Portal Kurortów Polskich

 

 

Sanatorium Uzdrowiskowe "Chemik" w Ciechocinku

 


Sanatorium Uzdrowiskowe "Chemik" w Ciechocinku

Sanatorium Uzdrowiskowe "Chemik" zaprasza wszystkich, którzy wymagają profesjonalnej kuracji uzdrowiskowej lub po prostu pragną przyjemnie spędzić urlop wzbogacony zabiegami leczniczymi. Jesteśmy firmą o wieloletniej tradycji lecznictwa uzdrowiskowego, znaną z fachowej, profesjonalnej i miłej obsługi oraz rodzinnej atmosfery, bardzo istotnej i docenianej przez naszych Gości. Sanatorium usytuowane jest w strefie uzdrowiskowej „A”, w miejscu o małym nasileniu ruchu drogowego. Własny, ogrodzony 2-ha park-ogród z urokliwymi alejkami, fontanną i altankami umożliwia spokojny wypoczynek wśród zieleni. Przebywający u nas Goście szybko regenerują siły i efektywnie powracają do zdrowia.  Serdecznie Zapraszamy do Ciechocinka.

 Nasza oferta

 

Pobyty leczniczo - uzdrowiskowe

 

Nie wymagamy skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. Po przyjeździe zostaną Państwo skierowani bezpośrednio do lekarza prowadzącego w sanatorium, który na podstawie wywiadu i posiadanej przez Państwa dokumentacji medycznej zaordynuje zabiegi lecznicze.

 

Wczasy rodzinne - również z możliwością skorzystania z zabiegów uzdrowiskowych.

Pobyty świąteczne: Wielkanocne, Bożonarodzeniowo-Sylwestrowe oraz Sylwestrowe.

 

Turnusy rehabilitacyjne

 

Sanatorium Uzdrowiskowe "Chemik" uprawnione jest do organizowania turnusów rehabilitacyjnych – ogólnousprawniających z programem rekreacyjno–wypoczynkowym, dla osób niepełnosprawnych:

 

● z dysfunkcją narządu ruchu, z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich,

● ze schorzeniami układu krążenia,
● ze schorzeniami układu oddechowego,
● z SM (stwardnienie rozsiane),
● z cukrzycą,
● dla kobiet po mastektomii.

 

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć je w osobnym oknie


Lecznictwo

 

W sanatorium znajdują się gabinety lekarskie ogólne i gabinet laryngologiczny. Stałą opiekę nad gośćmi sprawują doświadczeni specjaliści lekarze, personel zabiegowy, rehabilitanci. Zapewniamy całodobowe dyżury lekarskie i pielęgniarskie.

 

W sanatorium leczy się:

 

choroby ortopedyczno - urazowe

choroby układu nerwowego

choroby reumatologiczne

choroby kardiologiczne i nadciśnienie

choroby naczyń obwodowych

● choroby górnych i dolnych dróg oddechowych

● choroby układu trawienia

● choroby skóry (łuszczyca)

● cukrzycę

● otyłość

● osteoporozę


 

Typy zabiegów wykonywanych w bazie zabiegowej sanatorium:

 

hydroterapia (masaż wibracyjny - aquavibron, masaż wirowy kończyn dolnych i górnych, hydromasaż podwodny z perełką, hydromasaż podwodny automatyczny, hydromasaż podwodny ręczny, kąpiel perełkowa)

balneoterapia (okłady z pasty siarczkowej, fasony siarczkowe, kąpiel siarczkowa, okłady borowinowe, kąpiel solankowa, kąpiel kwasowęglowa, inhalacje indywidualne)

masaże (podciśnieniowy, suchy częściowy, uciskowy BOA)

fizykoterapia (lampa antydepresyjna, lampa solaris, lampa sollux, tonoliza, prądy Kotz, prądy Tens, jonoforeza borowinowa, fonoforeza, krioterapia miejscowa, biostymulator laserowy, magnetronik, lampa Bioptron, ultradźwięki, kąpiel czterokomorowa, diadynamik, terapuls, interdyn)

kinezyterapia (gimnastyka zbiorowa, gimnastyka indywidualna)

 

Baza zabiegowa znajduje się na miejscu. Stwarza to komfortowe warunki dla leczenia i rehabilitacji.

 

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć je w osobnym oknie


Warunki pobytowe
 

Apartamenty

 

Apartament 2-osobowy składa się z pokoju dziennego, sypialni, łazienki i przedpokoju.

W pokoju dziennym znajduje się sofa, fotel, ława, komoda, lodówka, telewizor, telefon, czajnik. Natomiast w sypialni podwójne łóżko, szafki nocne, toaletka. Pokoje posiadają balkony.

Łazienka wyposażona jest w umywalka, wc, prysznic, ręcznik kąpielowy.

 

Pokoje 1 - osobowe z łazienką

 

W pokoju znajduje się łóżko 1-osobowe, stolik, fotel, szafka nocna, półka wisząca, szafa, telefon, telewizor, radio.
W łazience znajduje się umywalka, wc, prysznic, ręcznik kąpielowy.

 

Pokoje 2 - osobowe z łazienką

 

W pokoju znajdują się 2 łóżka 1-osobowe, 2 szafki nocne, stolik, 2 fotele, 2 półki wiszące, szafa, telewizor, telefon, radio.
Niektóre pokoje przedzielone są ścianką działową, tworzącą dwa osobne pomieszczenia sypialne.
Łazienka wyposażona jest w  umywalkę, wc, prysznic, ręcznik kąpielowy.
Część pokoi z balkonami.

