Portal Kurortów Polskich

Sanatorium Uzdrowiskowe ZIMOWIT - Duszniki-Zdrój


 

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na wypoczynek do Sanatorium Uzdrowiskowego "ZIMOWIT", zlokalizowanego w centrum kurortu Duszniki-Zdrój. To kameralne, stylowe Sanatorium usytuowane jest w środkowej części Parku Zdrojowego w sąsiedztwie kortu tenisowego oraz przytulnych kawiarenek i restauracji zdrojowych.

"ZIMOWIT" jest jedynym sanatorium w Kotlinie Kłodzkiej z ujęciem wody leczniczej wewnątrz obiektu.

Od 2008 roku Sanatorium Uzdrowiskowe "ZIMOWIT" jest jednostką organizacyjną Spółki "Sanatoria Dolnośląskie" -siedziba w Sokołowsku.


 

Sanatorium Uzdrowiskowe "ZIMOWIT"


Sanatorium "ZIMOWIT" swoim gościom oferuje:
 

● 130 miejsc w pokojach 1,2,3 - osobowych o zróżnicowanym standardzie w dwóch połączonych pawilonach,
● całodzienne wyżywienie - dobrą kuchnię z odpowiednio dobraną dietą,
● własną bazę zabiegowo - rehabilitacyjną,

● zaplecze diagnostyczne,
● wysoko wyspecjalizowaną kadrę lekarsko - pielęgniarską,

● własne ujęcie leczniczej wody mineralnej,
● bogaty program imprez kulturalnych, tradycyjne "fajfy" oraz wycieczki turystyczne do atrakcyjnych miejsc regionu,
● zaplecze rekreacyjne (organizowanie grilla), ognisk przy muzyce, boisko do piłki siatkowej, plac zabaw dla dzieci,
● bibliotekę
● parking samochodowy,
● bezpłatny dostęp do Wi - Fi.


 

Park Zdrojowy w Dusznikach - Zdroju


Duszniki - Zdrój położone są w Kotlinie Kłodzkiej z dala od zgiełku wielkich miast, na wysokości 540 - 950 m n.p.m. Lokalizacja w malowniczej dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej, pomiędzy Górami Bystrzyckimi a Orlickimi, decyduje o niezwykłych walorach klimatycznych i turystycznych miejscowości. Jedną z największych atrakcji są Góry Stołowe, jedyne w Polsce góry płytowe. Ze względu na wyjątkowe walory przyrodnicze występujących tu form skalnych oraz gatunków flory i fauny zdecydowana większość obszaru objęta została szczególną ochroną w ramach utworzonego Parku Narodowego Gór Stołowych.

Poza oczywistymi walorami uzdrowiskowymi Duszniki - Zdrój są miejscowością bogatą w atrakcje turystyczne. Zaliczamy do nich budowle architektoniczne: Dworek Fryderyka Chopina w Parku Zdrojowym, Rynek, Muzeum Papiernictwa czy zabytki sakralne. Duszniki są trzecim po Warszawie i Żelazowej Woli miejscem, w którym utrwalana jest pamięć Fryderyka Chopina. Począwszy od 1946 r. corocznie odbywają się tutaj Międzynarodowe Festiwale Chopinowskie upamiętniające pobyt "u wód" oraz życie i twórczość słynnego kompozytora. Festiwale te skupiają najwybitniejszych pianistów krajowych i zagranicznych oraz ludzi polityki, biznesu, nauki i kultury, a także licznych kuracjuszy.Zapraszamy na leczenie i rehabilitację w zakresie schorzeń:


● układu dróg oddechowych,
● przewodu pokarmowego,
● narządu ruchu,
● ortopedyczno-urazowych,
● reumatologicznych,
● osteoporozy,
● kardiologicznych i nadciśnienia,
● chorób naczyń obwodowych.
 

Zapewniamy całodobową opiekę pielęgniarską, dostęp do konsultacji lekarskich, zabiegi według zaleceń lekarskich (z wyjątkiem niedziel i świąt).

 

Sanatorium "ZIMOWIT" posiada umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenie usług zdrowotnych w zakresie leczenia uzdrowiskowego, tj. Uzdrowiskowe Leczenie Sanatoryjne Dorosłych oraz Uzdrowiskowe Leczenie Ambulatoryjne Dorosłych i Dzieci.Dział balneoterapii Sanatorium "ZIMOWIT" zapewnia na miejscu następujące usługi:


kąpiele: solankowe, mineralne, aromatyczne,
● bicze szkockie,
masaże: hydromasaż, suchy - ręczny, aquavibron, wibracyjny, wirowy kończyn dolnych i górnych,
● inhalacje indywidualne,
● okłady borowinowe,
● gimnastyka lecznicza,
elektroterapia: terapuls, magnetron, galwanizacja, jonoforeza, interdyn, diadynamik, ultradźwięki,
światłolecznictwo: lampy kwarcowe, sollux, laser, bioptron,
● krioterapia,
● krenoterapia (picie wody leczniczej),
● Nordic Walking,
● body detox.
 

Zabiegi wykonywane są w godzinach 7.00 - 15.00 od poniedziałku do soboty (z wyłączeniem świąt).


 

 


W leczeniu wykorzystujemy naturalne surowce lecznicze oraz nowoczesne metody fizjoterapeutyczne. Należy również zaznaczyć ważność kuracji pitnej naturalnymi wodami leczniczymi występującymi w Dusznikach - Zdroju (własne ujęcie wewnątrz obiektu). Leczenie odbywa się pod ścisłą opieką lekarsko-pielęgniarską.


