Portal Kurortów Polskich

 

 

Sanatorium CONTINENTAL - Uzdrowisko Krynica-Zdrój


 

Continental to sanatorium położone w centralnym parku uzdrowiska Krynica - Zdrój. Sanatorium działa nieprzerwanie od 1949 roku – początkowo w obiekcie przy ul. Świdzińskiego 11, a od 1988 roku w nowym budynku przy ul. Nitribitta 4.

Do dyspozycji naszych Gości posiadamy 200 miejsc noclegowych w apartamentach, pokojach jedno, dwuosobowych i trzyosobowych z loggią i własnym węzłem sanitarnym oraz pokojach typu studio.

 

Krynica - Zdrój jest najwyżej położonym polskim uzdrowiskiem (560 - 650 m n.p.m.) malowniczo usytuowanym w Beskidzie Sądeckim, w dolinie Kryniczanki i Czarnego Potoku. Klimat górski – podalpejski o działaniu bodźcowym. Powietrze czyste z dużą zawartością tlenu i ozonu. Duże wahania temperatur pomiędzy dniem a nocą. Lato krótkie. Długotrwała, śnieżna i mroźna zima. Jesienią i wiosną pogoda zmienna, wiatry halne.

 

Bogactwo występujących w Krynicy - Zdroju leczniczych wód mineralnych umożliwia leczenie schorzeń dróg moczowych silnie moczopędnymi wodami „Jan” i „Józef”; chorób przewodu pokarmowego wodami „Zuber”, „Mieczysław”, „Słotwinka”; chorób przemiany materii wodami „Zdrój Główny” i niedokrwistości wodą „Tadeusz”.

 

Profil leczenia w uzdrowisku Krynica-Zdrój:

● choroby przewodu pokarmowego;
● choroby nerek i dróg moczowych;
● choroby przemian materii;
● choroby narządu ruchu;
● wybrane schorzenia układu krwiotwórczego i krążenia.Oprócz stosowanych zabiegów uzdrowiskowych w sanatorium - dla poprawienia kondycji fizycznej - można korzystać ze Strefy Odnowy Biologicznej, w skład której wchodzi: basen, jacuzzi, sauna fińska, sauna infrared, łaźnia oraz chill - out room.Sanatorium wykonuje zabiegi lecznicze w zakresie:

● kinezyterapia
● krioterapia (ciekły azot)
● elektroterapia
● ultrasonoterapia
● balneoterapia (kąpiele mineralne, borowina)
● termoterapia (m. in. parafina)
● aerozoloterapia
● hydroterapia (m.in. masaż podwodny, bicze szkockie, masaże wirowe kończyn)
● laseroterapia
● fototerapia
● masaż leczniczy
Przy wyborze zabiegów w szczególności polecamy Państwu – kriosaunę oraz Medy Jet

Kriosauna to jednoosobowa kabina służąca do przeprowadzania zabiegów krioterapii. Seans w kabinie polega na krótkotrwałym przebywaniu w bardzo niskiej temperaturze, wynoszące od -120°C. do -160°C. Podnoszona platforma umożliwia dopasowywanie urządzenia do każdego wzrostu tak, aby ciało było zanurzone w krioterapii do ramion, a głowa wystawała ponad warstwę zimnego azotu . W ten sposób pacjent oddycha powietrzem atmosferycznym znajdującym się w pomieszczeniu zabiegowym.
Przez cały czas trwania zabiegu pacjent utrzymuje kontakt wzrokowy z obsługą, co jest szczególnie ważne dla osób cierpiących na klaustrofobię. Kabina posiada drzwi uchylne (również od środka), które w każdym momencie mogą zostać otwarte. Zabiegi w kriosaunie powinny być zakończone ćwiczeniami fizycznymi pod okiem fizjoterapeuty. Połączenie tych dwóch elementów daje znakomite rezultaty. Dla wysokiej skuteczności zabiegowej zaleca się skorzystanie z 10 -14 seansów. Czas zabiegu to ok. 1,5 minuty.

