Portal Kurortów Polskich

Lawendowy Zdrój Medical & SPA w Busku - Zdroju
 

Lawendowy Zdrój


Lawendowy Zdrój to pensjonat medyczny, który zapadnie w pamięć wielu kuracjuszom ze względu na unikalnie zaprojektowane tematyczne wnętrza. Specjalizujemy się w holistycznym podejściu do leczenia. Oferujemy zabiegi z wykorzystaniem kąpieli siarkowych oraz metody leczenia z zakresu Holistycznej Medycyny Manualnej. Dysponujemy rozbudowaną strefą SPA & Wellness z kompleksem saun, jacuzzi, grotą solną oraz restauracją, która serwuje zdrowe i smaczne dania mięsne i wegetariańskie. Zapraszamy do Lawendowego Zdroju na turnusy sanatoryjne, specjalistyczne turnusy lecznicze, warsztaty jogi, psychoterapię indywidualną i grupową, a także relaksacyjne weekendy. Jednym słowem wszystko dla ciała, umysłu i duszy.

 

Nasza Filozofia

W Lawendowym Zdroju przykładamy ogromną wagę do kompleksowego podejścia do każdego Kuracjusza goszczącego w naszym pensjonacie. Termin „podejście holistyczne” w dzisiejszych czasach często jest nadużywany, jednak my autentycznie wierzymy, że postrzeganie człowieka na wszystkich poziomach zarówno duchowym, jak i fizycznym wspomaga proces zdrowienia. Manualna Medycyna Holistyczna, która jest naszą specjalnością traktuje psychikę jako kluczowy czynnik w chorobie, co medycyna konwencjonalna często marginalizuje.

 

  

 

Nasz Ośrodek

Lawendowy Zdrój usytuowany jest w Busku - Zdroju Zbludowicach. Znajduje się zaledwie kilka minut od głównej alei spacerowej do parku zdrojowego, a jednocześnie relatywnie blisko kąpieliska Radzanów. Do dyspozycji naszych gości oddajemy 31 komfortowych pokoi tematycznych urządzonych w odmiennych aranżacjach. Do każdego pokoju przynależy oddzielna łazienka. Ponadto sypialnie wyposażone są w darmowy dostęp do sieci WiFi, mini barek, sejf oraz telewizor LCD.

 


Turnusy Lecznicze i Pobyty Sanatoryjne

Specjalistyczne turnusy lecznicze, bazujące na Holistycznej Medycynie Manualnej, znajdujące się w ofercie Lawendowego Zdroju powstały m. in. z myślą o osobach cierpiących na migreny, dolegliwości bólowe bioder, kręgosłupa, barków, żuchwy czy kolan. Oprócz turnusów specjalistycznych oferujemy naszym klientom standardowe pobyty sanatoryjne, dysponując w tym celu szerokim wachlarzem zabiegów z zakresu fizykoterapii. Elektroterapia, Balneoterapia, Hydroterapia czy Światłolecznictwo to tylko niektóre z metod leczniczych, dzięki którym ułatwiamy naszym gościom powrót do zdrowia.

 

Leczenie uzdrowiskowe jest idealnym sposobem na szybki powrót do zdrowia, odzyskanie sił i dobrej kondycji fizycznej. Rekonwalescencja w sanatorium przynosi efekty ze zdwojoną siłą.

Pobyty sanatoryjne polecane są szczególnie osobom po leczeniu szpitalnym lub jako kontynuacja leczenia ambulatoryjnego. Leczenie stosowane podczas tych turnusów ma charakter kompleksowy, wykorzystuje się jednocześnie kilka metod terapeutycznych, które wzajemnie się uzupełniają i nie wywołują skutków ubocznych. Dodatkowym atutem pobytów w kurortach bardzo często niedostępnym w miejscu stałego zamieszkania jest możliwość wprowadzenia do naszego leczenia naturalnych surowców leczniczych, do których zaliczamy między innymi: wody i gazy lecznicze, oraz peloidy (borowiny, błota, glinki)

 

 

 

