Portal Kurortów Polskich

 

 

Zakład Przyrodoleczniczy JERZY - Uzdrowisko Lądek-Zdrój


Uzdrowisko Lądek - Zdrój położone jest w południowo-wschodniej części Ziemi Kłodzkiej, u stóp malowniczych Gór Złotych wzdłuż rzeki Białej Lądeckiej. Miasteczko otoczone jest wielkimi kompleksami leśnymi, okolone łagodnymi wzgórzami i rozległymi łąkami. Położenie to chroni przed częstymi, silnymi wiatrami i gwałtownymi zmianami pogody, co korzystnie kształtuje warunki klimatyczne. Naturalne bogactwo leczniczych źródeł oraz ukształtowanie terenu czynią to miejsce wspaniałym celem ucieczki od cywilizacyjnych trudów.
Klimat Lądka - Zdroju określany jest jako klimat górski, silnie bodźcowy, zakwalifikowany tak ze względu na położenie geograficzne miasta oraz wysokość nad poziomem morza. Klimat ten ma działanie tonizujące na układ nerwowy a także umożliwia wyciszenie i relaks.

 

W Lądku - Zdroju leczymy:

● bóle kręgosłupa, nerwobóle, rehabilitujemy kręgosłup
● choroby ortopedyczne
● stany po urazach narządu ruchu, rehabilitacja kolana
● osteoporozę oraz dolegliwości związane ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa i stawów obwodowych
● reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, dyskopatie
● choroby tętnic, szczególnie niedokrwienie kończyn dolnych na tle miażdżycy lub zarostowego zapalenia tętnic, choroba Raynaud’a
● choroby przemiany materii (np. dna moczanowa, zespół metaboliczny, powikłania naczyniowe i neurologiczne, cukrzyca, otyłość)
● choroby endokrynologiczne (np. niepłodność męska, klimakterium u kobiet i mężczyzn)
● choroby skóry w tym łuszczycę
● choroby zawodowe (np. przewlekłe zatrucie tlenkiem ołowiu, rtęci, benzenu)
● choroby układu oddechowego, astmę oskrzelową, przewlekłą, obturacyjną chorobę płuc.

 

W Zakładzie Przyrodoleczniczym „Jerzy” odbywają się zabiegi z zastosowaniem wody radonowo – siarczkowo – fluorkowej: kąpiele, masaże wirowe, gimnastyka lecznicza w basenie, inhalacje w emanatorium, kuracja pitna.

W budynku, na wysokim parterze, zlokalizowano basen, codziennie napełniany wodą leczniczą, wyróżniającą się dużą zawartością dobroczynnego radonu. Odbywają się w nim kąpiele mineralne i gimnastyka rehabilitacyjna. Obok basenu działa inhalatorium (emanatorium) radonowe, w którym kuracjusze wdychają powietrze wzbogacone w radon.Ten największy lądecki kompleks zabiegowy składa się z dwóch części. Pierwszą stanowi „Stary Jerzy” – najstarszy zakład przyrodoleczniczy w Polsce i jeden ze starszych w Europie, wybudowany w 1498 roku na źródle wody radoczynnej przez jednego z właścicieli Lądka – Zdroju – Jerzego z Podiebradów. Na frontowej ścianie “Starego Jerzego” umieszczono datę “1498”, wewnątrz obiektu znajduje się najcenniejsze lądeckie źródło wody radonowo – siarczkowo – fluorkowej. Drugą część stanowi “Nowy Jerzy”, wybudowany w latach 1914 – 1916 – był to na ówczesne czasy bardzo nowoczesny zakład kąpielowy, który do tej pory spełnia swoje funkcje, a jego wygląd zewnętrzny jak i wnętrze nadal budzi podziw.


 

Basen z wodą radonową


W obiekcie znajduje się przeszło pięćdziesiąt kabin zabiegowych do kąpieli w wannach (część z nich to oryginalne, stuletnie wanny balneologiczne) oraz pijalnia zlokalizowana w holu głównym. Uzupełnieniem zabiegów balneologicznych są dostępne w zakładzie zabiegi fizykoterapeutyczne i masaże wibracyjne.


