniowych. Co robić, żeby serce na starość było w jak najlepszej kondycji? Przede wszystkim warto szybko przeprowadzić odpowiednią diagnostykę i na podstawie wyników badań od razu podjąć działania profilaktyczne. W przestawieniu organizmu na zdrowe tory pomoże pakiet diagnostyki i profilaktyki kardiologicznej Serce Seniora opracowany przez doświadczonych specjalistów kardiologów i fizjoterapeutów Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej.


 

Rehabilitacja ogólnoustrojowa narządu ruchu


Rehabilitacja ogólnoustrojowa to kompleksowa rehabilitacja narządu ruchu polecana szczególnie w przypadku istnienia wskazań ortopedycznych (po urazach, po zabiegach operacyjnych, w przypadkach schorzeń przewlekłych), a także neurologicznych czy reumatologicznych.

Dysponujemy szeroką gamą zabiegów z zakresu fizykoterapii i kinezyterapii, nowoczesnym sprzętem do rehabilitacji ruchowej, a nad zdrowiem i dobrym samopoczuciem Państwa czuwać będzie wykwalifikowana kadra fizjoterapeutów. Prowadzimy zajęcia gimnastyki indywidualnej dla poszczególnych jednostek chorobowych, gimnastykę grupową, ćwiczenia w systemie bloczkowo - ciężarkowym. Oferujemy możliwość korzystania z terapii indywidualnych oraz zapewniamy opracowany przez naszych specjalistów instruktaże ćwiczeń dopasowane do schorzenia.

Wszystkie zabiegi realizowane są w naszym Centrum Terapii Narządu Ruchu „Biały Dom” przy ulicy Mostowej 5 w Konstancinie - Jeziornie.


Nasze Obiekty

 

 

Konstancińskie Centrum Hydroterapii
EVA Park Life & SPA

 

Zaledwie 20 km od centrum Warszawy, stworzyliśmy dla Państwa wyjątkową ostoję spokoju. Nasz kameralny kompleks hotelowo - restauracyjny oferuje Państwu komfortowe zakwaterowanie w pokojach jedno - oraz dwuosobowych i apartamentach o wysokim standardzie.

Z wykorzystaniem naturalnych surowców oraz nowoczesnych technologii przygotowaliśmy bogatą ofertę zabiegów z zakresu fizjoterapii, uzdrawiania balneologiczno - klimatycznego i odnowy biologicznej zapewniając wzrost witalności i regenerację ciała i duszy.

 

Centrum SPA & Wellness

Bliskość nieskażonej przyrody oraz ekologicznie czysta okolica sprawiają, że w naszym SPA EVA Park panują idealne warunki do głębokiego relaksu i odnowy w zgodzie z naturalnymi skarbami Konstancina - Jeziorny.


 

Szpital Uzdrowiskowy

 

Nowoczesny Szpital na Sue Ryder w Konstancinie rozpoczął działalność komercyjną. Nie trzeba czekać na skierowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia, aby podjąć rehabilitację w tej doskonale wyposażonej placówce, która kontynuuje kilkudziesięcioletnie tradycje leczenia chorób serca i schorzeń neurologicznych. 

Szpital Rehabilitacji Neurologicznej

 

Szpital Rehabilitacji Kardiologicznej

 

Oddział Rehabilitacji Neurologicznej działa w Uzdrowisku Konstancin - Zdrój S.A. i od ponad 45 lat prowadzi kompleksową rehabilitację ruchową i psychologiczną, głownie chorych po udarach i urazach mózgu. Prowadzi rehabilitację usprawniającą chorych z niedowładami połowicznymi oraz chorych z innymi chorobami neurologicznymi wymagającymi usprawniania ruchowego. Pewną specyfiką placówki jest prowadzenie rehabilitacji zaburzeń wyższych czynności nerwowych, ze szczególnym uwzględnieniem zaburzeń mowy o cechach afazji.

Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej prowadzi rehabilitację wczesną, zalecaną po przebytym zawale mięśnia sercowego, ostrych zespołach wieńcowych, pacjentów kardiochirurgicznych oraz chorych przewlekle z powodu zaburzeń krążenia.

 

Wczesna rehabilitacja pacjentów kierowanych ze szpitali (z oddziałów kardiologicznych, internistycznych i kardiochirurgicznych/ oraz z poradni kardiologicznej po leczeniu ostrej fazy choroby)

 

Centrum Terapii Narządu Ruchu

BIAŁY DOM

 

Hotel Uzdrowiskowy

KONSTANCJA

Centrum Terapii Narządu Ruchu BIAŁY DOM prowadzi kompleksową rehabilitację pacjentów w zakresie schorzeń narządu ruchu, neurologii, reumatologii czy chorób dróg oddechowych. Kierujemy naszą ofertę dla pacjentów, którzy poszukują zarówno alternatywnych wobec farmakoterapii zabiegów leczniczych, jak i nowoczesnych metod terapeutycznych z wykorzystaniem najwyższej klasy wyposażenia.

Jako jedna z nielicznych placówek w Polsce nasze Centrum oferuje możliwość korzystania z rehabilitacji z wykorzystaniem egzoszkieletu, który stanowi obecnie jedno z najbardziej innowacyjnych narzędzi do rehabilitacji osób z niedowładem kończyn dolnych.

Hotel Uzdrowiskowy Konstancja ***
Noclegi w przystępnej cenie w Uzdrowisku Konstancin, tuż koło Warszawy!


