Portal Kurortów Polskich

Sanatorium Uzdrowiskowe "Zgoda" w Krynicy - Zdroju


O sanatorium


Sanatorium Zgoda posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji różnorodnych pobytów leczniczych. Ośrodek powstał z myślą o klientach w średnim i starszym wieku, zainteresowanych rehabilitacją oraz terapią uzdrowiskową z wykorzystaniem naturalnych surowców leczniczych. Niezmienną misją sanatorium jest przywracanie sprawności fizycznej oraz dobrego samopoczucia Klientów.
 

Sanatorium Uzdrowiskowe "Zgoda"


Lokalizacja


Sanatorium Uzdrowiskowe Zgoda usytuowane jest w Krynicy-Zdroju, jednym z najpiękniejszych uzdrowisk Polski Południowej. Obiekt oddalony jest niespełna 1km od słynnego krynickiego deptaku z Pijalnią Główną oraz 500 metrów od dwóch krynickich zielonych parków. Położenie sanatorium w niewielkiej odległości od centrum mobilizuje do codziennych spacerów i zwiedzania przepięknych zakątków Krynicy-Zdrój. Do najbliższych atrakcji należą stacja narciarska, kryte lodowisko, kino 3D, dolna stacja kolejki na Górę Parkową, czy też znany lokal z dancingiem Hawana. 
Położenie sanatorium na płaskim terenie sprawia, że poruszanie się w pobliżu budynku nie sprawia problemów nawet osobom z dysfunkcjami narządu ruchu. Dodatkowo na zewnątrz znajduje się podjazd dla niepełnosprawnych, umożliwiający wjazd do budynku osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Czteropiętrowy budynek posiada windę.

 

Dla kogo?


Oferta Sanatorium Zgoda to idealne rozwiązanie dla osób pragnących poprawy stanu zdrowia, zmiany otoczenia, a także zdystansowania się od codziennych spraw.
Sanatorium prowadzi leczenie osób ze schorzeniami narządu ruchu, narządu wzroku, ze schorzeniami kręgosłupa, ze schorzeniami układu krążenia, układu oddechowego, układu pokarmowego, układu krwiotwórczego, układu moczowo-płciowego, z upośledzeniem umysłowym, z chorobą psychiczną, z mózgowym porażeniem dziecięcym, z chorobami narządów wydzielania wewnętrznego, z chorobami dermatologicznymi, neurologicznymi, reumatycznymi, kobiecymi, z przewlekłym zapaleniem trzustki i wątroby, z cukrzycą, padaczką, alergią, wadami postawy.

 

Sanatorium organizuje przez cały rok:


● 3 - tygodniowe turnusy sanatoryjne refundowane częściowo przez Narodowy Fundusz Zdrowia;
● 2 - tygodniowe turnusy rehabilitacyjne dofinansowane częściowo przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych;
● 2 - tygodniowe turnusy rehabilitacyjne prywatne;
● Tygodniowe wczasy zdrowotne prywatne;
● Tygodniowe pobyty wypoczynkowe;
● Pojedyncze noclegi z wyżywieniem.

Obiekt oddaje do dyspozycji Gości:


● 80 miejsc noclegowych w pokojach: 1, 2, 3-os oraz Studio 2+1, wyposażonych w TV,  telefon, radio, czajnik bezprzewodowy, ręczniki
● Jadalnię
● Profesjonalną bazę zabiegową
● Salę gimnastyczną z elementami siłowni
● Świetlicę
● Biblioteczkę
● Internet bezprzewodowyLeczenie uzdrowiskowe


Obiekt posiada własną bazę zabiegową, salę gimnastyczną z elementami siłowni, a także gabinet masażu. W sanatorium stosowana jest komplementarna terapia uzdrowiskowa, polegająca na łączeniu różnych technik leczniczych. Dzięki tej metodzie, zastosowane leczenie ma długofalowe, dobroczynne działanie na organizm. W terapii wykorzystywany jest zarówno nowoczesny sprzęt jak i naturalne bogactwa uzdrowiskowe. Podczas pobytu każdy pacjent może liczyć na fachową opiekę doświadczonych lekarzy, pielęgniarek i fizjoterapeutów.


