Portal Kurortów Polskich

Zakład Leczniczy Uzdrowisko Nałęczów S.A.


Zakład Leczniczy "Uzdrowisko Nałęczów" S.A. czerpiąc ze swojej ponad dwustuletniej tradycji i zgromadzonej wiedzy oraz korzystając z unikalnych walorów klimatycznych Nałęczowa, oferuje usługi w zakresie leczenia sanatoryjnego, SPA oraz Medical SPA. Zróżnicowana oferta noclegowa, ponad sto zabiegów do wyboru, nowoczesne wyposażenie, znakomita, wykwalifikowana kadra oraz możliwość skorzystania z różnych form finansowania pobytu sprawiają, że warto do nas przyjechać. Naszą misją jest oferować najlepsze na rynku usługi w zakresie profilaktyki, edukacji i leczenia, a dzięki wysokim kwalifikacjom i pasji pracowników rozwijać trwałe relacje z klientami budując mocną markę i wartość firmy.

Zapraszamy do Nałęczowa po zdrowie. 

Uzdrowisko Nałęczów - oaza spokoju

 

Nałęczów jest miastem, wchodzącym administracyjnie w skład powiatu puławskiego i województwa lubelskiego. Kameralna miejscowość liczy ok. 4 tys. mieszkańców. Uzdrowisko nizinne, położone w północno - zachodniej części Wyżyny Lubelskiej, na Płaskowyżu Nałęczowskim, w zbiegu rzek Bystrej i Bochotniczanki. Klimat nizinny, słabo bodźcowy, moderowany ukształtowaniem terenu i bogatą zielenią otoczenia. Podstawowe tworzywa uzdrowiskowe Nałęczowa to klimat, naturalne wody mineralne i borowiny.

Tradycyjnie większość obiektów, zarówno centrów zabiegowych, jak i noclegowych położona jest w Parku Zdrojowym lub na jego obrzeżach.

 

W Nałęczowie leczy się przede wszystkim choroby układu krążenia (choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze, nerwica sercowo - naczyniowa, stany po zawałach serca i zabiegach kardiochirurgicznych, schorzenia współistniejące).

 

Leczenie

 

Podstawą są pobyty lecznicze zarówno pełnopłatne, jak i finansowane przez NFZ. Nasza baza zabiegowa obejmuje nowoczesne urządzenia i metody terapii. Ponad sto zabiegów z zakresu kinezyterapii, fizykoterapii, hydroterapii i diagnostyki znajdujących się w ofercie umożliwia efektywną poprawę stanu zdrowia.


 


Naszym gościom polecamy pobyty lecznicze i wypoczynkowo - lecznicze w formie pakietów. To dobre rozwiązanie dla osób którym zależy zarówno na wartościowym wypoczynku jak i na poprawie stanu zdrowia. Dzięki doskonałemu otoczeniu, doświadczonemu personelowi oraz nowoczesnej bazie diagnostycznej i zabiegowej osiągnięcie optymalnego samopoczucia jest znacząco łatwiejsze.

 

Wczesna rehabilitacja kardiologiczna

 

To program adresowany do osób, które w okresie nie dłuższym niż 2 miesiące od rozpoczęcia pobytu przebyły zawał mięśnia sercowego, operację na sercu (bypassy, wstawienie zastawek i inne) oraz zabiegi kardiologiczne (wszczepienie stymulatora / defibrylatora, koronarografię, koronaroplastykę). Program jest pełnopłatny.

 

Wczasy profilaktyczno - zdrowotne (13 noclegów)


Pakiet dla osób, które chcą poprawić samopoczucie i zdrowie. Świeże powietrze, leczniczy mikroklimat, spokój i cisza sprawiają, że pobyt staje się przyjemnym i regenerującym wypoczynkiem.

 


Tydzień dla serca

 

Krótki 6 - dniowy wypoczynek połączony z zabiegami przyrodoleczniczymi to doskonały czas dla twojego serca. Masz szansę sprawdzić w jakim stanie jest serce i układ sercowo - naczyniowy.

