Portal Kurortów Polskich

Uzdrowisko Iwonicz S.A.


 

Zapraszamy do Iwonicza - Zdroju, jednego z najstarszych, o ponad 430-letniej tradycji, uzdrowisk polskich, które oprócz uznanej renomy, słynie z unikalnego, leczniczego mikroklimatu oraz ekologicznie czystego środowiska naturalnego.
Znajdziecie tu nowoczesną bazę sanatoryjną i zabiegową, bardzo dobre warunki lokalowe, znakomite wyżywienie, kompetentny i miły personel. Największe bogactwo Iwonicza Zdroju stanowią lecznicze wody mineralne, które służą do inhalacji, kuracji pitnych i kąpielowych oraz do produkcji iwonickiej soli leczniczej i kosmetyków ze znakiem „Iwoniczanka”.
Przyjazd do Iwonicza to niepowtarzalna szansa połączenia leczenia, profilaktyki, czynnego wypoczynku z odnową biologiczną i rehabilitacją ruchową. Wysoki poziom świadczonych przez nas usług poświadczony został wieloma nagrodami i wyróżnieniami.

Mamy nadzieję, że zechcecie Państwo odwiedzić wyjątkową miejscowość uzdrowiskową Iwonicz - Zdrój, zapoznać się osobiście z bogatą ofertą leczniczą i wypoczynkową oraz skorzystać z naszych specjalistycznych usług.

 

Serdecznie zapraszamy


Położenie i klimat

Iwonicz - Zdrój położony jest w południowo-wschodniej części Polski w województwie podkarpackim. Oddalony jest 80 km od Rzeszowa (stolicy województwa) i 16 km od Krosna (centrum powiatu). Geograficznie Iwonicz leży w Beskidzie Niskim, w dolinie Iwonickiego Potoku na wysokości 380-450 m n.p.m. Na jego atrakcyjność wpływa przede wszystkim malownicze położenie wśród wzniesień porośniętych zielonymi lasami jodłowo – bukowymi, bogate złoża wód leczniczych oraz klimat o potwierdzonych właściwościach leczniczych. Takie położenie uzdrowiska powoduje, że klimat Iwonicza - Zdroju zaliczany jest do strefy klimatu podgórskiego, zróżnicowanego w zależności od wysokości nad poziomem morza. Nieduża zmienność temperatury w ciągu dnia wywołuje powstanie umiarkowanych bodźców termicznych. Bogate zalesienie tworzy naturalną osłonę przed wiatrem, a ukształtowanie terenu powoduje powstawanie dobrych warunków wentylacyjnych. Klimat ten w połączeniu z bardzo czystym powietrzem tworzy znakomite warunki bioklimatyczne. Zabytkowy charakter uzdrowiska wraz z pięknem architektury budynków sanatoryjnych wkomponowanych w dziewiczy krajobraz dostarcza przybyłym tu kuracjuszom i wczasowiczom niezapomnianych wrażeń.W uzdrowisku leczymy:


Narząd ruchu
1. Choroby układu nerwowego (neurologia):
● stany po udarach mózgu, urazach i operacjach kręgosłupa,
● choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa,
● dyskopatie,
● stwardnienie rozsiane,
● choroby obwodowego układu nerwowego.

2. Reumatologia
● reumatoidalne zapalenie stawów,
● zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa z ograniczeniem sprawności lokomocyjnej,
● inne choroby stawów i tkanek miękkich,
● choroba zwyrodnieniowa stawów,
● choroby metaboliczne kości.


3. Stany pourazowe, ortopedia
● stany po urazach kręgosłupa i kończyn,
● stany po wszczepieniu endoprotez,
● wady wrodzone i nabyte narządu ruchu.


4. Osteoporoza

Układ oddechowy
Choroby górnych dróg oddechowych:
● przewlekłe nieżyty błony śluzowej gardła i noso - gardła (proste, zanikowe, przerostowe, alergiczne),
● przewlekłe zapalenia zatok,
● stany po operacjach radykalnych zatok szczękowych,
● przewlekłe zapalenia krtani (proste, nieżytowe, przerostowe i zanikowe oraz dysfunkcje krtaniowe i stany po operacjach mikrochirurgicznych krtani bez odczynów obrzękowych głośni),
● przewlekłe nieżytowe zapalenie tchawicy i oskrzeli bez objawów spastycznych.

