Portal Kurortów Polskich

 

 

 

DOM ZDROJOWY - Uzdrowisko Długopole-Zdrój


Uzdrowisko Długopole - Zdrój położone w Górach Bystrzyckich, jest znakomitą bazą wypadową do wielu ciekawych miejscowości i atrakcji turystycznych. Usytuowanie Uzdrowiska w prawdziwie malowniczej, dobrze osłoniętej i nasłonecznionej dolinie o zalesionych zboczach sprawia, że klimat jest tu łagodny i mało bodźcowy, zmienność ciśnienia cząstkowego tlenu i duża ilość słonecznych dni korzystnie wpływają na czynność układu krążenia. Ponadto czystość powietrza górskiego oraz zmniejszona zawartość alergenów, korzystnie oddziaływają w chorobach układu oddechowego.

Długopole - Zdrój cechuje klimat śródgórski, umiarkowanie bodźcowy, typowy dla górskich dolin Sudetów. W uzdrowisku występują duże kontrasty dobowe, miesięczne i roczne temperatury i wilgotności względnej powietrza.

 

W Długopolu - Zdroju leczymy:

● choroby układu krążenia - wskazaniem do leczenia w Długopolu są zaburzenia krążenia obwodowego, miażdżyca tętnic, żylaki kończyn, stany po przebytym zakrzepowym zapaleniu żył, choroby naczyń włosowatych, nadciśnienie tętnicze, przewlekła choroba niedokrwienna serca. Skuteczność prowadzonej terapii zapewniają odpowiednie warunki klimatyczne, wykorzystanie kąpieli i zabiegów mineralnych oraz stosowanie unikalnych, niezwykle rzadko stosowanych w Europie naturalnych suchych kąpieli CO2.
● choroby przemiany materii - odpowiednia baza zabiegowa i wysokospecjalistyczny profil medyczny pozwala skutecznie leczyć pacjentów z cukrzycą, otyłością, hiperlipidemią oraz dną moczanową. Do terapii wykorzystywane są surowce naturalne: kąpiele mineralne, kąpiele suche CO2, borowina. Zapewniamy opracowaną przez naszych dietetyków specjalistyczną dietę cukrzycową, składającą się z sześciu posiłków dziennie.
● choroby narządu ruchu - bogata gama zabiegów z zakresu fizykoterapii i ćwiczeń leczniczych umożliwia skuteczną rehabilitację schorzeń reumatycznych, chorób zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa (np. rehabilitacja kolana i rehabilitacja kręgosłupa), stanów po urazach i zabiegach operacyjnych, wad postawy i skrzywień bocznych kręgosłupa. Największą atrakcją uzdrowiska – jak podkreśla wielu stałych kuracjuszy – jest cisza i niezakłócona niczym harmonia świata przyrody i cywilizacji.

 

Położony w centrum uzdrowiska, na terenie historycznego parku zdrojowego, Dom Zdrojowy to dawna hala spacerowa – pierwszy drewniany obiekt wybudowany został tu w stylu neogotyckim w 1840 roku z inicjatywy doktora Juliusa Hancke. Przebudowany w 1915 roku służył także jako pijalnia i cukiernia. Po II wojnie światowej front obecnego Domu Zdrojowego został całkowicie zabudowany oknami, a budynek wielokrotnie zmieniał swoje przeznaczenie: mieściły się tu m.in. klub kuracjusza, pijalnia, kawiarnia i biblioteka. Obecnie w obiekcie, zmodernizowanym w 2009 roku, funkcjonuje Pijalnia Uzdrowiskowa, kompleksowe Centrum Obsługi Kuracjusza oraz kawiarnia „Zdrojowa”.Niezwykle klimatyczna i oryginalna Pijalnia Uzdrowiskowa jest usytuowana w prawym skrzydle obiektu, można tu w wyjątkowej atmosferze delektować się smakiem długopolskich wód. Dostępne w pijalni wody mineralne to źródła: „Renata”, „Kazimierz” i „Emilia” – mineralne, swoiste, szczawy wodorowęglanowe z istotną klinicznie zawartością żelaza, potasu, magnezu, sodu i wapnia. Wyróżniają się wyjątkowo przyjemnym smakiem, orzeźwiają i pobudzają trawienie.

W Długopolu - Zdroju kuracja pitna (krenoterapia) jest ogólnie dostępna, dla wszystkich pacjentów jest bezpłatna i nie jest wliczana do limitu zabiegów.Kuracja pitna

Lecznicza woda mineralna stosowana w Długopolu - Zdroju do kuracji pitnej pochodzi ze wspólnego ujęcia trzech długopolskich źródeł: „Renaty”, „Emilii” i „Kazimierza”, o wydajności 20 l/min.

