Portal Kurortów Polskich

Sanatorium "Krystynka" w Ciechocinku


O sanatorium


Sanatorium Uzdrowiskowe "Krystynka" w Ciechocinku jest całorocznym domem ze 146 miejscami, znanym kuracjuszom od wielu lat. Odpowiednie warunki do leczenia i wypoczynku stworzone w naszym sanatorium są wspomagane również uzdrowiskowymi walorami klimatycznymi Ciechocinka.

Wielkość Sanatorium "Krystynka" została dobrana optymalnie dla stworzenia rodzinnej atmosfery, zachowania braku bezimienności Gości. Bogatą i nowoczesną bazę zabiegową dostosowaliśmy do szerokiego spektrum leczenia.

Prawidłowa diagnoza, odpowiednie zabiegi, skuteczność wykonywanej terapii, znakomite warunki hotelowe i żywienie - wszystko to ma wpływ na Państwa zadowolenie z pobytu w "Krystynce" i na wysokie oceny, jakimi nas obdarzacie.

 

W zakresie lecznictwa współpracujemy z Narodowym Funduszem Zdrowia i ośrodkami dofinansowującymi pobyty osób niepełnosprawnych ze środków PFRON. Przyjmujemy również gości komercyjnych.


 

Sanatorium Uzdrowiskowe "Krystynka"


Lokalizacja


Sanatorium Uzdrowiskowe "Krystynka" usytuowane jest w Ciechocinku - najpiękniejszym uzdrowisku Polski centralnej.
Nie ma tu przemysłu, a dla ochrony warunków mikroklimatycznych utworzony został obszar krajobrazu chronionego Niziny Ciechocińskiej. Uzdrowiskowy charakter miasta jest podkreślony bogatą zielenią, licznymi parkami i skwerami, dywanami kwiatowymi. Cztery parki uzdrowiskowe: Zdrojowy, Tężniowy, Sosnowy i Tysiąclecia - zapraszają do aktywnego spędzania czasu po zabiegach.

Ciechocinek to miejscowość pełna uroku, zachwycająca obiektami "z epoki". To również unikalne w skali światowej, zabytkowe, funkcjonujące tężnie.Specjalizacja


Specjalizujemy się w leczeniu narządu ruchu, schorzeń reumatologicznych, schorzeń geriatrycznych i laryngologicznych. Rehabilitujemy osoby po udarach ze zmianami neurologicznymi, niedowładem kończyn, chorobami zwyrodnieniowymi i przemiany materii.

 

Medycyna uzdrowiskowa wykorzystuje do celów leczniczych:

● naturalne tworzywa lecznicze - wody mineralne, gazy i peloidy
● naturalne czynniki przyrodnicze, jak klimat, krajobraz, szata roślinna
● różne formy pracy mięśniowej
● czynniki fizyczne, jak światło, dźwięk, pole elektromagnetyczne i inne.

Stosowana terapia działa rehabilitacyjnie, regenerująco i odbudowująco na organizm.

 

Organizujemy przez cały rok:


● Pobyty rehabilitacyjno - wypoczynkowe
● Pobyty lecznicze:

- program odchudzający

- program odnowy biologicznej

- program dla seniorów

- program antystresowy
● Pobyty rodzinne
● Pobyty długoterminowe
● Pobyty hotelowe
● Turnusy rehabilitacyjne PFRON

● Turnusy dla kombatantów


 

Basen rehabilitacyjny w Sanatorium "Krystynka"


Leczenie uzdrowiskowe


Cała baza zabiegowa mieści się pod jednym dachem, oferując kompletny wachlarz zabiegów leczniczych. Wszystkie zabiegi są poprzedzane konsultacją medyczną, a ich stosowanie odbywa się pod stałą kontrolą doświadczonego personelu. Leczenie uzdrowiskowe ma długotrwałe działanie na organizm a jego skuteczność jest odczuwana jeszcze przez długi czas po zakończeniu pobytu w sanatorium.

Do stosowanych w Sanatorium "Krystynka" metod leczniczych należą m.in:


Światłolecznictwo wykorzystuje promieniowanie podczerwone, widzialne i nadfiolet.
Wskazania: przewlekłe stany zapalne, stare zmiany pourazowe, zespoły bólowe.


Hydroterapia

Wodolecznictwo usprawnia funkcjonowanie wszystkich układów narządowych, jak również organizmu jako całości (ciało i psychikę). Znakomicie nadaje się do wzmacniania, utrwalania zdrowia a tym samym do rehabilitacji w wielu chorobach i stanach pochorobowych.