 

Rehabilitacja ortopedyczna


Program leczenia dla osób po urazach kończyn górnych i dolnych. Rehabilitacja umożliwia wcześniejszy, bezpieczny powrót do codziennej aktywności. Przyjęcia odbywają się na podstawie konsultacji z naszymi specjalistami do spraw rehabilitacji.Diagnostyka kardiologiczna

 

Dowiedz się, jakie jest Twoje ryzyko wystąpienia groźnych dla życia schorzeń sercowo-naczyniowych takich jak zawał serca, zaburzenia rytmu, niewydolność serca czy udar mózgu.

Większości z nich można zapobiec, a wykryte we wczesnym stadium można skutecznie leczyć. Niezbędne są jednak regularne i kompleksowe badania diagnostyczne.
Oceń stan Twojego zdrowia a po wykonanych badaniach doświadczony kardiolog doradzi Ci na temat profilaktyki i dalszego leczenia.

 

Przed rozpoczęciem diagnostyki w naszym laboratorium wykonasz wszystkie niezbędne badania laboratoryjne.
 

W ramach diagnostyki kardiologicznej zrealizowane zostaną m.in.:

 

Echo serca
Badanie za pomocą ultradźwięków umożliwiające wszechstronną ocenę serca. Pozwala na obejrzenie budowy serca, ocenę jego pracy oraz wykonanie precyzyjnych pomiarów. Echokardiograf wyposażony jest w opcję obrazowania harmonicznego, która istotnie poprawia jakość obrazu, funkcję kolor Doppler.


Holter ciśnieniowy RR
Całodobowe monitorowanie ciśnienia tętniczego. Pomiary wykonywane są co 30 minut podczas dnia oraz co 2 godziny w nocy - niezależnie od pacjenta. Badanie to służy do wykrywania nadciśnienia, pozwala również rozpoznać tzw. nadciśnienie białego fartucha czyli wzrost wartości ciśnienia jedynie podczas pomiaru w gabinecie lekarskim, ocenia też skuteczność leczenia nadciśnienia.

 

Holter EKG
24- godzinne monitorowanie EKG zapewnia przenośny rejestrator, co umożliwia badanemu prowadzenie normalnego, aktywnego trybu życia. Badanie służy głownie do wykrywania zaburzeń rytmu serca.

 

Próba wysiłkowa
Marsz na bieżni ruchomej z wzrastającym tempem pod stałą kontrolą EKG, i automatycznym pomiarem ciśnienia tętniczego. Niezbędna w rozpoznaniu choroby wieńcowej, kontroli jej leczenia oraz oceny ogólnej kondycji fizycznej organizmu.Stosowane zabiegi lecznicze

 

Baza zabiegowa wydaje ponad 100 różnego rodzaju zabiegów, stosowanych leczniczo na zlecenie lekarza. Zabiegi można odbierać w sanatoriach i w Centrum Zabiegów Wodnych "Stare Łazienki"

Tu można zapoznać się z niektórymi z nich.Zabiegi lecznicze - hydroterapia


● Inhalacje
Inhalacje stosowane są wspomagająco w leczeniu chorób górnych i dolnych dróg oddechowych, z dodatkiem leków zleconych przez lekarza i zgodnie ze wskazaniami.

 

● Masaż wirowy kończyn górnych
Masaż wirowy kończyn górnych - intensywny masaż wirujących strumieni wody pobudza krążenie obwodowe, likwiduje obrzęki, łagodzi bóle mięśniowe. Polecany w miażdżycy tętnic obwodowych, kurczach naczyń rąk i stóp, cukrzycy, obrzękach różnego pochodzenia.
Działanie: likwidacja obrzęków i łagodzenie bólu

 

● Okład borowinowy (plastry)
Leczniczy mechanizm działania borowiny polega na oddziaływaniu cieplnym i mechanicznym powstałym w wyniku ucisku masy borowinowej na skórę oraz wpływie zawartych w niej związków chemicznych.
Okłady borowinowe przydatne są szczególnie w leczeniu stanów zapalnych stawów i tkanek miękkich. Przegrzewają tkankę, dzięki czemu rozkurczają, łagodzą, a nawet likwidują ból. Działają też na tkankę bakteriobójczo, bakteriostatycznie, ściągająco i przeciwzapalnie, zwiększają wchłanianie wysięków, wpływają na wydzielanie hormonów, głównie kory nadnerczy i przysadki mózgowej.
Wskazania lecznicze: choroby reumatyczne, choroby narządów ruchu i układu krążenia w obrębie kończyn, niektóre schorzenia neurologiczne, schorzenia kręgosłupa.