Są to wysoko zmineralizowane szczawy wodorowęglanowo - wapniowo - magnezowo - sodowe, krzemowe i żelaziste z dużą zawartością dwutlenku węgla (ok. 2500 mg/l). Podstawowe składniki mineralne długopolskich wód to: Fe – 15,79 mg/l, Mg – 51,5 mg/l, Ca – 138,2 mg/l, Na – 71,3 mg/l, K – 13,2 mg/l. Wody wyróżniają się przyjemnym smakiem, działają lekko drażniąco i odświeżająco na błony śluzowe, zwiększają wydzielanie żółci, działają przeciwzapalnie na drogi żółciowe, poprawiają niektóre wskaźniki czynności wątroby. Pobudzają perystaltykę jelit, przeciwdziałają zaparciom, usuwają bakterie i toksyny, oczyszczają błonę śluzową jelit. Jako wody wybitnie hipotoniczne działają silnie moczopędnie i wspomagają pracę układu moczowego (w dawce 750 ml – 1500 ml/dobę). Niwelują niedobory żelaza, zwiększają poziom hemoglobiny i erytrocytów, wzmacniają odporność organizmu, wzmagają przemianę materii, obniżają poziom kwasu moczowego, cholesterolu i glukozy. Ze względu na podwyższoną ilość wapnia i magnezu przeciwdziałają miażdżycy.

Podstawowa kuracja pitna polega na wypijaniu 250 ml wody trzykrotnie w ciągu dnia, 30 min przed posiłkiem. Wodę należy pić przez rurkę, małymi łykami, wolno, najlepiej podczas spaceru. Kuracja pitna wodami mineralnymi w Długopolu-Zdroju jest bezpłatna i ogólnie dostępna – ujęcia wody zlokalizowane są w Pijalni Uzdrowiskowej, w Zakładzie Przyrodoleczniczym „Karol” oraz na tarasie przed Domem Zdrojowym.


Dostępne na miejscu:

 • Punkt Obsługi Kuracjusza (sprzedaż pobytów, zabiegów, pamiątek, kosmetyków)
 • Pijalnia Uzdrowiskowa z ogólnodostępną kuracją pitną
 • kawiarnia „Zdrojowa
Dostępne w pobliżu:
 • źródło wody mineralnej „Renata” na tarasie przed Domem Zdrojowym – 15m
 • Zakład Przyrodoleczniczy „Karol” (hydroterapia, balneoterapia, fizykoterapia, kinezyterapia, masaże, zabiegi relaksacyjne – około 40 rodzajów zabiegów) – 40m
 • Sanatorium „Willa Dąbrówka” – 40m
 • Sanatorium „Ondraszek” – 150m
 • Szpital uzdrowiskowy „Mieszko” – 200m
 • Hostel „Fortuna” (gabinet suchych kąpieli CO2) – 20m
 • parking niestrzeżony – 40m
 • apteka – 50m
 • agencja pocztowa – 250m
 • biblioteka – 60m
 • przystanek autobusowy – 50m, stacja kolejowa – 1000m


Szanowni Państwo!

Zapraszamy do Uzdrowiska Długopole - Zdrój. Wykorzystajcie nasz potencjał dla swojego zdrowia.

Skontaktujcie się z nami - odpowiemy na pytania, doradzimy w doborze kuracji.


Dane teleadresowe:

 

57-520 Długopole-Zdrój, ul. Wolna 2
74 813 90 51, 74 813 90 45 - informacja i rezerwacja

 

Rezerwacja pobytów pełnopłatnych:


ul. Wolna 2
57-520 Długopole-Zdrój

tel. +48 74 813 90 51

tel. +48 74 813 90 45
fax. +48 74 813 90 51
dlugopole@uzdrowisko-ladek.pl

 

www.uzdrowisko-ladek.pl/dlugopole-zdroj/

 

Strona internetowa w portalu - Uzdrowisko Długopole - Zdrój

Strona internetowa w portalu - Katalog Sanatoria Długopole - Zdrój

Strona internetowa w portalu - Prezentacje

 

 Zastrzeżenie prawne: Zamieszczone na stronie informacje o charakterze medycznym nie mogą stanowić podstawy do samodiagnozy, leczenia, lub podejmowania innych działań związanych ze zdrowiem.

Informacje te nie są również poradą medyczną.

Przy podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia należy zawsze korzystać z porady lekarza.

© EFFECT

Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w portalu są prawnie chronione

i stanowią własność intelektualną EFFECT. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody EFFECT są zabronione.

Niektóre elementy zdjęciowe i tekstowe w portalu  są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.

Reklama w portalu

Tagi: uzdrowisko długopole, lecznicze wody mineralne, sanatorium długopole zdrój, pijalnia wód, kuracje uzdrowiskowe, kuracja pitna