Portal Kurortów Polskich

Hotel Słoneczny Zdrój Medical SPA & Wellness w Busku - Zdroju
 

Słoneczny Zdrój


Otwarty w kwietniu 2013 roku Hotel Słoneczny Zdrój Medical SPA & Wellness jest pierwszym czterogwiazdkowym obiektem w Busku-Zdroju (województwo świętokrzyskie). Designerski i nowoczesny urzeka elegancją, ale i wysokim standardem oferowanych usług. Luksusowe pokoje, doskonała obsługa oraz wyśmienite posiłki są gwarancją wysokiego standardu pobytu. Hasło przewodnie Hotelu Słoneczny Zdrój brzmi: Twoje piękno i zdrowie zawsze w dobrych rękach. 

 

Hotel oferuje 120 nowocześnie zaprojektowanych i bardzo funkcjonalnych pokoi 1- i 2-osobowych (w tym 4 apartamenty), wszystkie wyposażone w mini-bar, sejf, TV satelitarną, regulowaną klimatyzację oraz Internet. Do wyboru pokój z łazienką posiadającą wannę lub kabinę prysznicową. W wielu pokojach znajduje się również balkon z widokiem na ogród i okolicę.

 

Wykorzystując walory naturalnych źródeł wód siarczkowych, Hotel Słoneczny Zdrój Medical SPA & Wellness oferuje szeroki wachlarz usług medycznych. W obiekcie można skorzystać z rozbudowanej listy zabiegów z zakresu balneoterapii, fizykoterapii, kinezyterapii i leczenia schorzeń. Nowoczesne Vitality Medical SPA & Wellness posiada 36 gabinetów wyposażonych w najwyższej klasy sprzęt rehabilitacyjny i Spa. Profesjonalne studio urody oraz salon odnowy biologicznej sprosta wymaganiom nawet najbardziej wymagających Gości. W stefie Wellness natomiast znajdziemy basen, jacuzzi oraz sauny (fińską i IR).

 

Do dyspozycji Gości oddajemy ponadto Restaurację Ponidzie, Klub Kalejdoskop, Winiarnię, taras słoneczny, ogród, czytelnię oraz bezpłatny, monitorowany parking. Dla osób aktywnych polecamy atrakcje dodatkowe: Cardio Room, kręgielnię, bilard oraz boule. W ofercie hotelu jest także rozbudowane zaplecze sal konferencyjno-szkoleniowych, dopasowane do zróżnicowanych potrzeb klientów.

 

W Hotelu Słoneczny Zdrój Medical SPA & Wellness z przyjemnością ugościmy również całe rodziny. Dzieci mogą do woli korzystać z atrakcyjnego Kids Corner i placu zabaw. Za dodatkową opłatą, w hotelu przyjmujemy także czworonogi.

Doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 14:00 w dniu przyjazdu i kończy się o 12:00 w dniu wyjazdu.

 

 

Dlaczego warto odwiedzić Sloneczny Zdrój? Poznaj 7 powodów za!

 

1. Najnowocześniejszy czterogwiazdkowy obiekt z ogrodem i zapleczem rekreacyjnym.

2. Vitality Medical Spa&Wellness, czyli aż 36 gabinetów wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt do rehabilitacji i odnowy biologicznej, otwarte 7 dni w tygodniu przez cały rok.

3. Leczenie schorzeń: reumatologicznych, dermatologicznych, neurologicznych, ortopedyczno-urazowych, przewlekłych zespołów bólowych kręgosłupa i stawów obwodowych, miejscowych dysfunkcji i zespołów bólowych, chorób układu krążenia i innych dolegliwości. Dobrze wykwalifikowana kadra pracowników specjalizująca się w zabiegach z zakresu: balneologii, fizykoterapii, hydroterapii, kinezyterapii, światłoterapii, termoterapii, a także masażach.

