Portal Kurortów Polskich

Uzdrowisko Cieplice


 

Cieplice, uzdrowisko w górach założone w 1281 roku, są dziś uzdrowiskową częścią Jeleniej Góry na Dolnym Śląsku. Atutami naszego kurortu jest jego położenie u stóp Karkonoszy w sercu Kotliny Jeleniogórskiej oraz niepowtarzalny klimat.

Największym skarbem Cieplic są lecznicze wody termalne. W Cieplicach jedynie Uzdrowisko Cieplice Sp. z o.o. - Grupa PGU posiada koncesję na wydobycie leczniczych wód termalnych, tym samym jako jedyny ośrodek na terenie Cieplic wykorzystujemy do zabiegów wodnych największy skarb tej ziemi.

Temperatura leczniczych wód termalnych w sanatoriach cieplickich dochodzi do 90 stopni Celsjusza. Znakomicie sprawdzają się one w leczeniu chorób narządu ruchu (reumatologia, ortopedia, neurologia, osteoporoza)układu moczowego (urologia, nefrologia) i oczu. Jako jedyni w Polsce leczymy balneologicznie schorzenia oczu.

 

Na naszych Gości naszego czekają komfortowe apartamenty oraz pokoje 1-, 2-, 3-osobowe. Nasze obiekty znajdują się w ścisłym centrum Cieplic, na urokliwej starówce i w Parku Zdrojowym. Park ten nie bez powodu zaliczany jest do pierwszej dziesiątki najładniejszych parków Dolnego Śląska.

Położenie i klimat

 

Uzdrowisko Cieplice położone jest na wysokości 350m n.p.m. w centrum Kotliny Jeleniogórskiej otoczonej przez cztery pasma górskie: Karkonosze, Izery, Góry Kaczawskie oraz Rudawy Janowickie. Klimat kotliny charakteryzuje się częstymi zmianami pogody, dość silnymi wiatrami, znacznymi dobowymi wahaniami temperatury i ciśnienia oraz dużym rocznym nasłonecznieniem.
Na osoby przyjezdne, zwłaszcza z nizin, klimat taki działa bodźcowo i hartująco. Obiekty Uzdrowiska Cieplice znajdują się na kompletnie płaskim terenie, co ułatwia spacery również osobom starszym czy pacjentom ze schorzeniami narządu ruchu.

 

Walory lecznictwa uzdrowiskowego

 

Głównym zadaniem lecznictwa uzdrowiskowego jest leczenie chorób przewlekłych, stanowiących obecnie jeden z najważniejszych problemów społecznych. Obecnie coraz częściej przyczyną zgonów i kalectwa są choroby przewlekłe. Podobnie też, przyczyną skróconego średniego czasu życia i większej umieralności są choroby cywilizacyjne. Wzrasta śmiertelność z powodu choroby wieńcowej, zawału serca, nadciśnienia tętniczego, raka płuc, cukrzycy i chorób urazowych. Zwiększa się zachorowalność na chorobę wrzodową żołądka, i dwunastnicy, marskość wątroby, przewlekły nieżyt oskrzeli i astmę oskrzelową.
Taki profil chorób kształtują z jednej strony czynniki szkodliwe zewnętrzne niezależne od człowieka np. toksyczne składniki powietrza, toksyny znajdujące się w wodzie, glebie, produktach spożywczych – są one następstwem rozwoju przemysłu i postępu technicznego współczesnych społeczeństw), a z drugiej strony – szkodliwości zależne od chorego( np. palenie tytoniu, nieprawidłowe odżywianie się, ograniczenie aktywności fizycznej). W tym zakresie lecznictwo uzdrowiskowe może być bardzo pomocne poprzez prowadzenie wychowania zdrowotnego i kształtowania prawidłowych nawyków prozdrowotnego stylu życia chorych leczonych w uzdrowisku.
Balneologia i medycyna fizykalna jest to samodzielna dyscyplina medycyny, dysponująca własnymi, specyficznymi metodami leczniczymi i diagnostycznymi. Wyniki leczenia osiągane metodami balneologicznymi mają tę przewagę w stosunku do efektów farmakoterapeutycznych, że są trwalsze i osiągane są metodami bardziej fizjologicznymi, a co najważniejsze, nie wywołują skutków ubocznych. Zabiegi balneologiczne pobudzają mechanizmy adaptacji i uruchamiają rezerwy czynnościowe organizmu. Charakterystyczną cechą przyrodolecznictwa jest działanie czynników leczniczych kompleksowo, gdyż tworzywa naturalne ( wody mineralne, peloidy, gazy)  jakimi posługuje się lecznictwo, mają niezwykle bogaty i złożony skład chemiczny.