- Hydromasaż zwiększa ukrwienie i przepływ chłonki.
Wskazania: stwardnienie mięśni, mialgie, skoliozy, zmęczenie po intensywnej pracy, zaniki mięśniowe z bezczynności, przykurcze różnego pochodzenia, porażenia wiotkie i spastyczne choroby zapalne z grupy reumatycznych nie przebiegające ostro, rwa kulszowa, choroby przemiany materii.

- Kąpiel perełkowa powoduje ogólne odprężenie nerwowe (wzmacnia je aromaterapia).

- Kąpiel wirowa kończyn
Wskazania: różne postacie chorób reumatycznych, stany po zakrzepach żylnych, stany po chirurgicznym leczeniu żylaków, stany po odmrożeniach.● Balneoterapia

Balneoterapia wykorzystuje naturalne metody lecznicze do leczenia chorób przewlekłych.

- Kąpiel solankowa
Wskazania: przewlekle choroby dróg oddechowych i zatok, przewlekle i zwyrodnieniowe choroby reumatyczne, reumatoidalne zapalenie stawów, choroba Bechterewa, rekonwalescencja po ciężkich chorobach, otyłość, zespół klimakteryczny, starczy zanik narządów płciowych.

- Kąpiel w gazowym CO2
Wskazania: łagodna postać nadciśnienia, zwężające zapalenie tętnic, czynnościowe zaburzenia krążenia tętniczego, niektóre choroby serca, choroby reumatyczne w nieostrym okresie przy równoczesnym występowaniu chorób serca.

- Borowina
Wskazania: utrwalone procesy zwyrodnieniowe stawów i chrząstek stawowych, stany pourazowe stawów, kości, okostnej, mięśni, reumatyzm tkanki mięsnej, przykurcze, przewlekle choroby zapalne kręgosłupa, przewlekłe choroby przewodu pokarmowego, wątroby, dróg oddechowych.


Krioterapia
Wskazania: przewlekle zapalenia, obrzęki po urazach, zapalne choroby stawów, zespoły bólowe kręgosłupa, reumatyzm tkanek miękkich, choroby chirurgiczne, neurologiczne.


Laseroterapia
Wskazania: rany pooperacyjne, owrzodzenia, przeszczepy skóry, choroby narządu ruchu, choroby skóry, choroby przyzębia.Elektrolecznictwo

Wykorzystuje prąd stały do galwanizacji, jontoforezy i kąpieli elektryczno-wodnych. Prąd małej częstotliwości (impulsowy) służy do wykonywania zabiegów diadynamicznych i elektrostymulacji. Prądy średniej częstotliwości to prądy interferencyjne, mające podobne zastosowanie jak prądy diadynamiczne. Prądy wielkiej częstotliwości służą do zabiegów diatermią krótkofalową, w tym impulsową.
Wskazania: nerwobóle, polineuropatie, obwodowe porażenia, utrudniony zrost kostny.


Magnetoterapia

Wykorzystuje zmienne pola magnetyczne impulsowe, działające przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo oraz przekrwiennie.

Wskazania: pourazowe choroby narządu ruchu, zwichnięcie stawów, choroby zwyrodnieniowe, stany zapalne stawów, osteoporoza, choroby układu krążenia, zaburzeń krążenia obwodowego w następstwie miażdżycy, nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, choroby układu pokarmowego.Inhalacje
Wskazania: choroby górnych dróg oddechowych, przewlekłe nieżyty nosa i gardła, przewlekłe nieżyty oskrzeli, rozedma i pylica płuc, astma oskrzelowa, stany przed i po zabiegach operacyjnych w obrębie układu oddechowego.

 

Masaż (podwodny, wibracyjny, wirowy, ręczny, limfatyczny).
Wskazania: zaburzenia funkcji mięśni, choroby reumatyczne, stany po operacjach narządu ruchu, stany po urazach, statyczne i czynnościowe przeciążenie mięśni, neuralgie, zaburzenia przemiany materii.

 

Kinezyterapia

To leczenie różnymi formami aktywności fizycznej o odpowiednio dobranym obciążeniu (również spacery, marsze oraz jazdy rowerem).
Wskazania: szeroko pojęta profilaktyka (zapobieganie napięciom psychicznym, ogólnej niewydolności organizmu), choroby układu ruchu, choroby kardiologiczne, angiologiczne, cukrzyca, otyłość, osteoporoza, choroby pulmonologiczne.