Do stosowanych przez sanatorium metod leczniczych należą:


● Balneoterapia;
● Peloidoterapia;
● Hydroterapia;
● Kinezyterapia;
● Fizykoterapia;
● Termoterapia;
● Masaż leczniczy.

 

Korzystając z tygodniowych lub dwutygodniowych turnusów rehabilitacyjnych, klienci Sanatorium Zgoda otrzymują w cenie aż 4 zabiegi lecznicze dziennie. Zabiegi poprzedzone są konsultacją lekarską.


Zabiegi oferowane przez Sanatorium Zgoda oraz ich lecznicze działanie można sprawdzić klikając TUTAJ
Medycyna uzdrowiskowa wywiera pozytywny wpływ na regenerację organizmu, przywrócenie sprawności fizycznej i poprawę samopoczucia. Dla wzmocnienia oczekiwanego efektu leczniczego stosujemy komplementarną terapię uzdrowiskową, polegającą na łączeniu różnych technik leczniczych. Dzięki temu zastosowane leczenie ma długofalowe, dobroczynne działanie na organizm i jest odczuwane jeszcze długo po zakończeniu pobytu w sanatorium.
Naszym priorytetem jest dążenie do poprawy ogólnej sprawności osób starszych i niepełnosprawnych. Wysoką skuteczność leczenia osiągamy dzięki wiedzy i umiejętnościom kompetentnego personelu medycznego i rehabilitacyjnego, jak również dzięki stosowanemu programowi leczenia. W kuracji stosujemy nowoczesny sprzęt do rehabilitacji i terapii uzdrowiskowej oraz naturalne bogactwa uzdrowiskowe. Zabiegi, poprzedzone konsultacją lekarską, wykonywane są pod czujnym okiem personelu medycznego. Zdrowie naszych Gości stawiamy na pierwszym miejscu, dlatego dbamy o nieustanne poszerzanie i unowocześnianie bazy zabiegowej.


 

 

 


Pokoje


Kameralne sanatorium posiada 80 miejsc noclegowych. Sanatorium oddaje do dyspozycji Gości przytulnie urządzone pokoje 1, 2, 3-os oraz rodzinne pokoje typu Studio. Pokoje posiadają pełny węzeł sanitarny, zaś większość z nich posiada balkony. Dbając o zapewnienie Gościom komfortowego pobytu, każdy pokój wyposażono w telewizję, telefon, radio, czajnik elektryczny, ręczniki oraz bezprzewodowy Internet. Część pokoi jest odpowiednio przygotowana na przyjęcie osób niepełnoprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Podczas pobytu w Sanatorium Goście mają możliwość korzystania z sali gimnastycznej z elementami siłowni, biblioteki, piłkarzyków, stanowiska komputerowego i bezprzewodowego Internetu.Wyżywienie

 

W jadalni serwowane są smaczne posiłki tradycyjnej kuchni polskiej, wykonywane ze świeżych produktów. Personel zapewnia również dania dla osób ze specjalnymi wymaganiami dietetycznymi. Stosowane są diety lekkostrawna, wątrobowa, żołądkowa, cukrzycowa, bezglutenowa i normalna.Program animacyjny dla naszych Gości


Pobyt w Sanatorium Zgoda przynosi dwojakie korzyści. Z jednej strony dbamy o poprawę stanu zdrowia naszych Gości, poprzez zastosowanie odpowiedniego programu leczenia uzdrowiskowego. Z drugiej zaś strony staramy się, aby pobyt w naszym sanatorium stał się atrakcyjną formą wypoczynku i rozrywki.
Dbając o urozmaicenie czasu wolnego po zabiegach, organizujemy interesujące wydarzenia w sanatorium oraz poza nim.
 