4. Doskonałe menu skomponowane przez Szefa Kuchni Patryka Kotarbę, łączące tradycyjne smaki z nowoczesnymi trendami.

5. Busko-Zdrój i Ponidzie – nieodkryte miejsce na mapie Polski posiadające wiele ciekawych atrakcji turystycznych.

6. Hotel przyjazny rodzinom z dziećmi.

7. Wyjątkowo ciepły mikroklimat sprawia, że w Busku-Zdroju słońce świeci przez przysłowiowe "277 dni" w roku i nie bez powodu miasto posiada w swym herbie słońce. Klimat tego najcieplejszego z polskich uzdrowisk stwarza ogromną szansę, aby podczas pobytu natrafić na słoneczną pogodę.

 

 

Pokoje

 

Każdego dnia w Hotelu Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness wypoczynek rozpoczyna i kończy się w hotelowym pokoju. Za dnia służy jako swego rodzaju intymna przystań. Dlatego tak wielką wagę przykładamy do każdego detalu wystroju, atmosfery i wyposażenia wszystkich naszych pokoi.

 

 

Restauracja Ponidzie, oranżeria, Bar Kalejdoskop

 

Elementem dopełniającym atmosferę każdego miejsca i sercem każdego domu jest kuchnia. Dlatego Turyści odwiedzający nasz hotel goszczeni są wykwintną kuchnią europejską, polską oraz lokalnymi specjałami.

Restauracja Ponidzie to jedyne takie miejsce w Busku-Zdroju. Wyjątkowe, eleganckie wnętrza potrafią pomieścić do 250 Gości. Tutaj dzień rozpoczniemy od wykwintnego bufetu śniadaniowego i przy aromatycznej kawie. Po południu będziemy cieszyć podniebienie lekkim lunchem, a wieczorem skosztujemy lokalnych specjałów. Wszystko to przy nastrojowej muzyce, w akompaniamencie wykwintnych win i niepowtarzalnych deserów. Nasze kulinarne smaki i zapachy wiążą kuchnię europejską w stylu fusion z bogactwem produktów regionalnych. Restauracja hotelowa, połączona bezpośrednio z piękną i przeszkloną oranżerią, idealnie nadaje się na wszelkiego rodzaju spotkania biznesowe i prywatne. Można organizować tutaj różnorakie wydarzenia i uroczystości.

Bar Kalejdoskop to połączenie klubowej atmosfery z doskonale dobraną ofertą kaw, herbat, drinków i cocktaili z różnych części świata. Słodkości z hotelowej cukierni skojarzone z doskonale przyrządzoną kawą sprawią, że wizyta w barze zamieni sią w prawdziwą ucztę dla podniebienia. Razem z barem udostępniamy trzy strefy o indywidualnie zaaranżowanym wystroju – Venus, Mars i Winiarnię. Uzupełnieniem relaksu w hotelowym barze jest gra w kręgle.

 

 

Rehabilitacja

 

W naszym centrum Vitality Medical Spa & Wellness pracują doświadczeni specjaliści (lekarze, fizjoterapeuci, masażyści), zajmujący się następującymi dziedzinami lecznictwa: balneologia, fizykoterapia, hydroterapia, kinezyterapia, termoterapia, światłoterapia i masaże. Zabiegi wykonywane są w aż 30 specjalistycznych gabinetach, wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt. Ponadto rehabilitacja w Busku-Zdroju jest w dużej mierze oparta na zabiegach balneologicznych, a zwłaszcza kąpielach siarczkowych wyróżniających miasto na uzdrowiskowej mapie Europy. Hotel Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness jest także jednym z nielicznych polskich certyfikowanych centrów BMS - Biomechanicznej Stymulacji Mięśni.

Busko-Zdrój słynie z wód mineralnych, wód siarczkowych i borowiny, które są naturalnymi czynnikami leczniczymi. Woda siarczkowa zwana inaczej siarczkowo-siarkowodorową zalicza się do bardzo rzadko spotykanych surowców służących rehabilitacji. Zawiera ona siarczki z uwalniającym się siarkowodorem, a jej właściwości stawiają Busko-Zdrój w rzędzie unikalnych uzdrowisk w Europie. Woda siarczkowa doprowadzana jest do hotelu bezpośrednio z podziemnych źródeł w Lesie Winiarskim, co pozwala zachować pełnię jej licznych właściwości leczniczych. 

