Portal Kurortów Polskich

Sanatorium Uzdrowiskowe POLEX w Ciechocinku
 

Sanatorium POLEX - Ciechocinek


Zapraszamy Państwa do zapoznania się z prezentacją Sanatorium Uzdrowiskowego POLEX w Ciechocinku. Przedstawiamy naszą ofertę i mamy nadzieję, że ta propozycja oraz wszystkie uroki Ciechocinka nakłonią Państwa do wybrania Nas jako miejsca leczenia uzdrowiskowego lub rehabilitacji.

Świadczymy stacjonarne i ambulatoryjne usługi medyczne w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego i rehabilitacji. W swojej pracy wykorzystujemy tradycje leczenia opartego o naturalne zasoby uzdrowiskowe a także osiągnięcia nowoczesnej fizjoterapii i rehabilitacji. Naszą oferta jest skierowana do klientów indywidualnych i grupowych. Cechuje nas wysoka etyka zawodowa i profesjonalne podejście, ale Pacjenci cenią nas także za przyjazną atmosferę i życzliwość w codziennych kontaktach.


Profile leczenia

 

Choroby ortopedyczno – urazowe i reumatologiczne: reumatoidalne zapalenia stawów (RZS, ŁZS), choroba zwyrodnieniowa stawów i kręgosłupa, ZZSK - choroba Bechterewa, dyskopatia, osteoporoza, dna moczanowa, stany pourazowe i po zabiegach ortopedycznych stawów i kości, skrzywienie kręgosłupa.

 

Choroby kardiologiczne i nadciśnienie: stabilna choroba niedokrwienna serca, stany po zawale serca, stany po operacji zastawki i naczyń, nadciśnienie tętnicze.

 

Choroby górnych dróg oddechowych: przewlekły nieżyt oskrzeli, przewlekła obturacyjna choroba płuc, stany po zapaleniach dróg oddechowych.

 

Choroby układu nerwowego: zespół rwy kulszowej i splotu ramiennego, nerwobóle i przewlekłe zapalenia splotów nerwowych, stany po operacjach neurochirurgicznych, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, migreny, nerwice narządowe.

 

Cukrzyca: cukrzyca wyrównana I i II typu.

 

Otyłość: otyłość prosta, otyłość skojarzona z chorobami układu krążenia, ze zmianami w układzie ruchu i zaburzeniami gospodarki lipidowej, niedoczynność tarczycy i wole obojętne.


Osteoporoza


 


Dzięki zabiegom fizjoterapeutycznym, gimnastyce i masażom pomagamy usprawnić mięśnie kończyn i pleców. Dążymy do usprawnienia ruchomości stawów i zwiększenia wytrzymałości ścięgien. Leczymy schorzenia ortopedyczne, niedowłady kończyn, dysfunkcje pourazowe.Zabiegi w sanatorium

 

Tu przedstawiamy opisy niektórych zabiegów z pełnej gamy dostępnej dla naszych Gości.

Balneologia

Jest to podstawowy dział lecznictwa uzdrowiskowego, wykorzystujący naturalne surowce lecznicze: wody mineralne, sole, peoloidy (min. borowiny) i gazy w procesie leczniczym. W wyniku stosowania zabiegów balneologicznych uzyskuje się zwiększenie obronności ustroju, poprawę wydolności fizycznej, poprawę działania wielu narządów, przyspieszenie procesów regeneracji i zdrowienia po przebytych ciężkich chorobach.

Wskazania do leczenia balneologicznego
 

Choroby ortopedyczno – urazowe i reumatologiczne
● Choroby kardiologiczne i nadciśnienie

● Choroby górnych dróg oddechowych

● Choroby układu nerwowego

● Cukrzyca

● Otyłość

● Osteoporoza

 

Zabiegi balneologiczne:

 

Kąpiel solankowa: kąpiel w wannie w naturalnej chlorkowo-sodowej solance ciechocińskiej, o stężeniu 2-12% . Poprzez pobudzenie receptorów skóry wpływa na autonomiczny układ nerwowy, który reguluje funkcjonowanie wszystkich narządów, wpływa na wydzielanie hormonów tkankowych, miejscowo powoduje zwiększenie ukrwienia skóry, zmniejsza pobudliwość nerwów, normalizuje ciśnienie krwi oraz reguluje krążenie.
Stosowana w: chorobach reumatycznych i zwyrodnieniowych, stanach po urazach kości i stawów, chorobach ze zwiększonym napięciem mięśniowym - stwardnienie rozsiane, mózgowe porażenie dziecięce, choroba Parkinsona -  przewlekłych chorobach dróg oddechowych, chorobie niedokrwiennej kończyn, nerwicach wegetatywnych.