Terapeutyczny klimat Buska-Zdroju

W leczeniu sanatoryjnym niezmiernie ważne są nie tylko wykonywane zabiegi z zakresu fizykoterapii, balneologii czy kinezyterapii. Szczególnego znaczenia nabiera sama zmiana miejsca pobytu, a dokładnie zmiana klimatu, który ma ogromny wpływ na stan psychiczny i fizyczny przez co pomaga organizmowi zapobiegać wielu chorobom i z nimi walczyć.
Ośrodek Lawendowy Zdrój idealnie wykorzystuje terapeutyczny klimat Buska Zdroju, zaliczającego się do klimatu nizinnego z wyraźnie zaznaczającymi się cechami klimatu kontynentalnego. Łagodny klimat z małymi wahaniami temperatur i nieznaczną ilością opadów w połączeniu z dużymi obszarami leśnymi i największym bogactwem Buska jakim jest woda siarczkowa dają szybkie efekty lecznicze, oraz gwarancję dobrego samopoczucia i udanej kuracji.
Nasz ośrodek oferuje kompleksowe turnusy sanatoryjne mające na celu zapobieganie występowaniu chorób lub ich nawrotów, zapobieganie rzutom lub postępowaniu choroby oraz pobudzenie procesów regeneracji, pomaganie pacjentom w powrocie do sprawności ruchowej, pracy i życia społecznego po wypadkach i długich unieruchomieniach.

 

Nieco więcej o terapii kąpielami siarkowymi

Znana i wykorzystywana od ponad 150 lat woda siarczkowa pełni wiele ważnych funkcji w egzystencji naszego organizmu, jest pierwiastkiem o wyjątkowych właściwościach, występuje we wszystkich tkankach ciała ludzkiego. Woda siarczkowa stosowana w hotelu Lawendowy Zdrój pochodzi z naturalnych źródeł szczycących się i wyróżniających największym stężeniem związków siarkowodoru, pozyskiwana ze złoża Las Winiarski doprowadzana najnowszymi metodami z wykorzystaniem nowatorskich rozwiązań technicznych, (przewody i armatura ze specjalistycznych tworzyw sztucznych oraz stali kwasoodpornej), zapewnia niezmienną jakość, stężenie i kolor wody siarkowej. Jest siarką II - wartościową w postaci siarkowodoru co gwarantuje największą przyswajalność.
Pierwiastek ten wykorzystywany w naszych zabiegach jest istotnym budulcem kolagenu i kreatyny. Zastosowany w kosmetyce regeneruje naskórek, opóźnia procesy starzenia się skóry, poprawia kondycje włosów i paznokci. Jego silne działanie przeciwzapalne, grzybo i bakteriobójcze doskonale leczy choroby dermatologiczne takie jak łuszczyca, trądzik czy egzemy. Jest podstawowym budulcem mazi stawowej przez co kąpiele siarkowe stosowane w rehabilitacji ułatwiają regenerację chrząstek stawowych, działają leczniczo w chorobach reumatycznych i zwyrodnieniowych, pomagają złagodzić bóle kostne, zwiększają zakres ruchomości. Prowadzi to do szybszego powrotu pełnej sprawności ruchowej.
Bardzo szerokie zastosowanie terapeutyczne związków siarkowodoru odgrywa istotną rolę w utrzymaniu dobrej kondycji całego ustroju. Tak jak cały ludzki organizm jest integralna jednością tak kąpiele siarkowe leczą jego całość a nie tylko część.

 

Zadbaj o ciało w SPA w Busku

Każdy pragnie mieć zdrowe, silne i zadbane ciało. Nie da się zahamować procesu starzenia , ale warto chociaż raz na jakiś czas rozpieszczać swoje ciało, korzystając z zabiegów pielęgnacyjnych. Poczuć się dobrze w swojej skórze bez względu na metrykę. Oferta zabiegów dla ciała Lawendowego SPA została tak skomponowana, aby odpowiadać potrzebom zarówno rodzaju skóry, jak i oczekiwaniom kuracjuszy. Wśród proponowanych zabiegów znajdą Państwo klasyczne i nowoczesne, niekonwencjonalne techniki pielęgnacyjne.Pielęgnacyjny zabieg na ciało lekarstwem na wszystko

Specjalnie opracowane receptury, doskonała jakość kosmetyków, profesjonalny dobór i wykonanie jest gwarancja niezapomnianych doznań, odprężenia i pozbycia się problemów naszej skóry. Zmiany dotykające skórę ciała spowodowane wiekiem, stylem życia i odżywiania, skłonnościami genetycznymi, przebytymi chorobami można łatwo i szybko usunąć bądź zniwelować technikami i doświadczeniem dzisiejszej dziedziny kosmetycznej. W ośrodku Lawendowy Zdrój priorytetem doboru wszystkich zabiegów jest holistyczne podejście do problemów i schorzeń naszych gości, dzięki temu mają Państwo gwarancję najlepszego doboru zabiegu koncentrującego się na każdej skórze indywidualnie. Oferowana szeroka gama produktów i zabiegów pozwala na zadowolenie każdego kto nas odwiedzi i odda się w ręce specjalistów.