Wykaz kierunków leczniczych zgodnych z art. 13 ustawy uzdrowiskowej:

● choroby ortopedyczno-urazowe,
● choroby układu nerwowego,
● choroby reumatologiczne,
● osteoporoza,
● choroby nerek i dróg moczowych,
● choroby oka i przydatków oka.W Zakładzie Przyrodoleczniczym wykonuje się ponad 80 rodzajów zabiegów leczniczych i SPA. Oferujemy kuracje z zakresu wodolecznictwa, peloidoterapii, inhalacji oraz kinezyterapii, światło- i elektrolecznictwa na bazie: leczniczych wód mineralnych (fluorkowo-krzemowych, hypotonicznych, słabo zmineralizowanych, zasadowych) i borowin typu wysokiego.
Baza zabiegowa to około 300 nowoczesnych stanowisk zabiegowych. Do dyspozycji Gości mamy również 2 baseny termalne i 3 sale gimnastyczne. Do zabiegów wodnych stosuje się wyłącznie leczniczą wodę termalaną z cieplickich źródeł (Uzdrowisko Cieplice Sp. z o.o. - Grupa PGU jako jedyny podmiot na terenie Cieplic ma dostęp do źródeł termalnych). Personel Uzdrowiska Cieplice to specjaliści, których wykształcenie kierunkowe, przeszkolenie i doświadczenie dają gwarancję wysokiej jakości wykonywania zabiegów.


 

Basen termalny


Przykłady niektórych stosowanych zabiegów z wyszczególnionymi efektami terapeutycznymi:


Zbiorowe ćwiczenia w basenie uzdrowiskowym w leczniczej wodzie termalnej

Połączenie kąpieli w wodzie mineralnej z rehabilitacją ruchową prowadzoną przez wykwalifikowanych instruktorów.
Efekt terapeutyczny: Gimnastyka w wodzie pozwala na wykonywanie ćwiczeń w odciążeniu, wpływa korzystnie na układ ruchu, układ krążenia i układ oddechowy.Kąpiel w leczniczej wodzie termalnej, fluorkowo-krzemowa /indywidualna

Efekt terapeutyczny: Wywołuje odczyn termiczny w narządach wewnętrznych, przemieszcza krew na obwód i odwrotnie, rozluźnia mięśnie szkieletowe i gładkie, zwiększa wydzielanie potu i moczu.

 

Kąpiel ozonowa w leczniczej wodzie termalnej

Do wody przez matę doprowadza się powietrze wzbogacone cząsteczkami ozonu. Celem zabiegu jest masowanie ciała zanurzonego w wodzie olbrzymią ilością pęcherzyków powietrza. Bardzo dobre efekty terapeutyczne daje wzbogacenie walorów kąpieli perełkowo-ozonowej w specjalnie opracowane olejki eteryczne lub sole lecznicze: odświeżające, relaksujące, regulujące krążenie i metabolizm tkanek, oczyszczające, ujędrniające skórę.

Efekt terapeutyczny: wspomaganie wątroby przy odtruwaniu organizmu poprawa przemiany materii w komórkach spalanie tłuszczy (cholesterol, trójglicerydy) szkodliwych dla naczyń krwionośnych, zapobieganie zawałom i miażdżycy, obniżanie i likwidowanie zawartości kwasu moczowego we krwi, likwidowanie toksyn, poprzez ich wiązanie i doprowadzenie do wydalenia poprawienie krążenie krwi, likwidowanie zatorów i zapobieganie ich powstawaniu, redukowanie zlepiania się czerwonych krwinek, poprawa transportu tlenu i przepływu krwi, zwiększanie wchłaniania tlenu przez tkanki, niszczenie grzybów, bakterii, wirusów i zapobieganie ich ponownemu powstawaniu.Kąpiel kwasowęglowa indywidualna

Kąpiel kwasowęglowa (CO2) uzyskiwana jest poprzez zmieszanie wody zmineralizowanej z bezwodnikiem kwasu węglowego.
Efekt terapeutyczny: Zawarty w wodzie bezwodnik kwasu węglowego wydziela się na skórze w postaci pęcherzyków gazu i wywołuje w organizmie wiele zmian poprzez rozszerzenie naczyń włosowatych tętniczych i żylnych. W następstwie tego dochodzi do obniżenia ciśnienia tętniczego krwi. Kąpiel CO2 działa także uspakajająco i relaksująco.