 

● Fango
Rozgrzewający okład. Przynosi ulgę w bólach kręgosłupa, dolegliwościach stawów i bólach mięśniowych. Zmniejsza objawy stresu.

 

● Masaż podwodny
Wykonywany przez terapeutę masaż w środowisku wodnym silnym strumieniem wody.
Zabieg powoduje rozluźnienie tkanek, zmniejszenie napięcia nerwowego, poprawę ukrwienia oraz złagodzenie bólu. Ma znaczący wpływ na poprawę samopoczucia, krążenia obwodowego i przemianę materii. Poprawia ukrwienie i łagodzi ból.

● Kąpiel perełkowa
Delikatny masaż rozpuszczonych w wodzie strumieni pęcherzyków powietrza tonizuje regulację wegetatywną układu krążenia. U osób nadreaktywnych wywiera działanie relaksujące, energizuje rekonwalescentów. Wspomaga leczenie chorób układu ruchu.

 

● Bicze szkockie
Zabieg polega na omywaniu ciała intensywnym strumieniem wody, naprzemiennie ciepłym i zimnym.
Bicze wodne całkowite wpływają stabilizująco na autonomiczny układ nerwowy, pobudzają krążenie i oddychanie oraz przemianę materii. Bicze częściowe stosowane są w reumatycznych chorobach stawów i mięśni po ustąpieniu ostrych objawów oraz w przewlekłej rwie kulszowej. Zabieg ten łączy w sobie jednoczesne działanie ciśnienia na ciało (efekt masażu) i temperatury, co wzmaga reakcje fizjologiczne poddawanej zabiegowi okolicy ciała.
Wskazania do zabiegu: reumatyczne choroby mięśni, i stawów, zaburzenia przemiany materii, dna moczanowa, cukrzyca.

 

Zabiegi lecznicze - fizykoterapia

 

● Fonoforeza

Zabieg polega na wprowadzeniu przez skórę leku za pomocą ultradźwięku. Dzięki falom o określonej częstotliwości leki transportowane są do głębiej położonych warstw, co wzmaga efekt terapeutyczny zabiegu. Zabiegi fonoforezy są pomocne przy: stanach po przebytych urazach (zwichnięcia, skręcenia stawów), zespołach bólowych w chorobach reumatologicznych, zespołach bólowych pochodzenia neurologicznego (np. bóle korzeniowe, dyskopatie).

 

● Masaż klasyczny - częściowy.

Silne mechaniczne działanie na tkanki wykonywane przez masażystę powodujące przekrwienie, rozluźnienie nadmiernie napiętych mięśni. Masaż ma działanie łagodzące dolegliwości bólowe, poprawia krążenie, zwiększa sprężystość tkanek, działa rozluźniająco, zwiększa dopływ krwi żylnej do serca, usprawnia krążenie limfatyczne.
 

● Magnetoterapia. Skuteczna metoda leczenia impulsowym polem magnetycznym, który przenika przez wszystkie materiały. Zabieg ma zastosowanie w przyśpieszeniu procesu kostnienia po złamaniach (przez opatrunek gipsowy, itp.) oraz regeneracji i odżywienia tkanek.

 

Rehabilitacja ruchowa - kinezyterapia

 

● Ćwiczenia po udarze.

Stosowane w niedowładach po udarze. Są to ćwiczenia bierne wykonywane przez kinezyterapeutę bez czynnego udziału chorego. Mają one na celu utrzymanie pełnego zakresu ruchomości w stawach, zapobieganie tworzeniom się deformacji, zachowanie czucia i pamięci ruchowej, zmniejszenie zastoju żylnego.

