Portal Kurortów Polskich

Sanatorium Uzdrowiskowe AZALIA - Szczawno-Zdrój


 

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na wypoczynek do Sanatorium Uzdrowiskowego "AZALIA". Sanatorium położone jest w centrum kurortu Szczawno - Zdrój u podnóża góry Chełmiec. W okolicy sanatorium znajdują się piękne parki krajobrazowe utrzymane w stylu angielskim z niezwykle bogatą roślinnością z całego świata, aleje spacerowe, Teatr Zdrojowy oraz zaplecze rekreacyjne: ośrodek jazdy konnej i korty tenisowe. Azalia jest zlokalizowana niedaleko alei spacerowej, gdzie znajdują się restauracje, kawiarnie, herbaciarnie i puby, dancingi, dyskoteki.

Od 2008 roku Sanatorium Uzdrowiskowe "AZALIA" jest jednostką organizacyjną Spółki "Sanatoria Dolnośląskie" z siedzibą w Sokołowsku. Wcześniej funkcjonowało pod nazwą "Kolejowe Sanatorium Uzdrowiskowe".


 

Sanatorium Uzdrowiskowe "AZALIA"


Sanatorium "AZALIA swoim gościom oferuje:
 

● 115 miejsc w pokojach 1,2,3,4 - osobowych o zróżnicowanym standardzie w trzech połączonych pawilonach,
● całodzienne wyżywienie - dobrą kuchnię z odpowiednio dobraną dietą,
● własną bazę zabiegową,
● wysoko wyspecjalizowaną kadrę lekarsko - pielęgniarską,
● tenis stołowy, bilard,
● wypożyczalnię kijków do Nordic Walking,
● ciekawy program imprez kulturalnych oraz wycieczek turystycznych do atrakcyjnych miejsc regionu,
● zaplecze rekreacyjne z możliwością organizowania grilla,
● miejsca postojowe na parkingu niestrzeżonym,
● bezpłatny dostęp do Wi - Fi.


 

Pijalnia Wód Mineralnych i Hala Spacerowa w Szczawnie - Zdroju


Szczawno - Zdrój jest jednym z najstarszych uzdrowisk na Dolnym Śląsku. Nazwa miejscowości wywodzi się od występujących tu wód mineralnych - szczaw wodorowęglanowych o właściwościach leczniczych. Po dzień dzisiejszy wody te stanowią podstawę terapii balneologicznej. Pozyskuje się je ze źródeł "Mieszko", "Dąbrówka", "Młynarz" i "Marta". Do roku 1945 Uzdrowisko nosiło nazwę Bad Salzbrunn.

Leczeniu uzdrowiskowemu sprzyja też podgórski, łagodny i orzeźwiający klimat.

 

Uzdrowisko gościło na leczeniu wodami mineralnymi wiele znanych osób ze świata polityki, kultury, nauki, m.in: Zygmunta Krasińskiego, Henryka Wieniawskiego, Winstona Churchilla, Iwana Turgieniewa. Tu urodził się laureat nagrody Nobla - Gerhard Hauptmann. Obecnie ta pełna uroku miejscowość jest równie chętnie odwiedzana nie tylko przez kuracjuszy.

 

Atrakcją uzdrowiska są parki: Zdrojowy i Szwedzki z egzotyczną roślinnością i rzadkimi gatunkami drzew i krzewów (m. in.: grójecznik japoński, platan klonisty, tulipanowiec amerykański, choina kanadyjska, azalia, rododendron). Zabytkowymi obiektami są Dom Zdrojowy zbudowany w latach 1908 - 1911, Pijalnia Wód Mineralnych wraz z Halą Spacerową o konstrukcji drewnianej. W samym centrum Szczawna - Zdroju znajduje się dziewiętnastowieczna Wieża Anny, zbudowana w miejscu, gdzie miały odbywać się pogańskie obrzędy poświęcone leczniczym źródłom.Zapraszamy na leczenie i rehabilitację w zakresie schorzeń:

 

● układu dróg oddechowych,

● przewodu pokarmowego,

● układu moczowego (profil nefrologiczny i urologiczny),

● narządu ruchu,

● ortopedyczno-urazowych,

● reumatologicznych,

● wymagających leczenia dietami eliminującymi (np. cukrzyca).

 

Zapewniamy całodobową opiekę pielęgniarską, dyżur lekarski (bądź konsultację telefoniczną), zabiegi według zaleceń lekarskich (z wyjątkiem niedziel i świąt).

