Portal Kurortów Polskich

 


Szpital Uzdrowiskowy "Polonia" - Kudowa-Zdrój


Uzdrowisko Kudowa - Zdrój jest najdalej na południe wysuniętym oddziałem Uzdrowisk Kłodzkich S.A., położone w północno - wschodniej części Ziemi Kłodzkiej. Miasto położone jest na wysokości 390 - 400 m n.p.m. Jak pozostałe uzdrowiska (Duszniki - Zdrój i Polanica - Zdrój) posiada łagodny klimat podgórski. Na północny wschód od uzdrowiska rozciąga się masyw Gór Stołowych.


 

UZDROWISKA KŁODZKIE S. A.

zapraszają do Szpitala Uzdrowiskowego "Polonia" w Kudowie-Zdroju


Sanatorium "Polonia" usytuowane jest w centrum uroczego Parku Zdrojowego w Kudowie-Zdroju, w pobliżu Pijalni Wód Mineralnych i Zakładów Przyrodoleczniczych.

"Polonia" stanowi kwintesencję kudowskiego uzdrowiska. Jej historia splata się z losami miejscowości. Niezwykłe dzieje tego przepięknego domu zdrojowego stanowiły inspirację dla Jana Koplowitza, autora książki ”Bohemia mój los”. To wyjątkowe miejsce stało się także natchnieniem dla reżysera Horsta Seemanna, który nakręcił na podstawie powieści serial pt. „Hotel Polanów i jego goście”.


 

 

Pokoje i apartamenty w Polonii


Obiekt każdego dnia na nowo olśniewa turystów i kuracjuszy swoją wyjątkową atmosferą, roztaczając niebywały czar nad uzdrowiskiem. Bogata historia i wieloletnia tradycja doskonale harmonizują z nowoczesnością.

Współczesna „Polonia” oferuje komfortowe pokoje, wytworne sale jadalne, przestronne hole. Kryje ona również w swych wnętrzach Teatr Zdrojowy im. S. Moniuszki, w którym odbywają się najważniejsze wydarzenia kulturalne w mieście.

W stylowo urządzonych wnętrzach obiektu znajdują się: apartament prezydencki, komfortowe pokoje 1, 2 i 3 - osobowe z łazienkami, Biuro Obsługi Klienta, jadalnia, winda, gabinety lekarskie, sale TV-Sat, bilard, sala teatralna i konferencyjna, sale gimnastyczne wyposażone w sprzęt do ćwiczeń.


 

Jadalnia w Polonii


Obiekt posiada również parking i jest przystosowany do przyjmowania osób niepełnosprawnych. Na amatorów czynnego wypoczynku czekają nieopodal znajdujące się korty i Aquapark. Wieloletnia tradycja i doświadczenie gwarantują Państwu udany wypoczynek, poprawę kondycji fizycznej i psychicznej.


 

Zabiegi w Zakładzie Przyrodoleczniczym


Zakład Przyrodoleczniczy oferuje ponad 50 rodzajów zabiegów, a wśród nich m. in. : okłady borowinowe, parafinowe i fango, bogatą gamę masaży i natrysków, kąpiele mineralne, solankowe, borowinowe i gazowe z CO2, zajęcia Nordic Walking, zabiegi odchudzające.

Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą Poradni Leczenia Otyłości. Wykorzystując nowoczesne metody i aparaturę diagnostyczną, z dużą skutecznością, leczymy nadwagę i otyłość u dzieci i u dorosłych.Pracownia Diagnostyki Kardiologicznej w Zakładzie Przyrodoleczniczym w Kudowie-Zdroju
Zapraszamy do skorzystania z badań diagnostycznych:
•    Próba wysiłkowa EKG
•    Całodobowy zapis EKG (Holter)
•    Całodobowy zapis ciśnienia tętniczego (Schiller)
Dane kontaktowe:
Pracownia Diagnostyki Kardiologicznej w Zakładzie Przyrodoleczniczym w Kudowie-Zdroju, ul. Warszawska 6, rejestracja od poniedziałku do piątku w godz. 08.00 – 14.00 tel. 74 86 80 412, 413.

 

Poznaj nasze pozostałe sanatoria i szpitale uzdrowiskowe w Kudowie-Zdroju

 

 

Sanatorium Uzdrowiskowe "Zacisze" w Kudowie-Zdroju

 

Sanatorium Uzdrowiskowe "Zacisze"

 

Zobacz prezentację

 

Szpital Uzdrowiskowy "Zameczek" w Kudowie-Zdroju

 

Szpital Uzdrowiskowy "Zameczek"

 

Zobacz prezentację

 

Sanatorium Uzdrowiskowe "Koga" w Kudowie-Zdroju

 

Sanatorium Uzdrowiskowe "Koga"

 

Zobacz prezentację

 

Dziecięcy Szpital Uzdrowiskowy "Jagusia" w Kudowie-Zdroju

 

Szpital Uzdrowiskowy dla Dzieci "Jagusia"

 

Zobacz prezentację

 

UZDROWISKA KŁODZKIE S.A.

Grupa PGU

Szpital Uzdrowiskowy "Polonia"
57-350 Kudowa Zdrój
ul. Moniuszki 2

 

Rezerwacje
Recepcja Polonia: ul. Moniuszki 2
74 86 80 401
74 86 61 313
74 86 80 400

Recepcja Zameczek: ul. Moniuszki 1
74 86 97 899
rezerwacja@uzdrowiska-klodzkie.pl

 

Powrót do strony Sanatoria ● Prezentacje

 

Zastrzeżenie prawne: Zamieszczone na stronie informacje o charakterze medycznym nie mogą stanowić podstawy do samodiagnozy, leczenia, lub podejmowania innych działań związanych ze zdrowiem. Informacje te nie są również poradą medyczną. Przy podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia należy zawsze korzystać z porady lekarza.

 

© EFFECT
Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w portalu są prawnie chronione i stanowią własność intelektualną EFFECT. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody EFFECT są zabronione. Niektóre elementy zdjęciowe i tekstowe w portalu są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.


Reklama w portalu