Hotel Uzdrowiskowy Konstancja położony jest w bliskim sąsiedztwie Parku Zdrojowego, co sprzyja komfortowemu wypoczynkowi, 400m od Tężni Konstancińskiej. To kameralny obiekt oferujący pokoje 1, 2 i 3 - osobowe, przestronną jadalnię, sale konferencyjną.

 

Podczas pobytu zapewniamy całodobową opiekę personelu hotelowego, smaczną kuchnię oraz bogatą ofertę usług rekreacyjnych.

 

Terapia uzdrowiskowa w Konstancinie


Tężnia solankowa Uzdrowiska Konstancin - Zdrój S.A. jest obiektem leczniczym – inhalatorium zewnętrznym. Została zbudowana w 1978 roku i jest zasilana solanką z położonego nieopodal odwiertu, która, dzięki stężeniu minerałów 6,5%, posiada właściwości lecznicze. Powietrze wokół tężni w wyniku parowania solanki tworzy swoisty mikroklimat zbliżony do klimatu, którym możemy cieszyć się nad morzem. Minerały w nim zawarte wspomagają odbudowę i regenerację błony śluzowej górnych dróg oddechowych. Działają także stymulująco na pracę układu odpornościowego. Szczególnie istotne dla naszego zdrowia są pierwiastki jod, brom, wapń oraz magnez.


 

 

Uzdrowiskowa tężnia solankowa w działaniu


Strefa Wellness & SPA

Jednym z atutów Uzdrowiska Konstancin  jest strefa wellness z basenem solankowym, kompleksem jaccuzzi, saun oraz nowocześnie wyposażoną Strefą Sportu. Woda solankowa regeneruje i relaksuje skórę nadając jej młody wygląd, wpływając także na urodę. Dzięki polecanym przez naszych fizjoterapeutów ćwiczeniom na platformie Gravity w Strefie Sportu poznają Państwo nowe możliwości spalania tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki.


 

Basen solankowy


Zakwaterowanie

 

Zakwaterowanie w różnorodnych pokojach i apartamentach o standardzie dostosowanym do wymagań gości oraz w zależności od miejsca odbywanej kuracji - w Konstancińskim Centrum Hydroterapii Eva Park Life & SPA, w Hotelu Uzdrowiskowym Konstancja i w Szpitalu Uzdrowiskowym.


 

 

 

 


Całodzienne wyżywienie - w tym posiłki zgodne z wymogami diet - podawane w jadalniach i restauracjach. Odpowiednio zbilansowane posiłki dla osób rehabilitowanych w szpitalach są podawane bezpośrednio w jadalniach obiektów szpitalnych i w restauracji Hotelu Uzdrowiskowego Konstancja. Dla osób korzystających z Konstancińskiego Centrum Hydroterapii Eva Park Life & SPA stale dostępna jest Restauracja Przedwiośnie.


 

 

 

 


Konstancin - Jeziorna i najbliższa okolica to doskonałe miejsca dla zwolenników regenerujących spacerów. Niejako przy tzw. okazji warto tu zwrócić uwagę na liczne obiekty zabytkowe, w szczególności wille, pałace oraz dwory.

Sam w sobie ciekawy jest Park Uzdrowiskowy z doskonale utrzymanymi zabytkami przyrody. Jest tu dużo miejsc przeznaczonych do wypoczynku w oddaleniu od miejskiego gwaru.

Większość imprez kulturalno - rozrywkowych odbywa się w amfiteatrze. Informacje o aktywności kulturalnej w mieście i uzdrowisku znajdziecie Państwo w naszych recepcjach.

Mamy nadzieję na spotkanie z Państwem i na to, że miło spędzicie u nas swój pobyt.


 

 

 

 

Zapraszamy do Konstancina - Jeziornej


 

Uzdrowisko Konstancin - Zdrój S.A.
ul. Sue Ryder 1

05-510 Konstancin-Jeziorna

 

INFORMACJE, REZERWACJE, SPRZEDAŻ

 

Pobyt uzdrowiskowy / leczniczy / rehabilitacyjny
tel.: +48 22 484 28 63 lub 64

czynne całą dobę (24h)

e-mail: izbaprzyjec@uzdrowisko-konstancin.pl

 

Pobyt hotelowy / spa:
tel.: +48 22 484 28 88 (24h)

tel.: 22 484 28 55 ( w godzinach 9-17)

tel. kom.: +48 667 771 148 czynne całą dobę (24h)
e-mail: rezerwacje@uzdrowisko-konstancin.pl

 

Strona internetowa

 

http://uzdrowisko-konstancin.pl/

Zastrzeżenie prawne: Zamieszczone na stronie informacje o charakterze medycznym nie mogą stanowić podstawy do samodiagnozy, leczenia, lub podejmowania innych działań związanych ze zdrowiem.

Informacje te nie są również poradą medyczną. Przy podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia należy zawsze korzystać z porady lekarza.

© EFFECT

Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w portalu są prawnie chronione

i stanowią własność intelektualną EFFECT.

Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody EFFECT są zabronione.

Niektóre elementy zdjęciowe i tekstowe w portalu  są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.

Reklama w portalu

Tagi: uzdrowisko konstancin, rehabilitacja kręgosłupa, rehabilitacja egzoszkielet, rehabilitacja osób sparaliżowanych, rehabilitacja kardiologiczna i neurologiczna