 

Kąpiel borowinowa indywidualna

Kąpiel w zawiesinie borowinowej. Borowina jest rodzajem torfu zawierającym składniki organiczne m.in. kwasy huminowe, bituminy, białka, aminokwasy, żywice i woski, nie rozłożone składniki roślin oraz składniki nieorganiczne – mineralne.
Efekt terapeutyczny: Następuje pobudzenie krążenia krwi, przyspieszenie tętna i oddechu, zaczerwienienie skóry, przejściowa zwyżka ciśnienia krwi, przyspieszenie procesów przemiany materii oraz oddziaływanie przeciwzapalne składników borowiny. Borowina ułatwia też wchłanianie wysięków pojawiających się w różnych stanach chorobowych, działa przeciwbólowo, poprawia ukrwienie. W działaniu zabiegów borowinowych na organizm ważną rolę odgrywa ich wysoka ciepłota, wywołująca przegrzanie tkanek. Następuje pobudzenie krążenia krwi, przyspieszenie tętna i oddechu, zaczerwienienie skóry, przejściowy spadek ciśnienia krwi, przyspieszenie procesów przemiany materii oraz oddziaływanie przeciwzapalne składników borowiny.Hydromasaż podwodny - segmentarny lub całościowy w leczniczej wodzie termalnej

Zabieg wykonywany jest w wannie w leczniczej wodzie termalnej przez fizjoterapeutę przy użyciu strumienia wody pod ciśnieniem 1-4 atmosfer. Zabieg wykonywany jest na całym ciele pacjenta.
Efekt terapeutyczny: Zabieg powoduje pobudzenie krążenia, rozluźnienie mięśni, złagodzenie dolegliwości bólowych, zwiększenie przemiany materii i zmniejszenie napięcia nerwowego.

 

Natrysk biczowy szkocki w leczniczej wodzie termalnej

Zabieg wodoleczniczy, w którym zasadniczy wpływ wywiera ciśnienie i temperatura uderzającego w ciało jednego lub wielu strumieni wody.
Efekt terapeutyczny: Natryski działają uspakajająco i relaksująco powodując zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi i przekrwienie skóry poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych.Płukanie oka leczniczą wodą termalną /Aerozole/

Efekt terapeutyczny: W wyniku stosowanych zabiegów pacjent odczuwa komfort widzenia ponieważ oko jest lepiej nawilżone, odżywione i ukrwione przez co ilość stosowanych leków do nawilżania oka ulega znacznemu ograniczeniu i okresy remisji choroby ulegają wydłużeniu. Efekt terapeutyczny utrzymuje się przez około 6 miesięcy.
 

Zawijania lub okłady borowinowe częściowe lub całkowite

Zabieg polega na obłożeniu ciała borowiną, która jest rodzajem torfu zawierającym składniki organiczne m.in. kwasy huminowe, bituminy, białka, aminokwasy, żywice i woski, nie rozłożone składniki roślin oraz składniki nieorganiczne – mineralne.
Efekt terapeutyczny: Następuje pobudzenie krążenia krwi, przyspieszenie tętna i oddechu, zaczerwienienie skóry, przejściowy spadek ciśnienia krwi, przyspieszenie procesów przemiany materii oraz oddziaływanie przeciwzapalne składników borowiny. Borowina ułatwia też wchłanianie wysięków pojawiających się w różnych stanach chorobowych, działa przeciwbólowo, poprawia ukrwienie, zmniejsza napięcie mięśniowe. W działaniu zabiegów borowinowych na organizm ważną rolę odgrywa ich wysoka ciepłota, wywołująca przegrzanie tkanek.Tampony borowinowe na gałki oczne

Zabieg polega na wykonaniu okładów ze sterylnej borowiny w postaci tamponów na gałki oczne.
Efekt terapeutyczny: przeciwzapalny i ściągający, bakteriostatyczny i bakteriobójczy, regenerujący uszkodzone tkanki, zwiększający ukrwienie, aktywujący reakcje enzymatyczne.
 

