Portal Kurortów Polskich

 

 

Sanatorium WILLA DĄBRÓWKA - Uzdrowisko Długopole-Zdrój


Uzdrowisko Długopole - Zdrój położone w Górach Bystrzyckich, jest znakomitą bazą wypadową do wielu ciekawych miejscowości i atrakcji turystycznych. Usytuowanie Uzdrowiska w prawdziwie malowniczej, dobrze osłoniętej i nasłonecznionej dolinie o zalesionych zboczach sprawia, że klimat jest tu łagodny i mało bodźcowy, zmienność ciśnienia cząstkowego tlenu i duża ilość słonecznych dni korzystnie wpływają na czynność układu krążenia. Ponadto czystość powietrza górskiego oraz zmniejszona zawartość alergenów, korzystnie oddziaływają w chorobach układu oddechowego.

Długopole - Zdrój cechuje klimat śródgórski, umiarkowanie bodźcowy, typowy dla górskich dolin Sudetów. W uzdrowisku występują duże kontrasty dobowe, miesięczne i roczne temperatury i wilgotności względnej powietrza.

 

W Długopolu - Zdroju leczymy:

● choroby układu krążenia - wskazaniem do leczenia w Długopolu są zaburzenia krążenia obwodowego, miażdżyca tętnic, żylaki kończyn, stany po przebytym zakrzepowym zapaleniu żył, choroby naczyń włosowatych, nadciśnienie tętnicze, przewlekła choroba niedokrwienna serca. Skuteczność prowadzonej terapii zapewniają odpowiednie warunki klimatyczne, wykorzystanie kąpieli i zabiegów mineralnych oraz stosowanie unikalnych, niezwykle rzadko stosowanych w Europie naturalnych suchych kąpieli CO2.
● choroby przemiany materii - odpowiednia baza zabiegowa i wysokospecjalistyczny profil medyczny pozwala skutecznie leczyć pacjentów z cukrzycą, otyłością, hiperlipidemią oraz dną moczanową. Do terapii wykorzystywane są surowce naturalne: kąpiele mineralne, kąpiele suche CO2, borowina. Zapewniamy opracowaną przez naszych dietetyków specjalistyczną dietę cukrzycową, składającą się z sześciu posiłków dziennie.
● choroby narządu ruchu - bogata gama zabiegów z zakresu fizykoterapii i ćwiczeń leczniczych umożliwia skuteczną rehabilitację schorzeń reumatycznych, chorób zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa (np. rehabilitacja kolana i rehabilitacja kręgosłupa), stanów po urazach i zabiegach operacyjnych, wad postawy i skrzywień bocznych kręgosłupa. Największą atrakcją uzdrowiska – jak podkreśla wielu stałych kuracjuszy – jest cisza i niezakłócona niczym harmonia świata przyrody i cywilizacji.

 

Sanatorium "Willa Dąbrówka" to atrakcyjny obiekt położony w centrum uzdrowiska, na obrzeżu Parku Zdrojowego, wybudowany – jako jeden z pierwszych w Długopolu – Zdroju budynków uzdrowiskowych – w 1834 roku, na miejscu starszego, drewnianego obiektu z 1819 roku.

Do końca XIX wieku pełnił funkcję Domu Zdrojowego z częścią hotelową, zabiegową oraz salą taneczną oraz winiarnią. Przebudowywany kolejno w 1906 i 1970 roku, w 2012 roku przebył kompleksową modernizację.Aktualnie "Willa Dąbrówka" przygotowana jest na przyjęcie 49 osób w eleganckich pokojach z łazienkami: jedno-, dwu- i trzyosobowych. Pokoje wyposażone są w telewizory, czajniki oraz łącza internetowe. Część pokoi przystosowana jest do pobytu osób niepełnosprawnych.Na miejscu funkcjonuje stylowa jadalnia i kawiarenka "Uzdrowiskowa".W "Willi Dąbrówka" - w uzupełnieniu oferty zabiegowej świadczonej przez Zakład Przyrodoleczniczy "Karol" - można korzystać z gabinetów nowoczesnej fizykoterapii. Stosowane są tu innowacyjne technologie terapeutyczne: Deep Oscyllation, Bodyflow, Magcell.Dostępne na miejscu:

