Portal Kurortów Polskich

Sanatorium Uzdrowiskowe ZNP w Ciechocinku


 

Sanatorium Uzdrowiskowe Związku Nauczycielstwa Polskiego znajduje się w centrum cichej i spokojnej części Uzdrowiska u zbiegu ulic Mickiewicza i Lorentowicza.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które pragną skorzystać z zabiegów leczniczych, a jednocześnie spędzić miło czas przeznaczony na wypoczynek. Znajdziecie Państwo u nas kompetentną opiekę personelu medycznego, bazę hotelową, żywieniową i zabiegową pod jednym dachem. Zatroszczymy się o Wasze zdrowie, przywrócimy sprawność i optymizm, zadbamy o wyśmienite samopoczucie.
 

Jednym z atutów naszego Sanatorium jest jego usytuowanie w cichej i spokojnej dzielnicy Ciechocinka. To okolica z mnóstwem zieleni i z dala od miejskiego zgiełku. Jednocześnie do ścisłego centrum (Parku Zdrojowego lub Fontanny Grzybek) można dojść pieszo w zaledwie kilka minut.

Ciechocinek znany jest z wielobarwnych kobierców i licznych parków. W Sanatorium ZNP również posiadamy własny ogród, o który pieczołowicie dbamy. To nasze dzieło, które z pewnością urzeknie Państwa swoim urokiem. W tym miejscu możecie Państwo wypocząć na ławeczkach lub huśtawkach przy oczku wodnym. Ciekawą atrakcją jest własna tężnia solankowa, przy której panuje niemal morski klimat. Warto także skorzystać z ogródka letniego by napić się czegoś orzeźwiającego.

Ponadto wśród zieleni ogrodu, możecie Państwo zadbać o odpowiednią porcję ruchu korzystając z zewnętrznej siłowni, ścieżki zdrowia i kortu tenisowego.

Organizujemy pobyty pełnopłatne dla Klientów indywidualnych i grup zorganizowanych oraz pobyty dofinansowane z NFZ, PCPR, PFRON.
 

Sanatorium Uzdrowiskowe ZNP w Ciechocinku


Leczenie uzdrowiskowe
Profile leczenia


Czy leczenie może być bezbolesne i przyjemne? Tak, jest to możliwe przy wykorzystaniu zabiegów opartych na naturalnych metodach i związkach występujących w przyrodzie. W Sanatorium ZNP w Ciechocinku korzystamy z zabiegów korzystających z leczniczego działaniu wody, prądu, temperatury, surowców naturalnych, ruchu oraz światła. W naszej sanatoryjnej bazie zabiegowej możecie Państwo skorzystać z blisko 50 rodzajów zabiegów pomocnych w rehabilitacji i w odzyskaniu dobrego samopoczucia. Wśród nich są m.in.:
Zabiegi lecznicze na stawy i kręgosłup, w tym na:

- RZS (reumatoidalne zapalenie stawów),
- zwyrodnienia stawów (biodrowych, kolanowych),
- ZZSK (zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa).
Zabiegi lecznicze na układ krążenia, w tym na:

- nadciśnienie,
- chorobę wieńcową serca,
- miażdżycę.
Zabiegi lecznicze na układ oddechowy, w tym na:

- astmę oskrzelową,
- zapalenie oskrzeli,
- pylicę,
- rozedmę,
- infekcje gardła i zatok,
- POChP (przewlekłą obturacyjną chorobę płuc).
Zabiegi lecznicze na układ nerwowy, w tym:
- nerwobóle,
- niedowłady,
- porażenia nerwów.
Zabiegi lecznicze na choroby skóry, w tym:
- łuszczycę,
- alergie skórne.

 

W Sanatorium ZNP w Ciechocinku w standardowym turnusie kuracjusz korzysta z 3 zabiegów dziennie. Dotyczy to zarówno pobytów pełnopłatnych jak i dofinansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Zabiegi dobierane są zawsze po konsultacji z lekarzem prowadzącym, uwzględniając indywidualne zapotrzebowanie. Zabiegi wykonywane są od poniedziałku do soboty (z wyłączeniem niedzieli i świąt).