Masaż klasyczny

Masaże klasyczny jest to zespół różnych zabiegów manualnych, które w sposób mechaniczny, przez powierzchnię ciała działają na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki stawowe i więzadła, a także w postaci zmian odruchowych na układ krążenia, nerwowy, wewnątrzwydzielniczy do narządów wewnętrznych włącznie. Masaż, którego istotę w jego klasycznej postaci stanowi mechaniczne wywieranie i zwalnianie uścisku na tkanki ustroju, jest jedną z najstarszych metod fizykoterapii.
Efekt terapeutyczny: Masaże są wskazane w tych wszystkich stanach chorobowych, w których istnieje konieczność poprawy turgoru i trofiki skóry, usunięcia zaburzeń ukrwienia skóry, usunięcia zastojów żylnych i limfatycznych, przyspieszenia wypoczynku mięśni, regulacji ich napięcia, uśmierzenia bólu, pobudzenia procesów przemiany materii, odprężenia psychicznego itp. Mechaniczne drażnienie receptorów usprawnia krążenie miejscowe, przyspiesza wchłanianie wysięków i przesięków, zwiększa wydzielanie gruczołów dokrewnych.Masaż wibracyjny - Aquavibron

Zabieg suchy wykonywany za pomocą specjalnego aparatu przez który przepływa woda wytwarzająca drgania membrany w aplikatorze.
Efekt terapeutyczny: Masaż dużych i małych grup mięśniowych i tkanki podskórnej usprawnia krążenie obwodowe.

 

Ultradźwięki

Zabieg polega na bodźcowaniu tkanek falami akustycznymi z jednoczesnym aplikowaniem prądu elektrycznego leczniczego. Aparat jest przystosowany do wytwarzania fali ultradźwiękowej ciągłej oraz modulowanej w impulsy o współczynniku 1 : 10 i 1 : 20.
Efekt terapeutyczny: działanie przeciwbólowe, zmniejsza napięcie mięśni, powstawanie związków aktywnych biologicznie, rozszerzenie naczyń krwionośnych, hamowanie układu współczulnego, hamowanie procesów zapalnych, przyspieszenie wchłaniania tkankowego, wyzwalanie substancji histaminopodobnych w ilościach aktywnych biologicznie.Galwanizacja

Galwanizacja jest zabiegiem elektroleczniczym, w którym wykorzystuje się prąd stały za pomocą dwóch elektrod na wilgotnych podkładkach umieszczonych nad chorym miejscem.
Efekt terapeutyczny: Działanie lecznicze galwanizacji związane jest z różnym sposobem ułożenia elektrod. W zależności od metod można uzyskać zmniejszenie pobudliwości nerwów, działa także przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych.

 

Pole elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości / Terapuls/

Zabieg leczniczy Terapuls - wykorzystuje prądy wielkiej częstotliwości. Pole to nie wytwarza ciepła działając na potencjał błon komórkowych. Daje to w efekcie zmianę właściwości fizykochemicznych tkanek,
Efekt terapeutyczny: W działaniu tego pola wyraźnie zaznaczony jest wpływ przeciwzapalny, przeciwbólowy oraz przeciwobrzękowy. Powoduje on również wchłanianie się krwiaków.Zabiegi ciepłolecznicze /Sollux/

 

Lampa Sollux do naświetlań promieniami podczerwonymi i widzialnymi. Energia promieniowania pochłoniętego przez tkanki zwiększa energię kinetyczną ich cząsteczek , a tym samym podnosi stan cieplny tkanek , czyli wywołuje efekt cieplny.
Efekt terapeutyczny: W wyniku promieniowania dochodzi do zwiększenia przepływu przez tkanki krwi tętniczej, zmniejszenia napięcia mięśni, wzmożenie przemiany materii, pobudzenie receptorów skóry oraz podwyższenie odczuwania progu bólu, a zatem działanie przeciwbólowe .


Elektrostymulacja mięśni

Pobudzanie mięśni za pomocą impulsowego prądu elektrycznego. Zabieg wywołuje kontrolowany skurcz mięśnia z pominięciem części lub całego układu nerwowego odpowiedzialnego za skurcz w prawidłowych warunkach.
Efekty terapeutyczne: znajduje szerokie zastosowanie w chorobach neurologicznych, gdy przewodzenie impulsów nerwowych do mięśni jest zaburzone. Poprawa siły mięśniowej, krążenia krwi. Uzyskuje się również efekt oczyszczający organizmu.Jonoforeza

 

Jest to zabieg elektroleczniczy polegający na wprowadzeniu do tkanek siłami pola elektrycznego jonów działających leczniczo. Do jontoforezy mogą zatem być używane tylko związki chemiczne ulegające dysocjacji elektrolitycznej. Związki chemiczne mające takie właściwości nazywa się elektrolitami. Czas trwania zabiegu i właściwy lek ustala lekarz.
Efekt terapeutyczny: W zależności od zastosowanego leku działanie np. przeciwzapalne lub przeciwbólowe.