Masaże relaksacyjne i lecznicze

Masaż to jeden z najprzyjemniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Poprawia krążenie, ujędrnia skórę, przyspiesza regenerację sił i odpręża. Skuteczność masażu leży dosłownie w rękach masażysty, od jego umiejętności zależy, czy zostanie osiągnięty zakładany rezultat. W Lawendowym Zdroju dysponujemy kadrą specjalistów z dużym doświadczeniem i wiedzą, którzy pomogą Państwu w zrelaksowaniu, wymodelowaniu sylwetki lub rozluźnieniu napiętych mięśni. Oferujemy zarówno masaże odprężające jak i o działaniu leczniczym.

 

 


Masaż relaksacyjny i aromaterapeutyczny

Masaż relaksacyjny to najlepszy sposób na zmęczenie fizyczne i psychiczne. Szybkie tempo życia, codzienne obowiązki i problemy, ciągłe stresy - wszystko to sprawia, że czujemy się przemęczeni i pozbawieni energii do życia. W takiej sytuacjach najlepszym lekarstwem jest dobrze wykonany masaż relaksacyjny z użyciem kosmetyków działających poprzez zapach odprężająco lub jeśli tylko zechcemy pobudzająco, leczy obolałe i napięte mięśnie, leczy problemy z zasypianiem a więc jest prawdziwą przyjemnością.

Zalety masażu ciała

Zgodnie ze standardową klasyfikacją masaż dzielimy na całościowy i częściowy. Ogólny jak wynika z nazewnictwa dotyczy całego ciała, a częściowy poszczególnych partii. W naszym SPA w Busku mają Państwo do wyboru obydwie opcje masażu. Wśród korzyści jakie daje poddanie się przyjemnemu zabiegowi masowania warto wymienić kilka wyjątkowo ważnych:
● poprawa elastyczności mięśni,
● poprawa samopoczucia i nastroju,
● wzmocnienie odporności,
● ujędrnienie i lepsze ukrwienie skóry,
● przyspieszenie krążenia krwi i limfy,
● poprawa funkcjonowania układu oddechowego.

Strefa fitness SPA Busko Zdrój - trzymaj formę

Dbałość o zdrowie to nie tylko prawidłowa dieta, niska waga czy regularne badania lekarskie, ale przede wszystkim ruch! Tylko te stawy i mięśnie, które pracują, naprawdę żyją, rozwijają się i są sprawne. Ogromną rolę w poprawie kondycji fizycznej odgrywa systematyczność. Regularna aktywność procentuje z czasem, gwarantując zachowanie sprawności i dobrego samopoczucia do późnego wieku. W Lawendowym Zdroju dostęp do pełnego kompleksu profesjonalnych urządzeń fitness umili pobyt wszystkim gościom jak i również pozwala na poprawę kondycji i wydolności.

 

 

 

Seans w magicznej strefie Wellness

Zalety sauny doceniono już setki lat temu. Niegdyś nazywano ją w Finlandii apteką dla ubogich. Fińskie powiedzenie ludowe głosi, że jeśli chorego nie wyleczy smoła, gorzałka lub sauna, nie ma już dla niego ratunku. Obecnie sauna zdobywa coraz więcej zwolenników na całym świecie, również w Polsce. Ciało człowieka wystawione na działanie wysokiej temperatury wydziela endorfiny, dzięki czemu, nawet po krótkim seansie czujemy przypływ dobrego nastroju i rozluźnienie. Sauna skutecznie pomaga w walce z bezsennością oraz wzmacnia ogólną odporność organizmu. Kąpiel w saunie powoduje intensywne pocenie, co wpływa pozytywnie na sylwetkę, nie bez powodu sauna często nazywana jest spalarnią kalorii. Już kilkuminutowy seans oczyszcza ciało z toksyn. Dysponujemy kilkoma rodzajami saun: sauna parowa, sucha, mokra, ruskie banie oraz studnie lodowe. Ponadto mogą Państwo skorzystać z właściwości prozdrowotnych groty solnej lub odprężyć się w jacuzzi.