 

 

Idealnym dopełnieniem dnia jest relaks w Vitality Medical Spa&Wellness. Na tych z Państwa, którzy chcą skorzystać z zabiegów luksusowej pielęgnacji twarzy i ciała, czekają markowe kosmetyki Sothys i Skeyndor. W Spa zadbacie o urodę, jednocześnie zapominając o troskach dnia codziennego i oddając się błogiej relaksacji. Przygotowaliśmy 7 profesjonalnych gabinetów oferujących zabiegi pielęgnacji twarzy, ciała, dłoni i stóp, masaże pielęgnacyjne, ceremonie wellness oraz usługi fryzjerskie. W niepowtarzalnej atmosferze pełnej zmysłowych zapachów oraz łagodnej muzyki, dłonie naszych terapeutów pozwolą odbudować Państwa kapitał energetyczny, uwolnić umysł i wrócić do codziennego życia w pełni sił.

 

Jedną z głównych atrakcji pobytu w Hotelu Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness jest nieograniczony dostęp do wielofunkcyjnej strefy Wellness. Do dyspozycji naszych Gości oddajemy basen z podwodnym systemem hydroterapii oraz kameralne jacuzzi. Integralną część Wellness stanowią także sauny (fińska oraz Infra Red) połączone z pokojem relaksu. Amatorom treningów sprawnościowych z pewnością przypadnie do gustu profesjonalny Cardio Room wyposażony między innymi w bieżnie, ergometry oraz crosstrainery.

 

Co leczymy

 

Leczymy schorzenia reumatologiczne, dermatologiczne, neurologiczne, ortopedyczno-urazowe, przewlekłe zespoły bólowe kręgosłupa i stawów obwodowych, miejscowe dysfunkcje i zespoły bólowe, choroby układu krążenia, cukrzycę, nadwagę i otyłość, choroby przyzębia oraz inne dolegliwości. Prowadzimy także działalność profilaktyczną oraz związaną z szeroko pojętą odnową biologiczną.

Choroby i dysfunkcje narządu ruchu

I. Schorzenia reumatologiczne:

1. Choroba zwyrodnieniowa stawów (pierwotna i wtórna)
2. Reumatoidalne zapalenie stawów
3. Łuszczycowe zapalenie stawów
4. Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa
5. Młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów kręgosłupa
6. Reaktywne zapalenie stawów (zespół Reitera)
7. dna moczanowa;
8. dna rzekoma (dwuwodny pirofosforan wapniowy)
9. zasadowe fosforany wapnia (np. hydroksyapatyty);
10. Toczeń rumieniowaty
11.. Twardzina układowa
12. Zapalenie wielomięśniowe
13. Zapalenie skórno-mięśniowe
14. Polimialgia reumatyczna
15. Zespół Sjögrena
16. Zapalenie stawów w przebiegu innych chorób
17. Choroby kości i chrząstek: osteoporoza, chondromalacja, osteoartropatia przerostowa, martwica jałowa kości, wrodzona dysplazja stawu biodrowego, osteomalacja;


II. Schorzenia ortopedyczno-urazowe:

1. Stany pourazowe tkanek miękkich wymagające rehabilitacji
2. Stany pourazowe stawów obwodowych i kręgosłupa z zespołem bólowym i ograniczeniem zakresu ruchomości wymagającym usprawnienia
3. Rehabilitacja przed planowaną protezoplastyką
4. Stany po protezoplastyce stawów wymagające późnej rehabilitacji
5. Nawykowe zwichnięcia stawów
6. Zmiany pozastawowe- entezopatia (zwapnienie), fibromialgia, zapalenie kaletek maziowych, cysta backera, mieszane zespoły bólowe

III. Przewlekłe zespoły bólowe kręgosłupa i stawów obwodowych na podłożu:

1. Uogólnionych zmian zwyrodnieniowo-wytwórczych
2. Zespół bólowy szyjny i lędźwiowy kręgosłupa na tle zmian zwyrodnieniowo-dyskopatycznych i rotoskoliotycznych.
3. Zespołów przeciążeniowych
4. Wad postawy i wad wrodzonych