 

Stosowanie zabiegów krioterapii ogólnoustrojowej jest szczególnie wskazane przy:

● kompleksowej terapii chorób reumatycznych, zwyrodnieniowych, reumatyzmie tkanek miękkich,
● schorzeniach zwyrodnieniowych pierwotnych i wtórnych układu ruchu,
● ostrych i zastarzałych urazach, w tym i sportowych i pooperacyjnych, niczym nie zaburzając, a wręcz przyspieszając procesy gojenia,
● leczeniu rzadkich chorób autoimmunologicznych i kolagenozach,
● chorobach kości z osteoporozą pierwotną i wtórną,
● zwalczaniu spastyczności mięśni odruchowej i ośrodkowej w procesie rehabilitacji neurologicznej,
● doraźnej pomocy i leczeniu wczesnych oparzeń,
● do wywoływania hemostazy krwawień wewnętrznych z przewodu pokarmowego lub krwawień zewnętrznych /np. w rozległych otarciach naskórka/,
● odnowie biologicznej sportowców wyczynowych oraz przemęczonych fizycznie i psychicznie osób dorosłych.
 
 Medy Jet - Suchy masaż wodny – stosowany jest nie tylko w celach terapeutycznych.
W gabinetach odnowy biologicznej, klubach fitness oraz ośrodkach SPA służy coraz częściej jako źródło relaksu. Połączenie trzech elementów: siły, ciepła i wody decyduje o wyjątkowych efektach terapii pozwalającej na eliminowanie codziennych napięć, przemęczenia i stresu. Zastosowanie urządzenia MEDY JET po wysiłku treningowym zapobiega objawom patologicznym, które mogą powstawać w wyniku dużych przeciążeń.
Pod tym względem Medy Jet spełnia następujące funkcje:
- Rozgrzewającą – przygotowuje do treningów lub zawodów
- Regenerującą – przyspiesza powrót organizmu po dużym wysiłku do stanu prawidłowego
- Rehabilitacyjną – wspomaga eliminowanie urazów powstałych podczas treningu

Również nie do przecenienia jest wpływ Medy Jet na ustrój:
- pobudza układ krwionośny i limfatyczny do pracy, zapewniając usługi transportowe, odżywcze, oczyszczające oraz regeneracyjne
- likwiduje objawy zastoinowe, a także przyspiesza wchłanianie obrzęków
- zwiększa elastyczność i wytrzymałość aparatu więzadłowego oraz ruchomość stawów

- masaż karku, grzbietu oraz odcinka lędźwiowo - krzyżowego oddziałuje na nerwy rdzeniowe i ich sploty

a tym samym korzystnie działa na funkcje kończyn górnych i dolnych
- masaż mięśni przykręgosłupowych wpływa na autonomiczny układ nerwowy, regulując jego czynność.Zapraszamy do Strefy Odnowy Biologicznej
 

Czekają tu na Państwa: profesjonalny personel, doskonała atmosfera, wysokiej jakości urządzenia, najwyższe standardy higieny i nieograniczone pokłady pozytywnej energii.
Strefa Odnowy Biologicznej to:
– kompleks saun /sauna fińska, łaźnia parowa i sauna na podczerwień/
– jacuzzi
– basen
– Chill-out room.

Strefa czynna codziennie w godzinach 17:15 – 20:45

Podczas pobytów pełnopłatnych codzienny wstęp do Strefy jest bezpłatny.Warunki pobytowe:

 

200 miejsc noclegowych w apartamentach, pokojach jedno, dwuosobowych i trzyosobowych z loggią i własnym węzłem sanitarnym oraz w pokojach typu studio.

W każdym pokoju na wyposażeniu jest odbiornik TV-SAT (na życzenie) i telefon. W kawiarni odbywają się dancingi. Do dyspozycji gości jest bilard pool, snooker, sala klubowa oraz salon fryzjerski i kosmetyczny z solarium.

Na terenie naszego obiektu znajduje się grota solna. Goście sanatorium otoczeni są całodzienną opieką lekarską i całodobową opieką pielęgniarską.Wyżywienie

 

Całodzienne wyżywienie (w tym dietetyczne) zapewniamy w naszej jadalni.


Informacje dodatkowe:

 

Krynica - Zdrój jest wielkim ośrodkiem sportowo - turystycznym. Położona na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego, znana jest jako doskonała baza do uprawiania narciarstwa alpejskiego i snowboardu. Pokrywa śnieżna zalega do 5 miesięcy. W odległości 10 km od centrum Krynicy jest 38 wyciągów narciarskich. W centralnej części miasta, na Górze Parkowej (741 m n.p.m.), na którą wiedzie kolejka szynowo-linowa jest zlokalizowany wyciąg narciarski przystosowany dla najmłodszych adeptów białego szaleństwa. W okresie letnim na Górze Parkowej przednią zabawę dla całych rodzin serwują Rajskie Zjeżdżalnie, a na wschodnich stokach Iwonki siedmiusetmetrowa Sankostrada funkcjonująca cały rok.Dla wszystkich spragnionych aktywnego wypoczynku Krynica-Zdrój i okolice zapewniają mnóstwo atrakcji.