● Wyciąg kręgów szyjnych

Zabieg zalecany jest głównie osobom z objawami neurologicznymi. Wskazany dla osób prowadzących statyczny, siedzący tryb życia i dla tych, którzy się skarżą na dolegliwości bólowe głowy, bóle migrenowe, drętwienie dłoni, szum w uszach, słyszalne „chrzęszczenie” w stawach w odcinku szyjnym kręgosłupa i inne objawy w obrębie głowy i karku. Ma wpływ relaksujący na mięśnie przykręgosłupowe oraz grzbietu. Wpływa też na poszerzenie przestrzeni międzykręgowych.Nasze Obiekty - opisy

 

Termy Pałacowe

 

Pawilon Angielski

 

Sanatorium Książę Józef

 

 

Jesienna Rezydencja

 

Sanatorium Fortunat

 

 

Szpital Kardiologiczny

 

Willa Uciecha

 

Pałac Małachowskich

 

Stare Łazienki


Termy Palacowe to 138 miejsc noclegowych w komfortowo urządzonych pokojach typu:
● Apartamenty VIP
● Apartamenty,
● Pokoje 2 os. LUX,
● Pokoje 1 i 2-os. standard.
Wszystkie pokoje są klimatyzowane. Część z nich jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych.
W ośrodku oferujemy bardzo bogatą gamę zabiegów odnowy biologicznej z zakresu hydroterapii, zabiegów cieplnych i elektrycznych oraz zabiegi pielęgnacyjne w salonie kosmetycznym Clarins i w salonie fryzjerskim Matrix.
Część zabiegowa to: 7 gabinetów kosmetycznych Clarins, 11 gabinetów zabiegowych odnowy biologicznej, basen ze stanowiskami do Aquaareobicu oraz salon fryzjerski Matrix.
W obiekcie znajduje sie restauracja hotelowa oraz letni taras z widokiem na Park Zdrojowy.
Termy Pałacowe to także idealne miejsce na zorganizowanie: konferencji, szkoleń, zjazdów, imprez integracyjnych (oferta konferencyjna). Oprócz profesjonalnych sal konferencyjnych i ich wyposażenia posiadamy bogate doświadczenie w zakresie organizacji tego typu spotkań.


Pawilon Angielski

Elegancki obiekt położony na terenie Parku Zdrojowego, tuż obok Pałacu Małachowskich. Kameralny Pawilon przygotowany jest na przyjęcie 60 osób w komfortowych 2 osobowych pokojach.
Na miejscu znajduje się kompleks zabiegowy: masaże wodne i suche, kąpiele, elektrostymulacja.
Goście mogą skorzystać z sauny i kabiny do hydromasażu. Na zabiegi kosmetyczne zaprasza salon kosmetyczny Clarins w Termach Pałacowych Nałęczowianka.
W Pawilonie dostępna jest czytelnia jako miejsce wypoczynku lub miejsce na spotkanie małej grupy oraz restauracja.


Sanatorium Książę Józef

Przepięknie i malowniczo położone sanatorium, w centrum Parku Zdrojowego, z widokiem na staw, zabytkowy budynek z odrestaurowanymi wnętrzami. Sanatorium dysponuje pokojami jedno i dwuosobowymi oraz apartamentem z tarasem. W obiekcie znajduje się winda, część rehabilitacyjna, jadalnia, laboratorium analityczne oraz kriokomora. 

Parking strzeżony płatny - 200m.
W obiekcie realizujemy:

● Kurację kardiologiczną „Nasza tradycja”

● Pobyty sanatoryjne NFZ

● Pokoje 1, 2 i 3 osobowe z łazienką, WC

● Pokoje wyposażone w: telefon, TV-sat, czajnik bezprzewodowy.

Na miejscu znajdą Państwo również specjalistyczne Gabinety Lekarskie "LUXMED", Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Z. Zagórskiego oraz Ośrodek Ortopedii i Traumatologii "ARTHROS".


Jesienna Rezydencja położona jest na terenie ogrodu, który zachęca do spacerów i odpoczynku na świeżym powietrzu. Obiekt znajduje się w odległości 400 m od Parku Zdrojowego w sąsiedztwie sanatorium Fortunat.

Rezydencja posiada pokoje 2-osobowe i apartamenty, jedno- i dwu- kondygnacyjne wyposażone w:

- łazienkę,

- WC,

- aneks kuchenny (naczynia, kuchenka elektryczna, lodówka),

- TV-sat,

- telefon,

- dostęp do Internetu,

- balkon.