 

Gimnastyka lecznicza indywidualna

 

Przywracanie sprawności fizycznej poprzez rozwijanie i kształtowanie narządów ruchu przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego.
Efekt terapeutyczny: mobilizuje rezerwy czynnościowe organizmu w zakresie układu krążenia i oddechowego, zwiększa wydolność fizyczną i psychiczną, poprawia funkcję stawów oraz kręgosłupa, zapobiega następstwom bezruchu oraz zwiększa siłę mięśniową, ogólnoustrojowy.Trening równowagi i koordynacji nerwowo mięśniowej na platformie stabilometrycznej Gamma

 

Nowoczesna dwupłytowa platforma Gamma umożliwia profesjonalny trening pacjentów z zaburzeniami: równowagi, kontroli sensomotorycznej, koordynacji nerwowo-mięśniowej (koordynacji ciała), zaburzeniami dystrybucji obciążeń. Jej dodatkowym atutem jest możliwość dowolnego ustawienia płyt względem siebie co umożliwia zaplanowanie treningu funkcjonalnego sportowców w określonej, ściśle związanej z ich dyscypliną pozycji.
W przypadku omawianego treningu z wykorzystaniem platformy Gamma przesyłane są dodatkowo - zwrotne informacje wizualne i dźwiękowe. Zastosowanie wizualizacji jako sprzężenia zwrotnego (biofeedbacku), poprawia wartość motywacyjną i atrakcyjność treningu w porównaniu z tradycyjnymi ćwiczeniami.
Efekt terapeutyczny: Biofeedback umożliwia pacjentowi prawidłowe dociążanie stóp, przenoszenie ciężaru ciała, stabilizację miednicy, a także aktywuje do pracy słabsze partie mięśniowe naszego ciała. Możliwość treningu biofeedbeckiem z wizualizacją do nauki prawidłowego wykonywania ruchu oraz wariant wcielenia się w postać z gier motywuje pacjenta do wysiłku oraz daje możliwość dostosowania ćwiczeń do potrzeb danego człowieka. W efekcie w zależności od zaplanowanego zadania możemy realizować cele np.: reedukacja chodu, czynności dynamiczne, czas reakcji, trening równowagi i rytmiki ruchu, trening czynności dynamicznych, kontroli sensomotorycznej, trening dystrybucji obciążeń i czasu reakcji.
Dzięki bazie pacjentów możemy prowadzić rzetelny rejestr postępów w rehabilitacji, mogący być użytecznym zarówno dla lekarzy, pacjentów czy zakładów ubezpieczeniowych.

 

Indywidualne ćwiczenia z fizjoterapeutą

 

Zestaw ćwiczeń rehabilitacyjnych dobranych indywidualnie do stanu i możliwości Kuracjusza. Ćwiczenia prowadzone pod indywidualną opieką fizjoterapeuty.Gabinety SPA i sale fitness

 

SPA Uzdrowiskowe "Marysieńka"
W Uzdrowisku Cieplice w górach działa nowoczesne SPA „Marysieńka”, do którego serdecznie Państwa zapraszamy. Oferta gabinetów zabiegowych, w których korzystamy również z naszego największego skarbu, czyli leczniczej wody termalnej – zadowoli nawet najbardziej wymagających Gości uzdrowiska. Proponujemy m.in.: leczniczy basen uzdrowiskowy z hydromasażem, kapsuła młodości SPA, sauna, solarium stojące, masaże, bicze szkockie, aquafitness.Sale gimnastyczne
Uzdrowisko Cieplice oferuje zajęcia grupowe: joga, pilates i fitness (fit ball, TBC, ABT, zdrowy kręgosłup, trening funkcjonalny). Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów mogą być uzupełnieniem kuracji lub sposobem na systematyczne dbanie o zdrowie i sprawność fizyczną.