IV. Choroby układu nerwowego:

1. Rwa kulszowa, rwa szyjno-ramienna i następcze niedowłady
2. Nerwobóle stany po urazach nerwów obwodowych i splotów nerwowych
3. Przebyte stany po zapaleniu wielonerwowym
4. Niedowład nerwu twarzowego
5. Stany po udarach mózgowych
6. Migreny i zaburzenia snu
7. Stwardnienie rozsiane w okresie remisji
8. Choroba Parkinsona
9. Stany po urazach kręgosłupa
10. Fibromialgia
11. Stany po chorobie Heinego – Medina
12. Zespół ciasnoty podbarkowej i nadgarstka
13. Przewlekłe zmęczenie

V. Miejscowe dysfunkcje i zespoły bólowe:

1. Łokieć tenisisty i golfisty
2. Dysfunkcje i bóle kręgosłupopochodne uszne oraz bóle i zawroty głowy
3. Ból karku, kręcz karku
4. Ograniczenie zakresu ruchomości stawów obwodowych (biodra, barki, stawy dłoni i stóp)
5. Pourazowe ograniczenia zakresu ruchomości w stawach i nadgarstków
6. Ograniczenie zakresu ruchomości kręgosłupa szyjnego i lędźwiowo-krzyżowego
7. Zaburzenie czynności stawu skroniowo-żuchwowego
8. Przykurcz rozcięgna podeszwowego i dłoniowego
9. Ból śródstopia
10. Zespół bolesnego barku
11. Ból kości ogonowej


VI. Profilaktyka:

1. Atrofia mięśni z bezczynności
2. Odnowa biologiczna
3. Przeciążenia inne niż porażenie ( mięśni, ścięgien, więzadeł i torebek stawowych)
4. Wzrost siły i masy mięśni, poprawa kondycji i sprawności fizycznej
5. Kształtowanie sylwetki

Choroby i zmiany skórne

1. Łuszczyca postać skórna
2. Przewlekłe zmiany zapalne skóry
3. Alergiczne zapalenie skóry (wyprysk kontaktowy)
4. Nadmierne rogowacenie naskórka
5. Zmiany skórne w sklerodermii
6. Dermatozy zawodowe i przemysłowe
7. Bielactwo nabyte

Choroby układu wydzielania wewnętrznego i przemiany materii:

1. Cukrzyca typu I i II,
2. Skaza moczanowa,
3. Nadwaga i otyłość prosta I i II stopnia z chorobami towarzyszącymi (zespół X)

Choroby układu krążenia

1. Nadciśnienie tętnicze
2. Zaburzenia krążenia obwodowego
3. Miażdżyca zarostowa tętnic kończyn dolnych
4. Obrzęki limfatyczne kończyn górnych (po mastektomii) i dolnych
5. Objaw Raynauda

Choroby przyzębia i inne

1. Paradontoza
2. Łagodny przerost prostaty
3. Nietrzymanie moczu z przyczyn innych („zwiotczenie mięśni”)
4. Zaburzenia nerwicowe


Busko i okolice. Atrakcje na Ponidziu.

 

Pobyt w Hotelu Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness to doskonała okazja do odkrycia interesujących miejsc oraz atrakcji Ponidzia i Buska-Zdroju. Dbając o wygodę i beztroskę naszych Gości, w Ich imieniu wszelkie sprawy związane z organizacją wycieczek i rekreacji powierzamy personelowi hotelowemu.

Rozbudowana oferta Buska-Zdroju i regionu Ponidzie zapewni miłośnikom aktywnego wypoczynku wielu niezapomnianych wrażeń. Turystyka rowerowa i konna, spływy kajakowe, loty paralotniowe, baseny, naturalne kąpieliska, czy nordic walking, to tylko wybrane propozycje dla amatorów poznawania świata w ruchu. W samym Hotelu znajduje się kręgielnia. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, ale we wcześniej nieznanym wydaniu.