Po drugiej stronie ulicy w sanatorium Fortunat można zamówić smaczne posiłki (również dietetyczne).

Za dodatkową odpłatnością dostępne są zabiegi lecznicze wykonywanych przy zastosowaniu najnowszych metod rehabilitacji i odnowy biologicznej.


Sanatorium Fortunat

Położone jest na ogrodzonej posesji, z małym parkiem oraz alejkami do spacerów w odległości 400 m od Parku Zdrojowego. Obiekt posiada większość pokoi jednoosobowych, wszystkie z balkonami. Pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Obok obiektu, znajduje się parking płatny (prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsca parkingowego). Pokoje 1 i 2 osobowe z łazienką i WC.
Na miejscu: jadalnia,wybrane zabiegi hydroterapii, rehabilitacja ruchowa, winda, płatny parking, łazienka, WC, telefon, TV-sat, czajnik bezprzewodowy.
W obiekcie realizujemy:
● Kurację kardiologiczną Nasza Tradycja
● Kurację kardiologiczną ze skierowaniem ambulatoryjnym z NFZ
● Turnusy rehabilitacyjne
● Pobyty sanatoryjne NFZ


Szpital Kardiologiczny

Przystosowany jest do przyjęcia osób na wczesną rehabilitację kardiologiczną po zawale mięśnia sercowego oraz po operacjach kardiochirurgicznych. Na miejscu znajduje się wyspecjalizowany oddział kardiologiczny z Oddziałem Intensywnej Opieki Kardiologicznej i możliwością całodobowego monitorowania.
W szpitalu są gabinety diagnostyki kardiologicznej, poradnia kardiologiczna, gabinety rehabilitacji ruchowej, wykonywane są zabiegi kardiochirurgiczne w tym koronaroplastyka. Nad zdrowiem oraz bezpieczeństwem leczenia czuwa całą dobę personel medyczny.
W obiekcie znajduje się również jadalnia oraz wypożyczalnia rowerów.
Pokoje: 1-, 2-, 3- osobowe z łazienką i WC są wyposażone w: telefon, TV-sat, czajnik bezprzewodowy.
W Szpitalu Kardiologicznym realizujemy:
- Wczesną rehabilitację kardiologiczną – pełnopłatna
- Kurację kardiologiczną Nasza Tradycja
- Pobyty szpitalne NFZ


Willa Uciecha to otoczony parkiem, stylowy, uroczy pensjonat.
Wybudowana sto lat temu nałęczowska willa, w której w latach pięćdziesiątych wypoczywał Bolesław Bierut, została całkowicie odnowiona. Willa Uciecha to miejsce wyjątkowe i czarowne. Gdy tam się trafi, łatwo zapomnieć o całym świecie. Kojący szum drzew i zdrowe powietrze o leczniczych właściwościach otaczają pensjonat. Ciepłe wnętrze, a w nim koronki, kwiaty i zioła.
Każdy pokój jest inny i jedyny w swoim rodzaju. Goście mają do dyspozycji osiem pokoików o urzekających nazwach: „Nasturcje”, „Błękitne Powoje”, „Zielone Winogrona”, „Groszki i Róże”, „Irysy”, „Fiołki”, „Kaczeńce” oraz „Dzika Róża”.
Pastelowe kolory ścian, drewniane meble, białe płócienne zasłony i mnóstwo świeżych, pachnących kwiatów, tworzą niezwykłą atmosferę. A do tego olbrzymie łóżka z baldachimem i mnóstwem poduszek. Znajdziemy też taras - idealny na leniwe, poobiednie popołudnia.
W pensjonacie panuje rodzinna atmosfera. Niepowtarzalna kuchnia, wspólne posiłki, oraz niezwykła kameralność wnętrz sprawiają, że łatwo się tu zadomowić.