 

Basen solankowy w Sanatorium ZNP


Woda przez swoje właściwości sprawia, że wykonywane w niej ćwiczenia możemy traktować jako rodzaj gimnastyki całego ciała. Środowisko wodne stawia naszemu ciału duży opór, można więc dzięki temu zwiększyć siłę mięśni. Jednocześnie podczas zajęć w wodzie nie odczuwamy tak bardzo zmęczenia mimo, że nasze mięśnie wykonują ogromną pracę. Kształtujemy zatem naszą sylwetkę i poprawiamy wydolność organizmu bez strachu o kontuzję i urazy. Zajęciom towarzyszy muzyka, która uprzyjemnia ćwiczenia oraz mobilizuje do większego wysiłku. Nad aktywnymi zajęciami czuwa instruktor znajdujący się na brzegu basenu. Do ćwiczeń wykorzystywany jest różny sprzęt wypornościowy. Oprócz poprawy ogólnej kondycji kąpiel solankowa przynosi cały szereg dodatkowych korzyści. Solanka - docierając przez receptory skóry i autonomiczny układ nerwowy - powoduje zmniejszenie pobudliwości nerwów czuciowych i ruchowych, normalizację ciśnienia krwi, zwiększenie ukrwienia skóry, poprawę sprawności serca czy też polepszenie krążenia krwi.

 

W basenie korzystać można z dowolnego pływania oraz z prowadzonych zajęć z Aqua Aeorobicu.

Z basenu mogą korzystać nie tylko kuracjusze naszego Sanatorium. Basen otwarty jest także dla osób z zewnątrz. Korzystanie z niego wymaga wcześniejszej rezerwacji w naszej recepcji.Baza zabiegowa i rodzaje stosowanych zabiegów

 

Posiadamy nowoczesną bazę zabiegową pod jednym dachem. Stale oferujemy ponad 50 różnych zabiegów leczniczych z zakresu hydroterapii, peloidoterapii, aerozoloterapii, kriolecznictwa, elektro i magnetoterapii, światłolecznictwa, masaży, kinezyterapii, krenoterapii, rehabilitacji w basenie solankowym.


Oto opisy niektórych zabiegów z wyszczególnionymi wskazaniami leczniczymi:

 

Diadynamik- to prądy modulowane małej częstotliwości (50 i 100Hz), powstałe przez nałożenie na prąd stały prądu sinusoidalnego. Zabieg ma silne działanie przeciwbólowe, zmniejsza napięcie mięśniowe, rozszerza naczynia krwionośne i wpływa na przewodnictwo nerwowe. Wskazania: zespoły bólowe kręgosłupa, nerwobóle, choroby zwyrodnieniowe stawów, stany pourazowe, zaniki mięśniowe z nieczynności, półpasiec, odmrożenia, obrzęki na tle zaburzeń odżywczych.

 

Gimnastyka indywidualna - Kinezyterapia to leczenie ruchem. Stosowana jest w schorzeniach i dysfunkcjach narządu ruchu, w zespołach bólowych kręgosłupa, po udarach mózgu, po zawale serca, w chorobach układu krążeniowo - oddechowego, w chorobach reumatoidalnych. Gimnastyka może być prowadzona zarówno w okresie przedoperacyjnym jak i pooperacyjnym. Stosujemy ćwiczenia indywidualne na leżance, na podwieszkach oraz mechanoterapię. Rezultaty: gimnastyka ma na celu mobilizację rezerw czynnościowych organizmu w zakresie układu krążenia i oddechowego, zwiększenie wydolności fizycznej i psychicznej, poprawę funkcji stawów oraz kręgosłupa, zapobieganie następstwom bezruchu oraz zwiększenie siły mięśniowej. Wskazania: zespoły bólowe kręgosłupa, osteoporoza, nadciśnienie tętnicze, nadwaga, ograniczenia ruchomości, stany po urazach narządów ruchu (zwichnięcia, skręcenia, złamania), udar mózgu, zaniki mięśniowe.

 