Gabinet SPA w pawilonie Edward
W naszym najnowszym gabinecie SPA oferujemy kilkanaście rodzajów masaży opartych na tradycyjnych formach leczenia z różnych stron świata (Chiny, Indie, Hawaje, Europa). Uwaga - konieczna rezerwacja terminu. W ofercie gabinetu:
● Masaż gorącymi kamieniami
● Aromamasaż
● Lomi Lomi Nui
● Masaż świecą
● Masaż bambusem
● Masaż relaksacyjny
● Masaż relaksacyjny chiński
● Masaż relaksacyjny indyjski
● Masaż głowy
● Masaż twarzy
● Masaż stóp
● Masaż ujędrniająco - antycellulitowy

Zabiegi w Uzdrowiskowym SPA "Marysieńka" dostępne są bez badania lekarskiego po zaplanowaniu przez Planowanie Zabiegów. Istnieje możliwość telefonicznej rezerwacji zabiegów.
Zabiegi SPA nie wchodzą w skład pobytów leczniczych, zdrowotnych, specjalnych oraz pakietów ambulatoryjnych.

 Nasze obiekty      

 

Oto osiem obiektów w naszym uzdrowisku, zróżnicowanych pod względem funkcjonalnym.


 

Pawilon EDWARD

 

DŁUGI DOM


Pawilon EDWARD

Park Zdrojowy 4

 

Budynek jednopiętrowy położony w centrum uzdrowiska w Parku Zdrojowym. Pokoje Komfort posiadają, lodówkę, TV - SAT, internet bezprzewodowy, szlafroki, część pokoi posiada balkon.
Apartamenty posiadają: balkon, lodówkę, TV-SAT, internet bezprzewodowy, szlafroki.
W obiekcie są 42 miejsca. Na parterze znajduje się wspaniała zabytkowa jadalnia. Do dyspozycji Gości na miejscu jest gabinet SPA. Na zabiegi lecznicze Goście dochodzą około 80m do Domu Zdrojowego. We wszystkich pokojach w łazienkach do kąpieli wykorzystujemy wodę termalną.

 

DŁUGI DOM

P. Ściegiennego 5

 

To nowy obiekt w ofercie Uzdrowiska Cieplice. Budynek został całkowicie zmodernizowany w 2014 i 2015 roku. Dzięki prowadzonej z wielkim pietyzmem przebudowie zbudowanego w 1696 roku obiektu powstał nowoczesny obiekt zdrojowy z 92 miejscami noclegowymi w standardzie Komfort, bazą zabiegową, klimatyczną restauracją oraz salą konferencyjną. Baza zabiegowa oferuje zabiegi z zakresu kinezyterapii, hydroterapii, fizykoterapii oraz masażu leczniczego. Dodatkowo w hotelu uzdrowiskowym znajdzie się strefa wellness z kompleksem saun. Budynek posiada 4 kondygnacje i wyposażony jest w windę. Pokoje Komfort posiadają: lodówkę, TV-SAT, Wi-Fi, szlafroki. We wszystkich pokojach w łazienkach do kąpieli wykorzystujemy wodę termalną.
Długi Dom znajduje się w samym sercu uzdrowiska, tuż obok Domu Zdrojowego. Przy budynku znajduje się mały, klimatyczny ogród zaś do wspaniale zrewitalizowanego Parku Zdrojowego jest zaledwie 120m.


 

DOM ZDROJOWY

 

Pawilon POD RÓŻAMI


DOM ZDROJOWY
Plac Piastowski 38

Budynek czteropiętrowy położony w centrum uzdrowiska. Pokoje 1-, 2- i 3 - osobowe posiadają: TV - SAT.
Pokoje Komfort posiadają: lodówkę, TV - SAT, szlafroki. Apartamenty posiadają: lodówkę, TV - SAT, szlafroki.
W obiekcie jest 249 miejsc. Obiekt jest przystosowany dla potrzeb pacjentów poruszających się na wózkach. W obiekcie znajdują się dwa baseny termalne, nowoczesne SPA "Marysieńka", baza zabiegowa, jadalnia, hot spot oraz bankomat. Budynek wyposażony jest w windy osobowe. Internet bezprzewodowy dostępny przy recepcji.
We wszystkich pokojach w łazienkach do kąpieli wykorzystujemy wodę termalną.

 

Pawilon POD RÓŻAMI
Plac Piastowski 26

Pawilon "Pod Różami" położony jest w samym sercu uzdrowiska zaledwie 50m od zabytkowego Parku Zdrojowego i 100m od Domu Zdrojowego w sąsiedztwie zabytkowych kamieniczek i wspaniałego pałacu Schaffgotschów. Wnętrza obiektu urzekają niepowtarzalną atmosferą fin de siecle. Pokoje wyposażone są w stylowe meble, TV - SAT. W pawilonie znajdują się kawiarnia i restauracja, sala konferencyjno - wykładowa. Bezprzewodowy internet dostępny jest na parterze.
Obiekt posiada 42 miejsca w pokojach 1, 2 i 3-osobowych oraz apartamencie. Przy obiekcie znajdują się 3 garaże i monitorowany parking (płatne). Na zabiegi Goście dochodzą około 100m do Domu Zdrojowego.