 

Kąpiel solankowo - borowinowa: bogata w sód, siarkę, magnez, wapń, potas pobudza układ krążenia, bodźcuje układ nerwowy, zwalcza ból oraz poprawia sprawność stawów i mięśni, wpływając na przemianę materii czy produkcję witaminy D3.
Skład borowin - bituminy, pektyny, celuloza i hemiceluloza oraz kwasy huminowe. Działają przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo. Wpływają stymulująco na przemianę materii, dotleniają tkanki.
Oddziaływanie: łagodzi objawy menopauzy i chorób kobiecych, zmniejsza dolegliwości układu pokarmowego, pomocna również w leczeniu schorzeń układu ruchu czy chorób reumatycznych. Kąpiele te są idealne także jako zabieg SPA: regeneracja naskórka, walka z cellulitem i zbędnymi kilogramami.

 

Inhalacje: stosuje się w przewlekłych nieżytach gardła i nosa, zapaleniach krtani, alergii, stanie wyczerpania u osób narażonych na wdychanie pyłów, a także przy wielu innych chorobach układu oddechowego.Hydroterapia:

Dział medycyny wykorzystujący do celów leczniczych wodę. Woda jest wykorzystywana w różnych urządzeniach, o różnej temperaturze i pod różnym ciśnieniem zarówno do zabiegów leczniczych jak i profilaktycznych (SPA). Zabiegi wodne to działanie na chorego kilkoma czynnikami: termicznym, hydrostatycznym i mechanicznym. Zabiegi z wykorzystaniem wody powodują rozluźnienie mięśni, przekrwienie tkanek, zwiększenie odpływu chłonki i dopływ krwi żylnej do serca.

Stosowane głównie: w początkowych stadiach nadciśnienia tętniczego, nadpobudliwości nerwowej, migrenie, bezsenności, zaburzeniach krążenia obwodowego, wspomagająco w chorobach ze wzmożonym napięciem mięśniowym.

 

Kąpiel natleniająca (Aksamitna kąpiel): oparta na badaniach naukowych prof. Iwana Nieumywakina. Jest kąpielą w roztworze nadtlenku wodoru. Stosowany w kąpieli roztwór uznany jest jako tradycyjny środek antyseptyczny.
Przy jego pomocy można walczyć z infekcjami: bakteryjnymi, grzybiczymi, wirusowymi.
Stymukuje układ odpornościowy.
Kąpiel natleniająca reguluje powłokę skórną w: egzemie, łuszczycy, zapaleniu skóry.
Pomocna jest w: zainfekowanych ranach, procesach ropnych i krwiakach.
Zalecany czas zabiegu 15 minut. Temperatura wody nie powinna przekraczać 37 stopni Celsjusza.

 

Kąpiel perełkowa: działanie tej kąpieli jest podobne do kąpieli kwasowęglowej. Działa jednak łagodniej ze względu na pęcherzyki powietrza zamiast czystego dwutlenku węgla. Stosowana w schorzeniach układu krążenia oraz chorobach przebiegających z zaburzeniami krążenia obwodowego (np. cukrzyca). Ma działanie uspakajające, kojące, lekko nasenne.Fizykoterapia

Leczenie polegające na działaniu na organizm człowieka różnymi czynnikami fizycznymi pochodzącymi ze źródeł naturalnych lub wytworzonych sztucznie, jak: ciepło, drgania mechaniczne, pole elektryczne, prąd elektryczny, światło, mikrofale, różnego rodzaju promieniowanie.

 

Galwanizacja
Polega na poddaniu tkanek wpływowi przepływającego stałego prądu elektrycznego. Wywołuje pobudliwość nerwów i ukrwienie w okolicy poddanej zabiegowi, działa przeciwbólowo.
Wskazania: nerwobóle, choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa, porażenie nerwów obwodowych, stany pourazowe układu kostnego.

 

Jonoforeza
Polega na wprowadzeniu przez skórę do tkanek określonego leku za pomocą prądu stałego. Do jonoforezy mogą być używane tylko związki chemiczne ulegające dysocjacji elektrolitycznej.
Wskazania: przykurcz spowodowany blizną, utrudniony zrost kostny, nerwobóle, zespół rwy kulszowej, stany zapalne stawów, stany zapalne skóry i tkanek miękkich.
Przeciwwskazania: uczulenie na lek.

 

Prądy diadynamiczne
Prądy modulowane małej częstotliwości, powstałe przez nałożenie na prąd stały prądu sinusoidalnego. Główną zaletą tych prądów jest silne działanie przeciwbólowe, co objawia się długotrwałym podwyższeniem progu odczuwania bólu.
Wskazania: choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, dyskopatia, zespół rwy kulszowej i ramiennej zanik mięśni w wyniku bezczynności, nerwobóle, migreny, porażenie obwodowego nerwu twarzowego, półpasiec.