Prądy interferencyjne – Nemeca – Interdyn - Do zabiegu stosuje się 4 elektrody na które podawany jest prąd o różnych częstotliwościach dzięki czemu prądy te się wzmacniają lub osłabiają - ulegają zdudnieniu. Umieszczone elektrody krzyżują się w miejscu przeznaczonym do zabiegu. Fizjoterapeuta udziela wszystkich instrukcji i układa pacjenta zgodnie z zaleceniami lekarza. Fizjoterapeuta układa elektrody na ciele w miejscu przeznaczonym do zabiegu, stabilizując bandażem. Natężenie prądu musi być tak wysokie aby chory odczuwał wyraźne mrowienie na skórze. Do zabiegu prądami interferencyjnymi pacjent zdejmuje te części odzieży, które utrudniały by dostęp do terenu zbiegu, ozdoby metalowe, paski uciskające należy zdjąć, pacjent układany jest na stole zabiegowym w wygodnej pozycji aby uzyskać zwolnienie napięcia mięśniowego, terapeuta informuje pacjenta o odczuciach występujących podczas zabiegu, po każdym zabiegu pacjent musi odpocząć w poczekalni przez 20 – 30 minut. Celem zabiegu jest poprawa trofiki, zmniejszenie napięcia nerwów współczulnych i rozszerzenie naczyń krwionośnych działając w efekcie przeciwbólowo. Wskazania: zespoły bólowe w wyniku choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa, zapalenia okołostawowe, stany po urazach stawów , mięśni oraz ścięgien, półpasiec, odmrożenia, utrudniony zrost kostny, zaburzenia krążenia obwodowego, krwiaki i wysięki.

 

Jontoforeza (Jonoforeza) - to zabieg elektroleczniczy polegający na wprowadzeniu do tkanek jonów leków za pomocą prądu stałego. Dodatkowym elementem pojawiającym się w jontoforezie jest podkład nasączony lekiem, umieszczany bezpośrednio na skórze pacjenta. W zależności od zastosowanego leku ma działanie przeciwzapalne lub przeciwbólowe. Wskazania: nerwobóle, polineuropatie, zespoły bólowe w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów kręgosłupa, artrozy, artralgie, rwa kulszowa, angioneuropatie, zaburzenia krążenia obwodowego, utrudniony zrost kostny.

 

Krioterapia punktowa - jest to leczenie zimnem. Zimno korzystnie wpływa na organizm ludzki powodując zmniejszenie przewodnictwa we włóknach nerwowych. Czynnikiem chłodzącym jest ciekły azot, który na wylocie dyszy uzyskuje temperaturę od - 180̊ C do - 110˚C. Wskazania: stany po skręceniach, stłuczeniach, przeciążeniowe odczyny zapalne stawów, ścięgien i mięśni, choroby zwyrodnieniowe stawów, stwardnienie rozsiane, cellulit, depresje, łuszczycowe zapalenie stawów, bóle przewlekłe, RZS.Kriokomora - to urządzenie medyczne do wykonywania zabiegów krioterapii ogólnej ustrojowej. Polega na poddaniu całego ciała przez krótki okres czasu działaniu bardzo niskiej temperatury od -100 do -140 st. C. W oddziaływaniu wyróżnia się dwie fazy. W pierwszej fazie następuje zwężenie naczyń krwionośnych i obniżenie metabolizmu. W drugiej fazie organizm broniąc się przed zimnem rozszerza naczynia krwionośne powodując nawet 4-krotnie większy przepływ krwi. Tym samym zwiększa się dotlenienie i odżywienie najgłębiej położonych tkanek. Wskazania: RZS, żylaki podudzia bez owrzodzeń, oparzenia we wczesnej fazie, stwardnienie rozsiane, ZZSK, wszelkie stany pourazowe, łuszczyca, stany depresyjne, bezsenność, osteoporoza, nadwaga, otyłość.

 

Masaż wibracyjny - jest zabiegiem, który poprzez masowanie zmniejsza napięcie mięśni przykręgosłupowych, działa przeciwbólowo, zwiększa przepływ krwi i chłonki oraz przyspiesza usuwanie zbędnych produktów przemiany materii. Urządzenie masujące składa się z głowicy masującej z aplikatorem w postaci pulsującej membrany. Wskazania: nerwobóle, niedowłady, porażenia wiotkie mięśni, zaburzenia krążenia obwodowego, stany pourazowe, przewlekły nieżyt oskrzeli, przykurcze stawowe, choroby zwyrodnieniowe stawów, RZS, dyskopatia, cellulit, ,stres.

 

Pasta lub plastry borowinowe - Borowina to rodzaj torfu leczniczego występującego powierzchniowo, powstałego na skutek naturalnych procesów w przyrodzie. Czynnikami leczniczymi są ciała estrogenne, kwasy huminowe, białka i garbniki. Borowina działa na organizm ludzki poprzez wchłonięcie przez skórę specyficznych składników chemicznych, enzymatycznych i wykazuje znakomite działanie termiczne. Zabiegi borowinowe działają przeciwzapalnie, bakteriobójczo, przeciwbólowo oraz zmniejszają napięcie mięśniowe. Wskazania: rwa kulszowa, zwyrodnienia stawów, zesztywniające zapalenie stawów, porażenia, zapalenia przydatków, macicy, zrosty jajników, nerwobóle, przykurcze mięśniowe, po wszczepieniu endoprotezy, zespoły bólowe kręgosłupa.