 

 


Pokoje


W czteropiętrowym budynku wyposażonym w windę, znajdują się 72 pokoje (jedno-, dwu- i trzyosobowe, typu studio oraz apartament), w tym 10 przystosowanych dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Posiadamy również pokoje z bezpłatnym dostępem do internetu i klimatyzacją (dodatkowa opłata).

Wszystkie pokoje posiadają łazienki z pełnym węzłem sanitarnym oraz balkon. Dla uprzyjemnienia pobytu pokoje wyposażone są w telewizor (TV kablowa), radio, telefon, lodówkę, czajnik bezprzewodowy, suszarkę do włosów, szlafroki, ręczniki, leżaki. Posiadamy łóżeczka dla małych dzieci oraz krzesełka do karmienia. Wypożyczamy rowery i inny sprzęt sportowo - rekreacyjny.

Na terenie sanatorium znajduje się monitorowany parking.


 

 

 


Wyżywienie


W naszej jadalni podajemy posiłki przygotowywane na miejscu, w oparciu o świeże produkty od lokalnych dostawców. Pełne całodzienne wyżywienie jest zgodne z preferencjami Gości i ich wymogami dietetycznymi. Nad bezpieczeństwem żywienia w Sanatorium "Krystynka" czuwa specjalista dietetyk.W wolnym czasie


Dbamy o urozmaicenie czasu wolnego po zabiegach, organizujemy dla Naszych Gości interesujące wydarzenia w sanatorium oraz poza nim.

 

Atrakcją naszego sanatorium jest przepiękny ogród, który zapewne urzeknie Państwa swoim urokiem. W parku wśród mnóstwa zieleni znajduje się tężnia solankowa, dzięki której panuje specyficzny mikroklimat. W tym miejscu możecie Państwo zadbać o swoją kondycję fizyczną na mini siłowni zewnętrznej, jak również odpocząć na ławeczkach przy oczku wodnym lub na tarasie.


 


Popularną formą aktywności fizycznej są zajęcia Nordic Walking. Jest to marsz ze specjalnymi kijkami pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Obciążenie treningowe dobierane jest do możliwości fizycznych uczestników zajęć. Świeże powietrze, wspaniałe tereny Ciechocinka, dużo spalonych kalorii - polecamy szczególnie!W każdym turnusie są organizowane wieczorki taneczne, biesiady i pieczenie kiełbasek. Zwiedzimy z Państwem Ciechocinek zaznajamiając z jego ciekawą historią. Polecamy letnie wyprawy nad Wisłę i rejs stateczkiem. Z nami można zwiedzić Toruń - gród Kopernika oraz pobliskie regionalne atrakcje.Z myślą o Państwa wygodzie jako pierwsi w Ciechocinku wprowadziliśmy bezpłatne, regularne przejażdżki po Ciechocinku. Wykorzystujemy ekologiczny, cichobieżny tramwaj podwożąc naszych gości w najciekawsze miejsca Ciechocinka.Informacje dodatkowe

 

Przyjmujemy płatności kartami: VISA, Eurocard, Mastercard, VISA elektron, Maestro.


   

 

Z tymi kartami zapłacisz mniej w Sanatorium "Krystynka"


 

Zapraszamy do Sanatorium Uzdrowiskowego "Krystynka" w Ciechocinku

 

Dane kontaktowe:


Sanatorium Uzdrowiskowe "Krystynka"
87-720 Ciechocinek, ul. Polna 16

tel. 54 283 62 21
mobile 605 583 940
fax 54 283 64 53

infolinia: 801 011 287
e-mail:

krystynka@ciechocinek.pl


Strona internetowa:

www.sanatoriumkrystynka.pl

Powrót do strony Uzdrowisko Ciechocinek

Zastrzeżenie prawne: Zamieszczone na stronie informacje o charakterze medycznym nie mogą stanowić podstawy do samodiagnozy, leczenia, lub podejmowania innych działań związanych ze zdrowiem. Informacje te nie są również poradą medyczną. Przy podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia należy zawsze korzystać z porady lekarza.

 

© EFFECT

Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w portalu są prawnie chronione i stanowią własność intelektualną EFFECT. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody EFFECT są zabronione.

Niektóre elementy zdjęciowe i tekstowe w portalu  są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.

Reklama w portalu

Tagi: sanatorium ciechocinek krystynka, turnusy rehabilitacyjne ciechocinek, sanatorium w ciechocinku, krystynka zabiegi, leczenie uzdrowiskowe ciechocinek