Do najpopularniejszych należą szlaki rowerowe o różnym stopniu trudności i o różnej długości, wytyczone w górach otaczających kurort. Miłośnicy jazdy konnej mają możliwość skorzystania z usług dwóch stadnin, gdzie niewtajemniczeni mogą postawić pierwsze jeździeckie „kroki”. Organizowane są też wczasy w siodle, rajdy, kuligi i hipoterapia. Wytrawni wędkarze mogą spróbować swych sił w rwących górskich potokach, szczególnie w Popradzie, rzece której królową jest drapieżna i trudna do złowienia głowacica. Pasjonaci pieszych wędrówek powinni wykorzystać położenie Krynicy na styku Beskidu Sądeckiego i Beskidu Niskiego (najdziksze i najrzadziej odwiedzane pasmo górskie w naszym kraju), w szczególności do odwiedzenia Pienińskiego Parku Narodowego, gdzie przebojem od lat jest spływ przełomem Dunajca i Magurskiego Parku Narodowego. Bliskość Słowacji daje możliwość spenetrowania tatrzańskich jaskiń i odbycia kąpieli w źródłach termalnych, a także do odwiedzenia Słowackiego Raju, bardzo malowniczego pasma górskiego poprzecinanego głębokimi wąwozami. Turyści nie wprawieni w dłuższych wędrówkach mogą się wybrać do nieodległego rezerwatu Skamieniałe Miasto. Prawdziwi mężczyźni mogą sprawdzić swoje umiejętności na strzelnicy myśliwskiej pod okiem instruktora, a adepci kursów wspinaczkowych na sztucznej ściance wspinaczkowej. W piękne, słoneczne, letnie dni na krynickim niebie dostrzec można także paralotniarzy – oni też upodobali sobie te okolice.

 

Przy ul. Park Sportowy 5 funkcjonuje sztuczne lodowisko czynne cały rok, korty tenisowe i doskonale wyposażona siłownia. W mieście są także baseny: otwarty i kryte w ośrodkach wczasowych, hotelach i sanatoriach.

 

Dla zapoznania się z kulturą łemkowską doskonałą propozycją jest Szlak Cerkwi Łemkowskich. Jednym z przedstawicieli tej społeczności był Epifaniusz Drowniak, sławny malarz prymitywista znany jako Nikifor.

Na krynickim deptaku, w willi Romanówka jest muzeum z największym zbiorem Jego prac.

 

Krynica jest znana z festiwali: gitarowego i kiepurowskiego, a Forum Ekonomiczne odbywające się we wrześniu, podniosło rangę miasta w środowisku wielkiej polityki i biznesu.

 

Więcej informacji uzyskacie Państwo w Krynickiej Organizacji Turystycznej, tel.: +48 18 4716105


Zapraszamy do Sanatorium Continental

Nasze Biuro Rezerwacji odpowie na Państwa pytania i doradzi w doborze pobytu.


 

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA

Continental

ul. Nitribitta 4

33-380 Krynica-Zdrój

 

Biuro rezerwacji pobytów pełnopłatnych

tel.: 18 473 81 08

e-mail: rezerwacja@krynica.com.pl

Strona internetowa sanatorium: http://www.sanatorium.krynica.com.pl/


 

Uzdrowisko Krynica - Zdrój

Katalog Sanatoria Krynica - Zdrój

Strona internetowa w portalu - Prezentacje

 

 Zastrzeżenie prawne: Zamieszczone na stronie informacje o charakterze medycznym nie mogą stanowić podstawy do samodiagnozy, leczenia, lub podejmowania innych działań związanych ze zdrowiem.

Informacje te nie są również poradą medyczną.

Przy podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia należy zawsze korzystać z porady lekarza.

© EFFECT

Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w portalu są prawnie chronione

i stanowią własność intelektualną EFFECT. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody EFFECT są zabronione.

Niektóre elementy zdjęciowe i tekstowe w portalu  są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.

Reklama w portalu

Tagi: sanatoria krynica, continental w krynicy, zabiegi uzdrowisko krynica, sanatoria pełnopłatne, leczenie uzdrowiskowe, sanatorium mswia