Kąpiel kwasowęglowa - Wykonuje się ją w wodzie zawierającej rozpuszczony dwutlenek węgla. Zawarty bezwodnik kwasu węglowego wydziela się na skórze w postaci pęcherzyków gazu i wywołuje w niej wiele zmian, takich jak: rozszerzenie naczyń włosowatych, tętniczych i żylnych. W następstwie dochodzi do obniżenia ciśnienia krwi oraz zwolnienia akcji serca. Lecznicze kąpiele z wykorzystaniem dwutlenku węgla, w odróżnieniu od innych zabiegów hydroterapii, mogą być stosowane u osób z rozrusznikiem serca, wadami serca oraz po zabiegach kardiologicznych. Temperatura wody kąpieli wynosi 32 – 36 °C. Wskazania: łagodne nadciśnienie, i niedociśnienie, zmiany zwyrodnieniowe, zaburzenia układu krążenia, niektóre choroby serca, choroby naczyń obwodowych, nerwica, choroby reumatyczne, otyłość, polineuropatie.Masaż wirowy - Kąpiel wirowa stanowi formę łagodnego masażu. W terapii tej wykorzystuje się w celach leczniczych wpływ ciepłej wody oraz jej oddziaływanie mechaniczne, związane z ruchami wirowymi. Powoduje to rozluźnienie tkanek, zmniejszenie napięcia mięśniowego, poprawę ukrwienia oraz łagodzenie bólu. Temperatura wody używanej do kąpieli waha się w zależności od wskazań od 32˚C do 40˚C. Wskazania: przewlekłe stany zapalne, stany pourazowe, przewlekłe zapalenia stawów, przykurcze bliznowate i mięśniowe, choroby zwyrodnieniowe stawów, gościec mięśniowo-ścięgnisty, neuralgie, zespoły bólowe, przygotowanie do niektórych ćwiczeń leczniczych.

 

Kąpiel kwasowęglowa sucha - z dwutlenkiem węgla polega na rozszerzeniu naczyń włosowatych, tętniczych i żylnych spowodowanych wydzielaniem się w skórze ciał histaminopodobnych i acetylocholiny. Etapem takiego działania co2 jest spadek ciśnienia krwi, zarówno normalnego jak i podwyższonego chorobowo. Wskazania: choroby układu krążenia, schorzenia reumatyczne oparzenia, odmrożenia i owrzodzenia podudzi.

 

Inhalacje indywidualne - Jest to zabieg leczniczy polegający na wdychaniu par wód mineralnych, roztworów leków lub ich aerozoli. Wykonywany za pomocą specjalnego aparatu (inhalatora). Inhalacje działają rozkurczowo na drzewo oskrzelowe, ułatwiają wykrztuszanie wydzieliny, zwalczają i hamują stany zapalne dróg oddechowych, zwilżają śluzówkę, rozrzedzają gęstą wydzielinę, zmniejszają obrzęk śluzówki oskrzeli. Wskazania: astma oskrzelowa, ostre i przewlekłe stany zapalne górnych i dolnych dróg oddechowych, przewlekły nieżyty nosa i gardła, stany przed i po zabiegach operacyjnych w obrębie dróg oddechowych, zapalenia tchawicy i oskrzeli, przewlekły nieżyty oskrzeli, rozedma, pylica i astma oskrzelowa, alergiczny nieżyt nosa.Diatermia krótkofalowa - polega na przegrzaniu tkanek pod wpływem pola elektrycznego lub pola magnetycznego wielkiej częstotliwości. Zabieg rozszerza naczynia krwionośne, zwiększając ich przepuszczalność, przyspiesza komórkową przemianę materii, obniża pobudliwość nerwowo - mięśniową oraz ma działanie przeciwbólowe. Wskazania: zapalenia okołostawowe, choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa, nerwobóle, zapalenia zatok nosowych, ucha i krtani, ropne zapalenie gruczołów potowych, odmrożenia, zapalenie węzłów chłonnych, stany po zapaleniu wątroby, choroby kobiece.

