Portal Kurortów Polskich

 

 

Sanatorium Uzdrowiskowe "Grażyna" w Ciechocinku

 Sanatorium Uzdrowiskowe "Grażyna" to zabytkowy, odrestaurowany dwupiętrowy obiekt, liczący 163 miejsca pobytowe. Stołówka mieści się w obiekcie. Baza zabiegowa na miejscu lub dojście do 500 m. Wewnętrzna baza sanatorium udziela ok. 30 rodzajów zabiegów. Zróżnicowana pod względem standardu baza noclegowa sprawia, że jest to obiekt "na każdą kieszeń".Sanatorium Uzdrowiskowe "Grażyna" jest usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Zdrojowego. Zabytkowy obiekt, odrestaurowany i wyposażony zgodnie ze współczesnymi standardami uzdrowiskowymi. Stąd, słynnym deptakiem lub alejkami wśród kwiatowych dywanów, blisko do kultowego "Grzybka" - solankowej fontanny, oraz do zabytkowego obiektu Pijalni Wód Mineralnych. Spacerując wokół fontanny można wdychać powietrze przesycone cząsteczkami jodu. Solanka z tego właśnie ujęcia jest podawana również na ciechocińskie tężnie. W Sanatorium "Grażyna" dysponujemy 163 miejscami pobytowymi w wygodnych pokojach 1, 2 i 3 osobowych z umywalkami, z pełnym węzłem sanitarnym, w pokojach typu studio lub pokojach o podwyższonym standardzie. Stołówka mieści się w budynku sanatorium. Baza zabiegowa w sanatorium udziela ok. 30 rodzajów zabiegów. Z innych zabiegów można korzystać w pozostałych obiektach.

 

W obiektach Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego Ciechocinek S.A. specjalizujemy się w leczeniu i rehabilitacji dorosłych i dzieci (również na wózkach inwalidzkich) w następujących schorzeniach:

 

układu ruchu: choroby reumatyczne, pourazowe, wady wrodzone, zaniki mięśniowe, skrzywienie kręgosłupa, dysfunkcje ruchowe

układu nerwowego obwodowego i ośrodkowego: niedowłady, porażenia, udary, nerwobóle, stany pourazowe, stany pooperacyjne

układu krążenia: choroba niedokrwienna serca stabilna, nadciśnienie tętnicze I i II stopnia wg WHO, choroba naczyń obwodowych: miażdżyca, choroba Reynouda, nerwice naczyniowe

górnych dróg oddechowych: przewlekłe nieżyty oskrzeli, krtani, gardła, nosa, zatok

metabolicznych: cukrzyca (dorośli), osteoporoza, otyłość

 

Typy zabiegów wykonywanych w Sanatorium "Grażyna":

 

● zabiegi  kinezyterapeutyczne

● fizykoterapeutyczne

● zabiegi borowinowe

● masaże

● kąpiele w wannach

● inhalacje tlenowe

● fotele masujące

 

Szczycimy się wysoką jakością usług leczniczych, dobrą kuchnią, życzliwością personelu i przyjazną atmosferą pobytu.Warunkiem skorzystania z pobytu na zasadach pełnej odpłatności w Sanatorium "Grażyna" jest dokonanie rezerwacji w formie telefonicznej, pisemnej, lub formularza rezerwacji. Rodzaj pokoju, termin oraz długość pobytu zgodnie z Państwa życzeniem. Ilość i rodzaj zabiegów są określane przez lekarza podczas konsultacji. Pozwala to prowadzić maksymalnie efektywne i bezpieczne kuracje. Ze względu na zakładane efekty leczenia uzdrowiskowego proponujemy pobyt co najmniej 14-dniowy.

 

Nie jest wymagane posiadanie skierowania lekarskiego, jednak prosimy o zabranie ze sobą aktualnych wyników i historii przebytych chorób. Dodatkowe badania lekarskie wykonamy na miejscu odpłatnie. O szczegóły warto zapytać w Dziale Obsługi Kuracjusza.

 

Wypoczynek w Ciechocinku

 

Ciechocinek - ze swoim niespiesznym, kurortowym stylem i tempem życia - jest idealnym miejscem dla przywrócenia organizmowi równowagi. Liczne parki przepełnione zielenią, unikalne kwiatowe dywany, tężnie solankowe, klasycystyczna zabudowa - wszystko to nastraja człowieka pozytywnie. Nie ma tu uciążliwego ruchu pojazdów i hałasu związanego z funkcjonowaniem zakładów przemysłowych. Osoby przebywające na kuracji, po zabiegach mogą korzystać z wielu atrakcyjnych propozycji rekreacyjnych, kulturalnych lub krajoznawczych. W zakładach lecznictwa uzdrowiskowego należących do Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego Ciechocinek S.A. organizowane są wycieczki, spotkania artystyczne, koncerty i imprezy rozrywkowe.Lokalizacja Sanatorium Uzdrowiskowego "Grażyna"

87-720 Ciechocinek, ul. Traugutta 6

 

Kontakt i Rezerwacje

Dział Marketingu i Obsługi Kuracjusza
87-720 Ciechocinek, ul. Kościuszki 10

 

Telefony: 54 283 6265, 54 283 6078
Fax 54 283 3032
 

http://www.uzdrowiskociechocinek.pl

Powrót do strony Sanatoria ● Prezentacje

Powrót do strony Uzdrowisko Ciechocinek

 Zastrzeżenie prawne: Zamieszczone na stronie informacje o charakterze medycznym nie mogą stanowić podstawy do samodiagnozy, leczenia, lub podejmowania innych działań związanych ze zdrowiem. Informacje te nie są również poradą medyczną. Przy podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia należy zawsze korzystać z porady lekarza.

 

© EFFECT

Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w portalu są prawnie chronione

i stanowią własność intelektualną EFFECT. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody EFFECT są zabronione.

Niektóre elementy zdjęciowe i tekstowe w portalu  są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.

 

 

 

Reklama w portalu