Oto niektóre z nich:


● Wieczorki taneczne na terenie sanatorium ze słodkim poczęstunkiem
● Góralskie ogniska z kapelą regionalną
● Zwiedzanie Krynicy-Zdroju w towarzystwie przewodnika turystycznego
● Nauka Nordic Walking na świeżym powietrzu
● Piesze wycieczki szlakami turystycznymi
● Zajęcia pilates
● Warsztaty florystyczne
● Warsztaty decoupage

 

Co wyróżnia Sanatorium Zgoda?


W kameralnym Sanatorium Zgoda mogą Państwo doświadczyć wyjątkowej, rodzinnej atmosfery, która poprawia samopoczucie wszystkich Gości. Przyjazny personel zadba, by przeżyli Państwo pobyt w sanatorium w dogodnych warunkach i by wyjechali Państwo z miłymi wspomnieniami.


Gorąco zachęcamy również do korzystania z uroków Krynicy-Zdrój, która oferuje nie tylko usługi lecznicze, ale i wyjątkowe atrakcje turystyczne. Można tu realizować różnorodne formy turystyki oraz aktywności ruchowej. Uzdrowisko odznacza się bogatą ofertą kulturalno-rozrywkową. Corocznie odbywają się tu liczne imprezy o zasięgu krajowym i międzynarodowym, zaś na szczególną uwagę zasługuje Festiwal im. Jana Kiepury, prezentujący wielkie dzieła muzyczne. Miłośników muzyki z pewnością zainteresują występy Orkiestry Zdrojowej, koncertującej niemal przez cały rok. Krynickie lokale dancingowe to świetna propozycja na wieczorne wyjścia integracyjne, czy po prostu miłe spędzenie wieczoru. Klimatyczne kawiarenki rozsiane po całym uzdrowisku kuszą wybornymi napojami i smakołykami oraz są doskonałym miejscem do towarzyskich pogawędek.

 

Nieco więcej o Krynicy - Zdroju

Krynica - Zdrój sławę swą jako uzdrowisko zawdzięcza unikalnym w skali europejskiej wodom mineralnym i leczniczym. Na obszarze uzdrowiska znajdują się 23 ujęcia wody, a do najbardziej znanych należą Jan, Zdrój Główny, Tadeusz, Słotwinka, Mieczysław, Zuber. Wybitne właściwości lecznicze i smakowe krynickich wód można poznać w pijalniach:

Pijalnia Główna (w centrum, przy Deptaku)
Pijalnia Mieczysław (w Starym Domu Zdrojowym)
Pijalnia Jana (w Parku Zdrojowym, u podnóża Góry Parkowej)
 

Krynica-Zdrój to nie tylko leczniczy klimat, ale i niewyczerpane źródło imprez artystycznych, wyjątkowa architektura oraz niepowtarzalna atmosfera. Uzdrowisko i jego okolice obfitują w wiele ciekawych zabytków. Warto wstąpić do Muzeum Nikifora, krynickiego malarza prymitywisty, który dzięki swym wybitnym pracom rozsławił Sądecczyznę. Urokliwe cerkwie rozsiane po Krynicy - Zdrój i okolicach, będące spuścizną Łemków, swą architekturą zachwycają nie tylko miłośników obiektów sakralnych, ale wszystkich turystów przybyłych w te strony. Znaną atrakcją jest najdłuższa w Polsce kolejka gondolowa na Jaworzynę Krynicką, z której można podziwiać przepiękną panoramę Beskidów i Tatr Słowackich.