 

Pawilon LALKA

 

Pawilon MARYSIEŃKA


Pawilon LALKA

Park Zdrojowy 2

 

Wzniesiony około 1900 roku zabytkowy budynek położony w centrum uzdrowiska, na skraju Parku Zdrojowego. Pokoje 2 i 3-osobowe posiadają: TV - SAT, radio. Pokoje Komfort posiadają: lodówkę, TV - SAT, szlafroki.
W obiekcie są 43 miejsca. Budynek wyposażony jest w windę. Na zabiegi Goście dochodzą około 40m do Domu Zdrojowego zaś na posiłki około 40m do pawilonu Edward. Internet bezprzewodowy dostępny przy recepcji. We wszystkich pokojach w łazienkach do kąpieli wykorzystujemy wodę termalną.

 

Pawilon MARYSIEŃKA

Plac Piastowski 33

 

Budynek trzypiętrowy położony w centrum uzdrowiska. W obiekcie znajdują się pokoje: 1-osobowe, 3-osobowe studio (pokój 2-osobowy + 1-osobowy + wspólna łazienka), 4-osobowe studio (2 x pokój 2-osobowy + wspólna łazienka) oraz 5-osobowe studio (pokój 2-osobowy + 3-osobowy + wspólna łazienka) . Pokoje posiadają: TV - SAT, radio. Część pokoi posiada również balkon.
W obiekcie są 44 miejsca. Budynek wyposażony jest w windę. Na zabiegi Goście dochodzą około 30m do Domu Zdrojowego zaś na posiłki około 40m do pawilonu Edward. Internet bezprzewodowy dostępny przy recepcji. We wszystkich pokojach w łazienkach do kąpieli wykorzystujemy wodę termalną.


 

STOCZNIOWIEC

 

VILLA POLONIA


STOCZNIOWIEC
ul. Jagiellońska 2

Budynek trzypiętrowy położony w centrum uzdrowiska. Pokoje 1-, 2 i 3-osobowe posiadają: łazienkę TV-SAT, radio.
Część pokoi nie posiada łazienek. W obiekcie są 42 miejsca. Obiekt jest przystosowany dla potrzeb pacjentów poruszających się na wózkach. W obiekcie znajduje się baza zabiegowa a także jadalnia. W budynku dostępna jest winda.

 

VILLA POLONIA
ul. Cervi 2

Villa Polonia to obiekt czteropiętrowy położony w centrum uzdrowiska przy głównym deptaku, na skraju Parku Zdrojowego. Komfortowe pokoje 1-, 2- i 3-osobowe posiadają: TV-SAT, internet. Obiekt przeszedł w 2008 roku gruntowny remont. W obiekcie jest 50 miejsc. Na parterze znajduje się stołówka/restauracja. Na zabiegi Goście dochodzą około 40m do Domu Zdrojowego.


Zakwaterowanie

 

Do dyspozycji naszych Gości stawiamy apartamenty, pokoje jedno - i wieloosobowe w zróżnicowanym standardzie.


 

 

 


Wyżywienie

 

Uzdrowisko Cieplice Sp. z o.o. - Grupa PGU dysponuje trzema restauracjami w obiektach Edward, Długi Dom i Pod Różami. Naszym Gościom oferujemy tradycyjną i zawsze smaczną polską kuchnię. Śniadania i kolacje podawane są w formie bufetu, obiady serwowane są do stołu. Nasi Goście mają również możliwość korzystania z posiłków dietetycznych. Dostępne są liczne diety zdrowotne a także dieta wegetariańska.
Również osoby, które nie wykupiły noclegów w naszych obiektach mogą, korzystać z wyżywienia w naszych restauracjach. Codziennie zapraszamy na pyszny "obiad dnia".