Układ trawienia
● choroby żołądka i dwunastnicy (wrzodowa, stany zapalne, zaburzenia wydzielania),
● choroby dróg żółciowych (przewlekłe stany zapalne),
● choroby jelit (zespół jelita drażliwego, nawykowe zaparcia).
 Centrum Lecznictwa Uzdrowiskowego
Centrum Lecznictwa Uzdrowiskowego świadczy zabiegi uzdrowiskowe w pełnym zakresie dla pacjentów przebywających u nas na leczeniu, a także dla pacjentów innych sanatoriów i pacjentów ambulatoryjnych. Budynek posiada pięć kondygnacji, jest w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych, również na wózkach inwalidzkich. Obiekt wyposażony jest w dostęp do sieci Internet Wi-Fi. W Centrum Lecznictwa Uzdrowiskowego usytuowane jest Sanatorium Uzdrowiskowe nr IV.

W Centrum Lecznictwa Uzdrowiskowego funkcjonują następujące działy:
- Kinezyterapii,
- Fizykoterapii,
- Hydroterapii,
- Masaży,
- Zabiegów borowinowych,
- Odnowy biologicznej.Charakterystyki niektórych zabiegów

 

Termożel - to ciepły kompres żelowy. Podstawową zaletą tej metody jest długotrwałe oddawanie zakumulowanego ciepła.
Działanie: poprawa ukrwienia, przeciwbólowe, przeciwzapalne, zmniejszenie napięcia mięśni, poprawa elastyczności tkanki łącznej, zwiększenie ruchomości stawów, poprawa tkankowej przemiany materii.

 

Kriożel - to zimny kompres żelowy. Podstawową zaletą tej metody jest długotrwałe oddawanie zakumulowanego zimna.
Działanie: przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, zmniejszające krwawienie, ograniczające powstawanie krwiaków pourazowych.

 

Laser - zabieg polega na działaniu promieniowania laserowego na tkanki metodą bezkontaktową (skanowanie wiązką światła) lub kontaktową – przy użyciu sondy ręcznej.
Działanie: przeciwzapalne, przeciwbólowe, biostymulacyjne, wspomagające regenerację skóry, kości, tkanki nerwowej.

 

Kąpiel borowinowa - jest to zabieg balneologiczny oparty na naturalnych surowcach. Kąpiel przygotowuje się dodając do wody mineralnej pastę borowinową. Po zakończonym zabiegu należy delikatnie spłukać borowinę wodą, następnie osuszyć ciało ręcznikiem. Po zabiegu wskazany jest odpoczynek w dobrze przewietrzonym pomieszczeniu.
Działanie: rozluźniające, przeciwzapalne, przeciwbólowe.

 

Aquavibron - jest to suchy masaż wykonywany aparatem z drgającą membraną. Membrana jest wprowadzana w drgania przepływającą przez aparat pod ciśnieniem wodą.
Działanie: działa uspokajająco i relaksująco, powoduje zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi, powoduje przekrwienie skóry poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych.

 

Tens - jest to przezskórna elektrostymulacja nerwów prądami impulsowymi o małej częstotliwości. Polega na stosowaniu prądu na powierzchnię skóry w celu stymulacji przeciwbólowej zakończeń nerwowych.
Działanie: łagodzenie bólu przewlekłego i ostrego.

 

Intervac - to zabieg polegający na masażu tkanek pulsującą falą podciśnieniową.
Działanie: przeciwbólowe, relaksujące mięśnie szkieletowe, rozszerzające naczynia krwionośne.

 

Masaż podwodny - to zabieg podobny w działaniu do klasycznego masażu leczniczego, ale wzbogacony o działanie termiczne i hydrostatyczne kąpieli całkowitej. Wykonywany jest przez terapeutę za pomocą ruchomego natrysku skupionego o regulowanym ciśnieniu pod powierzchnią wody w wannie.

Działanie: zmniejszające napięcie mięśniowe, poprawiające ukrwienie, łagodzące ból, poprawiające przemianę materii.Nasze obiekty

 

Poznaj obiekty Uzdrowiska Iwonicz S.A.

Wybierz warunki dla siebie i zarezerwuj pobyt.


Sanatorium

Stare Łazienki

Sanatorium

Pod Jodłą


Sanatorium „Stare Łazienki”
Sanatorium „Stare Łazienki” – posiada 55 miejsc w pokojach 1, 2 i 3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, wyposażonych w TV - SAT, radio i telefon. Do dyspozycji gości przeznaczony jest pokój dzienny i świetlica. Obiekt wyposażony jest w dostęp do sieci Internet Wi - Fi, posiada windę i na miejscu stołówkę.