Krynica-Zdrój ma wiele do zaoferowania osobom poszukującym aktywnego wypoczynku. Okolica wręcz zachęca do korzystania z licznych szlaków turystycznych, edukacyjnych i rowerowych. Znajdziecie tu Państwo moc pomysłów na spędzanie wolnego czasu jak baseny, hala sportowa, korty tenisowe, park linowy, hala lodowiskowa, czy też tor gokartowy. Zimą można przekonać się, iż Krynica Zdrój to jeden z najnowocześniejszych i największych kurortów narciarskich w Polsce ze stokami Jaworzyny Krynickiej w roli głównej. Szusować można również na stokach mniejszych stacji narciarskich zlokalizowanych w Krynicy-Zdrój i najbliższych miejscowościach. Miłośnicy zimowych atrakcji podczas pobytu w miasteczku będą mogli również skorzystać z oferty kuligów, skuterów śnieżnych czy psich zaprzęgów.

 

Śmiało można powiedzieć, że pod względem ilości imprez kulturalnych, Krynica - Zdrój ma najbogatszy kalendarz wśród wszystkich polskich uzdrowisk!


Informacje dodatkowe

 

Honorujemy karty rabatowe:

 

- Śląska Karta Seniora (osoby w wieku 60lat i więcej, mieszkające w dowolnym mieście lub miejscowości na terenie województwa śląskiego)

- Będzińska Karta Seniora (posiadacze karty seniora mieszkający na terenie miasta Będzin)

- Świdnicka Karta Seniora 60+ (posiadacze karty seniora mieszkający na terenie miasta Świdnica)

- Karta Dużej Rodziny

- Karta Seniora Ogólnopolska

- Czeladzki Senior 60+ (posiadacze karty seniora mieszkający na terenie miasta Czeladź)

- Aktywny Senior 60+ (posiadacze karty seniora mieszkający na terenie miasta Sosnowiec)

 

W celu otrzymania rabatu, wystarczy okazać przy rozliczeniu jedną z honorowanych przez nas kart.
Oszczędzasz 8% wartości pobytu!


 

 

Sprawdź, za jakie usługi zapłacisz mniej w Sanatorium "Zgoda"


Jesteś naszym Stałym Klientem?

 

Stali klienci mogą liczyć na atrakcyjne rabaty - od 3 do 10%. Im częściej u nas gościsz, tym większą otrzymasz zniżkę!
Stały klient korzysta ze zniżki na następujące oferty:
● turnusy rehabilitacyjne
● tygodniowe wczasy zdrowotne
● tygodniowe pobyty wypoczynkowe

 

 

Zapraszamy do Sanatorium Uzdrowiskowego "Zgoda"

Dane kontaktowe:

Sanatorium Uzdrowiskowe Zgoda Sp. z o.o.
ul. Piłsudskiego 42
33-280 Krynica - Zdrój
Recepcja

tel/fax: 18 471 20 76
e-mail: recepcja@sanatoriumzgoda.pl

 

MARKETING
Pn - Pt tel: 18 471 63 73, 660 696 005
e-mail: marketing@sanatoriumzgoda.pl

 

KONTA BANKOWE
PKO BP O/ Krynica Zdrój 02 1020 3453 0000 8802 0008 7353
Bank Zachodni WBK S.A. O/ Krynica Zdrój 26 1500 1559 1215 5003 9350 0000

 

Strona internetowa

http://www.sanatoriumzgoda.pl/

 

Powrót do strony Sanatoria Prezentacje

Powrót do strony Uzdrowisko Krynica - Zdrój

Zastrzeżenie prawne: Zamieszczone na stronie informacje o charakterze medycznym nie mogą stanowić podstawy do samodiagnozy, leczenia, lub podejmowania innych działań związanych ze zdrowiem. Informacje te nie są również poradą medyczną. Przy podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia należy zawsze korzystać z porady lekarza.

© EFFECT

Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w portalu są prawnie chronione i stanowią własność intelektualną EFFECT. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody EFFECT są zabronione.

Niektóre elementy zdjęciowe i tekstowe w portalu  są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.

Reklama w portalu