Portal Kurortów Polskich

Klinika Uzdrowiskowa "Pod Tężniami" w CiechocinkuWitamy Państwa w Ciechocinku, największym i najbardziej znanym uzdrowisku nizinnym w Polsce, które swoją sławę i "cudotwórcze" działanie zawdzięcza występującym tu wodom słonym i solankom chlorkowo - sodowym, bromkowym, jodowym, żelazistym i borowym oraz tężniom solankowym. Od tych właśnie tężni pochodzi nazwa Kliniki Uzdrowiskowej "Pod Tężniami", jedynego w swoim rodzaju miejsca, w którym bliskość tężni solankowych oraz piękny park zapewniają atmosferę doskonale sprzyjającą rehabilitacji, regeneracji oraz wypoczynkowi.
Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką ofertę specjalistycznych zabiegów leczniczych, rehabilitacyjnych, dermatologicznych, a także wiele atrakcji w zespole Wellness & SPA, w tym basen wewnętrzny i całoroczny zewnętrzny, zespół saun oraz grotę solną z mini tężnią.

 

Dbając o komfort naszych klientów, do dyspozycji oddajemy funkcjonalnie wyposażone pokoje. W Centrum Dermatologii Estetycznej oferujemy ekskluzywne zabiegi całego ciała. Zapraszamy również do restauracji, w której posiłki (w tym różnorodne diety) serwujemy w formie bufetu szwedzkiego.

W naszej Klinice możecie Państwo w miłej atmosferze spędzić czas na spacerach po pięknym parku lub korzystając z rozlicznych atrakcji dostarczanych przez zespół Wellness & SPA.
 

Klinika Uzdrowiskowa "Pod Tężniami"


Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług naszego ośrodka. Mamy nadzieję, ze zechcecie Państwo poznać i docenić pracę naszych wybitnych specjalistów oraz skorzystać z licznych zabiegów leczniczych, rehabilitacyjnych i odnowy biologicznej. W ciągu ponad 35 lat działalności zyskaliśmy opinię kliniki, która poziomem swych usług oraz bogactwem oferty leczniczo - wypoczynkowej potrafi zadowolić najbardziej wymagających Gości.

 

Wskazania do leczenia balneologicznego i rehabilitacji

 

1. Choroby reumatologiczne i urazowo-ortopedyczne; 

- reumatoidalne zapalenia stawów (RZS, ŁZS)

- ZZSK,

- choroba zwyrodnieniowa stawów i kręgosłupa,

- dyskopatia,

- osteoporoza,

- dna moczanowa,

- stany pourazowe i po zabiegach ortopedycznych stawów i kości,

- skrzywienie kręgosłupa.

2. Choroby układu krążenia;

- stabilna choroba niedokrwienna serca,

- stany po zawale serca,

- zastawek i naczyń, stany po operacji zastawki i naczyń,

- nadciśnienie tętnicze.

3. Choroby układu oddechowego;

- przewlekłe nieżyty górnych dróg oddechowych,

- przewlekły nieżyt oskrzeli,

- przewlekła obturacyjna choroba płuc,

- stany po zapaleniach dróg oddechowych.

4. Choroby układu nerwowego;

- zespół rwy kulszowej i splotu ramiennego

- nerwobóle i przewlekłe zapalenia splotów nerwowych

- stany po udarach mózgu,

- stany po operacjach neurochirurgicznych,

- stwardnienie rozsiane,

- choroba Parkinsona,

- migreny,

- nerwice narządowe.

5. Choroby układu wydzielania wewnętrznego i przemiany materii;

- cukrzyca wyrównana I i II typu,

- otyłość prosta i skojarzona z chorobami układu krążenia, ze zmianami w układzie ruchu i zaburzeniami gospodarki - lipidowej,

- niedoczynność tarczycy i wole obojętne.