 

Emanatorium - wziewna kuracja radonowaFronton budynku, na którym znajduje się potężny, rzeźbiony herb Lądka – Zdroju oraz ściany obiektu ozdobione są wieloma rzeźbami i płaskorzeźbami postaci, zwierząt i symboli związanych z wodą. Wewnątrz warto obejrzeć wiszące przy schodach malowidło Eckerta i Pfluga (Kunstanstalt Leipzig) o imponujących wymiarach, a przedstawiające lądecki Zdrój z około 1920 roku. W historycznych wnętrzach budynku godne uwagi są także: witraże, liczne płaskorzeźby o symbolice “wodnej” oraz płaskorzeźby czterech pór roku (nad schodami).Dostępne na miejscu:
 • basen radonowy z gimnastyką
 • emanatorium (inhalatorium) radonowe
 • zabiegi kąpielowe (kąpiele mineralne w basenie, kąpiele radonowo – siarczkowe, kąpiele wirowe kończyn, półkąpiele wirowe)
 • masaże wibracyjne (aquavibron)
 • fizykoterapia
 • ogólnodostępna kuracja pitna – źródło „Jerzy” (woda słabozmineralizowana, swoista 0,02% fluorkowa, radonowa, termalna)
Dostępne w pobliżu:
 • Zakład Przyrodoleczniczy, Pijalnia Uzdrowiskowa, Punkt Obsługi Kuracjusza w „Zdroju Wojciech” (basen termalny, hydroterapia, zakład borowinowy, przychodnia uzdrowiskowa, sprzedaż pobytów, zabiegów, pamiątek i kosmetyków) – 400m
 • Zakład Przyrodoleczniczy „Adam” (basen termalny, hydroterapia, balneoterapia, kompleksowa fizykoterapia i kinezyterapia, sauna fińska) – 500m
 • Dolnośląskie Centrum Diagnostyki i Terapii Osteoporozy w Lądku – Zdroju w „Adamie” (pracownia densytometrii, poradnia leczenia osteoporozy, poradnia rehabilitacyjna, Punkt Obsługi Kuracjusza, infokiosk) – 500m
 • Szpital Uzdrowiskowy „Jubilat” (kriokomora, sala gimnastyczna z siłownią, inhalacje indywidualne, hydroterapia i fizykoterapia) – 700m
 • Szpital Uzdrowiskowy „Stanisław” (sale gimnastyczne, hydroterapia, fizykoterapia, masaże, sala terapii zajęciowej, pracownia psychologiczna i logopedyczna) – 450m
 • Park im. Moniuszki z kaplicą Św. Jerzego – za Zakładem Przyrodoleczniczym „Jerzy”


Szanowni Państwo!

Zapraszamy do Uzdrowiska Lądek - Zdrój. Wykorzystajcie nasz potencjał dla swojego zdrowia.

Skontaktujcie się z nami - odpowiemy na pytania, doradzimy w doborze kuracji.


Dane teleadresowe:

 

57-540 Lądek–Zdrój, ul. Ostrowicza 1
74 814 63 24 - dyżurka
74 811 54 74 - recepcja i rezerwacja zabiegów

 

Rezerwacja pobytów pełnopłatnych:

 

Rezerwacja Lądek-Zdrój
ul. Wolności 4
57-540 Lądek-Zdrój
tel. 74 81 46 437, 74 81 46 666
fax 74 81 46 465
e-mail: 
rezerwacja@uzdrowisko-ladek.pl

 

http://www.uzdrowisko-ladek.pl/

 

Strona internetowa w portalu - Uzdrowisko Lądek - Zdrój

Strona internetowa w portalu - Katalog Sanatorią Lądek - Zdrój

Strona internetowa w portalu - Prezentacje

 

 Zastrzeżenie prawne: Zamieszczone na stronie informacje o charakterze medycznym nie mogą stanowić podstawy do samodiagnozy, leczenia, lub podejmowania innych działań związanych ze zdrowiem.

Informacje te nie są również poradą medyczną.

Przy podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia należy zawsze korzystać z porady lekarza.

© EFFECT

Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w portalu są prawnie chronione

i stanowią własność intelektualną EFFECT. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody EFFECT są zabronione.

Niektóre elementy zdjęciowe i tekstowe w portalu  są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.

Reklama w portalu

Tagi: uzdrowisko lądek, lądek zabiegi, sanatorium lądek, basen zdrój wojciech, kuracja radonowa, lądek długopole