Nie zawiodą się także turyści ceniący spokojniejsze formy wypoczynku. Czeka tutaj na nich bogactwo dóbr naturalnych i kulturowych. Osobom, które upodobały sobie kontakt z przyrodą polecamy spacer po lesie połączony z grzybobraniem, wędkowanie nad brzegiem rzeki Nidy, spacery w otoczeniu przyrody po trasach turystycznych i „własnymi ścieżkami”, czy poznawanie ziołowego zaplecza legendarnych łąk Ponidzia. Chwile wytchnienia zapewni także park zdrojowy, gdzie w sezonie letnim odbywają się liczne koncerty i imprezy kulturalne. Polecamy również botaniczny „Ogród na rozstajach”, położony w Młodzawach Małych.

 

Dla rodzin z dziećmi (ale nie tylko dla nich) polecamy natomiast Ciuchcię Express Ponidzie. Będąca swego rodzaju ruchomym muzeum kolejnictwa, mknąc przez świętokrzyskie stepy, niczym wehikuł czasu przenosi swoich pasażerów do poprzednich epok. Jeszcze większą atrakcją dla dzieci jest Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, któremu z dumą patronuje Koziołek Matołek. Wizyta w Centrum to prawdziwa podróż w krainę marzeń i snów.

Tajemnica wyjątkowości Ponidzia tkwi w jego niezwykle ekologicznym charakterze. Znajdują się tutaj rozległe obszary przyrody chronionej, a przy tym region ten jest pozbawiony masowego ruchu turystycznego. Malownicze scenerie Niecki Nidziańskiej, rozległe lasy i łąki stanowiące unikatowe zespoły florystyczne, a także liczne obiekty przyrodnicze o specyficznym charakterze stanowią niewątpliwe skarby Buska-Zdroju i okolicznych miejscowości. Wszystko to sprawia, że nieco przebrzmiały frazes „ekologiczności”, odzyskuje na Ponidziu należne sobie znaczenie.

Na tożsamość Ponidzia składa się także historia regionu i jej materialne przejawy, z których wiele możemy podziwiać do dziś. Choćby wspomnieć o Zamku w Chęcinach, Bazylice Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Wiślicy, czy Synagodze Starej w Pińczowie. W samym Busku-Zdroju godna uwagi jest zwłaszcza część uzdrowiskowa miasta, której historyczne oblicze podkreślają liczne XIX i XX-wieczne budynki. Turyści nastawieni na poznawanie historii powinni również odwiedzić muzea znajdujące się w Busku-Zdroju, Pińczowie, Chrobrzu, Wiślicy czy też Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie, posiadające jeden z największych zbiorów zabytkowych zegarów na świecie.

Elementem dopełniającym atmosferę każdego regionu jest kuchnia. Dlatego turyści przybywający na Ponidzie goszczeni są lokalnymi specjałami - pysznymi kotletami z fasoli, apetycznymi pierogami z kaszą gryczaną i serem, prażuchą ziemniaczaną czy podpłomykami. Wszystkie one przygotowywane są z produktów i przetworów rolnych produkowanych w duchu czystego, ekologicznego rolnictwa, z którego słynie nasz obszar. Zapraszamy więc do wspólnego stołu w hotelowej Restauracji Ponidzie i życzymy smacznego!

Można jeszcze wiele powiedzieć na temat Ponidzia, ale i tak najcelniej uczynili to piewcy regionu. Echo ich słów nadal pobrzmiewa w tym przepięknym, choć nieco zapomnianym, regionie.

 

 

Informacje o firmie

 

Słoneczny Zdrój Hotel Medical Spa&Wellness

ul. Bohaterów Warszawy 115
28-100 Busko Zdrój
tel. +48 41 310 11 50

 

Zadzwoń: +48 41 310 11 50 lub napisz e-mail: booking@slonecznyzdroj.pl

 

Powrót do strony Sanatoria ● Prezentacje

Powrót do strony Uzdrowisko Busko - Zdrój

Zastrzeżenie prawne: Zamieszczone na stronie informacje o charakterze medycznym nie mogą stanowić podstawy do samodiagnozy, leczenia, lub podejmowania innych działań związanych ze zdrowiem. Informacje te nie są również poradą medyczną. Przy podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia należy zawsze korzystać z porady lekarza.

 

© EFFECT

Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w portalu są prawnie chronione i stanowią własność intelektualną EFFECT. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody EFFECT są zabronione. Niektóre elementy zdjęciowe i tekstowe w portalu  są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.

 

Reklama w portalu