6. Choroby skóry;

- łuszczyca

- bielactwo

- choroby z zaburzeniami rogowacenia naskórka

- choroby naczyniowe skóry

7. Choroby inne;

- rehabilitacja po mastektomii.SPA & Wellness

 

W naszym kompleksie oferujemy Państwu liczne atrakcje, wśród których można skorzystać z basenów, jako jedynych w Polsce wykonanych w całości z austenitycznej stali nierdzewnej. Posiadamy basen wewnętrzny z wieloma atrakcjami, brodzikiem dla dzieci, a także całoroczny basen zewnętrzny z plażą do wypoczynku. Polecamy Państwu także relaks w zespole saun, w którym znajduje się: sauna sucha, kabina na podczerwień, łaźnia parowa oraz łaźnia ziołowa. Po kąpieli parowej możecie Państwo ochłodzić się w balii z zimną wodą lub pod prysznicem wrażeń, brodzik Kneippa, słoneczna łąka ze stanowiskiem do opalania.
Zapraszamy również do jedynej w Polsce Kryształowej Komnaty Solnej z tężnią solankową, której klimat, odpowiednie oświetlenie i relaksująca muzyka kojąco wpłyną na samopoczucie i wprowadzą w stan odprężenia.
Z pewnością wszystkie nasze propozycje pomogą Państwu zregenerować siły i powrócić do harmonii pomiędzy ciałem, duchem i umysłem.
Zapraszamy Państwa także na gamę zabiegów odnowy biologicznej. Kadra najwyższej jakości specjalistów z dziedziny odnowy biologicznej, fizjoterapii sprawi że poczują się Państwo u Nas wyjątkowo.


 

Kompleks basenowy


Zabiegi

Oferujemy kompletny wachlarz zabiegów leczniczych i profilaktycznych obejmujący wszystkie grupy zabiegowe. 

Nieco więcej informacji o niektórych grupach zabiegowych

 

Kinezyterapia - czyli gimnastyka lecznicza

Kinezyterapia to leczenie z wykorzystaniem różnych form ruchu.
Główym celem tej terapii jest:
● przywrócenie bezbolesnych ruchów kręgosłupa i kończyn,
● poprawa wydolności organizmu i wytrzymałości mięśni
● kontrolowany spadek wagi ciała
● kształtowanie prawidłowych nawyków ruchowych

Kinezyterapia stosowana jest w profilaktyce, rekreacji i rehabilitacji.
Leczniczo stosujemy odpowiednio dobrane ćwiczenia w:
● zespołach bólowych kręgosłupa i stawów
● ograniczeniu ruchomości kręgosłupa i stawów
● dyskopatiach i zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa i stawów
● zanikach mięśniowych
● niedowładach kończyn na tle zmian zwyrodnieniowych, pourazowych lub neurologicznych
● wadach postawy
● otyłości
● przewlekłych schorzeniach kardiologicznych i układu oddechowegoBalneoterapia

 

Jest to metoda lecznicza, wykorzystująca naturalne czynniki: wody mineralne, borowiny i gazy w formie różnych zabiegów. W wyniku stosowania zabiegów balneologicznych uzyskuje się zwiększenie obronności ustroju, poprawę wydolności fizycznej, poprawę działania wielu narządów, przyspieszenie procesów regeneracji i zdrowienia po przebytych ciężkich chorobach.Hydroterapia

Wykorzystanie wody do celów leczniczych nazywa się hydroterapią.
Wodę stosuje się w różnych postaciach, o różnej temperaturze i pod różnym ciśnieniem zarówno do zabiegów leczniczych jak i profilaktycznych (SPA). W zabiegach wodnych działa na chorego czynnik termiczny, hydrostatyczny oraz mechaniczny.
Zabiegi te powodują rozluźnienie mięśni, przekrwienie tkanek, zwiększenie odpływu chłonki i dopływ krwi żylnej do serca.

Stosowane głównie:
● w początkowych stadiach nadciśnienia tętniczego,
● nadpobudliwości nerwowej,
● migrenie,
● bezsenności,
● zaburzeniach krążenia obwodowego,
● wspomagająco w chorobach ze wzmożonym napięciem mięśniowym.Fizykoterapia

To zespół metod wykorzystujących różne formy energii w otoczeniu człowieka. Nauka o energiach naturalnych i sztucznych mających zastosowanie w lecznictwie, gdzie wykorzystujemy energię elektryczną, pole magnetyczne, fale akustyczne i światło:

- elektroterapia - w lecznictwie stosujemy prąd stały i prądy impulsowe małej i średniej częstotliwości

- magnetoterapia - pole magnetyczne przenika przez całe ciało, docierając do każdej komórki

- fototerapia czyli actynoterapia (światłolecznictwo)

- leczenie ultradźwiękami (ultrasonoterapia)Krioterapia

 