 

Sanatorium „Pod Jodłą”
Sanatorium – „Pod Jodłą” – posiada 85 miejsc w 50 pokojach 1, 2, 3, 4 osobowych i w dwóch apartamentach 2-osobowych. Wszystkie pokoje posiadają pełny węzeł sanitarny, telefon, TV - SAT, radio i lodówkę. Sanatorium ma na miejscu stołówkę, salę bankietową. Istnieje możliwość skorzystania z mini pralni. Obiekt wyposażony jest w dostęp do sieci Internet Wi - Fi, posiada windę.


Sanatorium

Biały Orzeł

Sanatorium

Ustronie


Sanatorium „Biały Orzeł”
Sanatorium „Biały Orzeł” – posiada 90 miejsc w pokojach 1, 2 i 3 osobowych z łazienkami, wyposażonych w TV - SAT, radio, telefon. Na miejscu jest stołówka, świetlica, dwa gabinety lekarskie, dyżurka pielęgniarska i gabinet zabiegowy. Opieka lekarsko – pielęgniarska zapewniona jest przez całą dobę. Obiekt wyposażony jest w dostęp do sieci Internet Wi - Fi, posiada windę.

 

Sanatorium „Ustronie”
Kameralny budynek drewniany, położony w centrum uzdrowiska. Posiada 16 miejsc w pokojach 1, 2 i 3 osobowych z łazienkami. Pokoje wyposażone w TV - SAT, radio, telefon. Stołówka zlokalizowana jest w budynku „Biały Orzeł„ w odległości 30 m. Zabiegi balneologiczne wydawane są w Centrum Lecznictwa Uzdrowiskowego odległym ok. 150 m.


Sanatorium

Nr IV

Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny

Excelsior


Sanatorium Uzdrowiskowe Nr IV
Sanatorium Uzdrowiskowe nr IV – posiada 39 miejsc w 15 pokojach 2, 3 i 4 - osobowych, z pełnym węzłem sanitarnym, wyposażonych w TV - SAT, radio, telefon i dostep do sieci Internet Wi - Fi. Sanatorium ma na miejscu jadalnię, gabinet lekarski i gabinet zabiegowy. Dla gości dostępny jest parking.
Sanatorium nr IV usytuowane jest w budynku Centrum Lecznictwa Uzdrowiskowego, gdzie mieści się również baza zabiegowa, basen kryty, Gabinet Odnowy Biologicznej SPA & Wellness, Podkarpacki Ośrodek Terapii Solnej oraz wiele innych usług (zakład fryzjerski, biuro turystyczne, kawiarnia). Obiekt posiada windy.

 

Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny „Excelsior”
Szpital Uzdrowiskowy „Excelsior„ – posiada 230 miejsc w pokojach 1, 2, 3 i 4 osobowych z pełnym i niepełnym węzłem sanitarnym. Na każdej kondygnacji są łazienki z natryskami i w.c. Wszystkie łazienki i w.c. w szpitalu przystosowane są dla osób niepełnosprawnych. Na parterze budynku znajduje się jadalnia, świetlica, kawiarenka i biblioteka. Na pierwszym półpiętrze usytuowana jest kaplica. W szpitalu funkcjonują oddziały: neurologiczny, ortopedyczny, reumatologiczny i dział zabiegowy. Na każdym oddziale jest gabinet lekarski i dyżurka pielęgniarska z gabinetem zabiegowym. Obiekt wyposażony jest w dostęp do sieci Internet Wi - Fi, posiada windę. Na miejscu istnieje możliwość skorzystania z mini pralni.


Centrum SPA

 

„Zatrzymać młodość, zregenerować organizm” – to przesłanie naszej działalności. Wykorzystując najnowsze osiągnięcia nauki polecamy Kuracje Odnowy Biologicznej, które pozwolą zniwelować szkodliwe skutki oddziaływania na człowieka współczesnej cywilizacji, połączone z pielęgnacją ciała:

● peeling ciała,
● zabiegi hydroterapeutyczne,
● zabiegi fitomineralne,
● masaże,
● zabiegi detoksykująco – ujędrniające,
● zabiegi limfodrenujące,
● zabiegi kosmetyczne twarzy.

Zabiegi wykonywane są z zastosowaniem alg, czekolady oraz innych środków pielęgnujących ciało.
Zapraszamy do skorzystania z pakietów 1, 3, 7  i 14 – dniowych z serii ofert Odnowy Biologicznej.Pijalnia Wód Mineralnych

 

Obiekt położony w centrum uzdrowiska z wnętrzem stylizowanym na oranżerię, z bogatą listwową dekoracją geometryczną nawiązującą do elementów klasycyzmu w wydaniu ogrodowym. Znajduje się tutaj sklep firmowy własnych produktów leczniczych i kosmetycznych „Iwoniczanka” oraz galeria sztuki. Obiekt wyposażony jest w bezpłatny dostęp do sieci Internet Wi Fi. Iwonickie wody lecznicze należą do wód typu chlorkowo - wodorowęglanowo - sodowych, jodkowych, termalnych z zawartością wolnego dwutlenku węgla.