Formy pobytów w Sanatorium Uzdrowiskowym "ZIMOWIT"

leczenie sanatoryjne - 21-dniowe finansowane przez wszystkie Oddziały Wojewódzkie NFZ,

leczenie ambulatoryjne,

pobyty lecznicze,

● wczasy rodzinne,

● pobyty weekendowe.

 

Zapraszamy Państwa do przyjazdu do Sanatorium Uzdrowiskowego "ZIMOWIT" na pełnopłatne pobyty lecznicze i hotelowe w dowolnych terminach.


 

Jadalnia w Sanatorium "Zimowit"


Warunki pobytowe - wyżywienie

 

Całodzienne wyżywienie - śniadania, obiady i kolacje w "Zimowicie" są podawane w jadalni.

Posiłki - zgodnie z zaleceniami lekarskimi lub indywidualnymi życzeniami - mogą być przygotowywane jako dietetyczne.Warunki pobytowe - zakwaterowanie

 

Sanatorium "Zimowit" stawia do dyspozycji 130 miejsc w pokojach 1, 2, i 3 - osobowych w standardach dostosowanych do wymagań Gości.


 

 


Rekreacja i atrakcje.

 

Sanatorium jest doskonałą bazą pobytową dla osób uprawiających sporty zimowe na pobliskich zboczach górskich. W Zieleńcu i Podgórzu znajdują się liczne wyciągi narciarskie i trasy biegowe. Sporty zimowe można tu z powodzeniem uprawiać do końca kwietnia. Doskonale przygotowane i oznakowane szlaki turystyki pieszej oraz rowerowej są wspaniałą atrakcją okolic i dają możliwość aktywnego niecodziennego wypoczynku. Jedna z tras biegnie przez rezerwat przyrody "Torfowisko pod Zieleńcem", który jest reliktem epoki lodowcowej i liczy 7600 lat! Duszniki -Zdrój są doskonałą bazą wypadową dla wycieczek autokarowych krajowych i zagranicznych, w okolicy chętnie odwiedzane są: Twierdza Kłodzka, Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku, Szczeliniec Wielki, Błędne Skały, Kaplica Czaszek w Czermnej, Kopalnia Uranu w Kletnie, Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie, Sanktuarium Matki Bożej w Wambierzycach, Park Dinozaurów w Karłowie, Ogród Japoński w Jarkowie, Ogród Bajek, Ośrodek Historii Turystyki Góralskiej Sudetów oraz Wodospad Wilczki w Międzygórzu, Muzeum Ziemi Kłodzkiej, Nachod, Praga, Wiedeń, Skały Adrszpasko - Teplickie, Skalne Miasto na Ziemi Broumowskiej.

 

Dla osób o mniejszych możliwościach aktywności ruchowej Duszniki oferują m.in. przepiękny Park Zdrojowy, Teatr Zdrojowy - dziś zwany Dworkiem Chopina, jeden z 81 pomników historii w Polsce - młyn papierniczy a obecnie Muzeum Papiernictwa z cennymi zbiorami. W Dusznikach - Zdroju znajduje się najwyższa fontanna w Polsce, wynosi ona słup wody na wysokość 45 metrów. Od wiosny do jesieni w godzinach wieczornych odbywają się specjalne, kolorowe pokazy fontanny, zsynchronizowane z muzyką. Spektakle te przyciągają całe rzesze turystów. Będąc w Dusznikach nie wolno przegapić tej atrakcji. O organizowanych pokazach dowiedzą się Państwo w recepcji Sanatorium.


 

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach - Zdroju


Szanowni Państwo!

W Sanatorium Uzdrowiskowym "Zimowit" profesjonalnie zatroszczymy się o Wasze zdrowie.

Pod okiem naszych specjalistów odzyskacie sprawność, wypoczniecie, nabierzecie sił.

Nasze doświadczenie, wiedza i umiejętności, życzliwość - są zawsze do Waszej dyspozycji.

Zapraszamy serdecznie do Dusznik - Zdroju.


Dane teleadresowe:

 

SANATORIA DOLNOŚLĄSKIE

SANATORIUM UZDROWISKOWE

"ZIMOWIT"

ul. Chopina 3
57-340 Duszniki - Zdrój

 

Biuro Obsługi Klienta

Tel.: +48 74 866 94 64, 606 888 483


email: biuro.zimowit@sanatoria-dolnoslaskie.pl

 

Strona internetowa: http://sanatoria-dolnoslaskie.pl/duszniki-zdroj/o-sanatorium

 

Informacje o dojeździe do Dusznik - Zdroju znajdziesz na stronie internetowej Sanatorium.


 

Duszniki - Zdrój

 

Zastrzeżenie prawne: Zamieszczone na stronie informacje o charakterze medycznym nie mogą stanowić podstawy do samodiagnozy, leczenia, lub podejmowania innych działań związanych ze zdrowiem.

Informacje te nie są również poradą medyczną.

Przy podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia należy zawsze korzystać z porady lekarza.

© EFFECT

Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w portalu są prawnie chronione

i stanowią własność intelektualną EFFECT. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody EFFECT są zabronione.

Niektóre elementy zdjęciowe i tekstowe w portalu  są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.

Reklama w portalu

Tagi: uzdrowisko duszniki, sanatorium zimowit w dusznikach zdroju, sanatoria duszniki zdrój, kurort duszniki, leczenie uzdrowiskowe duszniki zdrój