Posiadamy umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenie usług zdrowotnych w rodzaju leczenie uzdrowiskowe, w tym:

● Uzdrowiskowe Leczenie Sanatoryjne Dorosłych,

● Uzdrowiskowe Leczenie Ambulatoryjne Dorosłych i Dzieci dla mieszkańców woj. dolnośląskiego.Dział zabiegowy Sanatorium "Azalia" zapewnia na miejscu następujące usługi:

 

inhalacje: jodobromowe, solankowe, z wody mineralnej "Mieszko", pini,

kąpiele: solankowa, kwasowęglowa, perełkowa, hydroaktywna,

elektrolecznictwo: diadynamik, galwanizacja, jonoforeza, terapuls,

światłolecznictwo: lampa Solaris, Sollux, laser, ultradźwięki,

magnetoterapia,

masaże: suche, wirowe, aquavibron,

kinezyterapia,

krioterapia,

krenoterapia


 


W leczeniu wykorzystujemy naturalne surowce lecznicze oraz nowoczesne metody fizjoterapeutyczne. Należy również zaznaczyć ważność kuracji pitnej naturalnymi wodami leczniczymi występującymi w Szczawnie-Zdroju. Leczenie odbywa się pod ścisłą opieką lekarsko-pielęgniarską.
Zabiegi wykonywane są od poniedziałku do soboty (z wyłączeniem świąt).


Formy pobytów w Sanatorium Uzdrowiskowym "Azalia"

Pobyt leczniczy pełnopłatny

Pobyt ze skierowaniem z NFZ

Pobyt hotelowy

Leczenie ambulatoryjne ze skierowaniem z NFZ


 


Warunki pobytowe - wyżywienie

 

Całodzienne wyżywienie - śniadania, obiady i kolacje w "Azalii" są podawane w jadalni.

Posiłki - zgodnie z zaleceniami lekarskimi lub indywidualnymi życzeniami - mogą być przygotowywane jako dietetyczne.Warunki pobytowe - zakwaterowanie

 

Sanatorium "Azalia" stawia do dyspozycji 115 miejsc w pokojach 1, 2, 3 i 4 - osobowych w standardach dostosowanych do wymagań Gości.


 


Rekreacja i atrakcje.

 

Kurort Szczawno - Zdrój zapewnia wiele atrakcji i możliwości spędzania wolnego czasu dla osób w każdym wieku oraz każdym stopniu sprawności fizycznej. Liczne trasy spacerowe i wycieczkowe, muzea, zabytkowe obiekty architektoniczne, parki rozrywki dla dzieci, miejsca do uprawiania sportu, restauracje i lokale taneczne - to tylko niektóre atrakcje do wyboru.

Spacerowe życie uzdrowiska skupia się przede wszystkim na Deptaku - półkilometrowej trasie wyłączonej całkowicie z ruchu pojazdów. Stąd wszędzie blisko - do Parku Zdrojowego, Pijalni Wód z Halą Spacerową i wysmakowanego Teatru Zdrojowego z widownią na 300 miejsc. Można spokojnie powiedzieć, że Teatr Zdrojowy jest prawdziwym centrum kulturalnym, z wieloma imprezami o różnym charakterze. Tu odbywają się spektakle teatralne, spotkania kabaretowe, koncerty. Najważniejsze z cyklicznych imprez to m.in.: „Szczawieńskie spotkania z folklorem”, „Międzynarodowy Festiwal Henryka Wieniawskiego” oraz „Wratislavia Cantas”. Tak bogatym kalendarzem wydarzeń artystycznych jak Szczawno - Zdrój dysponują nieliczne uzdrowiska w Polsce.Szanowni Państwo!

W Sanatorium Uzdrowiskowym "Azalia" profesjonalnie zatroszczymy się o Wasze zdrowie.

Pod okiem naszych specjalistów odzyskacie sprawność, wypoczniecie, nabierzecie sił.

Nasze doświadczenie, wiedza i umiejętności, życzliwość - są zawsze do Waszej dyspozycji.

Zapraszamy serdecznie do Szczawna - Zdroju.


Dane teleadresowe:

 

SANATORIA DOLNOŚLĄSKIE

SANATORIUM UZDROWISKOWE

"AZALIA"

ul. Ofiar Katynia 3-5
58 - 310 Szczawno - Zdrój

 

Tel.: +48 74 664 26 30


email: biuro.azalia@sanatoria-dolnoslaskie.pl

 

Strona internetowa: http://sanatoria-dolnoslaskie.pl/szczawno-zdroj/o-sanatorium

 

Informacje o dojeździe do Szczawna - Zdroju znajdziesz na stronie internetowej Sanatorium.


 

Zamek Książ

 

Zastrzeżenie prawne: Zamieszczone na stronie informacje o charakterze medycznym nie mogą stanowić podstawy do samodiagnozy, leczenia, lub podejmowania innych działań związanych ze zdrowiem.

Informacje te nie są również poradą medyczną.

Przy podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia należy zawsze korzystać z porady lekarza.

© EFFECT

Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w portalu są prawnie chronione

i stanowią własność intelektualną EFFECT. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody EFFECT są zabronione.

Niektóre elementy zdjęciowe i tekstowe w portalu  są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.

Reklama w portalu

Tagi: uzdrowisko szczawno, sanatorium azalia w szczawnie zdroju, sanatoria szczawno zdrój, kurort szczawno, leczenie uzdrowiskowe w szczawnie zdroju