 

 

 

Pokoje

 

Wszystkie pokoje są odrębnie zaprojektowane, a ich aranżacje to wyszukane style i emocjonalne klimaty. Zróżnicowane wyposażenie, umeblowanie, kolorystyka, materiały i elementy wystroju pozwalają naszym Gościom wybrać najbardziej im odpowiadające wnętrze i poczuć się w nim całkowicie indywidualnie.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Restauracja

 

Zapewniamy smaczne i urozmaicone posiłki - również z doborem odpowiednich diet.

 

 


W wolnym czasie

 

W Busku - Zdroju odbywa się wiele imprez artystycznych o charakterze otwartym i kameralnym. Kurort sam w sobie stanowi atrakcję architektoniczną. Tereny zielone, parki, skwery, liczne ścieżki spacerowe - umożliwiają aktywne spędzenie czasu. Znajdą tu dla siebie miejsce zwolennicy stylu sportowego i osoby preferujące umiarkowany wysiłek fizyczny.

W samym miasteczku jest wiele obiektów zabytkowych, nożna też odwiedzić pobliskie miejscowości z miejscami atrakcyjnymi turystycznie. Wszelkich informacji o tym co warto zobaczyć i które miejsca odwiedzić udzieli Państwu nasza recepcja.

 

Spacer po Parku Zdrojowym

Park Zdrojowy to jedno z najbardziej znanych miejsc w Busku-Zdroju. Został utworzony w XIX wieku i od tego czasu dokłada się wszelkich starań, aby utrzymać jego klasycystyczny styl. Park jest bardzo rozległy i umownie dzieli się na trzy części: ogród łazienkowski, Aleję Mickiewicza oraz Skwer na Placu Zwycięstwa.

Muszla Koncertowa

Jednym z najpiękniejszych obiektów całego Parku Zdrojowego jest tzw. Muszla Koncertowa. Pochodzi z XIX wieku i składa się głównie z drewnianych elementów. Jej konstrukcja oparta jest na bazie muszli – stąd nazwa. Wewnątrz znajdziemy wysoki podest, na którym odbywają się występy muzyczne, koncerty, imprezy folklorystyczne i inne wydarzenia. Swoje występy miało tu wiele gwiazd polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej. W 2013 roku Muszla Koncertowa została poddana rewitalizacji, zmierzającej do utrzymania i podkreślenia jej zabytkowego charakteru.

Skwer na Placu Zwycięstwa

Wart odwiedzenia, nawet podczas krótkiego spaceru, jest Skwer na Placu Zwycięstwa. Obiektem centralnym Skweru jest piękna fontanna. Wracając spacerkiem do Parku, zwróćmy uwagę na wielość pięknych gatunków drzew. Dominują tu klony, jesiony, graby czy kasztanowce. Łącznie jest tu ok. 4,5 tysiąca drzew. Amatorzy polskiej flory będą zachwyceni. A odpocznie tu każdy, ponieważ trudno wyobrazić sobie bardziej urokliwe miejsce do odbycia spaceru.

 

Informacje o firmie

Lawendowy Zdrój
Medical & SPA
ul. Korczyńska 25
Busko Zdrój - Zbludowice
e-mail: info@lawendowyzdroj.pl 
telefon: +48 530 138 148, +48 41 241 22 10

 

Powrót do strony Sanatoria ● Prezentacje

Powrót do strony Uzdrowisko Busko - Zdrój

Zastrzeżenie prawne: Zamieszczone na stronie informacje o charakterze medycznym nie mogą stanowić podstawy do samodiagnozy, leczenia, lub podejmowania innych działań związanych ze zdrowiem. Informacje te nie są również poradą medyczną. Przy podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia należy zawsze korzystać z porady lekarza.

 

© EFFECT

Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w portalu są prawnie chronione i stanowią własność intelektualną EFFECT. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody EFFECT są zabronione. Niektóre elementy zdjęciowe i tekstowe w portalu  są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.

 

Reklama w portalu