Portal Kurortów Polskich

 

Uzdrowisko Kudowa-Zdrój ◊ UZDROWISKA KŁODZKIE S.A. Grupa PGU


 

UZDROWISKA KŁODZKIE S. A. zapraszają do Kudowy-Zdroju


Kudowa - Zdrój jest położona w urokliwym zakątku Ziemi Kłodzkiej między Górami Stołowymi a Wzgórzami Lewińskimi. Kurort zaprasza gości do pięciu sanatoriów, w tym jednego wyłącznie dla dzieci, położonych w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Zdrojowego. Do najpopularniejszych i zarazem najbardziej znanych należą: "Polonia" i "Zameczek".

Uzdrowisko Kudowa-Zdrój ma do zaoferowania unikalny mikroklimat, bogactwo źródeł wód mineralnych, wspaniały Park Zdrojowy z licznymi alejkami spacerowymi czy szereg atrakcji turystycznych. Komfortowe wnętrza naszych sanatoriów, różnorodność zabiegów przyrodoleczniczych, miły i doświadczony personel sprawiają, iż każdy pobyt u nas staje się niezapomnianym.

 

Oferta lecznicza


Skarbem Uzdrowiska są szczawy wodorowęglanowo – sodowo – wapniowe, żelaziste i borowe pozyskiwane ze źródeł „Śniadecki”, „Moniuszko” i „Marchlewski”. Stosuje się je do kuracji pitnej, kąpieli mineralnych i unikatowych suchych kąpieli. Innym naturalnym surowcem leczniczym jest borowina, którą wykorzystuje się do kąpieli i okładów.

Zakład Przyrodoleczniczy w Kudowie - Zdroju jest usytuowany w centrum Parku Zdrojowego. Wykonywanych jest w nim ponad 50 rodzajów zabiegów leczniczych takich jak m. in.: okłady borowinowe, fango, kąpiele mineralne, solankowe, borowinowe i gazowe z CO2, zabiegi odchudzające a także różnego rodzaju masaże. Leczenie dorosłych obejmuje choroby przewodu pokarmowego, ortopedyczno – urazowe, endokrynologiczne , otyłość choroby układu krwiotwórczego, układu krążenia, choroby reumatologiczne.


 

Zabiegi w Zakładzie Przyrodoleczniczym


Uzdrowisko Kudowa - Zdrój jako jedno z nielicznych w Polsce specjalizuje się w leczeniu otyłości i nadwagi wśród dzieci i młodzieży. W naszej ofercie skierowanej do młodszego pokolenia znajduje się pełen zakres rehabilitacji schorzeń układu ruchu. Kuracje adresowane do dzieci realizowane sa w dedykowanym ośrodku Jagusia.


 

 

Pokoje i apartamenty w Polonii


Oferta pobytowa


W Sanatoriach Zameczek i Polonia na gości czekają komfortowe i wygodne pokoje. W każdym z obiektów do dyspozycji gości jest przytulna jadalnia oraz kawiarenka, w której serwowane są pyszne ciasta, desery oraz zdrowe koktajle owocowe. Dla Gości przygotowano tu również nowoczesny Kompleks Rekreacyjny "Słoneczne Termy Zameczek", w którym znajduje się basen z bogatym systemem masaży podwodnych, strefa saun oraz Słoneczną Plaża a także Słoneczne Fit Centrum.

 

Oferujemy:
◊ pobyty lecznicze dla dorosłych i dzieci
◊ pobyty zdrowotne
◊ pobyty hotelowe
◊ turnusy rehabilitacyjne
◊ turnusy odchudzające
◊ turnusy rehabilitacyjne dla amazonek.

 

W Kudowie-Zdroju leczymy schorzenia:
◊ kardiologiczne
◊ gastrologiczne
◊ narządu ruchu
◊ endokrynologiczne
◊ pulmonologiczne
oraz niedokrwistość i otyłość.

 

Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą Poradni Leczenia Otyłości. Wykorzystując nowoczesne metody i aparaturę diagnostyczną, z dużą skutecznością, leczymy nadwagę i otyłość zarówno u dzieci jak i u dorosłych.

 

Pracownia Diagnostyki Kardiologicznej w Zakładzie Przyrodoleczniczym w Kudowie-Zdroju
Zapraszamy do skorzystania z badań diagnostycznych:
•    Próba wysiłkowa EKG
•    Całodobowy zapis EKG (Holter)
•    Całodobowy zapis ciśnienia tętniczego (Schiller)
Dane kontaktowe:
Pracownia Diagnostyki Kardiologicznej w Zakładzie Przyrodoleczniczym w Kudowie-Zdroju, ul. Warszawska 6, rejestracja od poniedziałku do piątku w godz. 08.00 – 14.00 tel. 74 86 80 412, 413.

 

Poznaj nasze sanatoria i szpitale uzdrowiskowe w Kudowie-Zdroju

 

Szpital Uzdrowiskowy "Polonia" w Kudowie-Zdroju

 

Szpital Uzdrowiskowy "Polonia

 

 

Zobacz prezentację

Sanatorium Uzdrowiskowe "Zacisze" w Kudowie-Zdroju

 

Sanatorium Uzdrowiskowe "Zacisze"

 

 

Zobacz prezentację

Szpital Uzdrowiskowy "Zameczek" w Kudowie-Zdroju

 

Szpital Uzdrowiskowy "Zameczek"

 

Zobacz prezentację

Sanatorium Uzdrowiskowe "Koga" w Kudowie-Zdroju

 

Sanatorium Uzdrowiskowe "Koga"

 

Zobacz prezentację

 

Dziecięcy Szpital Uzdrowiskowy "Jagusia" w Kudowie-Zdroju

 

Szpital Uzdrowiskowy dla Dzieci "Jagusia"

 

Zobacz prezentację

 

UZDROWISKA KŁODZKIE S.A.

Grupa PGU

Biuro Obsługi Klienta: ul. Moniuszki 2
Recepcja Polonia: ul. Moniuszki 2
Rezerwacje
74 86 80 401
74 86 61 313
74 86 80 400

Recepcja Zameczek: ul. Moniuszki 1
74 86 97 899
rezerwacja@uzdrowiska-klodzkie.pl
 

Powrót do strony Sanatoria ● Prezentacje

Zastrzeżenie prawne: Zamieszczone na stronie informacje o charakterze medycznym nie mogą stanowić podstawy do samodiagnozy, leczenia, lub podejmowania innych działań związanych ze zdrowiem. Informacje te nie są również poradą medyczną. Przy podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia należy zawsze korzystać z porady lekarza.

 

 

© EFFECT
Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w portalu są prawnie chronione i stanowią własność intelektualną EFFECT. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody EFFECT są zabronione. Niektóre elementy zdjęciowe i tekstowe w portalu są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.


Reklama w portalu