 

Prądy Traubert’a
Prądy charakteryzujące się silnym działaniem na wybrane struktury układu nerwowego. Poprzez działanie prądów Traubert’a na układ nerwowy uzyskuje się na drodze odruchu poprawę ukrwienia i odżywienia tkanek również w przypadkach zaburzeń krążenia obwodowego.
Wskazania: choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, zespoły bólowe kręgosłupa, stany zwiększonego napięcia mięśniowego, zespoły niedokrwienne kończyn.


 


Tonoliza
Polega na stymulacji mięśnia spastycznego serią impulsów odpowiednimi prądami leczniczymi. Zmniejsza spastyczności mięśni.
Wskazania: schorzenia, w których występuje spastyczny niedowład mięśni, np. stany po udarach mózgu, stwardnienie rozsiane, dziecięce porażenie mózgowe.

 

Ultradźwięki
Są to fale akustyczne o wysokiej częstotliwości (1-3 MHz).Tkanka naświetlana tego typu falami podlega mikromasażowi, którego efektem jest zwiększona temperatura, przyspieszone mikrokrążenie. Mają działanie przeciwbólowe, rozluźniające, przyspieszające gojenie.
Wskazania: bóle mięśni, nerwobóle, ostrogi piętowe, zapalenie stawów kręgosłupa, zwyrodnienie stawu kolanowego i biodrowego, bolesność nadkłykcia, przykurcz spowodowany blizną, rwa kulszowa i barkowa.
Przeciwwskazania: ciąża, choroba nowotworowa, stan po wszczepieniu rozrusznika, obecność implantów metalowych w okolicy zabiegu, ostre stany zapalne, wyniszczenie organizmu.

 

Elektrostymulacja
Polega na stymulacji pracy mięśni za pomocą prądu. Impulsy aplikowane są przy użyciu elektrod punktowych oraz działających na całym obszarze elektrod- pasów. Celem zabiegu jest pobudzenie mięśni do skurczu (mięśnie kurczą się i odpoczywają w rytm płynącego z przerwami prądu). Wykonuje się elektrostymulację mięśni porażonych (z uszkodzonymi nerwami doprowadzającymi impulsy) jako substytut naturalnych pobudzeń oraz zdrowych w celu wzmocnienia ich lub poprawy krążenia obwodowego.
Przeciwwskazania: ciąża, karmienie piersią.


 


Strefa Hotelowa

 

Na naszych Gości oczekuje 100 miejsc noclegowych w 50 nowoczesnych, przytulnych i funkcjonalnych pokojach jednoosobowych, dwuosobowych i trzyosobowych z łazienkami. Różnorodna konfiguracja pozwala dobrać odpowiedni pokój dla siebie.


 


Jadalnia

 

W naszej jadalni zapewniamy całodzienne wyżywienie (śniadania, obiady, kolacje). Posiłki są przyrządzane z wysoką dbałością o jakość, zawsze urozmaicone i smaczne.Dodatkowe oferty i atrakcje

 

Ciechocinek proponuje bogaty kalendarz imprez artystycznych, rozrywkowych i sportowych.
Dodatkowo w naszym sanatorium organizujemy różnorodne koncerty muzyczne, spotkania poetyckie, występy artystyczne, wycieczki piesze i wyjazdowe z przewodnikiem, prelekcje zdrowotne, zwiedzanie zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku, przejażdżki tramwajem konnym.
Szczegółowe programy są dostępne w recepcji. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania.


 

Sanatorium POLEX zaprasza do Ciechocinka


Informacje o firmie:

 

Sanatorium Uzdrowiskowe „POLEX”
ul. Św. Brata Alberta 5
87-720 Ciechocinek

tel. 54 283 42 11

tel. 54 283 60 87
tel. 664 132 468

 

Strona internetowa http://www.sanatoriumpolex.pl/

 

Powrót do strony Sanatoria ● Prezentacje

Powrót do strony Uzdrowisko Ciechocinek

Zastrzeżenie prawne: Zamieszczone na stronie informacje o charakterze medycznym nie mogą stanowić podstawy do samodiagnozy, leczenia, lub podejmowania innych działań związanych ze zdrowiem.

Informacje te nie są również poradą medyczną.

Przy podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia należy zawsze korzystać z porady lekarza.

 

© EFFECT

Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w portalu są prawnie chronione i stanowią własność intelektualną EFFECT. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody EFFECT są zabronione.

Niektóre elementy zdjęciowe i tekstowe w portalu  są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.

Reklama w portalu

Tagi: uzdrowisko ciechocinek, sanatorium polex ciechocinek, polex zabiegi, polex pokoje, sanatorium uzdrowiskowe polex, uzdrowisko ciechocinek zabiegi, oferty polex