Pałac Małachowskich to jeden z najcenniejszych zabytków Nałęczowa, położony na zamknięciu ul. Lipowej, otoczony pięknym, starym parkiem. Autorem piętrowej budowli był architekt Ferdynand Nax. Pałac został wybudowany prawdopodobnie w latach 1771-1775 dla Stanisława i Marianny z Potockich Małachowskich.
Obecnie w pałacu na parterze mieści się Muzeum Bolesława Prusa z licznymi zbiorami dotyczącymi pisarza oraz Kawiarnia Pałacowa.
Specjalnością „Kawiarni Pałacowej” są wypieki powstające według tradycyjnych receptur, a także gorąca czekolada. Ofertę uzupełnia szeroki wybór kawy i herbaty. Polecamy również miody pitne, nalewki, likiery, krówki nałęczowskie, piwo regionalne oraz czekolady. Istnieje możliwość zorganizowania w naszej kawiarni przyjęć okolicznościowych, spotkań biznesowych, oraz innych imprez. W sezonie letnim kawiarnia dysponuje ogródkiem na świeżym powietrzu. Można tu spotkać wielu sławnych artystów, bowiem kawiarnia od lat cieszy się wielkim uznaniem.


Stare Łazienki - miejsce wyjątkowe - kameralny, stylowy obiekt historyczny usytuowany w centrum Parku Zdrojowego, w sąsiedztwie basenu Aquatonic w Atrium. Na parterze, znajdują się gabinety zabiegowe oraz hall z pamiątkowymi popiersiami H. Sienkiewicza oraz S. Żeromskiego, na piętrze przestronne komfortowo urządzone pokoje, kuchnia do dyspozycji Gości.
Wyżywienie w Sanatorium „Książę Józef” - 100 m.
Parking strzeżony płatny - 100m.
Na miejscu zabiegi wodne, ciepłolecznictwo, inhalacje.
Pokoje 1 i 2 osobowe z łazienką i WC są wyposażone w: telefon, TV-sat.


Kompleks Wodny Atrium

Wodny kompleks Atrium z basenem Aquatonic, basenem białej glinki oraz Clubem Atrium.
Basenem Aquatonic o powierzchni 300m2 oferuje łóżka bąbelkowe, ławeczki perełkowe, jacuzzi, tory do pływania, sztuczną rzekę, oraz sauny suchą i mokrą.
Basen białej glinki jedyny w Polsce basen gdzie możesz skorzystać z kąpieli całego ciała w białej glince.
Club Atrium z drink barem, kregielnią oraz letnim tarasem z grillem i placem zabaw dla dzieci.

 


Zakwaterowanie i wyżywienie

 

Zakwaterowanie w pokojach i apartamentach o zróżnicowanym standardzie - stosownie do wymagań gości - w części hotelowej obiektów sanatoryjnych.

Całodzienne wyżywienie - w tym posiłki zgodne z wymogami diet - podawane na miejscu w eleganckich jadalniach i kawiarniach.
Zapraszamy do Nałęczowa


 

ZAKŁAD LECZNICZY "UZDROWISKO NAŁĘCZÓW" S.A.

Al. Małachowskiego 5

24 - 140 Nałęczów
tel.: +48 81 50 14 356

 

Rezerwacje indywidualne
Tel. + 48 (81) 50-16-027
Fax. +48 (81) 50-14-608
e-mail: rezerwacje@zlun.pl

 

Rezerwacje grupowe
Tel. + 48 (81) 50-16-027
Fax. +48 (81) 50-14-608
e-mail: konferencje@zlun.pl

 

Strona internetowa

http://www.spanaleczow.pl

 

Powrót do strony Sanatoria Prezentacje

 

Powrót do strony Uzdrowisko Nałęczów

Zastrzeżenie prawne: Zamieszczone na stronie informacje o charakterze medycznym nie mogą stanowić podstawy do samodiagnozy, leczenia, lub podejmowania innych działań związanych ze zdrowiem. Informacje te nie są również poradą medyczną. Przy podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia należy zawsze korzystać z porady lekarza.

© EFFECT

Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w portalu są prawnie chronione i stanowią własność intelektualną EFFECT. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody EFFECT są zabronione. Niektóre elementy zdjęciowe i tekstowe w portalu  są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.

Reklama w portalu

Tagi: uzdrowisko nałęczów, sanatoria nałęczów, rehabilitacja kardiologiczna, leczenie uzdrowiskowe nałęczów