Każdy człowiek ma na swoim ciele około 30 tysięcy punktów wrażliwych na ciepło i aż 250 tys. reagujących na zimno. Czas przystosowania się do niskiej temperatury jest trzy razy krótszy niż do wysokiej. Czynniki te już na wstępie warunkują większą skuteczność leczenia zimnem niż ciepłem.
Pokoje

 

Klinika oferuje noclegi w 267 funkcjonalnie wyposażonych pokojach i apartamentach, znajdujących się w  części A,B,C,D  i  E . Wszystkie pokoje posiadają łazienki z prysznicem. W każdym z nich znajduje się: TV-SAT, radio, telefon, internetowe łącze przewodowe lub bezprzewodowe, w większości lodówka.

W części A do dyspozycji gości są pokoje 1 i 2 - osobowe typu Standard, 2 - osobowe typu Ludwik i 2 - osobowe typu Lux.
W części B do dyspozycji gości są pokoje 2-osobowe typu Lux.
W części C znajdują się pokoje 1 - osobowe typu Ludwik. Wszystkie pokoje w części C wyposażone są w nowoczesne klimatyzatory - opłata za korzystanie z klimatyzacji w pokojach 1 osobowych typu Ludwik wynosi 7 zł za dobę.

W części D w nowoczesnym Kompleksie Balneologicznym znajdują się pokoje 1, 2 i 3 - osobowe. Wszystkie pokoje w części D wyposażone są w nowoczesne klimatyzatory - opłata za korzystanie z klimatyzacji w pokojach w części D wynosi 7 zł za dobę.

Część E to dwupoziomowy, wolno stojący budynek z pokojami 1 i 2 - osobowymi oraz STUDIO.
W tej części istnieje możliwość zakwaterowania ze zwierzętami.


 

Rozlokowanie pokoi w obiektach KlinikiZakwaterowanie

 

Przy planowaniu rezerwacji sprawdźcie Państwo, w której części Kliniki rozmieszczone są pokoje, którymi jesteście zainteresowani.Gastronomia

 

Zapraszamy do klimatyzowanych, eleganckich i przestronnych sal restauracyjnych: ogólnej oraz dietetycznej. Słyniemy z różnorodności oraz bogactwa dań serwowanych w formie bufetu szwedzkiego.
Nasza restauracja to przede wszystkim znakomita kuchnia, cechuję ją obfitość i troska w doborze potraw. W menu dominują potrawy polskie, przygotowywane według tradycyjnych receptur.
Na naszym stole znajdziecie Państwo szeroki asortyment wędlin, ryb oraz produktów nabiałowych. Wyśmienite ciasta i desery przygotowywane w  cukierni w oparciu o domowe receptury, są doskonałym dodatkiem do serwowanej kawy i herbaty.
Istnieje możliwość skorzystania z różnorodnych diet, które w zależności od stanu zdrowia zlecane są przez lekarza. Restauracja dietetyczna serwuje posiłki w formie bufetu szwedzkiego.
Fachowa kadra dietetyków zatroszczy się o Państwa i pomoże skomponować menu przy diecie: niskokalorycznej, lekkostrawnej, wegetariańskiej, cukrzycowej, niskocholesterolowej oraz przy dolegliwościach żołądkowych i wątrobowych.

Naszych Gości zapraszamy również do klimatycznej kawiarni "Wiktoria".W Klinice "Pod Tężniami mieści się Centrum Ortopedycznej Terapii Manualnej im. prof. F. Kaltenborna

Zachęcamy Państwa do korzystania z zabiegów terapii manualnej w naszym Centrum Ortopedycznej Terapii Manualnej im. Prof. F. Kaltenborna. Pracuje tu zespół terapeutów, którzy wyróżniają się bardzo dobrymi technikami badania i leczenia manualnego (ręcznego) oraz dążeniem do jak najszybszej poprawy stanu zdrowia swoich pacjentów. Podczas wspólnych szkoleń staramy się nieustannie doskonalić swoje umiejętności aby w skuteczny sposób likwidować u Państwa ból z chorego kręgosłupa, z przykurczonych nadmiernie mięśni oraz ze zwyrodniałych stawów ramion lub nóg.Centrum Rehabilitacji Kardiologicznej