 


Atrakcje turystyczne

W sąsiedztwie naszego kurortu znajdziecie Państwo liczne atrakcje turystyczne. Po zabiegach w można wybrać się na spacer po parku, zwiedzanie zabytków, wędrówki po górach. Z pewnością oczaruje Państwa przepiękny krajobraz Krainy Ducha Gór. Przy uzdrowisku działa biuro podróży specjalizujące się w organizacji wycieczek. Jeśli zdecydują się Państwo na spacer po Cieplicach, przewodnik w ciekawy sposób opowie o historii uzdrowiska. Polecamy również wycieczki po niezwykle malowniczych okolicach – na pewno warte odwiedzenia są Szklarska Poręba i Karpacz, Krzeszów, Złotoryja czy Kowary. Zachęcamy też do wędrówki po górach oraz do wizyty w czeskiej Pradze i niemieckim Berlinie. Pobyt w Cieplicach może być również doskonałą okazją do wypadu na narty. Zaledwie 10 km od uzdrowiska znajdują się liczne trasy zjazdowe i biegowe o różnym poziomie trudności. Największe ośrodki narciarskie to: Karpacz (ponad 20 tras zjazdowych), Szklarska Poręba (kompleks narciarski Skiarena Szrenica), Jakuszyce (Ośrodek Narciarstwa Biegowego i Biathlonu), Dziwiszów (Mikrostacja Sportów Zimowych Łysa Góra) oraz czeski Harrachov.


Teatr Zdrojowy

Jak wiele słynnych uzdrowisk na świecie również Cieplice posiadają własny teatr. W cieplickim Teatrze Zdrojowym przez cały rok odbywają się spektakle teatralne, koncerty i kabarety. W miesiącach letnich miejscem częstych koncertów jest zabytkowa muszla koncertowa usytuowana w Parku Zdrojowym.
Neoklasyczny obiekt zachwyca zarówno bryłą jak i wystrojem wnętrz. Budynek ufundowany przez Schaffgotschów zaprojektował Albert Tollberg.Teatr Zdrojowy stanowiący o dziedzictwie kulturowym Dolnego Śląska, został w momencie wejścia Polski do Unii Europejskiej wpisany do wspólnego dziedzictwa europejskiego a wykonane prace konserwatorskie przywróciły dawną świetność i spójność teatralnego wnętrza. Odrestaurowany teatr stał się wizytówką Parku Zdrojowego w Cieplicach, co ma niewątpliwy wpływ na wizerunek i atrakcyjność Uzdrowiska Cieplice pod względem turystycznym.


Zapraszamy przez cały rok.
Oferujemy pobyty: lecznicze, zdrowotne, SPA, wczasowe, hotelowe, świąteczne, noworoczne, turnusy NFZ i ZUS.Dane teleadresowe:

 

Uzdrowisko Cieplice Sp. z o.o. - Grupa PGU
ul. P. Ściegiennego 9 B
58 - 560 Jelenia Góra
Rezerwacje pobytów indywidualnych:
Dział Sprzedaży

od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 do 16:00
Pl. Piastowski 38, 58-560 Jelenia Góra
Tel. (75) 75 33 143
Tel. (75) 75 510 55
Fax: (75) 64 265 55

e-mail: marketing@uzdrowisko-cieplice.pl

 

Informacja dla kuracjuszy ZUS, NFZ
Biuro Obsługi Kuracjusza – Danuta Ligocka

Pl. Piastowski 38 , 58-560 Jelenia Góra
od poniedziałku do piątku w godz. od 7:00 do 16:00
Obsługa i informacja spraw związanych z pobytami pacjentów skierowanych przez oddziały NFZ i ZUS,

ewidencja pacjentów, realizowanie skierowań na turnusy lecznicze.
Tel/Fax: (75) 64 26 555

 

Strona internetowa:

http://uzdrowisko-cieplice.pl/

 

Powrót do strony Sanatoria Prezentacje

Powrót do strony Uzdrowisko Cieplice Śląskie - Zdrój

 

Zastrzeżenie prawne: Zamieszczone na stronie informacje o charakterze medycznym nie mogą stanowić podstawy do samodiagnozy, leczenia, lub podejmowania innych działań związanych ze zdrowiem.

Informacje te nie są również poradą medyczną.

Przy podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia należy zawsze korzystać z porady lekarza.

© EFFECT

Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w portalu są prawnie chronione

i stanowią własność intelektualną EFFECT. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody EFFECT są zabronione.

Niektóre elementy zdjęciowe i tekstowe w portalu  są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.

Reklama w portalu

Tagi: sanatorium w górach, cieplice zabiegi, sanatorium z basenem, oferty sanatorium, medical spa cieplice, uzdrowisko w górach