Wody mają bezpośredni wpływ przeciwzapalny i osłaniający na:

● śluzówkę układu pokarmowego – Elin 7, Karol 2, Klimkówka 27, Iwonicz II
● drogi moczowe – Karol 2, Iza 19
● drogi oddechowe – Iza 19Zakwaterowanie

 

Zakwaterowanie - w zależności od obiektu - w pokojach o zróżnicowanym standardzie - stosownie do wymagań gości - w części hotelowej obiektów sanatoryjnych. Więcej informacji w opisach obiektów.

 


Wyżywienie

 

Całodzienne wyżywienie - w tym posiłki przygotowywane zgodnie z wymogami diet - podawane w jadalniach sanatoriów. Więcej informacji w opisach obiektów.


 


W czasie wolnym

 

Dużą atrakcją turystyczną Iwonicza - Zdroju są piesze wędrówki wyznaczonymi trasami: na Górę Winiarską i nad Bełkotkę, na Górę Przednią, na Żabią Górę, na Przymiarki, na Górę Glorietę, do Rymanowa Zdroju, do Iwonicza Wsi, do Lubatowej / wieś odznaczona Krzyżem Walecznych za walki w czasie II wojny światowej, do Dukli Pustelnia Św. Jana z Dukli, do Klimkówki. Wycieczki pozostawiają niezapomniane wrażenia, można obserwować miejscowości, podziwiać piękne widoki, bogactwo przyrody, zdrowe lasy.


 Z myślą o turystach, kuracjuszach i gościach przebywających w kurorcie od lat organizowane są imprezy kulturalne, rozrywkowe i sportowe. Iwonicz - Zdrój oferuje wiele atrakcyjnych imprez do których należą: Festiwal Polonijnych Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych, Międzynarodowe Seminarium Wokalno-Aktorskie, Koncerty Rzeszowskiego Zespołu Instrumentów Dętych „Da Camera”, regionalny przegląd pieśni i muzyki ludowej „Kropa”, Międzynarodowe prezentacje artystyczne dzieci specjalnej troski.

Przez cały rok w Iwoniczu - Zdroju odbywa się szereg różnorodnych imprez artystycznych, rozrywkowych, spotkań autorskich, prelekcji, wystaw twórczości ludowej, imprez sportowo-rekreacyjnych.

Przebywający w uzdrowisku kuracjusze, wczasowicze, turyści mają możliwości korzystania ze: szlaków spacerowych i rowerowych, krytego basenu kąpielowego, boisk sportowych typu Orlik, wypożyczalni rowerów, wypożyczalni rowerów, kortu tenisowego, parku linowego.


 

Szanowni Państwo!

Wysoka marka Uzdrowiska Iwonicz S.A. gwarantuje uzyskanie oczekiwanych efektów leczenia i rehabilitacji.

Równie udane będą wypoczynek i rekreacja.

Zapraszamy serdecznie.Dane teleadresowe:

 

"Uzdrowisko Iwonicz" S.A.
Al. Torosiewicza 2
38 - 440 Iwonicz - Zdrój

 

Biuro Obsługi Klienta – informacja i rezerwacja
tel.: +48 13 430 87 80

tel.: +48 13 430 88 88

 

Dział Sprzedaży i Marketingu

+48 13 430 85 67

 

e-mail: bok@uisa.pl

 

Powrót do strony Sanatoria Prezentacje

Powrót do strony Uzdrowisko Iwonicz - Zdrój

 

Zastrzeżenie prawne: Zamieszczone na stronie informacje o charakterze medycznym nie mogą stanowić podstawy do samodiagnozy, leczenia, lub podejmowania innych działań związanych ze zdrowiem.

Informacje te nie są również poradą medyczną.

Przy podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia należy zawsze korzystać z porady lekarza.

© EFFECT

Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w portalu są prawnie chronione

i stanowią własność intelektualną EFFECT.

Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody EFFECT są zabronione.

Niektóre elementy zdjęciowe i tekstowe w portalu  są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.

Reklama w portalu

Tagi: uzdrowisko iwonicz, sanatoria iwonicz, szpital excelsior w iwoniczu, sanatorium biały orzeł, pod jodłą iwonicz