 • opieka lekarska i pielęgniarska
 • recepcja Hostelu „Fortuna” (w dyżurce pielęgniarskiej)
 • jadalnia
 • winda
 • taras widokowo – wypoczynkowy
 • zabiegi rehabilitacyjne (oscylacja głęboka DEEP OSCILLATION, elektrostymulacja BODYFLOW, pole magnetyczne MAGCELL)
 • kawiarenka „Uzdrowiskowa”
 • przechowalnia rowerów i nart
Dostępne w pobliżu:
 • Pijalnia Uzdrowiskowa, Centrum Obsługi Kuracjusza – 50m
 • Park Uzdrowiskowy – 30m
 • Zakład Przyrodoleczniczy „Karol” (hydroterapia, balneoterapia, fizykoterapia, kinezyterapia, masaże, zabiegi relaksacyjne – około 40 rodzajów zabiegów) – 150m
 • Hostel „Fortuna” (gabinet suchych kąpieli CO2) – 30m
 • Sanatorium „Ondraszek” (gimnastyka indywidualna, krioterapia miejscowa, fotel masujący) – 200m
 • Szpital uzdrowiskowy „Mieszko” (hydroterapia, fizykoterapia, kinezyterapia, masaże, zabiegi relaksacyjne) – 200m
 • gimnastyka w basenie, basen, sauny (SPA Medical „Dwór Elizy”) – 330 m
 • porady dietetyczne (Szpital uzdrowiskowy „Mieszko”) – 200m
 • parking niestrzeżony płatny – 150m
 • apteka – 150m
 • agencja pocztowa – 250m
 • biblioteka – 150m
 • kaplica uzdrowiskowa (w lewym skrzydle szpitala „Mieszko”) – 200m
 • sklepy spożywcze – 30m i wielobranżowe – 150m
 • restauracje i kawiarnie – 30 do 350m
 • wypożyczalnia rowerów – zamówienie przez telefon
 • bankomat (Sanatorium „Ondraszek”) – 200m
 • przystanek autobusowy – 100m, stacja kolejowa – 1000m (w dni planowych przyjazdów i wyjazdów pacjentom ze skierowaniem NFZ i ZUS zapewniamy bezpłatny transport ze stacji kolejowej i na stację kolejową)


Szanowni Państwo!

Zapraszamy do Uzdrowiska Długopole - Zdrój. Wykorzystajcie nasz potencjał dla swojego zdrowia.

Skontaktujcie się z nami - odpowiemy na pytania, doradzimy w doborze kuracji.


Dane teleadresowe:

 

57-520 Długopole - Zdrój, ul. Wolna 4
74 813 90 84, 74 813 90 75 - dyżurka
74 813 90 51 - informacja i rezerwacja

 

Rezerwacja pobytów pełnopłatnych:
ul. Wolna 2
57-520 Długopole-Zdrój

tel. +48 74 813 90 51

tel. +48 74 813 90 45
fax. +48 74 813 90 51
dlugopole@uzdrowisko-ladek.pl

 

www.uzdrowisko-ladek.pl/dlugopole-zdroj/

 

Strona internetowa w portalu - Uzdrowisko Długopole - Zdrój

Strona internetowa w portalu - Katalog Sanatoria Długopole - Zdrój

Strona internetowa w portalu - Prezentacje

 

 Zastrzeżenie prawne: Zamieszczone na stronie informacje o charakterze medycznym nie mogą stanowić podstawy do samodiagnozy, leczenia, lub podejmowania innych działań związanych ze zdrowiem.

Informacje te nie są również poradą medyczną.

Przy podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia należy zawsze korzystać z porady lekarza.

© EFFECT

Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w portalu są prawnie chronione

i stanowią własność intelektualną EFFECT. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody EFFECT są zabronione.

Niektóre elementy zdjęciowe i tekstowe w portalu  są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.

Reklama w portalu

Tagi: leczenie uzdrowiskowe, rehabilitacja narządu ruchu, leczenie układu krążenia, rehabilitacja chorób reumatycznych, rehabilitacja stawów i kręgosłupa