 

Lampa Bioptron - posiada właściwości biostymulacyjne. Powoduje regenerację organizmu skutkując wzrostem jego odporności. Zwiększa produkcję kolagenu i odbudowę zniszczonych warstw naskórka, przyspiesza gojenie się ran, pobudza przepływ krwi przez tkanki, w efekcie działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Wskazania: cukrzyca, oparzenia, rany pooperacyjne, odleżyny, RZS, zespoły bólowe kręgosłupa, przykurcze mięśniowe, trądzik młodzieńczy, astma oskrzelowa, urazy narządu ruchu, osteoporoza, zapalenie zatok czołowych i nosowych.

 

Terapuls – wytwarza impulsowe pole magnetyczne wielkiej częstotliwości. Pole to nie emitując ciepła działa na potencjał błon komórkowych. W efekcie zmienia to właściwości fizykochemiczne tkanek, co daje z kolei efekt przeciwzapalny, przeciwbólowy i co najważniejsze – przeciwobrzękowy. Działanie terapeutyczne impulsowego pola magnetycznego polega na dostarczaniu do organizmu energii o bardzo dużej częstotliwości, w krótkim czasie oddziaływania i długiej przerwie następującej po każdym impulsie. Terapuls może przenikać przez opatrunek gipsowy, jest więc wskazany w stanach unieruchomienia. Zabieg można stosować również przy obecności metalowych implantów.
Działanie:
- rozszerzenie naczyń krwionośnych,
- przyspieszenie procesów wchłaniania tkankowego np.krwiaków,
- przyspieszenie komórkowej przemiany materii,
- wzrost liczby leukocytów w tkankach przegrzewanych,
- obniżenie pobudliwości nerwowo-mięśniowej,
- przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe,
- przyspieszenie regeneracji włókien nerwowych,
- zmniejszenie odczyn zapalny stawów i skóry,
- przyśpiesza gojenie się ran i owrzodzeń troficznych,
- leczenie stanów pourazowych.
Wskazania: zmiany zwyrodnieniowe stawów, nerwobóle, złamania, zapalenie zatok obocznych nosa i ucha, migdałków podniebnych i krtani, odmrożenia, przewlekły nieżyt oskrzeli, zaburzenia krążenia obwodowego, osteoporoza.

 

Masaż klasyczny suchy - polega na bezpośrednim oddziaływaniu bodźców mechanicznych na skórę, tkankę podskórną i mięśnie. Stosowane techniki to głaskanie, ugniatanie, oklepywanie, rozcieranie, wstrząsanie.
Wskazania: stany po złamaniach kości, stany pourazowe, stłuczenia, skręcenia, stany pooperacyjne, blizny, przewlekłe zapalenia stawów, mięśni, ścięgien, choroby reumatyczne i zwyrodnieniowe, wady wrodzone oraz zaburzenia rozwoju narządu ruchu, wady postawy i stany wywołane przeciążeniem mięśni oraz stawów, zespoły bólowe kręgosłupa, porażenia i niedowłady, zespół bólowy ścięgna Achillesa, choroby reumatoidalne stawów, nerwobóle, kręcz szyi, nadwaga.


 

Kriokomora w Sanatorium ZNP w Ciechocinku


Zakwaterowanie

 

W Sanatorium Uzdrowiskowym Związku Nauczycielstwa Polskiego w Ciechocinku dbamy o ciepły i domowy klimat. Pokoje urządziliśmy przytulnie i praktycznie. Wyposażyliśmy je we wszystko co niezbędne do dłuższego pobytu. Każdy z nich posiada czystą i schludną łazienkę, TV, czajnik, balkon, a także wystarczającą ilość miejsca do wypoczynku. Pokoje regularnie sprzątamy by zapewnić Państwu komfort i estetykę pobytu. Do Państwa dyspozycji oddajemy pokoje 1, 2 i 3-osobowe. Posiadamy także pomieszczenie przystosowane dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Bezpłatny dostęp do Internetu.

Wszystkie pokoje wyposażone są w pojedyncze łóżka, a niektóre posiadają także lodówkę.

Przywiązujemy bardzo dużą wagę do czystości w naszym obiekcie i w pokojach sanatoryjnych. Podczas turnusu rehabilitacyjnego miejsca zakwaterowania sprzątane są co dwa dni. Ręczniki wymieniamy na Państwa życzenie. Personel to doświadczone osoby, ceniące ład i porządek wokół siebie i z najwyższą starannością dbające o przyjęte u nas wysokie standardy.