 

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć je w osobnym oknie

 


Wyżywienie

 

Stołówka serwuje urozmaicone posiłki – z możliwością wyboru diet. Śniadania, obiady i kolacje podawane są do stolików przez obsługę kelnerską.


W obiekcie funkcjonują

 

Dla gości sanatorium pozostają w dyspozycji: kawiarnia, biblioteka, sala telewizyjna, kiosk, grillowisko, miejsce na ognisko, miejsca spacerowe we własnym parku, wewnętrzne i zewnętrzne miejsca do wypoczynku, ogólnodostępny komputer z łączem internetowym.

Dla osób preferujących aktywny wypoczynek mamy sale do ćwiczeń i boiska zewnętrzne, wypożyczalnię rowerów, wypożyczalnię kijków do Nordic Walking.


Propozycje na czas wolny

 

Po zabiegach serdecznie zachęcamy do spędzania wolnego czasu na imprezach organizowanych na terenie sanatorium przez animatora kultury. Codziennie mamy dla Państwa kilka propozycji tak, aby każdy z naszych Gości mógł wybrać coś interesującego dla siebie:

● różnego rodzaju koncerty muzyczne

● spotkania z poezją, wieczory poetycko-muzyczne
● przejażdżki „tramwajem” konnym po uzdrowisku i nad Wisłę

● wieczorki taneczne z zespołem muzycznym
● pokazy i prelekcje dotyczące np. zdrowego snu, homeopatii, rehabilitacji, dietetycznego odżywiania

● spacery z przewodnikiem – dzięki którym mają Państwo okazję poznać najbardziej urokliwe zakątki Ciechocinka oraz pobliskich okolic. Wspólnie spacerujemy pod tężnie, szlakiem parków ciechocińskich, zwiedzamy zabytkową warzelnię soli oraz cerkiew prawosławną, podziwiamy nadwiślańską przyrodę.

 

Również wiele imprez przygotowuje dla gości miasto Ciechocinek. Koncerty i festiwale w zabytkowej Muszli Koncertowej w Parku Zdrojowym zawsze przyciągają liczną publiczność. Informacje o tych imprezach otrzymacie Państwo w naszym sanatorium.

 

O Ciechocinku

 

Ciechocinek jest zwanym miastem kwiatów i zieleni. Tereny zielone zajmują blisko 140 ha, na co składają się trzy klasyczne parki: Zdrojowy, Tężniowy i Sosnowy, liczne zieleńce, trawniki, wzorzyste kwiatowe dywany, zegar i kalendarz kwiatowy. Miasto zostało wzniesione w określonym z góry celu – pełnienia roli uzdrowiska. Ta koncepcja wyraża się w układzie urbanistycznym: tężnie, warzelnia soli oraz centrum uzdrowiskowe. Względy uzdrowiskowe sprawiają, że nie ma tu uciążliwego przemysłu, a ruch pojazdów w strefie "A" jest ograniczony do niezbędnego minimum. Również warunki klimatyczne sprzyjają kuracjuszom - w Ciechocinku ilość opadów atmosferycznych jest najniższa w Polsce. Najcenniejszym bogactwem Ciechocinka są wody mineralne – solanki i wody siarczanowe. Tężnie – stanowią nie tylko podstawowe urządzenie uzdrowiska, ale jednocześnie są wyjątkowym zabytkiem budownictwa drewnianego w Europie. W mieście jest 19 tras spacerowych, umożliwiających zapoznanie się z unikalnymi obiektami architektonicznymi, licznymi zabytkami i walorami krajobrazowymi uzdrowiska. Dużo tu miejsc wypoczynkowych, kawiarenek, urokliwych zakątków. Kultowym obiektem w mieście jest bez wątpienia fontanna Grzyb usytuowana w samym centrum. Stąd wszędzie blisko. Ciechocinek zaprasza.Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć je w osobnym oknie

 

Przydatne informacje

 

Sanatorium "Chemik" jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

 

Do dyspozycji gości parking wewnętrzny, niestrzeżony (brama zamykana na noc).

 

Istnieje możliwość leczenia ambulatoryjnego w przypadku zakwaterowania poza obiektem: wizyta lekarska u lekarza ordynującego zabiegi w naszym sanatorium (należność za wizytę oraz zabiegi płatna w kasie sanatorium).

 

Akceptowane sposoby płatności za pobyty i usługi – gotówka, przelew bankowy.

 

Na zabiegi mokre (kąpiele) należy zabrać strój kąpielowy oraz strój sportowy do ćwiczeń.


 

Informacje o firmie

 

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Medical - Tourist” Sp. z o.o.

Sanatorium Uzdrowiskowe "Chemik"

87-720 Ciechocinek, ul. Widok 13

 

Kontakt i Rezerwacje

 

Recepcja

 

Telefony: 54 283 52 43, 54 283 32 27, 54 283 68 27 - czynne całą dobę
Fax 54 283 32 27


e-mail: chemik@sanatoriumchemik.pl

 

Powrót do strony Sanatoria ● Prezentacje

Powrót do strony Uzdrowisko Ciechocinek

Zastrzeżenie prawne: Zamieszczone na stronie informacje o charakterze medycznym nie mogą stanowić podstawy do samodiagnozy, leczenia, lub podejmowania innych działań związanych ze zdrowiem. Informacje te nie są również poradą medyczną. Przy podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia należy zawsze korzystać z porady lekarza.

© EFFECT

Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w portalu są prawnie chronione

i stanowią własność intelektualną EFFECT. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody EFFECT są zabronione.

Niektóre elementy zdjęciowe i tekstowe w portalu  są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.

 

Reklama w portalu