Wiele osób nie jest świadomych zagrożeń dla zdrowia i życia do jakich prowadzi niehigieniczny tryb życia. Na turnusach kardiologicznych w Klinice Uzdrowiskowej „Pod Tężniami” w Ciechocinku dowiedzą się Państwo jaka jest wydolność Waszego serca, jaki wysiłek może podjąć, co może ochronić je przed chorobą, jak można je wzmocnić po zawale, po niedokrwieniu, jak przywrócić zdrowie po zabiegach na sercu.
Celem turnusów jest diagnostyka i rehabilitacja:
● osób potencjalnie zagrożonych chorobami układu krążenia,
● prowadzących siedzący tryb życia,
● pracujących w przewlekłym stresie,
● osób z nadwagą i otyłością,
● z chorobą nadciśnieniową,
● palących nałogowo papierosy,
● z zaburzeniami lipidowymi - wysoki poziom cholesterolu,
● z cukrzycą leczoną dietą lub lekami doustnymi,
● osób po interwencjach na tętnicach wieńcowych ( plastyka, stenty, baypassy) oraz zmiana nawyków żywieniowych, stylu życia, usprawnienie organizmu poprzez trening relaksacyjny i ćwiczenia fizyczne.

W trakcie turnusu kardiologicznego proponujemy trening fizyczny na specjalistycznym sprzęcie, zajęcia z psychologiem, odpowiednio dobraną dietę.


Gabinet Porad Dietetycznych w Klinice Uzdrowiskowej "Pod Tężniami" realizuje:

● pomiar składu ciała wykonany za pomocą specjalistycznej aparatury, pozwalający określić w Twoim organizmie zawartość tkanki tłuszczowej, beztłuszczowej, masy mięśniowej, ilość wody oraz stosunek Na/K, a także poznać podstawową przemianę materii;
● omówienie wyników badania z interpretacją wskaźników;
● określenie parametrów antropometrycznych;
● prezentację wyników oraz ocenę aktualnego sposobu żywienia;
● ustalenie zaleceń zapobiegawczych.

Spotkanie z dietetykiem poświęcone jest analizie faktycznego stanu odżywiania się oraz rozmowy na temat wstępne rozwiązanie problemów lub innych według Państwa oczekiwań. Dopiero na podstawie zebranych informacji i wyników badań, można ustalić najodpowiedniejszą linię postępowania. Dzięki tej wizycie, bez konieczności ciągłego stosowania się sztywnych diet odchudzających, sam dowiesz się, co jest korzystne dla Twojej sylwetki oraz zdrowia.

Coraz większa świadomość zagrożeń oraz wiedza są podstawą do rozpoczęcia zmiany zachowań żywieniowych oraz dotychczasowego stylu życia na prawidłowy. Konsultacja ułatwia stopniowe wprowadzanie prawidłowych nawyków oraz wyeliminowanie błędów żywieniowych, dzięki czemu łatwiej jest rozpocząć stosowanie diety.


Nasze pakiety i oferty

 

Przedstawiamy część naszych pakietów i ofert specjalistycznych.


 Zapraszamy na leczenie, rehabilitację i wypoczynek

 

Dane teleadresowe:

 

KLINIKA UZDROWISKOWA „POD TĘŻNIAMI” im. JANA PAWŁA II – SPÓŁDZIELNIA USŁUG MEDYCZNYCH

ul. Warzelniana 7,
87-720 Ciechocinek

 

Dział Sprzedaży i Marketingu
Telefon +48 54 416 70 72
Telefon +48 54 416 70 73

 

E-mail:    rezerwacja@podtezniami.pl
E-mail:   
marketing@podtezniami.pl

 

Powrót do strony Sanatoria Prezentacje

Powrót do strony Uzdrowisko Ciechocinek

 

Zastrzeżenie prawne: Zamieszczone na stronie informacje o charakterze medycznym nie mogą stanowić podstawy do samodiagnozy, leczenia, lub podejmowania innych działań związanych ze zdrowiem.

Informacje te nie są również poradą medyczną.

Przy podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia należy zawsze korzystać z porady lekarza.

© EFFECT

Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w portalu są prawnie chronione

i stanowią własność intelektualną EFFECT. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody EFFECT są zabronione.

Niektóre elementy zdjęciowe i tekstowe w portalu  są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.

Reklama w portalu

Tagi: klinika pod tężniami, pod tężniami ciechocinek, sanatorium ciechocinek, klinika w ciechocinku, medical spa ciechocinek