 


Wyżywienie

 

Zapewniamy pełne, całodzienne wyżywienie - w tym posiłki przygotowywane zgodne z wymogami diet. Wszystkie posiłki są podawane w przestronnej i eleganckiej jadalni. 

Gabinet Kosmetyczny

 

To przyjazne i kameralne miejsce powstałe z myślą o ludziach pragnących poprawić nie tylko swoją urodę wydobywając z niej naturalne piękno, ale także poszukujących wyciszenia oraz regeneracji. Oferujemy Państwu zabiegi z dziedziny kosmetyki pielęgnacyjnej i leczniczej dla twarzy i całego ciała, zabiegi upiększające dłoni, stóp, podkreślające atuty urody jak np. makijaż permanentny oraz inne zabiegi z dziedziny szeroko rozwiniętej medycyny estetycznej, której działania ukierunkowane są na zapobieganie oraz profilaktykę starzenia się skóry, a także na korektę drobnych defektów estetycznych. Do korzystania z naszych usług zapraszamy Panie oraz Panów, w każdym wieku. Dobierzemy odpowiednie dla Państwa zabiegi, które nie tylko poprawią urodę, ale i zdecydowanie polepszą samopoczucie.Na czas wolny

 

Dla osób preferujących aktywny wypoczynek polecamy sanatoryjną siłownię zewnętrzną i ścieżkę zdrowia umieszczone na terenie naszego ogrodu. Osoby aktywne sportowo zapraszamy na korty tenisowe. Ci z Państwa, którzy zechcą wypocząć zapewne chętnie skorzystają z naszej tężni solankowej. Do Państwa dyspozycji jest biblioteka z bogatym księgozbiorem.

 

Kawiarnia Magia Cafe zaprasza na filiżankę pysznej kawy lub chłodzącego napoju. Wieczorem dajemy okazję by miło spędzić czas przy tańcach i przyjemnej dla ucha muzyce. Serdecznie zapraszamy zarówno kuracjuszy Sanatorium ZNP jak i osoby spoza ośrodka.


 

 

Kawiarnia Magia Cafe


Możecie Państwo skorzystać również z wielu wycieczek. Zwiedzić można zarówno sam Ciechocinek jak i okoliczne miejscowości. Organizowane są także wyjazdy do Torunia lub innych większych miast. Program wycieczek ustalany jest na bieżąco podczas Państwa pobytu.

Wiele imprez kulturalnych i sportowych organizuje miasto Ciechocinek. O szczegóły prosimy pytać w recepcji.


 

Siłownia zewnętrzna i tężnia solankowa. W głębi korty tenisowe.

 

 

Solarium i oczko wodne


Szanowni Państwo!

Nasze bogate zaplecze zabiegowe, wykwalifikowany personel, dbałość o Gości,

smaczna kuchnia i ponad 50-letnie doświadczenie są gwarancją pobytu,

który z pewnością przyczyni się do Państwa lepszego samopoczucia.

Zapraszamy serdecznie.Dane teleadresowe:

 

Sanatorium Uzdrowiskowe Związku Nauczycielstwa Polskiego Z.G.
87-720 Ciechocinek, ul. Lorentowicza 6,
wejście od ul. Mickiewicza 2
Dział rezerwacji:
tel. 54 283 60 98
tel. 54 416 27 71 (do 73)
tel. 607 612 615 (dla posiadaczy telefonów służbowych ZNP - skrót "615")

 

e-mail: rezerwacja@sanatoriumznp.pl (sprawy dotyczące rezerwacji)

 

Strona internetowa: http://www.znpciechocinek.pl

Powrót do strony Sanatoria Prezentacje

Powrót do strony Uzdrowisko Ciechocinek

 

Zastrzeżenie prawne: Zamieszczone na stronie informacje o charakterze medycznym nie mogą stanowić podstawy do samodiagnozy, leczenia, lub podejmowania innych działań związanych ze zdrowiem.

Informacje te nie są również poradą medyczną.

Przy podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia należy zawsze korzystać z porady lekarza.

© EFFECT

Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w portalu są prawnie chronione

i stanowią własność intelektualną EFFECT. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody EFFECT są zabronione.

Niektóre elementy zdjęciowe i tekstowe w portalu  są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.

Reklama w portalu

Tagi: uzdrowisko ciechocinek, sanatorium znp ciechocinek, basen sanatorium znp, sanatorium nauczycielskie w ciechocinku